Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Evwt dediğim gibi normalde farklı cihaza izin vermiyorlar ama mac klon deneyen oldu mu bilmiyorum. Ha varsayalım olmadı üzülmeye gerek yok Telekom'un verdiği router ile elinizdeki kendi router'ınızı kablolu köprülersiniz performans kaybı da olmaz bu şekilde bir çok kişi kullanıyor.

%99 bende bu şekilde kullanacağım hocam.Öyle gözüküyor.
  • Türk Telekom'da PPP parola ve kullanıcı adını öğrenmek zor değil. Ki zaten engel bu değil de. PPP bilgileri ile Turkcell vermiyor diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teufel

Müşteri hizmetlerinden kullanıcı adı ve şifremi aldım fakat şu şekilde bir bilgi verdiler.Hattınız ve modeminiz cipon modem olduğundan dolayı dışarıda cipon destekli modem bulamazsınız dolayısıyla cihazı kullanamazsınız dediler.

Airties müşteri hizmetleriyle görüştüm onlarda eğer modemi getirdiklerinde direk olarak tak çalıştır yaptılarsa muhtemelen ayarları daha önceden yapılmıştır sizin adınıza ve TT net in alt yapısını da kayıt edilmiştir modem bilgileriniz; kullanıcı adı şifrenizi yeni bir modeme girseniz bile oradaki bilgilerle çakışmayacağı için sinyal alamayacilirsiniz ama cihazı router olarak kullanabilirsiniz dediler.

Çarşı çok karıştı yine

o zaman ttnetin verdiği routerdaki mac adresini başka bir router a kopyalayıp denemek lazım.
    olursa cihaz kalabalığı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Müşteri hizmetlerinden kullanıcı adı ve şifremi aldım fakat şu şekilde bir bilgi verdiler.Hattınız ve modeminiz cipon modem olduğundan dolayı dışarıda cipon destekli modem bulamazsınız dolayısıyla cihazı kullanamazsınız dediler.

Airties müşteri hizmetleriyle görüştüm onlarda eğer modemi getirdiklerinde direk olarak tak çalıştır yaptılarsa muhtemelen ayarları daha önceden yapılmıştır sizin adınıza ve TT net in alt yapısını da kayıt edilmiştir modem bilgileriniz; kullanıcı adı şifrenizi yeni bir modeme girseniz bile oradaki bilgilerle çakışmayacağı için sinyal alamayacilirsiniz ama cihazı router olarak kullanabilirsiniz dediler.

Çarşı çok karıştı yine

o zaman ttnetin verdiği routerdaki mac adresini başka bir router a kopyalayıp denemek lazım.

Mac adresi derken;
    https://forum.donanimhaber.com/ttnet-fibernet-tilgin-routerdan-kurtulma-yolu--129829641#129829641?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu konudaki VLAN numarasını mı diyorsunuz hocam ?

• quote:

quote:

quote:

Çarşı çok karıştı yine

Mac adresi derken;
    https://forum.donanimhaber.com/ttnet-fibernet-tilgin-routerdan-kurtulma-yolu--129829641#129829641?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

o başka birşey.
    wifi lı her cihazın farklı mac adresi vardır.cihazların üzerinde yazar.
    linkteki forumdaş yaptığına göre öyle bir kısıtlama yok o zaman
    airties 5750 ile denediniz mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çarşı çok karıştı yine

Mac adresi derken;

o başka birşey.
    wifi lı her cihazın farklı mac adresi vardır.cihazların üzerinde yazar.
    linkteki forumdaş yaptığına göre öyle bir kısıtlama yok o zaman
    airties 5750 ile denediniz mi ?

Hocam onun cihazlarla benim evdeki kurulan cihazlar aynı.Şikayetlerde birebir aynı.Müşteri temsilcilerinin de söyledikleri aynı.Kısıtlama olmadığı konusunda bende ümitliyim açıkçası.

Maalesef deneyemedim ofisteyim halen çalışıyorum.Umarım bir kaç saate geçmiş olacağım ve deneyeceğim router olarak çalıştırmayı.Bilgi veririm size de umarım mutlu sonlu olarak

• Merhaba ben kablonet kullanıyorum. Şuan 50 mbit 250 GB akn li kullanıyorum. Aylık 200-300 GB arası kota kullanıyoruz. 50-60 TL civarında kotayı geçince 16 mbit e düşecek akn li bir paket var mı? Aşırı derecede full HD YouTube, online film, video ve ip TV kullanıyoruz. Bunlarda takılmamak önemli o yüzden 8 mbit hızdan emin olamıyorum. Ayrıca 1 senelik taahhütlü bir paket arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Eğer 8 mbit yeter derseniz kablonet te 24 mbps olan paketlere geçeceğim.

• Arkadaşlar merhaba 16mbps adsl kullanıcısıym oturduğum mahalleye yeni vdsl altyapısı geldi ve 35mbps destekliyor bugün türk telekomu aradım 2019a kadar kampanya tahattünüz olduğu için en fazla 24mbps verebiliyoruz diyor 61 lira fiyat çıkarıyorlar halbuki türktelekomun sitesinde esnek kampanya ile başvuru yaptığında 35mbps 50gb akn 54.90 fiyat çıkarıyor tahatü yenileyip yeni pakete geçemiyormuyum bilgisi olan varmı bu konu hakkında yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray1135

Arkadaşlar merhaba 16mbps adsl kullanıcısıym oturduğum mahalleye yeni vdsl altyapısı geldi ve 35mbps destekliyor bugün türk telekomu aradım 2019a kadar kampanya tahattünüz olduğu için en fazla 24mbps verebiliyoruz diyor 61 lira fiyat çıkarıyorlar halbuki türktelekomun sitesinde esnek kampanya ile başvuru yaptığında 35mbps 50gb akn 54.90 fiyat çıkarıyor tahatü yenileyip yeni pakete geçemiyormuyum bilgisi olan varmı bu konu hakkında yardım lütfen

Şu an 54.90 dan daha yüksek fatura ödüyorsan taahhüt süresince daha düşük fiyatlı paketlere geçirmezler.

• TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Zyxel 8324-B10A modemden Airties 5750 yi router olarak tanıttım.5 ghz wifi den arada bir duvar olarak bu hızı alabildim.
    Yardımlarından ötürü e_capkan ve Matrix52 hocama çok teşekkür ederim.
  • Stravious kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın yeni gördüm, valla hat kötü gözüküyor zor yani bu hızlar. Ama bina içi hattı kontrol etmekte fayda var çok çok kötü ise normalde hat iyi bir şekilde ankastreye geliyor ama bina içi hatta bozuluyor olabilir.

• Superonline fiber kullaniyorum. 50mbps hiz 100gb akk ve tablet kampanyali bi tarifeydi. Simdi biticek kontratim ama yeni onerdikleri tarifeler hep 24mpbs. Daha ustu yok. 25mbps akk siz paket 89tl fakat kendileriyle bi kavga ettim bilgim disinda tarifem degistirildigi icin onlarda istediginiz paketi secin 20tl indirim yapicaz dediler. 69 tl ye 25mpbs hiz ve akk siz paket mi yoksa turk telekomun ilk 9 ay 100mbps sonrasi 50mpbs olan ve 200gb akk li paketi 75 tl olan mi? Sizce hangisini almaliyim?

Not; aylik kullanimik en az 350gb

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yarkan88 kullanıcısına yanıt
    TT'deki fiyat çok iyi, şöyle diyeyim ben sadece 50Mbps 200GB AKN pakete (ilk 9 ay 100Mbps olayı da yok ben de bir de) 79TL ödüyorum size hem ilk 9 ay 100Mbps sonra 50Mbps hem de 75TL demişler ki çok iyi. Normalde benim kullandığımın fiyatı bile 89TL şuan yani çok iyi teklif vermişler size.

Ben adsl den geçiş yaptım hocam fibere.TT 100 mbps 300 gb akn li paket e 109 TL dediler.Kasım ayında taahhütüm bitince daha da düşük teklif alırsınız dediler.Bilemiyorum bu bilgi işinize yarar mı teklif alırken.Fiyat olarak bana uygun geldi (internet sitelerinde 170 TL diyor kullanmış olduğum paket).
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

Superonline fiber kullaniyorum. 50mbps hiz 100gb akk ve tablet kampanyali bi tarifeydi. Simdi biticek kontratim ama yeni onerdikleri tarifeler hep 24mpbs. Daha ustu yok. 25mbps akk siz paket 89tl fakat kendileriyle bi kavga ettim bilgim disinda tarifem degistirildigi icin onlarda istediginiz paketi secin 20tl indirim yapicaz dediler. 69 tl ye 25mpbs hiz ve akk siz paket mi yoksa turk telekomun ilk 9 ay 100mbps sonrasi 50mpbs olan ve 200gb akk li paketi 75 tl olan mi? Sizce hangisini almaliyim?

Not; aylik kullanimik en az 350gb

Hocam 50 mbps 200gb ı tekliflemi aldınız yoksa normal fiyatımı. Siteden yeni abonelik için fiyatlara baktığımda 89 tl gözüküyor o tarife

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EA805F4C -- 27 Ocak 2018; 16:33:52 >
  • Internette yazan fiyat. Konusmadim ben.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Telefon paketi hariç sanırım. Ben yalın internet sanmıştım. Ö1f1 hocamında öyle sanırım. 78 tl miş bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EA805F4C -- 27 Ocak 2018; 19:56:45 >
  • Superonline abonesiydim bayinin yaptigi is guzarlik yuzunden 20 tl indirim kazandim. 89 tl olan paketi 69 tl ye gectim. akk siz 25mbps hiz.

Ortalama 350 - 400 gb arasi aylik kullanimim mevcut.

• Arkadaşlar adsl den vdsl geçeceğim vdsl alt yapısı varmış modemde destekliyor

Adsl 16 mbps kadar hız veriyor 800 kps upload hızı

Adsl de zaten hiç bir zaman 16 mbps hız almadım 70 TL veriyorum

Vdsl geçince 70 TL yerine 80 TL vereceğim

Hangi hızı kabul etmeliyim

24 mbps verirlerse kabul edeyim mi

Ben en çok upload hızımin çok olmasını istiyorum

Online oyunlarda çok etkiliyor

• marhaba, türktelekomun 4mb upload lı paketleri kaç liradan başlıyor kullanan arkadaşlar var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.