Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (417. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.108
Cevap
124
Favori
727.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcrew

aynı binaya iki internet servis sağlayıcı fiber alt yapı getiremiyor diye söyleniyor bilmiyorum

superonline fiber kablo varsa Turk Telekom oraya vdsl hizmeti verebilir en fazla

Türkiye'de yüzbinlerce hane daha 8 mbps hızı tam alamazken aynı binaya iki farklı fiber alt yapı gelmesin diye yapılmış bir şey.

Alakası yok. Bizim binada hem TT hem de Superonline nın fiber hizmeti var. Vdsl değil, fiber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

aynı binaya iki internet servis sağlayıcı fiber alt yapı getiremiyor diye söyleniyor bilmiyorum

superonline fiber kablo varsa Turk Telekom oraya vdsl hizmeti verebilir en fazla

Türkiye'de yüzbinlerce hane daha 8 mbps hızı tam alamazken aynı binaya iki farklı fiber alt yapı gelmesin diye yapılmış bir şey.

Alakası yok. Bizim binada hem TT hem de Superonline nın fiber hizmeti var. Vdsl değil, fiber.

Nasıl 2 firmayı da getirdiniz binaya?
    Yani site olmayınca getirmek daha da zor oluyor, hele biri varken öteki nasıl geldi?
    Bilginiz varsa süreci biraz anlatırsanız sevinirim.

• biz vdsl alamıyoruz adamlar binaya 2 fiber döşetiyor.
  • 24 Mbps 2 upload 75gb akk hipernet yalın internetimi devretmek istiyorum 2017 eylüle kadar taahütü var ayda 64 tl istanbulda devredebilirim ilgilenen pm atabilir.
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Biz birşey yapmadık, TT zaten vardı Superonline da hatlarını önce mahalleye sonra da binalara döşedi. Bu aralar superonline birçok yerde atakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAEC

air 5760 aldım kullanan var mı ?

ısınma sorununu aldıktan sonra okudum :(

slm
    ben 2016 subattan bu yana kullanırım sorun yok cok az ısınma oda hıc rahatsızlık vermez zaten o ısınmayı her modem verır..sonucta 24 saat acık olunca ılık durması normaldır..

hat degerlerıde gayet ıyı verıyor ben daha once 5650 ttnetın verdıgını kullanıyordum..aırtes modemlerde mennunum kısacası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 6 Aralık 2016; 22:36:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Biz birşey yapmadık, TT zaten vardı Superonline da hatlarını önce mahalleye sonra da binalara döşedi. Bu aralar superonline birçok yerde atakta.

Biz sitede oturduğumuz için sanırım talepte bulunmamız gerek. Talepte bulunmadan gelmeleri şans olmuş. Yanlış bilmiyorsam kendi bazı seçtikleri bölgelere öyle talep olmadan gidiyorlar.
    Bu arada her 2 firmayıda kullandıysanız merak ettiğim konu modem karşılaştırması. ttnet tilgin, Superonline genelde huawei modem veriyor. İkiside iyi değil ama tecrübe ettiyseniz eğer hangisi daha iyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

quote:

slm
    ben 2016 subattan bu yana kullanırım sorun yok cok az ısınma oda hıc rahatsızlık vermez zaten o ısınmayı her modem verır..sonucta 24 saat acık olunca ılık durması normaldır..

hat degerlerıde gayet ıyı verıyor ben daha once 5650 ttnetın verdıgını kullanıyordum..aırtes modemlerde mennunum kısacası

Hocam airties modem yerine asus modem takıp hat değerlerini çok farklı görenler var. sizce airties modemlerde hat değerleriyle ilgili bir yanıltma vs var mı?
    Örneğin bir arkadaş airties 5650 de snr 16, hat zayıflaması 0 görürken asus ac56u modelinde snr 8 hat zayıflaması 8 görmüş ve gerçekten kablolarda sorun varmış, asustaki değerler doğruymuş.

• quote:

quote:

slm

Hocam o hız ne ya :(

• quote:

quote:

quote:

slm

Hocam o hız ne ya :(

VDSL2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 7 Aralık 2016; 6:55:11 >

• 17 ocak 2017 de tahaaütüm bitiyor diye iki defa 4440375 numaralı telefondan arandım. Merak edip açtım ne teklif edicekler diye, her iki açışımda da 2-3 dakka bekleme müziği dinledikten sonra kapattım.

Bu nasıl bir işgüzarlık, nasıl bir ticari ahlaktır, aklım almadı. Beni mal satmak için arayıp, hatta bekletiyorlar.

Son 14 yılda Türkiye'de; cahillik, ahlaksızlık gibi değerler gittikçe yüceltilen ve saygı duyulan şeyler oldu.

• FTTH 50 Mbps kablosuz olarak şuan değerler bu şekilde. Hat zayıflaması tılgına gelen download ve upload değerlerini nereden öğreneceğim. Tılgının arayüzü biraz saçma geldi bana. Yardımcı olabilecek var mı?
  • Arkadaşlar meraba biraz evvel tt den arandım.16 mbit 50gb akn teklif ettiler taahhütlü 43TL ye.Buraya kadar herşey normal görünüyor.Fakat akn aşımı olduğu zaman hızımı 8 mbit e düşeceğini söylediler benim bildiğim 3 mbit e düşüyor yalan söylüyor gibi geldi bana.Geçen hafta aradıklarında ise hiç akn olmadığını söylediler bir gariplik var bu işte bilenler bilgi verirse memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmans95

FTTH 50 Mbps kablosuz olarak şuan değerler bu şekilde. Hat zayıflaması tılgına gelen download ve upload değerlerini nereden öğreneceğim. Tılgının arayüzü biraz saçma geldi bana. Yardımcı olabilecek var mı?

tilgin olduğuna göre daireye kadar fiber yada cad6 geliyor. Bu durumda hat zayıflaması vs değerler göstermez zaten hocam, superonlineda da böyle. Görme engelliyim, resmi göremiyorum ama hızda düşüklük varsa kablosuz performansının yetersizliğindendir. Sağlayıcıların kendi verdikleri fiber uyumlu modemler performans bakımından kötü. Bir Access point / router almanızı öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

FTTH 50 Mbps kablosuz olarak şuan değerler bu şekilde. Hat zayıflaması tılgına gelen download ve upload değerlerini nereden öğreneceğim. Tılgının arayüzü biraz saçma geldi bana. Yardımcı olabilecek var mı?

tilgin olduğuna göre daireye kadar fiber yada cad6 geliyor. Bu durumda hat zayıflaması vs değerler göstermez zaten hocam, superonlineda da böyle. Görme engelliyim, resmi göremiyorum ama hızda düşüklük varsa kablosuz performansının yetersizliğindendir. Sağlayıcıların kendi verdikleri fiber uyumlu modemler performans bakımından kötü. Bir Access point / router almanızı öneririm.

Hocam kablosuz bağlantı benim için çok önemli değil. Telefondan sosyal medyaya girmek için kullanıyorum sadece. Tılgına kablo ile bağlayacağım bilgisayarı, cat6 kablo ayarlamaya çalışıyorum şuan. Kablolu bağlantıda tılgının performansı nasıldır. Bir de önerdiğiniz acces point / router var mı? Diyelim router aldım bunu nasıl bağlayacağım tılgın devre dışı mı kalacak?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

Hocam kablosuz bağlantı benim için çok önemli değil. Telefondan sosyal medyaya girmek için kullanıyorum sadece. Tılgına kablo ile bağlayacağım bilgisayarı, cat6 kablo ayarlamaya çalışıyorum şuan. Kablolu bağlantıda tılgının performansı nasıldır. Bir de önerdiğiniz acces point / router var mı? Diyelim router aldım bunu nasıl bağlayacağım tılgın devre dışı mı kalacak?

Kablolu performansıyla ilgili bir şikayet duymadım. tilgin yerine başka modem kullanmayla ilgili biraz araştırma yaparsanız belki yöntem bulursunuz ama normalde izin vermiyorlar. O sebeple tilginin kablosuz özelliğini kapatıp veya bridge moduna alıp alacağınız Access point / router ile kablosuz bağlantı yapabilirsiniz.
    Evin büyüklüğü, kullanacağınız özellikler ve bütçeye göre öneride bulunabilirim. Örneğin cihaza hdd vs bağlayacakmısınız, tv ile kablosuz bağlantı kuracakmısınız vs
    100tl yede 800tl yede cihaz önerebilirim.

Edit: Kablosuz bağlantı önemli değil demişsiniz, o halde cihaz almanız da şart değil. Yada tp-link, airties markalarının uygun fiyatlı Access point / repeater cihazlarına bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriyil -- 7 Aralık 2016; 16:48:57 >

• alt yapı konusunda turknet mi iyidir ttnet mi ?

turknetin 24 verdiği yerde tt 50 verebilir mi :(
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    Aynı altyapı ikisi de Türk Telekom altyapısı aynı hızı verirler ama müşteri hizmetleri farklı farklı şeyler söyleyebilirler aldırmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Aynı altyapı ikisi de Türk Telekom altyapısı aynı hızı verirler ama müşteri hizmetleri farklı farklı şeyler söyleyebilirler aldırmayın.

E bunlar bana 50 mbit destekliyor dedi diye vdsl geçip modem aldım

turknet sitesinde 24 yazıyor
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini takmayın. Web sitelerinde yazanı da takmayın. Şaywt kabin fazla uzakta değilse iyi bir hız alırsınız hiç olmadı 24 mbps VDSL her halukarda ADSL'den iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.