Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
12.096
Cevap
121
Favori
607.668
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
Giriş
    2286 Mesaj
    Hipernete geçiş port varsa 5dk bile sürmüyor, fakat port yoksa bekletiyorlar ve bir süre sonra iptal ediyorlar genellikle.
    Paket taşıma böyle oluyor fakat yeni hat açılımında da port bulamazlarsa bekletirler sanırım o kunuyu tam bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendagi Migzara -- 30 Kasım 2016; 18:17:55 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    691 Mesaj
    Merhaba bugun mhlerini aradım hipernet 50 mbite kadar olan paketi bölgeniz destekliyor dedi geçiş yaptım.

Talep beklemede yazıyor hala bunun iptal olma şansı var mı ?

internetde okudum çoğu kişinin desteklemediği için iptal edilmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ASUS ROG Swift PG278Q 2K 144Hz 27" G-Sync
  • Çavuş
    79 Mesaj

Müşteri hizmetleri telefon ve adresten hat kontrolü yapip cogunlukla 50 Mbit Hipernet'in alt yapınızı desteklediğini ve o pakete geçebileceğinizi söylüyor.

Aynı olayı ben de yaşadım, bana ücretsiz modem de gönderdiler ve paket geçiş sürecindeyken paketim iptal edildi.

Ertesi hafta 2 alt katıma Hipernet 50 Mbit verdiler ve sorunsuz şekilde 45 Mbit hat hızı alıyor komşu.

Telekoma gidip bu olanları anlattım şaşırdılar ettiler detaylı inceleyeceğiz dediler 10 gündür ses soluk yok.

Ne yaptıklarını kendileride bilmiyor Telekom Müdürlüğü.

Ne halleri varsa görsünler vodafone'yi öneririm bu işler bittikten sonra vodafone geçeceğim.
    |
    |
    KAEC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    parazitoss (1 adet Samsung Note 4)
    66cem (1 adet Msi Gaming Notebook)
    sarsuk (1 adet Asus VG248qe)
    marins (1 adet Intel i7 4790k)
    kaelh (2 adet Samsung 850 Evo 500Gb Ssd)
    maksi09 (2 adet Sandisk Extreme II 120GB Ssd)
    taskinfener (Gaming desktop sistem)
    cuneytbora (1 adet Asus VII Formula, Gskill 32gb Ram ve Gaming ekipmanlar)
  • Yüzbaşı
    691 Mesaj

Belediyenin hemen karşısında oturuyorum burayı desteklemiyorsa nereyi destekleyecek hocam ? :(

talep beklemede gözüküyor

3 ay tahattüt var tahattüt olmasa direk geçeceğim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAEC -- 30 Kasım 2016; 19:52:28 >
    |
    |
    oinblgue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben telekomun karşısındayim dostum :)

3 sokak ilerimde vodafone den 74 megabit hız alıyor arkadaşım.

İşin özeti ne biliyor musun? Telekom il müdürlükleri yüksek hızlı paket vermemek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar çünkü yüksek hızda sürekli sorun yaşanıyor bina alt yapıları kablo yapısı kötü oldugu için.

Daha öncede söyledim belediyelerin Telekom ile iş birligi yapip şehrin kablo yapısını Fiber'e çevirmeleri gerekiyor, biz nihai kullanıcıların Müşteri hizmetlerini ve Telekom müdürlüğünü sürekli rahatsız etsekte bağarsakta çağarsakta sadece zihnimizi ve bedenimizi yoracağız. Düzelen hiç bir şey olmayacak.
    |
    |
  • Yarbay
    2491 Mesaj
    50mbit fiber bağlattım da ttnet. hipernet ne oluyor daha mı hızlı? ayrıca tam 50mbit alamıyorum 30mbit en fazla. modemden dolayı mı?
    quote:

Orijinalden alıntı: oinblgue

Ben telekomun karşısındayim dostum :)

3 sokak ilerimde vodafone den 74 megabit hız alıyor arkadaşım.

İşin özeti ne biliyor musun? Telekom il müdürlükleri yüksek hızlı paket vermemek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar çünkü yüksek hızda sürekli sorun yaşanıyor bina alt yapıları kablo yapısı kötü oldugu için.

Daha öncede söyledim belediyelerin Telekom ile iş birligi yapip şehrin kablo yapısını Fiber'e çevirmeleri gerekiyor, biz nihai kullanıcıların Müşteri hizmetlerini ve Telekom müdürlüğünü sürekli rahatsız etsekte bağarsakta çağarsakta sadece zihnimizi ve bedenimizi yoracağız. Düzelen hiç bir şey olmayacak.

Gidip modem aldım o kadar para verip iptal olursa çok fena söverim bunlara.

• Yarbay
    2286 Mesaj

Bende değişme yok ya hala 2mbit upload hızı.
    |
    |
    Sercan Ç. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2286 Mesaj

Fiber olması daha iyi , hiper vdsl2'den veriyor.
    |
    |
    Sta1ker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10609 Mesaj
    AKK'nin bahanesi yalan onu herkes biliyor benim anlamadığım her bağlantı hızının aynı AKK hızına düşmesine nasıl izin veriliyor.50mbit hiper bağlantım var tak diye 3'e düşmesi kökten internetin kesilmesi kadar koyuyor 8mbit bağlantı da 3'e düşüyor 25'de 3'e düşüyor 50'de 100'de bunun bir standartı olur bağlantının % bilmem kaçı kadar kesinti yapılacaktır dersin 50'mbitin 10'a 100 mbitin 20'ye falan düşmesi lazım.

Ayrıca TTNET piyasanın en fazla paraya tapan müşterisini yolunacak kaz gibi gören firması nasıl oluyorda AKK için ek kota satmıyor diğer 2 firma gibi anlamıyorum bari zor zamanda kota satın alabilelim.Malum şu 2-3 ay hep oyun çıkış dönemi Gears 4'ü aldım oyun 80gb zar zor 35gb'lık kısmını 3mbitle indirdim kalan kısmı yeni kota ile indiriyorum şimdi ayın ilk günü kotanın dörtte biri gitti.

Bu kadar kişinin ahı elbette çıkacak ama sabırla bekliyoruz geçenlerde Twitter'da gördüm yabancı bir ISP firmasına sallıyorlardı baktım olay neymiş diye 1TB "AKK" benzeri kota koymuşlar müşterileri isyan ediyordu dikkat 999GB AKK'den bahsediyorum.

2017 BMW 118i M Plus LCI2
    Intel i7-8700K - NZXT Kraken X52 | Strix Z370-F | Gigabyte RTX 2070 SUPER | SX8200 Pro 512 GB + WD Blue 3D 1 TB | Vengeance RGB 16GB | NZXT S340 Elite | AORUS AD27QD WQHD 144Hz | G Pro Wireless & G810 | PS4 Pro

• Yüzbaşı
    691 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

AKK'nin bahanesi yalan onu herkes biliyor benim anlamadığım her bağlantı hızının aynı AKK hızına düşmesine nasıl izin veriliyor.50mbit hiper bağlantım var tak diye 3'e düşmesi kökten internetin kesilmesi kadar koyuyor 8mbit bağlantı da 3'e düşüyor 25'de 3'e düşüyor 50'de 100'de bunun bir standartı olur bağlantının % bilmem kaçı kadar kesinti yapılacaktır dersin 50'mbitin 10'a 100 mbitin 20'ye falan düşmesi lazım.

Ayrıca TTNET piyasanın en fazla paraya tapan müşterisini yolunacak kaz gibi gören firması nasıl oluyorda AKK için ek kota satmıyor diğer 2 firma gibi anlamıyorum bari zor zamanda kota satın alabilelim.Malum şu 2-3 ay hep oyun çıkış dönemi Gears 4'ü aldım oyun 80gb zar zor 35gb'lık kısmını 3mbitle indirdim kalan kısmı yeni kota ile indiriyorum şimdi ayın ilk günü kotanın dörtte biri gitti.

Bu kadar kişinin ahı elbette çıkacak ama sabırla bekliyoruz geçenlerde Twitter'da gördüm yabancı bir ISP firmasına sallıyorlardı baktım olay neymiş diye 1TB "AKK" benzeri kota koymuşlar müşterileri isyan ediyordu dikkat 999GB AKK'den bahsediyorum.

Şükret 3 mbite düşüyor ben normalde bile şu an göremiyorum 0.6 larda geziyor.

vdsl geçtim 5-10 görsem şükredecek duruma getirdiler Antalya'nın göbeğinde
    |
    |

• Çavuş
    79 Mesaj

Bizde cat6 çektik kardeş elektrikciye 80 lira kabloya 40 lira belki 20 kere müşteri temsilcileriyle gorustum saatler sürdü, telekoma git başka bişey desinler,müşteri temsilcisi ile konuş başka bişey desinler, ikisi anlasamayınca üstleri arasın paketi iptal etsin vs hem beyni hem vücudu yoruyorlar. ve bu insanlar türkiyenin en büyük servis sağlayıcıları. bir şirket ancak bu kadar kötü yönetilebilir. inşallah tez zamanda ya devlet vatandaşına iyi bir internet hizmeti sağlatır bir şekilde yaptırımla yada bir firma çıkar pazarı ele alır adam gibi servir sağlar. polonyada arkadaşım yaşıyor aldığı hız 250+ megabit ve inanamıyor türkiyedeki AKK ve 3 megabite hızın düşürülmesine.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    691 Mesaj

Devlet ne zaman vatandaşın yanında olmuş ki :)

Benim hiç umudum yok gün geçtikçe kötüye gidiyoruz.

2-3 sayfa geride yurt dışından arkadaşının değerlerini paylaşmış bir arkadaş 250 mbit görüyor adam.
    |
    |
    oinblgue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben paylaştım onu kardeşim şaka gibi ama gerçek. http://www.speedtest.net/my-result/5812594847
    |
    |
  • Yüzbaşı
    691 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oinblgue

Ben paylaştım onu kardeşim şaka gibi ama gerçek. http://www.speedtest.net/my-result/5812594847

18 mbit dowloandı görsem sevineceğim adam upload görüyor :(
    |
    |
    Ya da hattimi turkcell'e tasisam boyle bir alternatif dogar mi?

Kusura bakmayin vaktim cok dar, davetiye dagitip eve eşya taşımaktan zaman bulup araştırma yapamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightfallstar -- 1 Aralık 2016; 10:51:39 >
    |
    |
    gpon mudur nedir nasıl bir altyapı çözemedim daha , tılgın modem takmak zorunluyumuş,
    sıkıntı şu ki modemin takıldığı oda ile oturma odası arasında 2 duvar var,
    neyse akşam gidince bakalım tılgın modemin wifi performansına
    air 5760 aldım kullanan var mı ?

ısınma sorununu aldıktan sonra okudum :(

Kullanıyorum bi prbolem yok.
    |
    |

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
üniversite
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.