Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.108
Cevap
124
Favori
727.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kyzerh kullanıcısına yanıt
    Hattın maşallağı var 100 mbit bile kaldırır tivibu ile alakan muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PehliOne- kullanıcısına yanıt
    Öyle olsa türkcell ve kablonet 24 mbps üzerindeki paketleri kaldırır mıydı (kablonet sonra getirdi fakat fahiş fiyatlar ile) nasıl olsa kotalı olacak diye satmaya devam ederdi bence hemde müşteri kayıpları olmazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 7 Mart 2018; 10:54:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut taahhüt devam ederken üst pakete geçersem taahhüt süresi uzar mı?

• Hayır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • meke kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı adı şifre müşteri hizmetlerini arayarak öğrenilebiliyor ancak FTTB/Eth ve FTTH sistemlerde gerilen router'lar mac ile tek tek belli başka bir router'a kullanıcı adı ve şifrenizi girerseniz şayet sistem algılayana kadar kullanabilirsiniz ancak sistem algılandığında erişiminiz kesilir. Bunun yerine köprüleme ile kullanmak çok daha mantıklı.

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında burada ben ISS'lerin fazla endişelendiği fikrindeyim. Şimdi maliyetlerin artması için (IXP'lerin yaptıklarına zamlar hariç kullanıma dayalı maliyetten bahsediyorum) anlık kullanımın artması lazım bunun için de genel kullanım artmalı. Şimdi bunun için şayet AKN'li paketler limitsiz'e geçirilirse insanların kıtlıktan çıkmış gibi saldırması lazım. Ancak ben öyle bir durum olacağı fikrşnde değilim zaten şuanki AKN sistemi işi daha da gevşetti saldıracak olan şimdi de pek alâ saldırabilir. Yani en fazla bir kaç ay hadi bir sene olsun kullanım artar sonra tekrar seyrine devam eder ki kişi başı 100GB bile artacağını zannetmiyorum. Bence akıl kârı olan 10-20lira arası bir zam ile AKN'li paketlerin yerini lmitsize bırakması.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Bugün TT bayiye uğradım, internetten aşina olduğum paketlere bakarken nette yazanın aksine +modem opsiyonu gördüm.

Teyit ettirdiğime göre istemezsek modem verilmiyor ve kendi modeminize kurulum yapılıyor.

Inşallah bende böyle düşünüyorum artık eskisi kadar çok indirenler yok kullanım arttı ama torrent film oyun gibi şeyleri indirenler azaldı bence en büyük sebebi internet hızının düşük olmasıydı

Yüksek kaliteli olarak canlı izleyemediği için indirme yoluma gidiyordu insanlar ama artık hızlar arttığı için istediği zaman tüketebiliyorlar

Ayrıca şu anki aknsiz paketler çok yüksek fiyatlara satılıyor onları alan kişiler de deli gibi indirme yapıyorlardır ( bende olsam bende yapardım 100 mbps 300₺ sonuçta )

Aynen katılıyorum hocam. Zaten o limitsiz paketlere o kadar parayı veren azdır alanım da hedefi vardır. Yoksa şuan 100Mbps 50GB AKN paket ile yapılayacak iş yok, en kralından straming servislerini bile kullanırsın.

O zaman sizin sistem FTTC ya da FTTB/DSL

Enteresan bir durum var, internetten baktığımda apartmana Fibermax veriyor, bayide adreste VDSL 87 Mbit çıktı.

Apartmanda kutu da var

Hocam müsait olırsanız kutunun fotoğrafını atar mısınız hele bir, sistem hangisi onu öğrenelim.

• Bende şöyle ilginç bir durum var.nodem arayüzüne girince mevcut veri oran gönderme hızı:3007 indirme hizi:24567 yazıyor ama speed test ve bir çok hız testi sitesinde hızı test ettiğimde 3,4,6 mbit hız gösteriyor. Hizimdan nasıl kesin emin olabilirim?

Editt:snr değeri u0,u1,U2 30 civari d1,d2 yazanlar 12 civarı eski modemde 2 değer vardı bunların hangisini baz almalıyım ?

• Kablosuz dan yapıyorsan normal ayrıca speed test sunucusu yerini kontrol et olduğun sehiri seç

Kablolu bağlantı ve bulunduğum şehir dikkat etmiştim yaparken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick64 -- 8 Mart 2018; 9:45:44 >
  • Kabinde kapasite sorunu olabilir, kabin binanızda mı?

Kabin dediğiniz port mu acaba ? Portu değiştirme talebinde bulunmali miyim ?

• Hayır saha dolabını kastediyorum. İnternet hizmetinizi sağlayan kutu. Binanızdaki ufak el kadar kutu değil.

Teknik destek gelecekmiş bakalim.problemin benden kaynaklandığını sanmıyorum Cat6 kabloyla yeniledim kablolarımi problem yok deyip gittikleri için en azından problemi bulursam problem bunda bunu yapın demek için sordum maalesef taahhut verdim bu hafta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick64 -- 8 Mart 2018; 17:27:10 >
  • 
Sayfa: önceki 514515516517518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.