Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BTK şuan AKN ve hızlar için çalışma yapıyor. ISS bir araya gelip toplantı yaptı çok daha avantajlı paketler olacak tavsiyem 1 ay taahhütsüz kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

BTK şuan AKN ve hızlar için çalışma yapıyor. ISS bir araya gelip toplantı yaptı çok daha avantajlı paketler olacak tavsiyem 1 ay taahhütsüz kullanın.

Aslında düşünmüyor değilim şuan 70 tl veriyorum taahütsüz 79 tl vereceğim istediğimi koparamazsam bekleyeceğim.

Ekleme:

az önce fixnet'ten sorgulama yaptım benim bildiğim binada fiber kutu yok ama sonuç böyle çıktı bu kadar şaşma olabilir mi ?

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

ekleme2: pardon fttc'yi karıştırdım bu durumda en azından düzgün bir vdsl2 alabiliyor olmam lazım değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgay26 -- 12 Temmuz 2016; 19:05:47 >

• Sanırım FTTB / T11 Kullanıcısıyım.
  • Dün ttnet (türk telekom) twitter destek sayfasına vdsl'e geçmek istiyorum ancak arayan temsilcileriniz sürekli destek yok diyip duruyor hattıma ölçüm yapılmasını istiyorum diye yazmıştım bu sabah geri dönüş yaptılar ve hattımın 50mbps desteklediğini istersem hemen geçiş yapabileceklerini söylediler. Bende taahütüm bitiyor daha uygun bir fiyat sunarlarsa düşüneceğimi söyleyip kapattım. 50mbps'e kadar 200 gb AKN 88.50 dedi arayan daha uygun bi fiyat olursa düşünürüm deyince ileteceğini ve not alacağını söyledi. Olmadı sol dört dörtlük tarifeye geçeceğim zaten mobil hattım turkcell aynı paket onda da var. Vodafone'un geç bağlamayacağını bilsem onu da düşüneceğim de geç bağlanma durumu korkutuyor.
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

sorması ayıptır bunun ne olduğunu bilen var mı?

kimse sahip çıkmıyor öylece duruyor orda, 5 yıldan fazla bir süre önce çekildi ve çürümeye terkedilmiş,

bu süre zarfında adsl2+ kullandım, geçen ayın son günü vdsl istiyorum arkadaş olmaz böyle dedim,

vdslye geçtim (geçtimde çok geç oldu) nik (nick) yaptığım dandik modemi gönderdiler,

hat değerlerim şöyle,

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

şu an ve 5 yıl önceki tek ihtiyacım düşük ping,

online oyun oynuyorum ve herzaman yüksek ping alıyorum,

ne yapmalıyım?

not:5 yıl içinde fiber kablonun devreye sokulması ve fiber inter hizmeti alabilmem için yapmadığım kalmadı dahi btk'ya şikayet etmişliğim var.

• Evime internet alacağım. TTnet ile görüştüm. Müşteri hizmetler bizim binada Fibernet altyapısı olduğunu özel bir alt yapı olduğunu söyledi. TTnet den başka hiç bir kurum fibernet bağlayamazmış bizim eve. Bana yalın internet olarak 35 GB akn kadar 24 megabit interneti 24 ay taahhütlü 56,90 TL ye verebileceklerini söyledi. Kurulum ücreti ve VDSL modem ücreti alınmayacak. Modem 24 ay sürenin sonunda iade edilecek. TTnet in sayfasından baktım böyle bir kampanya var fakat bana söylenen 56,90 TL rakama bir yerde rastlayamadım. TTnetin sayfasında yalın internet için her ay 10 TL gibi bir ücrette yansıtılıyor sanırım. Ben bu taahhüttür, faturadır hiç sevmiyorum. Zamanında bu işlerden başım yandı. Müşteriyi alasıya kadar her türlü yalan dolan yapılıyor. Sonra bir bakıyorsunuz eve gelen farklı bir fatura. Önerisi olan var mı? Benim için 56,90 TL iyi fiyat ama güvenemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulforever -- 15 Temmuz 2016; 12:31:33 >

• TD-W9970_V3 T kullanıcısına yanıt
    Belli ki proje iptal edilmiş. kabin koyulmadan evvel bina sakinlerine dilekçe verilir şayet itiraz eden olmuşsa iptal olmuştur. Tabi farklı bir neden de olavilir. Bunun için hiç santrale gdip durumdan bahsettiniz mi ? Ayrıca büyük ihtimalle FTTC kabinine bağlısınız ve hat değerleriniz fena sayılmaz. 30a profiline gegçildiğinde ise cok daha iyi olacaktır. Ping konusunda ankastreden kablo çekerseniz yeni bir iyileşme olabilir normalde iyi ping değerleri almanız gerekir.
  • Merhaba,
    Daha önce aynı konuda çok yazmıştım fakat şimdi elimde daha somut bilgiler var.
    80 daire civarı bloklardan oluşan bir sitede oturmaktayım. Yaklaşık 4 senedir TT fiber (?) kullanmaktayım.
    Öğrendiğim kadarıyla t21 kutusu getirmişler, yalnız kutu şansıma (?) bizim bloğun altında. Yani tüm sitenin interneti sanırım buradan sağlanıyor. Hatta elektrikçi kutu için t122 gibi bir şey de söyledi yanlış anlamadıysam.
    Kutu bizim bloğun altında olmasına rağmen ise 100mbps randımanlı hız alınması mümkün gözükmüyor..
    Ayrıca zamanında bu kutu gelmeden önce bizden imza alındığını hatırlamıyorum.
    Özellikle bu t21 ( t122 ) ile ilgili bilgiye ihtiyacım var. Neden tek bir bloğun altına kutu getirip tüm siteye o şekilde internet verilmiş pek anlayamadım, 100mbps hız alamamakta garip..
    Henüz fırsatım olmadı ama, kutunun resmini de eklemek isterim. Üzerinde nasıl bir şey yazıyordur ve nereden anlayabilirim?
    İlginiz için şimdiden teşekkürler.
    @Ö1f1 @AMC @sis651

• Taahhüt bitsin kurtulmayı düşünüyorum TTNET'ten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ttnet'te çalışan temsilcilerin hepsi yemin ediyorum geri zekalı bugün yine kampanya uzatımı için aradılar bana 16mbps 100 gb diyor dedim dün görüştük vdsl kampanya istiyorum hattınız en fazla 16mbps destekliyor diyor. Daha dün görüştük 50 mbps destekliyor dedi temsilciniz yanlış bilgi verilmiş diyor. Birde kalkıp vdsl diye internet olmaz modem olur demez mi ?? Hiper ve fiber aynı şeydir deyince de önerdiğin paketle ilgilenmiyorum kapat telefonu dedim ve yüzüne kapadım. Bu kadar gerizekalıyı bir araya toplamayı nasıl beceriyorlar anlam veremiyorum.
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Bu kutular maliyetli, bundan dolayı da bir binanın altına koyup diğerlerine kablo çekmek daha ucuza geliyor, daha uygun bir yatırım. 100Mbit destekleyen kartlar yok belki kutuda. VDSL2+ kartlarının olması lazım belki.
    Bu kabinlere daha kalın fiber geliyor yani normalde kapasite sorunu yok ancak bina içi kablolamanız ve kullandığınz priz sinyali etkiliyor büyük ihtimalle. Şayet binada yönetici varsa yönetici onayı yeterli bulunmuş olabnilir. Kabinin üstünde metal bir plaka bulunur onun üstüne markası bölgesi modeli ve montaj yılı yazar T122 diye bir kabin yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu kabinlere daha kalın fiber geliyor yani normalde kapasite sorunu yok ancak bina içi kablolamanız ve kullandığınz priz sinyali etkiliyor büyük ihtimalle. Şayet binada yönetici varsa yönetici onayı yeterli bulunmuş olabnilir. Kabinin üstünde metal bir plaka bulunur onun üstüne markası bölgesi modeli ve montaj yılı yazar T122 diye bir kabin yok.

Anladım, yalnız kutuyla en az mesafesi olan 2 daireden birindeyim sonuçta, kutu bizim binanın altında konumlu ve ben de en alt kattayım.
    Kullandığım prizden kastınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Bu kutular maliyetli, bundan dolayı da bir binanın altına koyup diğerlerine kablo çekmek daha ucuza geliyor, daha uygun bir yatırım. 100Mbit destekleyen kartlar yok belki kutuda. VDSL2+ kartlarının olması lazım belki.

Açıklama için teşekkür ederim, maks 87mbps hız alabileceğim gözüküyor ve söyleniyor..
    Kartların kapasitesiyle ilgili olabilir mi? Örneğin başka bir bloğun altında 1 kutu olsa, bu kutudaki bir kısım bağlantı oraya aktarılsa alınabilecek hız etkilenir mi?
    Belki başvuru yapılsa 1-2 yıl içinde yenileme olabilir, en azından fttc olmasından iyidir diye düşünüyorum bu şekilde.
    Diğer arkadaşların dediği gibi maliyet için ne kadar az olursa o kadar iyi kablolar ve kartlarla alakalı durum genelde ulaşılabilir hız yoğunlukta etkili kablo ve kartlar iyiyse yoğunluk etki etmez.50 mbit -100 mbit arasında pek fark hissetmeyebilirsin indirme hariç.
    Belli olmuyor ama bu durumda ciddi bir sinyal kaybı yaşanıyor. Normalde 100 mbps almanız gerekir. Priz derken modme giden kablonun bağlı olduğu telefon prizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Belli olmuyor ama bu durumda ciddi bir sinyal kaybı yaşanıyor. Normalde 100 mbps almanız gerekir. Priz derken modme giden kablonun bağlı olduğu telefon prizi.

Bu durumda ciddi sinyal kaybı yaşanıyordan kastınız tam olarak nedir?
    Ankastreden modeme gelen kabloyu kontrol ettirmeliyim yani, başka bir ifadeyle modemi internete çıkartan kabloyu..
    Kusura bakmayın lütfen, bu konuda biraz hassasım ve 100mbps internet almak istiyorum :)
    Aslında Superonline altyapısı da hazırmış sitede ama imza toplamak gerekiyormuş...
  • 5 gündür internetim 4 gündür telefonum kesik. Ne gelen var ne arayan. Yüzsüzlüğün daniskası. Ttnet pişmanlıktır.

Yani hat zayıflama değeriniz muhtelemen 10db'nün üsütnde öyle mi ? Şimdi normalde 3db'yi geçmemesi lazım. Mutlaka 100mbps alabilmeniz gerekiyor ancak alamıyorsanız bunun muhtemel müseibibi kablolamadır.
    Binanıza kabin konduğu için ankastreyi kaldırmış olabilirler. Yani hattınız direket kabine bağlı olabilir. Ama iş oralara uzanmadan önce deneyebileceğiniz şeyler var. Bunlardan en başta dairenizdeki doğru prizi kullanıp kullandmadığınız. Zira dairenizdeki telefon prizlerinden ana hattın geldiği prizi kullanmanız önemli. Daha sonra ise daire içi kablolama var. Prizden modeme kadar kayıp yaşıyormusunuz bu da önemli bun anlmak için modemi direkt prize bağlı olan kablolara bağlayıp hat değerlerini test edin şayet ciddi bir fark varsa daire içindeki prizden modeme kadar gelen kabloyu yenileyin. En son çözüm ise hattın kaynak yeri olan kabinden direkt cat6 çekmek. Tabi şuan bunun nasıl yapıldığını bilmiyorum ama öğrenenbilirsem sizi de haberdar ederim. Ayrıca bhat değerlerinizi atarsanız daha yardımcı olabilir.

• herşey biryana da şu dandik modemin dns ayarlarını değiştirmenin bir yolu var mı?

kırılmış yazılım olur, 3. parti yazılımla dns değişme olur ne bileyim yani işe yarayan bir yöntem yok mu?

bütçeyi düzeltir düzeltmez ac özelliği olan bir modem almak istiyorum ama şimdilik buna mahkumuz.

not:TCPOptimizer denen bir program var mtu değerlerini modem arayüzüne girmeden değişebiliyorsunuz, ama benim hattım, yada pc, yada modem yemedi, anca 30,40 saniyeliğine hız arttı oda bir kere oldu ve bir daha gerçekleşmedi,

torrenten test ettim,

asıl istediğim TCPOptimizer (mtu değiştirebiliyor) gibi, dns değişen programlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TD-W9970_V3 -- 15 Temmuz 2016; 23:11:24 >
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.