Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Dolap uzak biraz daha yakında olması gerekir normalde. Neyse. O mesafeden aslında bakır iyi ise 70-80Mbps alınabillir. 50 garanti diyelim.

Uploadlar arkadaşların da belirttiği gibi 50Mbps üstü 4 altı 3Mbps 20GB AKN.
    Aynen dolap mesafesi epey fazla. Bina kutu numarasiyla kabin numarası uyuşuyor. Kesinlikle o dolaba bağlıyım.

Zaten 50 mbps işimi görür. Yarin bigün akn kalkacağı icin uploadda 3mbps sabit olup yayın icin yeterli.

Teşekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 de 4 upload.

• Paket fiyatları ne olmuş öyle ya 100TL filan en uygun şuan 64TL kullandığım paket 110TL civarı olmuş sözleşmem 10. ayda bitiyor sanırım bakalım ne olacak.
  • quote:

50 de 4 upload.
    O zaman cok daha iyi

• quote:

Artvin gösterme sebebi en yalın TT veri merkezi Artvin'de. TT'nin Trabzon'da veri merkezi yok.

Ping çok fazla. Bir tracert yapmak lazım. Windows'ta aramaya cmd yazın uygulamayı açın ve şunu yazın enterlayın. Test başlayacak, bitince ekran görüntüsünü atarsınız.

quote:

tracert www.turktelekom.com.tr
    Sanırım bişeyi yanlış yaptım..

• quote:

Artvin gösterme sebebi en yalın TT veri merkezi Artvin'de. TT'nin Trabzon'da veri merkezi yok.

Ping çok fazla. Bir tracert yapmak lazım. Windows'ta aramaya cmd yazın uygulamayı açın ve şunu yazın enterlayın. Test başlayacak, bitince ekran görüntüsünü atarsınız.

quote:

tracert www.turktelekom.com.tr
    Benimki şu şekilde: powerline ile bağlıyım uzak odadan

• MetaLdetH kullanıcısına yanıt
    www. önce tracert yazacaksınız tracert ile www arasında boşluk olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1200gs kullanıcısına yanıt
    Oldukça güzel, çok iyi değil tabi. Mesela ben santrale sizden daha geç ulaşıyorum. Ama tabi ki 10ms de taa veri merkezine ulaşanlar bile var.

Bu arada vr2800 kullanıyorsunuz sanırım. Ben de bir aea düşünüyordum ama vr900 aldım. Nasıl, memnun musunuz?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    VR 600(dü sanırım) den iyi onu denedim iade ettim: Memnunum
    5Ghz de jitter yapıyor mu hocam

• quote:

Söylediğinizin anlamını bilmiyorum: Link varsa anlatan denerim. Bağlanıp deneyebilirsiniz.
  • quote:

www. önce tracert yazacaksınız tracert ile www arasında boşluk olsun.
    DUrum böyle.. İnşallah bişeyler yapılabilir.
    Süreler normal bir de sunucu olarak Türk Telekom İstanbul Asya'yı seçerek bir speedtest yapabilir misiniz?

Hocam Speedtest'tin mobil uygulamasında jitter'i gösteriyor.

Jitter kaba şekilde bağlantıda gönderilen paketlerin pşng sürelerş arasındaki farkı gösteren bir terimdir.

Ne yazık ki bişey yapılamaz. Fiber hatların tamamı karayollarını takip eder. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yollar hep saka şeklindedir. Fiberi çok fazla kırdığınızda ışık kırılması dediğimiz olay olur bu durum fiberden iletilen veride jitter artırır. Çözüm olarak fiberin düz bir yolu takip etmesi gerekir ki iletişim sorunsuz olsun onun içinde hattın otoyolu değil dağlardan gelmesi gerekir. Mevcutta bir tane Acıbadem-Samsun denizden gelen hat var o daha iyi sonuç verebilir ama boşluk var mı bilmiyorum. Bir de hattınız interleaved modda, arıza kaydı açıp hattınızın Fastpath'e geçirilmesini talep edin. Sonuçlar çok iyi olmayacaktır ama biraz daha iyi olur.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Kabloyu cat6 yapsam hic faydasi olur mu? Bu arada bilgilendirmeniz icin cok teesekkur ederim. Dediginiz fastpath ne oluyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

powerline ile yan odalardan aldığım speedtest görüntüsü

Salondan ana modemden aldığımın ekran görüntüsü.

https://ttnet.speedtestcustom.com/result/d266ecb0-931f-11e8-a5f9-8dd4e5917d35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1200gs -- 29 Temmuz 2018; 14:10:28 >

• quote:

Süreler normal bir de sunucu olarak Türk Telekom İstanbul Asya'yı seçerek bir speedtest yapabilir misiniz?
    Maalesef yine 30ms ping..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Ne yazık ki bişey yapılamaz. Fiber hatların tamamı karayollarını takip eder. Ülkemizin Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yollar hep saka şeklindedir. Fiberi çok fazla kırdığınızda ışık kırılması dediğimiz olay olur bu durum fiberden iletilen veride jitter artırır. Çözüm olarak fiberin düz bir yolu takip etmesi gerekir ki iletişim sorunsuz olsun onun içinde hattın otoyolu değil dağlardan gelmesi gerekir. Mevcutta bir tane Acıbadem-Samsun denizden gelen hat var o daha iyi sonuç verebilir ama boşluk var mı bilmiyorum. Bir de hattınız interleaved modda, arıza kaydı açıp hattınızın Fastpath'e geçirilmesini talep edin. Sonuçlar çok iyi olmayacaktır ama biraz daha iyi olur.
    Fastpath mod olması ping süresini ne kadar değiştiriyor? Mesela bende de 26ms şu an. Telekom kullanırken 6ms idi, (TT hızım 24/3 iken 6ms) Türknet'e geçtim 15ms falan oldu. Sonra hızımı ve upload hızımı yükseltikçeler ping de arttı.

Şu an 50/20 hız için 26ms ping alıyorum. Hattımı fastpath çevirtirsem bu ping süresi düşer mi sizce?

• Gatetrans kullanıcısına yanıt
    Şimdi şöyle farkediyor. Turknet'i n omurgası daha zayıf, yük arttıkça ping süresi artıyor sebebi bu. İnterleaved moddan Fast Path'e alırsanız biraz farkedebilir ama mucizevi bir şey beklemeyin.

• 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.