Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (413. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
72. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24 mbps hızlı 75 gb akk lı ttnet kullanıyorum. şu anda 74 gb kullanmış durumdayım. akşama internetten maçı izleyecegim ama içime kurt düştü.

maçın 30. dakikasında hız tak diye 3 mbps ye düşer mi?

Ne olur ne olmaz diye ttnet i aradım. akk yı nasıl artırırız diye. Yalın FİBERNET LİMİTSİZ (35 Mbps'e kadar) 100 GB AKK 10 tl farkla aldım 1 saat önce.

Ancak online işlem merkezinde paket bilgilerine girince : Yalın FİBERNET LİMİTSİZ (35 Mbps'e kadar)(VDSL Mod(!!Talep Beklemede!!) yazıyor.

Aradıgımda, 24 saat içinde diyor aktif olur diyorlar. daha önce bunu yaşayan var mı? akşam 9'a kadar geçer miyim?
  • yeni abone olacak birisi olarak sizlere sorayım dedim;
    FİBERNET/HİPERNET LİMİTSİZ 100GB + ALO Konuştukça Öde Paketi 24 Mbps'ye kadar 69,90 TL +modem 72,90 TL

bundan daha iyi f/p oranı olan kampanya varmı arkadaşlar,
    veya yeni abone olacaklara pazarlık etmiyorlar sanırım
  • merhaba bizim binamıza gpon fiber bağlandı abone olduk bize tılgın değilde ZyXEL VMG8324-B10A modem verdiler tılgın olması gerekmiyor mu? modeme bağlantıyı tılgındaki gibi cat 6 kablo ile yapıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Burak

merhaba bizim binamıza gpon fiber bağlandı abone olduk bize tılgın değilde ZyXEL VMG8324-B10A modem verdiler tılgın olması gerekmiyor mu? modeme bağlantıyı tılgındaki gibi cat 6 kablo ile yapıldı.

Aynen bende yeni bağlattım FTTH sisteme banada Zyxel 8324 modemini verdiler. Modeme bağlantı sarı bir kablo ile çekildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reauxi -- 23 Kasım 2016; 15:26:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ttnetin yeni binaya internet bağlamadığı durumlarda nasıl bir internet alabiliriz arkadaşlar?

hızı önemli değil yeter ki kotası olmasın ve online oyun oynanabilsin. Bir şey indirmem zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

ttnetin yeni binaya internet bağlamadığı durumlarda nasıl bir internet alabiliriz arkadaşlar?

hızı önemli değil yeter ki kotası olmasın ve online oyun oynanabilsin. Bir şey indirmem zaten.

Bahsettigin yeni bina (Altyapisi olmayan) mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50Mbps pakete geçtik hız 20'lerde dolanıyor. 40'ı nadiren görüyorum. Aradım Telekom'u, modemin fişini çıkarıp takın dedi, 43Mbps oldu hız. Tabii sonra yine düştü. Yarın bir daha arayacağım, sabitlesinler şu hızı. Benim hat 50Mbps'nin üzerini de alabilir, bu kan emiciler inadına düşük hız veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knuaf

quote:

ttnetin yeni binaya internet bağlamadığı durumlarda nasıl bir internet alabiliriz arkadaşlar?

evet. Bina da internet alt yapısı var ama ttnet yok. Havadan gelen superonline kulllanıyoruz ama rezalet.
  • quote:

quote:

quote:

evet. Bina da internet alt yapısı var ama ttnet yok. Havadan gelen superonline kulllanıyoruz ama rezalet.

Binanizda alt yapı var ve süperonline kullanıyorsunuz.Yanlisim varsa düzeltin.Superonline alt yapısını turk telekom yapmiyormu?
    Şimdi ben 7 ay alt yapı için uğraştım.Sonunda herşey bitti superonline basvurusu yapacaktım yanaşmadılar.Herkesin bir bildiği var ( Süper online heryere hizmet vermiyorum mus) Alt yapini telekom yapiyor ve Hizmet vermiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Binanizda alt yapı var ve süperonline kullanıyorsunuz.Yanlisim varsa düzeltin.Superonline alt yapısını turk telekom yapmiyormu?
    Şimdi ben 7 ay alt yapı için uğraştım.Sonunda herşey bitti superonline basvurusu yapacaktım yanaşmadılar.Herkesin bir bildiği var ( Süper online heryere hizmet vermiyorum mus) Alt yapini telekom yapiyor ve Hizmet vermiyor

superonline alt yapısını kullanan aracı bir şirket karışık biraz. Aslında çok iyi ama yoğunluğu kaldırmıyor. Yüksek dağ gibi bir yere bi alet yerleştiriyorlar bide binaya ordan geliyor internet bende ilk defa duymuştum zaten.

• Gpon alt yapısında Arap Telekom Tilgin kullanır normalde, zxyxel yeni mi çıktı? Biri resmini atıp çekim gücünden bahsedebilir mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

superonline alt yapısını kullanan aracı bir şirket karışık biraz. Aslında çok iyi ama yoğunluğu kaldırmıyor. Yüksek dağ gibi bir yere bi alet yerleştiriyorlar bide binaya ordan geliyor internet bende ilk defa duymuştum zaten.

Şimdi senin derdin benim derdimden biraz daha hafif.14 gündür benimde Ttnet im baglanmiyor.10 daireYe bagladilar benimkinde sorun varmis.Hiç bir sekilde cozum bulamadim.Kablo net altyapim yok.Superonline gelmiyor.Komşudan almak istemiyorum.Yani o soruna cevap bulurmusun bilemiyorum.Aklima reklamlar geliyor.D smart,vodafone,avea internet veriyor.Ama alt yapıları nedir Hizmetleri nasıldır bilmiyorum.

• Zendagi Migzara kullanıcısına yanıt
    Sizin mesajı gördükten sonra ben de baktım modemden değerlere ve aynı sizin gibi 3mbps yapmışlar uploadı. Speedtestte de hız testi yaptım 3mbps çıktı. 24lük hipernet benimki.

• Sercan Ç. kullanıcısına yanıt
    resim atar mısınız hocam speed testten, o zaman iyi gene twitch falan arada yayın yapılabilir, 2.9 falan mı çıkıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagturbo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yagturbo

Merhabalar , 4 ay önce yeni eve taşınmıştım , biraz internetten uzak kalmak istedim . Telefondan sadece sosyal medyaya bakıyorum. Taşındığımdan beri evde internet yoktu. Artık almanın vakti geldi . ayın 4 ünde 24 mbps'ye kadar 50 gb akk'li TT fibernet aldım. En geç bir hafta , genelde 3-4 iş gününde gelir takarlar dendi fakat yarın itibariyle 1 haftayı doldurmuş oluyor. Biraz sabırsızım da ne zamana gelir ? Telefonla aramak benim için son seçenek olacak çünkü durumunu biliyorsunuz , eğer yarın da gelmezlerse cumartesi arayacağım. şimdiden teşekkürler.

Bağlandimi fiberin? 10 kasimda bende basvurdum 10 gun oldu gelmediler.3 defa adsl baglattim 3 gunde gelmislerdi.Fiberde beklemekmi lazim :S

17 gun oldu ve melesef hala baglatilmadi Her aradigimda carsaf kadar verdikleri kagitta yazan 5.1.2 maddesini gosteriyorlardi. 15 gun de doldu simdi ise "biz not aliyoruz" teknik servise ileticez diyorlar fakat hala bir sonuc yok . sikayet edicem diyorsun "nereye edersen et" dediler. Teknik servisin numarasini verin biz arayalim dedim , onuda vermiyorlar. Beni daha üst kademedeki birine baglayin dedim , baglayamayiz dediler. Daha da aramam her aradigimda daha fazla sinir oluyorum. Soylediklerine gore gelmeden once arayip randevu aliyorlarmis su ana kadar aramadilar bile Bunlarin yapacagi ışte bu kadar. Eger birkac gun daha gelmezlerse iptal edip ADSL alicam son care bu sanirim.

Merhabalar sorunumu devam ettireyim. 2 gun once turkcell bayisine gittim. altyapinizda eve kadar gpon görünüyor dedi. Ne zamana baglanir dedim , 3 gün icinde gelir baglarlar dedi. Bende iyi o zaman baglayin deyip superonlineye gectim.ardindan turk telekoma giderek sozlesmenin iptalini istedim. Baglatilmadigi icin iptal edilemiyoruz dedi baglatilacak kisi gelince baglatmayin dedi. Adamkar 20 gundur gelmiyor neyse.Dun superonlineden 2 kisi modemleriyle baglamaya geldik dedi. Fakat evde altyapi yokmus. Turk telekomunda altyapisi yokmus baska ekip gelerek ana kutudan kablo cekeceklermis. Bu ne kadar surer bir bilgisi olan varmi. Birde madem altyyapi yok bize niye gpon dediler ? simdiden teşekkürler.

• Zendagi Migzara kullanıcısına yanıt
    Şuan dışarıdayım. Eve geçince bir daha denerim.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Ekleme:
    Bir daha denedim. PC'den kablolu bağlantı ile.
    TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 25 Kasım 2016; 14:9:57 >

• Benim upload 3070 gözüküyor modemde, testte 2.2-2.3mbps çıkıyor. Hatta telefona mesaj gelmiş değişmeden önce.
    Bu arada download hızı 24576, ulaşılabilir hız 49100 olmasına rağmen snr 15.5 çıkıyor.. neden olabilir? ( upload için ulaşılabilir hız 23 civarı, snr 29 küsur ayrıca hat zayıflamalarım 0 ) @mustifb @Ö1f1 @sis651

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriyil -- 24 Kasım 2016; 22:39:8 >
  • Ben Hipernet 100mbps kullaniyorum halen 2mbps upload hizi anlamiş degilim
    Cagri merkezini aradim, upload hiziyla ilgili bize böyle bir bilgi gelmedi dediler.

• Zam bilgisi gelir sadece.
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    2.3 Mbps hız normal sayılır. Aktarılan başlık ve diğer verilerden dolayı bir miktar kayıp doğal.
    Paketiniz 24 Mbit paket mi yoksa 50 Mbit paket mi? 15.5 SNR ile aldığınız hız 24 Mbit. 7, 8'e kadar düşerek 49 Mbit'e kadar yükselebiliyorsa hız iyi.
  • 
Sayfa: önceki 411412413414415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.