Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (418. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Müşteri hizmetlerini takmayın. Web sitelerinde yazanı da takmayın. Şaywt kabin fazla uzakta değilse iyi bir hız alırsınız hiç olmadı 24 mbps VDSL her halukarda ADSL'den iyidir.

24 mbit her türlü yeter bana ama kotası çok az.

ben 200 gb diye geçmiştim 50 gba

Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 16680 1073
    SNR Sınırı (dB): 31.8 17.2
    Hat Zayıflaması(dB): 8.0 5.9

şu anki değerler bunlar hocam

24 mbitin 75 gb kotası var :(
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    Değerler iyi yakınlarda bir yerlerde DSLAM var gibi gözüküyor. 50 alabilirsiniz herhalde.

Ama tabi kampanya kalkmadıysa 35mbps 100GB kotalı tarifeyi öneririrm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Değerler iyi yakınlarda bir yerlerde DSLAM var gibi gözüküyor. 50 alabilirsiniz herhalde.

Ama tabi kampanya kalkmadıysa 35mbps 100GB kotalı tarifeyi öneririrm.

Çok fazla dizi izliyorum 100 de yetmez :D

50 200 gb akk paketi 77 tl den verdiler
    Fiyat iyi. Yeni yılda daha yüksek AKN'li paketler gelebilir ama bunu dikkaye almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

Orijinalden alıntı: osmans95

quote:

quote:

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

FTTH 50 Mbps kablosuz olarak şuan değerler bu şekilde. Hat zayıflaması tılgına gelen download ve upload değerlerini nereden öğreneceğim. Tılgının arayüzü biraz saçma geldi bana. Yardımcı olabilecek var mı?

tilgin olduğuna göre daireye kadar fiber yada cad6 geliyor. Bu durumda hat zayıflaması vs değerler göstermez zaten hocam, superonlineda da böyle. Görme engelliyim, resmi göremiyorum ama hızda düşüklük varsa kablosuz performansının yetersizliğindendir. Sağlayıcıların kendi verdikleri fiber uyumlu modemler performans bakımından kötü. Bir Access point / router almanızı öneririm.

Hocam kablosuz bağlantı benim için çok önemli değil. Telefondan sosyal medyaya girmek için kullanıyorum sadece. Tılgına kablo ile bağlayacağım bilgisayarı, cat6 kablo ayarlamaya çalışıyorum şuan. Kablolu bağlantıda tılgının performansı nasıldır. Bir de önerdiğiniz acces point / router var mı? Diyelim router aldım bunu nasıl bağlayacağım tılgın devre dışı mı kalacak?

Kablolu performansıyla ilgili bir şikayet duymadım. tilgin yerine başka modem kullanmayla ilgili biraz araştırma yaparsanız belki yöntem bulursunuz ama normalde izin vermiyorlar. O sebeple tilginin kablosuz özelliğini kapatıp veya bridge moduna alıp alacağınız Access point / router ile kablosuz bağlantı yapabilirsiniz.
    Evin büyüklüğü, kullanacağınız özellikler ve bütçeye göre öneride bulunabilirim. Örneğin cihaza hdd vs bağlayacakmısınız, tv ile kablosuz bağlantı kuracakmısınız vs
    100tl yede 800tl yede cihaz önerebilirim.

Edit: Kablosuz bağlantı önemli değil demişsiniz, o halde cihaz almanız da şart değil. Yada tp-link, airties markalarının uygun fiyatlı Access point / repeater cihazlarına bakabilirsiniz.

Evet hocam kablosuz önemli değil kablo ile sık kullandığım kendi bilgisayarıma bağlayacağım diğer ev ahalisi zaten facebook youtube gezer en fazla yaptıkları bu. Tılgını evin tam ortasına konumlandırdım bu sebeple çekim gücü olarak idare ediyor. Bakarsın ilerde harici bir anten alırım tılgına. Sanırım anteni değişebiliyor. İlgin için teşekkür ederim bu arada. Kablo ile bağladığım zaman tekrar testleri yapar buraya yazarım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

FTTH 50 Mbps kablosuz olarak şuan değerler bu şekilde. Hat zayıflaması tılgına gelen download ve upload değerlerini nereden öğreneceğim. Tılgının arayüzü biraz saçma geldi bana. Yardımcı olabilecek var mı?

tilgin olduğuna göre daireye kadar fiber yada cad6 geliyor. Bu durumda hat zayıflaması vs değerler göstermez zaten hocam, superonlineda da böyle. Görme engelliyim, resmi göremiyorum ama hızda düşüklük varsa kablosuz performansının yetersizliğindendir. Sağlayıcıların kendi verdikleri fiber uyumlu modemler performans bakımından kötü. Bir Access point / router almanızı öneririm.

Hocam kablosuz bağlantı benim için çok önemli değil. Telefondan sosyal medyaya girmek için kullanıyorum sadece. Tılgına kablo ile bağlayacağım bilgisayarı, cat6 kablo ayarlamaya çalışıyorum şuan. Kablolu bağlantıda tılgının performansı nasıldır. Bir de önerdiğiniz acces point / router var mı? Diyelim router aldım bunu nasıl bağlayacağım tılgın devre dışı mı kalacak?

Kablolu performansıyla ilgili bir şikayet duymadım. tilgin yerine başka modem kullanmayla ilgili biraz araştırma yaparsanız belki yöntem bulursunuz ama normalde izin vermiyorlar. O sebeple tilginin kablosuz özelliğini kapatıp veya bridge moduna alıp alacağınız Access point / router ile kablosuz bağlantı yapabilirsiniz.
    Evin büyüklüğü, kullanacağınız özellikler ve bütçeye göre öneride bulunabilirim. Örneğin cihaza hdd vs bağlayacakmısınız, tv ile kablosuz bağlantı kuracakmısınız vs
    100tl yede 800tl yede cihaz önerebilirim.

Edit: Kablosuz bağlantı önemli değil demişsiniz, o halde cihaz almanız da şart değil. Yada tp-link, airties markalarının uygun fiyatlı Access point / repeater cihazlarına bakabilirsiniz.

Evet hocam kablosuz önemli değil kablo ile sık kullandığım kendi bilgisayarıma bağlayacağım diğer ev ahalisi zaten facebook youtube gezer en fazla yaptıkları bu. Tılgını evin tam ortasına konumlandırdım bu sebeple çekim gücü olarak idare ediyor. Bakarsın ilerde harici bir anten alırım tılgına. Sanırım anteni değişebiliyor. İlgin için teşekkür ederim bu arada. Kablo ile bağladığım zaman tekrar testleri yapar buraya yazarım.

Rica ederim. Bence anten işine hiç bulaşmayın. Airties yada tp-linkin 100tl civarına basit ve işe yarar cihazlarından birini alabilirsiniz. Piyasada kaliteli harici anten bulmak zor oluyor. Şahsen anten değişiminin hayrını gören kullanıcıya pek rastlamadım. Güle güle kullanın bu arada

• 1 aydır ping sorunundan müzdaribim akşam 5 ile 12 arası pingim 300 oluyor sabahları ise normal 70 civarı interneti sırf online oyun için kullanıyorum beni bezdirdi bu sorun ttneti arıyorum böyle bir çalışmamız yok diyorlar başka türlü arıza kaydı bırakıyorum yine çözüm yok yok, ne yapmam lazım taahütüm de var kapattıramıyorum da hayattan bezdirdi bu sorun beni ne yapmam lazım?
  • 11 gün oldu...
  • Arkadaşlar bugün öğle saatlerinde bağlantılar yapıldı saat 15 civarı internet aktifleşti diye mesaj geldi saat 20.33 oldu hala power ışığı yanıp sönüyor ve internet sınırlı modem arayüzü hariç hiçbir sayfaya girmiyor bi bilgisi olan var mı ?
  • NobodySees kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 3 gün bekledim yeşil ışıkların yanmasını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo Ryzov

Hocam ben 3 gün bekledim yeşil ışıkların yanmasını.

Hadi yav müşteri hizmetlerini aramış mıydın? Müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı filan oluşturdular belki bi işe yarar gelişmeleri yazarım
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

sonunda geçebildik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAEC -- 10 Aralık 2016; 11:23:46 >

Upload yerlerde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

CAT 5 kablo ile durum bu şekilde. CAT 6 kablonun bir artısı olur mu? ONT ile Router arası sarı bir kablo var baktım o da CAT 5 onu da değiştireyim diyorum. Birde Tracert steam serverlarına olan pinge bakıyorum. Antalya İzmir arası berbat durumda 1000 e yakın bir değer çıkıyor. Sizde de durum aynı mı?
    edit: bir de hocam bizim uploadlar 4 e mi çekildi. 2 değil miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmans95 -- 11 Aralık 2016; 1:39:21 >
  • osmans95 O kullanıcısına yanıt
    Evet 50-4 oldu hocam :)

• 50gb adil kullanım kotası doldu hemen nasıl oluyor çözemedim iki aydır rezillik çekiyoruz 24mbit kullanıyorum
  • quote:

CAT 5 kablo ile durum bu şekilde. CAT 6 kablonun bir artısı olur mu? ONT ile Router arası sarı bir kablo var baktım o da CAT 5 onu da değiştireyim diyorum. Birde Tracert steam serverlarına olan pinge bakıyorum. Antalya İzmir arası berbat durumda 1000 e yakın bir değer çıkıyor. Sizde de durum aynı mı?
    edit: bir de hocam bizim uploadlar 4 e mi çekildi. 2 değil miydi?

Hocam cad5 ile 100mbps hız almada genelde sorun olmaz. Sonuçta kablo mesafesi de uzun değildir.
    tam olarak 4mbps upload hızı alabiliyor musunuz?

• internet ve telefonumu turk telekoma taşımak istiyorum.
    avantajlı bir kamapanya önerebilecek olan var mı ?
    10 ay 30tl indirim kampanyası var tt un sitesinde ama sözleşme anlaşılır değil.
  • Yeni basvuru yapicam..bulundugum bolgede fiber varmis sadece...onereceginiz kmpnya varmi ttnette?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Hocam maksimum aldığım 3,90 küsür oluyor. 4 olmasına çok sevindim haberim yoktu :) Diğer paketlerde durumlar nasıl 50 ve üzeri mi 4 mbps oldu?
  • 
Sayfa: önceki 416417418419420
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.