Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (541. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.107
Cevap
124
Favori
727.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

14 gün cayma hakkınız var.

Durum bir netleşsin bence. Dilerseniz söyleyin ama twitter'dan Paul Doany'ye yazın.
    Arıza kaydı oluştursam gelip bakana kadar 14 gün dolar vodafone'a baktım 500 tl ye kadar geçiş masraflarını karşılıyorlar. Bi şikayet kaydı oluşturayım olmazsa Vodafone geçeceğim sanırım. Turkkcell gibiyse Vodafone işimi görür. Çünkü Turkcelldeyken çok nadir lag oluyordu..
  • quote:

Durum bir netleşsin bence. Dilerseniz söyleyin ama twitter'dan Paul Doany'ye yazın.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONUTÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONUTÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Bunlarda Microsft Store'dan indirdiğim 3 farklı program değerlerinin sonuçları.

• MetaLdetH kullanıcısına yanıt
    Şimdi burada dikaçkate almamız gerekeb test Speedtest çünkü Speedtest'in ülkemizdeki ISS'lerin veri merkezlerinde sunucuları varken ğerlerinin yok. Bu sefer o diğer testler de taa ABD'deki sunucu ile falab test yapıyor manası kalmıyor işin. Bizi alakadar eden kendi ISS'iniz ile aranızdaki bağlantı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu arada TTNET'ten almış olduğum model kısıtlanmış bir modemmiş. Ondan da olabilir dedi arkadaş. Sizce alakası var mıdır?

Edit : Biraz önce TTNet müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı için, kadın ping bir arıza olarak değerlendirilmiyor dedi. Cayma hakkı detaylarını sordum kadın bu gün iptal ederseniz 20 Temmuzda aktif olan bağlantım için 840 TL ödersiniz dedi. Dedim daha 10 gün oldu. önemli değil modem kdv bağlantı ücreti falan filan 840 tl dedi şok oldum. Millet bunlara boşuna sallamıyormuş demek ki. Daha sonra bi arkadaşı aradım. Ofise git sadece bağlantı ücretini ve kullandığın gün tutarını ödersin dedi. Valla şok oldum. Düpedüz dolandırıcılık gibi bişey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetaLdetH -- 30 Temmuz 2018; 11:0:14 >

• 14 gun icinde iade hakki diye birsey yok arkadaslar.. iade edemiyorum..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bulunduğunuz bölgedeki internet için bir şey diyemem.Kendi oynadığım online oyun rus merkezli ama sunucuları amsterdam da ortalama 35-60 arası ms ping alıyorum. ADSL de VDSL yeni geçmiştim, ping lerde değişiklik olmadı. @mustifb hocamızın dediği gibi DSLAM a omurgaya ve routera bağlı bir durum.

Fakat kendim Bulgaristan da ve Türkiye de kalıyorum.Bulgaristan da kaldığım zamanlarda oynadığım o oynadığım online oyunda aldığım ping 20-40 ms arası değer alıyorum.Paket hızı(D50-U25) Bulgaristan da tabii ki daha stabil, zaten kaç kişi internete giriyor ki

Kuzenimde Superonline var onunla beraber oynuyoruz online oyunu onda ise 25-45 arası değer alıyorum. Superonline daha iyi bu konuda.

Ayrıca ara sıra kendim CS1.6 online oynuyorum.(Harbi) Onda ise 7-15 ms ping alıyorum.

Velhasıl pinglerin düşük olması için bence çoğu sunucunu Yurt içinde olması gerekiyor.Yoksa böyle değerler alırız.

Not: Bu değerler gözlem sonucu yazılmıştır, bu konularda tecrübeye sahip değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meco2 -- 30 Temmuz 2018; 16:45:31 >

• Bu arada arkadaslar cayma hakki diye birsey yok bilginiz olsun. 837 TL odeme cikiyor 10 gun kullandigim hizmet icin..

Modemden olmaz.

Aboneliğin imzalanmasımdan 14 gğn içerisinde bedelsiz cayma imkanınız var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba. sitemize fiber kabini kurulmuştu artık aktif oldu. vodafone evde internet abonesiyim. extranet altyapı sorgulama ekranından sorgulama yaptığımda benim dairem 15 mbit görünürken diğer daireler 85 mbit görünüyor. bu neden olabilir?
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

• Meco2 kullanıcısına yanıt
    Rusya'ya bağlantınız iyiyimiş. Genelde Rusya'ya bağlantı pek iyi değildir.

Muhtemelen Bulgaristan'daki trafiğinekseriyetini biz ülkecek kullanıyoruz, yani Bulgarlar kendilerine ait olan trafik kendi ülkelerinde bizimkinden az

Tabi ki, bu tür işlerin nihai çözümü hizmetlerin ülkemize gelmesidir. Yoksa bu gidişle trafiğimizi taşıyacak sağlayıcı bulamayacağız.

• mgrbz M kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen yanlış gösteriyordur.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam modem değerlerinde de max 14 mbit görünüyor. Vodafone olduğum için olabilir mi?

Maalesef oyle birsey yokmus Trabzondaki genel merkeze gittim. Bizde cayma diye bir sey yok dedi. İptal etmek istiyosaniz 837 tl odemeniz gerekiyor dedi. Simdi tuketici haklarinda sikayet olusturdum bakalim ne olacak.

Yok yasal bir hak bu, onda var bunda yok diye bir şey yok, BTK'ya yazın gerekirse mahkemeye dahi verebilirsiniz.

İki ihtimal var,

Alternatif bir ISS kullandığınız için, hiçbir alternstif ISS'de yeni fiber kabinden port kiralamadıysa, eski saha dolabını sökmemişlerdir hizmet alabilmeye devam edin diye, bu sebeple hala ADSL'de kalmışsınızdır.

Ya da yeni dolapta sizi ADSL kullandıpınız için ADSL porta bağlamışlardır. Eğer Türk Telekom'a ya da VAE erişimi şunan Netspeed, Millenicom gibi ISS'lere başvurursanız fiber (hiper dahil) paketlerinden alabilirsiniz

Btk ya da basvurdum bakalim neler olacak..

Teşekkür ederim hocam türk telekoma geçeceğim artık

Şimdiden hayırlı olsun, İnşallah sorunsuzca kullanırsınız, gelişmeleri merakla bekliyoruz, Speedtest'i de bakleriz ona göre

İnşallah hayırlısıyla neticelenir.

• Beyler bir kaç gün önce fiber dolapları aktif edilip 12 mbit e kadar kaldıran altyapım Telekom çalışanın söylediğine göre 100 mbit olarak alabilirsiniz ancak 150 mbitleri de görebilir paket seçimine baglı olarak dedi.

Evde 5 akıllı telefon, 3 Notebook ve 1 adet LG smart tv var. Bu toplam 9 cihaz bazen 1 tablet ve 1 akıllı telefon ile Maksimum 11 cihaza ulaşabiliyor. 3-4 günde 50 gb AKN miz bitiyor.

Ağırlıklı Twitch ve Youtube platformları kullanıyoruz.

İçinde Tivibu da olan Tivibu + Sabit Tel+ İnternet 3 lü paketi bakıyorum.

AKN sonrası hız yarı yarıya düştüğü için min 24 mbit ile bu kadar cihazda sağlıklı ( özellikle gözler için) bir internet baglantısı kullanmaya çalışıyorum.

Paket önerileri alabilir miyim sizlerden

• 
Sayfa: önceki 539540541542543
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.