Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (414. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sis651

2.3 Mbps hız normal sayılır. Aktarılan başlık ve diğer verilerden dolayı bir miktar kayıp doğal.
    Paketiniz 24 Mbit paket mi yoksa 50 Mbit paket mi? 15.5 SNR ile aldığınız hız 24 Mbit. 7, 8'e kadar düşerek 49 Mbit'e kadar yükselebiliyorsa hız iyi.

Anladım, belkide bu upload hızıyla ilgili deneme yapıyor olabilirler. Çünkü bu tarz mesajlar forumda epeyce gelmeye başladı ama şimdilik gözüken upload hızları tam verimli değil anlaşılan.
    evet 24mbps alıyorum. yinede ulaşılabilir hız 49mbps ken snr sınırının 15 küsur olması az geldi bana. Uploadda ulaşılabilir hız 21-22mbps civarıyken snr 29 civarı.
  • upload'tan bıktım 2mbps sınırı ne zaman kalkacak acaba ?
  • yagturbo kullanıcısına yanıt
    Hocam Alt yapı dediği binadaki kutudan evinize kadar Cat 6 kablo onu kendilerin çekeceğini sanmıyorum siz çektirin kurtulun, 20 metre gitse 20 Lira eder.
  • Arkadaşlar, yeni taşıdığım dairede şöyle bir bölüm var, ne olduğunu bana söyleyebilir misiniz

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Edit: Siteden mesaj geldi binalarımızın superonline altyapısı tamamlanmıştır diye

Bu ne demek oluyor, sadece superonline mı kullanabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SacredDivinity -- 25 Kasım 2016; 11:34:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seeder kullanıcısına yanıt
    Şimdi bende bol bol cat6 kablo var istesem ben cekebilir miyim ?

• Upload hizi galiba birtek beni teget gecti

• arkadaslar 2 ay oldu hipernet'e başvuru yapalı ama hala talep beklemede yazıyor. defalarca kayıt oluşturdum ancak sorun çözülmedi ve 2 aydır fatura da gelmiyor. internet hattım aktif durumda ama tarifeye geçiş sağlanamıyor. başına gelen var mı böyle bi durum ne yapmam gerekiyor?
  • Hipernete geçiş port varsa 5dk bile sürmüyor, fakat port yoksa bekletiyorlar ve bir süre sonra iptal ediyorlar genellikle.
    Paket taşıma böyle oluyor fakat yeni hat açılımında da port bulamazlarsa bekletirler sanırım o kunuyu tam bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendagi Migzara -- 30 Kasım 2016; 18:17:55 >
  • Merhaba bugun mhlerini aradım hipernet 50 mbite kadar olan paketi bölgeniz destekliyor dedi geçiş yaptım.

Talep beklemede yazıyor hala bunun iptal olma şansı var mı ?

internetde okudum çoğu kişinin desteklemediği için iptal edilmiş
  • Akn den kurtulmaya saatler kaldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAEC kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleri telefon ve adresten hat kontrolü yapip cogunlukla 50 Mbit Hipernet'in alt yapınızı desteklediğini ve o pakete geçebileceğinizi söylüyor.

Aynı olayı ben de yaşadım, bana ücretsiz modem de gönderdiler ve paket geçiş sürecindeyken paketim iptal edildi.

Ertesi hafta 2 alt katıma Hipernet 50 Mbit verdiler ve sorunsuz şekilde 45 Mbit hat hızı alıyor komşu.

Telekoma gidip bu olanları anlattım şaşırdılar ettiler detaylı inceleyeceğiz dediler 10 gündür ses soluk yok.

Ne yaptıklarını kendileride bilmiyor Telekom Müdürlüğü.

Ne halleri varsa görsünler vodafone'yi öneririm bu işler bittikten sonra vodafone geçeceğim.
  • oinblgue kullanıcısına yanıt
    Belediyenin hemen karşısında oturuyorum burayı desteklemiyorsa nereyi destekleyecek hocam ? :(

talep beklemede gözüküyor

3 ay tahattüt var tahattüt olmasa direk geçeceğim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAEC -- 30 Kasım 2016; 19:52:28 >
    Ben telekomun karşısındayim dostum :)

3 sokak ilerimde vodafone den 74 megabit hız alıyor arkadaşım.

İşin özeti ne biliyor musun? Telekom il müdürlükleri yüksek hızlı paket vermemek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar çünkü yüksek hızda sürekli sorun yaşanıyor bina alt yapıları kablo yapısı kötü oldugu için.

Daha öncede söyledim belediyelerin Telekom ile iş birligi yapip şehrin kablo yapısını Fiber'e çevirmeleri gerekiyor, biz nihai kullanıcıların Müşteri hizmetlerini ve Telekom müdürlüğünü sürekli rahatsız etsekte bağarsakta çağarsakta sadece zihnimizi ve bedenimizi yoracağız. Düzelen hiç bir şey olmayacak.
  • 50mbit fiber bağlattım da ttnet. hipernet ne oluyor daha mı hızlı? ayrıca tam 50mbit alamıyorum 30mbit en fazla. modemden dolayı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oinblgue

Ben telekomun karşısındayim dostum :)

3 sokak ilerimde vodafone den 74 megabit hız alıyor arkadaşım.

İşin özeti ne biliyor musun? Telekom il müdürlükleri yüksek hızlı paket vermemek için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar çünkü yüksek hızda sürekli sorun yaşanıyor bina alt yapıları kablo yapısı kötü oldugu için.

Daha öncede söyledim belediyelerin Telekom ile iş birligi yapip şehrin kablo yapısını Fiber'e çevirmeleri gerekiyor, biz nihai kullanıcıların Müşteri hizmetlerini ve Telekom müdürlüğünü sürekli rahatsız etsekte bağarsakta çağarsakta sadece zihnimizi ve bedenimizi yoracağız. Düzelen hiç bir şey olmayacak.

Gidip modem aldım o kadar para verip iptal olursa çok fena söverim bunlara.

• Sercan Ç. kullanıcısına yanıt
    Bende değişme yok ya hala 2mbit upload hızı.
  • Fiber olması daha iyi , hiper vdsl2'den veriyor.
  • AKK'nin bahanesi yalan onu herkes biliyor benim anlamadığım her bağlantı hızının aynı AKK hızına düşmesine nasıl izin veriliyor.50mbit hiper bağlantım var tak diye 3'e düşmesi kökten internetin kesilmesi kadar koyuyor 8mbit bağlantı da 3'e düşüyor 25'de 3'e düşüyor 50'de 100'de bunun bir standartı olur bağlantının % bilmem kaçı kadar kesinti yapılacaktır dersin 50'mbitin 10'a 100 mbitin 20'ye falan düşmesi lazım.

Ayrıca TTNET piyasanın en fazla paraya tapan müşterisini yolunacak kaz gibi gören firması nasıl oluyorda AKK için ek kota satmıyor diğer 2 firma gibi anlamıyorum bari zor zamanda kota satın alabilelim.Malum şu 2-3 ay hep oyun çıkış dönemi Gears 4'ü aldım oyun 80gb zar zor 35gb'lık kısmını 3mbitle indirdim kalan kısmı yeni kota ile indiriyorum şimdi ayın ilk günü kotanın dörtte biri gitti.

Bu kadar kişinin ahı elbette çıkacak ama sabırla bekliyoruz geçenlerde Twitter'da gördüm yabancı bir ISP firmasına sallıyorlardı baktım olay neymiş diye 1TB "AKK" benzeri kota koymuşlar müşterileri isyan ediyordu dikkat 999GB AKK'den bahsediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

AKK'nin bahanesi yalan onu herkes biliyor benim anlamadığım her bağlantı hızının aynı AKK hızına düşmesine nasıl izin veriliyor.50mbit hiper bağlantım var tak diye 3'e düşmesi kökten internetin kesilmesi kadar koyuyor 8mbit bağlantı da 3'e düşüyor 25'de 3'e düşüyor 50'de 100'de bunun bir standartı olur bağlantının % bilmem kaçı kadar kesinti yapılacaktır dersin 50'mbitin 10'a 100 mbitin 20'ye falan düşmesi lazım.

Ayrıca TTNET piyasanın en fazla paraya tapan müşterisini yolunacak kaz gibi gören firması nasıl oluyorda AKK için ek kota satmıyor diğer 2 firma gibi anlamıyorum bari zor zamanda kota satın alabilelim.Malum şu 2-3 ay hep oyun çıkış dönemi Gears 4'ü aldım oyun 80gb zar zor 35gb'lık kısmını 3mbitle indirdim kalan kısmı yeni kota ile indiriyorum şimdi ayın ilk günü kotanın dörtte biri gitti.

Bu kadar kişinin ahı elbette çıkacak ama sabırla bekliyoruz geçenlerde Twitter'da gördüm yabancı bir ISP firmasına sallıyorlardı baktım olay neymiş diye 1TB "AKK" benzeri kota koymuşlar müşterileri isyan ediyordu dikkat 999GB AKK'den bahsediyorum.

Şükret 3 mbite düşüyor ben normalde bile şu an göremiyorum 0.6 larda geziyor.

vdsl geçtim 5-10 görsem şükredecek duruma getirdiler Antalya'nın göbeğinde

Bizde cat6 çektik kardeş elektrikciye 80 lira kabloya 40 lira belki 20 kere müşteri temsilcileriyle gorustum saatler sürdü, telekoma git başka bişey desinler,müşteri temsilcisi ile konuş başka bişey desinler, ikisi anlasamayınca üstleri arasın paketi iptal etsin vs hem beyni hem vücudu yoruyorlar. ve bu insanlar türkiyenin en büyük servis sağlayıcıları. bir şirket ancak bu kadar kötü yönetilebilir. inşallah tez zamanda ya devlet vatandaşına iyi bir internet hizmeti sağlatır bir şekilde yaptırımla yada bir firma çıkar pazarı ele alır adam gibi servir sağlar. polonyada arkadaşım yaşıyor aldığı hız 250+ megabit ve inanamıyor türkiyedeki AKK ve 3 megabite hızın düşürülmesine.
  • 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.