Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (542. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sağolun hocam, ilk işim speedtest olacak :))
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Evet BTK ya açmış olduğum şikayet sonucu resimde mevcut. Bu gün kaymakamlıkla görüştüm sözleşmeyi istediler. Sanırım sözleşmede kılıf uydurdular iade falan edemeyeceğim. TurkTelekom alacak arkadaşlar mutlaka kullanan birisinden test yapıp alsın ya da bulunduğu bölgenin altyapı araştırmasını iyice yapsın diyorum. Ben almakla hata yaptım siz yapmayın. Müşteri hizmetlerine işiniz düşerse yandınız.

• Edit (Yorumum niyeyse gözükmedi)

Bugün Telekom altyapı kısmına gittim, kabinin akıbetini sordum ve 20 aşama var yapılması gereken onlar tamamlandıktan sonra aktif edilecek. Bunları da bayrama kadar bitireceklermiş.

Eve dönerken kabine bir bakayım dedim, en son 2 gün önce baktığımda birşey yoktu fakat şimdi kabinin içerisinde fan çalışmaya başlamış. Ayrıca bölgede ki diğer 2 kabinde aynı şekilde fanları çalışıyor.

Acaba bu süreçten sonra yapılacak işlemler nedir? Kabin test mi ediliyor? Geçen sefer telekoma gittiğimde kart beklediklerini söylediler, şimdi fanlar çalışıyor acaba kart takılmış mı oluyor? Portlar taşınmışmıdır?

Modem arayüzüne baktım, değerler bu şekilde. Bir değişiklik yapılmadı sanırım.

ADSL Training Status: Showtime
    Mode: ADSL2+
    Traffic Type: ATM Mode
    Link Uptime: 0 day: 15 hours: 34 minutes

ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 4.128 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 4.096 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 11.7 dB 8.1 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.3 dBm 17.2 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 31.3 dB 51.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 0.945 Mbps 5.124 Mbps

Bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 1 Ağustos 2018; 13:20:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Modemden olmaz.

Aboneliğin imzalanmasımdan 14 gğn içerisinde bedelsiz cayma imkanınız var.
    İyi bir 5ghz destekli modem önerilerinizi alabilir miyim? Madem kullanacağız bu lanet TurkTelekom'u bari adam gibi bi modemle kullanayım.
  • MetaLdetH kullanıcısına yanıt
    Bütçe?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok fanların çalışması kabinin aktif olduğunu göstermez.

Bir değişiklik yok, eğer olsaydı 20Mbps civarı ulaşılabilir hız olurdu ADSL'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bütçe?
    200-700 arası olabilir. Ama tabi pingime az da olsa fayda edebilecek modem varsa daha da limiti yükseltirim.
  • NvdiaAmd kullanıcısına yanıt
    Valla bütçe varsa 100Mbps AKN'siz

Onun dışımda ben olsa 100Mbps 200GB AKN tercih ederdim.

Çok geniş bir aralık, önerilerşm olacak, yazarım.

Yok modemler pinge etki etmez.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Evde ip kameram var. 2.4ghz de disardan sorun yasiyorum. 5ghz ile baglandigimda akici donmadan izleyebiliyorum. O yuzden 5ghz dusunuyorum. Modemi bilgisayara cat6 kablo ile baglayacagim. Tv, 2 telefon, 1 adet gps cihazi 1 adet de ip kamera bagli olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TP-Link Archer VR600 1600Mbps şu modemi buldum 575 TL
    Takip ettiğim yerlerde Archer modemin çok iyi olduğunu okumuştum. Eğer bütçeyi düşürmek isterseniz benim kullandığım Asus Ac51 modemini önerebilirim. Sürekli test yapıyorum telefon üzerinden wifi ile ping ortalama 6ms civarlarında değişiyor. Tabi bunda modem mi etkili yoksa hat değerleri mi etkili onda detaylı teknik bilgiye sahip değilim.
  • promedyumx P kullanıcısına yanıt
    Pingim maalesef iss nin uzak olmasi nedeniyle 30 sabit.. :(

Sizce modem bu ping değerini düşürebilir mi ? Şu internet hatlarındaki uzak yakın mesafeleri neden hala bu kadar etkili anlayabilmiş değilim. Bu 'e kadar hız muhabbetleri çıktığı günden beri uzaklığa göre hızınız değişir mantığı hala aynı devam ediyor.
    Maalesef benimde arastirmalarim sonucunda iss nin uzak olmasi nedeniyle ping sorunu ortaya cikiyor. Ve saglayicilar bunu kusur olarak gorup islem yapmiyor.. bulundugunuz bolgeye gore hangi operator altyapisi iyiyse onu secmelisiniz

Güzel bir modem lakin diğer arkadaşın da dediği gibi bütçeyi azaltmak isterseniz ac51u da ihtiyacınızı rahatça karşılar.

Ping süresini modem etkilemez, omurga etkiler.

Ping süreisni düşüremez.

Aslında sebep uzaklık değil, uzaklık denmesinin sebebi aslında fiber ile iletimin doğasından kaynaklanmakta. Şimdi Trabzon engebeli bir arazide yer alıyor ve şehre giren fiber kablolar tamamen düz bir. şekilde değil kıvrılarak gidiyor. Fiberin içinde yol alan ışık da her açıda kırılıyor, bu da gecikme süresini etkiliyor. Tabi tek etken bu da değildir, bölgedeki erişim hattının kapasitesi, santral kapasitesi ve santraldeki cihazlar, santral ile il MSAN arasındaki hat bunlar da püng süresinde etkili olan hususlar.

• Beyler tivibu'nun baglanmasından önce hızımı yükselttiler ancak pingim 70-80 lerde olmasına ragmen online oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Sebep ne olabilir ?

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: NvdiaAmd

Beyler tivibu'nun baglanmasından önce hızımı yükselttiler ancak pingim 70-80 lerde olmasına ragmen online oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Sebep ne olabilir ?

Hat çok iyi, sorun internetle alakalı değil gibi duruyor.

• 
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.