Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mafaky Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
45.682
Cevap
201
Favori
2.332.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1564
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3910
  • Ortalama Mesaj Aralığı 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3537
  • Favoriye Eklediklerim 211
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ö1f1 (8005 mesaj) NitroNos (3910 mesaj) smart0201 (3871 mesaj) mustifb (2910 mesaj) dr20mouse (1420 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (24199 mesaj) Mobil (13901 mesaj) Tablet (352 mesaj) Mini (5089 mesaj) Uygulama (1874 mesaj) (52 mesaj) (199 mesaj)
  • @
84 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
35. Sırada  bugün en iyi #13
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
Giriş
    8208 Mesaj

binaya kadar bağlantı geldiyse bina içine ufak bir fiber kabin koyacaklar kısacası o işlemin yapılması gerekiyor akabinde port tanımlamaları sisteme işleniyor hat aktif oluyor ondan sonrası nakil işlemi yapmanız ilgili ISS firmasının teknisyeni bina içinde ki kabinde ve evde bağlantıları tamamlayacak

binada oturan var mı kaba taslak örnek veriyorum 10 kişi varsa en az 5 kişi internet hizmeti alacağını beyan ederse türk telekom o kabini kısa sürede koyuyor kimse yoksa uzun sürebilir benimde benzer sürecim vardı oradan biliyorum çok uğraştım kabini koydurabilmek için geçen yıl bu zamanlarda kabini koyup binada internet aktif oldu.

|
    |
    rapBiTT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    736 Mesaj

Evin icinde kablolari gordum ama tabii kablolar binada ya da bina disinda nereye bagli onu bilmiyorum.

Superonline ve diger bazi iss’lerle gorustum. Hepsi TT’nin altyapi calismasi yapmasi gerektigini ilettiler. Ben de TT musteri hizmetlerini aradim.

Altyapi calismasi talebi olusturmalari icin on kayit olmam gerektigini soylediler. Bunun uzerine on kayit yaptirdim. Altyapi islemleri tamamlaninca tarife secimi ve onayi icin tekrar arayacaklarmis. Gelen mesajda da bu yaziyor.

Binada su an 1 aile oturuyor, biz gecince 2 olacagiz. Bizim haricimizde kisa surede tasinacak aile var mi bilmiyorum acikcasi.

O yuzden hem altyapinin tamamlanmasi hem de internete baglanma suremiz oldukca uzun olacak anladigim kadariyla. Cok sikintili bir surec beni bekliyor gibi.

|
    |
    Aerosol 34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8208 Mesaj

yeni yapılan binalarda genelde obk kabloların hepsi elektrik sayaçlarının orada toplanıyor baktığım tüm yeni evlerde öyleydi oraya da aşağıda ki gibi kabin koyacaklar

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/d8/b4/15/d8b415443a3663a8209d81efc629fcd7.jpeg&t=0&width=480&text=1

malesef türk telekom'un bu süreçleri çok can sıkıcı binanın dolmasını bekle yetmedi oturanların internet talebi olacak dilekçe verecekler vs. uğraş babam uğraş bir ihtimal twitter'dan türk telekom ceo'sunu falan yazın hemen dönüş yapıyorlar genel müdürlüğe mail atın bölge müdürlüğüne bizzat gidin talep iletin bir şekilde ısrarcı olun yok su akar yolunu bulur misali beklerseniz çok uzun sürer kısacası onlara bırakmayın.

sırf bu yüzden 2 yıl taşınma durumumu erteledim internet sorunsuz aktif olduğunu öğrenince taşındım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 12 Ekim 2021; 17:25:46 >
    |
    |
    rapBiTT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    836 Mesaj

@NitroNos hocam Kardeşime türknetten vdsl bağlattım. Normalde alabileceğimiz hız için 83 Mbps demişlerdi. Fakat şuan 60 Mbps yi geçmiyor. Hat değerleride aşağıdaki resimdeki gib. Orada hız 62 Mbps gözüküyor birde atanabilir hız var 82 Mbps bu atanabilir hız türknet isterse 82 mbps hız atabilir anlamınamı geliyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/61/92/7c/61927c88c29090bf3a9adb149b123397.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10124 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

quote:

Orijinalden alıntı: semihsahin45

@NitroNos hocam Kardeşime türknetten vdsl bağlattım. Normalde alabileceğimiz hız için 83 Mbps demişlerdi. Fakat şuan 60 Mbps yi geçmiyor. Hat değerleride aşağıdaki resimdeki gib. Orada hız 62 Mbps gözüküyor birde atanabilir hız var 82 Mbps bu atanabilir hız türknet isterse 82 mbps hız atabilir anlamınamı geliyor.

75 Mbps çekerler sorun olmazda bina içi kablo nasıl ?

• Yüzbaşı
    836 Mesaj

Bina içi kablolama iyi zaten bina daha yeni sayılır 5 yıllık bina peki bu hat değerleri nasıl.

|
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    199 Mesaj

selam arkadaslar.. binadaki kutu baya eski. max 14 hız alabilecegim söylendi bu yüzden 16 lık paket aldım. bana verdikleri hız 5mbps .Ve 2 kişi aynı anda kullanırsa ping 300-500 e fırlıyor...

bu konuda ne yapabilirim ? daha 1 ay olmadı iptal edebilir miyim interneti? taahhüt 1 senelik

|
    |
  • Binbaşı
    1486 Mesaj

100 mbps tanımlı ama ben 43 mbps hıza ulaşıyorum.keneetic omni dsl modem kullanıyorum kablosuz.bina ankastresinden modeme kadar cat 6 tek parça kablo var. sizce modemle alakalı olabilir mi ?

|
    |
    ayhann06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    155 Mesaj

Bu kabini koyan Turk Telekom yanlız keşke dediğin gibi olsaydı kullanırdım

|
    |
    supervisorberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4152 Mesaj

Resimdeki kutu bir Dış Mekan kutusu. Bunu koyan T.Telekom olduğundan emin misiniz? (Bazen Türk Telekom / TTNet ile Turk.Net karıştırılıyor da...) Kutuya gelen Fiber Optik Kablo (turuncu renkli olan) bir havai hattan mı geliyor?

Herşeyden önce bu kutunun neden bina içinde uygun bir yere konulmadığını merak ettim. Böyle açıkta durması güvenliği açısından sakat. Kutudan çıkan siyah renkli ve abonelere giden fiber kabloların açıkta kalması sakıncalı; bunların bir makaslık canı var; turuncu fiber kablonun da bir yan keskilik...?

|
    |
    Ereninh0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    73 Mesaj

yeraltından binalara giden bakır hattan fiber geçirip apartmana girmeden bir noktadan çıkarıyorlar, bu kutudan aynı sokağa 2 tane koyulmuş durumda, arasındaki mesafe 50 mt kadar. Her apartmanda da yok daha çok bir dağıtım noktası anladığım kadarıyla, buradan bir arkadaşa sorduğumda bu kutulardan ayrıca apartmanlara kablo çekilip her apartmana ayrı kutu koyulacağını söyledi.

kutuları koyan türk telekom, aynısını bizim sokağa da koydurmaya çalışıyorum henüz sonuç alamadım.

|
    |
    mafaky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2686 Mesaj

saha dolabından gelen kablolarda bozuk olabiliyor

yan komşu 350 metre uzaktandan dolanarak geliyor 120 mbit ulaşılabilir hıza sahip.

ben 150 metre uzaklıktan 100 mbit ulaşılabilir hızı göremiyorum 90'larda kalıyor.

Geldiler baktılar saha dolabından buraya kadar 5-10 tane kablo denediler 25-50-75 arası verdi hep çoğu bozuk arıza kaydı oluşturdular o kabloların değişmesi için ama sanmam değiştirmezler

|
    |
  • Yüzbaşı
    836 Mesaj

Arkadaşlar gecen gün binamdaki fttb fiber altyapının ftth olması için Türk Telekomun bir kaç tane mail adresine mail atmıştım. Bugün Türk Telekomdan aradılar. Mevcut talebimi altyapı ekibine iletmişler fakat şuan için altyapı değişikliği planlarında yer almıyormuş. Bende bunun üzerine altyapımım değişmesinin isteme sebebimi yeni çıkacak 100 Mbps üzeri internet tarifeleri için istediğimi söyledim. Beni arayan yetkili yakın zamanda bu hızların olmayacağını söyledi. Bende 1 seneye kadar gelir dedim. Ama yetkili sanmıyorum şuanda 100 Mbps üstü tarifelerin olmayacağını söyledi. Yani 2022 yılında da 100 Mbps üstü hızlar gelmeyecek Türk Telekoma.

• Yarbay
    14191 Mesaj

Onların dediğine pek takılma

|
    |
    semihsahin45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1486 Mesaj

anladım hocam masaüstü pc ye wifi ile bağlanıyordum eskimişti bugün 5 ghz destekli bir wifi aldım sorunum çözüldü.

|
    |
    yukleniyor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    155 Mesaj

Valla kardeşim sen benden daha hakimsin oturduğum sokakta kaç tane kabin koyulmuş, arasındaki mesafe ne kadar vs. :)

|
    |
    Aquilani kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    155 Mesaj

Evet telekom olduğuna eminim neden apartmanın dışına koyduklarından emin değilim dediğin gibi sakıncalı kabloların bir makaslık canı var, herşeyden önce gözü dönmüş hırsızlar kabloyu bile çalabilir  

|
    |
    mafaky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13921 Mesaj

Çanakkale merkezdeki saha dolapları fttc ile değişti .fiberleri ve elektrikleri çekildi .

şimdi bakır kablo çekiyorlar . Sanırım YAPA için .bakalım kaç ay sürecek işlemler

• Kurmay Yarbay
    18541 Mesaj

Ooo hocam hayırlı olsun, gözünüz aydın. Değerler de şahane maşallah.
    |
    |
  • Binbaşı
    1486 Mesaj

teşekkürler hocam çok uğraştık sonunda mutlu sona ulaştık . İlginiz için teşekkür ederim

|
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.