Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22662267226822692270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şartlar bunu gerektiriyor ancak hala bağlantıların büyük kısmı VDSL. Hali hazırda bakır kabloları sökmenin, fiber kablo bağlamanın ve buna uygun saha dolabı koymanın ilk yatırım maliyeti var ve buna katlanmak istemiyorlar.

• theraptorx kullanıcısına yanıt

Eninde sonunda katlanmayacaklar mı? Hala yatırımdan kaçarak ne planlıyorlar acaba? Dünya ile beraber tamamen fibere dönecekler mecburen. Bunu boşu boşuna uzatmanın manası yok. Çok gerideyiz çünkü ve onlar da bunu biliyor aslında.

• pckopat_doktor kullanıcısına yanıt
    Evet oraya bir çok kez gittim ve sağolsun oradakiler çok yardımcı oldular.
    Bugün sonunda 3 hafta biterken nakil işlemim tamamlandı ve ekipler gelip kurulumu yaptı. Çok şükür ben de fibere kavuştum darısı isteyen herkese. Modem olarak da Zte verdiler. Şimdi geriye paketi ayarlamak kaldı ama 100 mbps için 240 lira gibi komik bir rakam istiyor Türk Telekom.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Shadow Operation S kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Modem - ONT arası ethernet kablonuz sanırım modem'in kutusundan çıkan kablo değil. Öyleyse farklı kablo takmakla iyi yapmışsınız, çünkü ZTE modemin içerisinden çıkan kablo bayağı kalitesizdi. :)

• Der Meister. kullanıcısına yanıt
    Yok ben ayrı bir kablo takmadım ekiplerin taktığı kablo ile duruyor. Bu arada online işlemler menüsünde paket değiştiri seçtiğimde 20 mbps hız için 0 TL yazıyor. Bu aynı paraya bu hızı kullanabileceğim mi demek? Fikri olan var mı?
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• nihayet fiber altyapı geldi. Turknetten başvurdum aktivasyon süreci ilerliyor. Kafama bi soru takıldı. Apartmana tesisatı dağıtanlar kabloyu evin içindeki girişteki kutudan sallandırdılar. Orada elektrik yok. Ev içi kurulumu yapan ekip mi kabloyu odaya taşıyor? Sıva altından mı götürüyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

bu fiyatlar ne şakadır umarım

• kampanyasız fıyat olmasın bence musterı hızmetlerını araman lazım

Kampanyasız fiyattır bunlar başarısız bi tasarım var sitede neyin ne olduğu anlaşılmıyor.

• Kampanyalı olarak da taahhüt yenilemeden 100 mbps 240 lira 50 mbps 180 liraya veriyorlar. Nasıl bir fiyat politikası anlamak mümkün değil

• muratdogan456 kullanıcısına yanıt

Daire kapınıza kadar gelmiş olan ince fiber optik kabloyu, 220vac kablolarının yanısıra çekerseniz aralarında olumsuz bir etkileşim olmaz. Ancak fiber optik kablolar çok narindir; fazla eğilip bükmeye hatta 60 dereceden fazla köşe yapmaya gelmez ve içten kırılır. Bu nedenle, işi eli yatkın, fiber kablo çekmede deneyimli bir elektrikçiye yaptırmanızı öneririm. Size verilmiş fiber optik kablo 2*3mm kesitli, siyah renkli bir kablo ise bu kablo kapı pervazları arasına, süpürgelik arkasına rahatça sokulabiliyor; imkan varsa bu şekilde içerideki odaya taşımanızı öneririm.

• TeFfoo T kullanıcısına yanıt

Telekom'un bina girişine/bodrumuna taktığı IFDK (=bina içi fiber sonlandırma ve dağıtım kutusu) 220vac ile çalışmaz; pasif bir donanımdır. 220vac sadece dairenizin içinde ONT ve fiber modem cihazları için gerekiyor... Dairenin içinde ONT + fiber modemi koyacağınız noktaya kadar gelen ekip bu dahili, ince fiber kabloyu taşıyabilir ama çok allengirli bir konuma koymak istiyorsanız yan çizebilirler.

• Night King kullanıcısına yanıt

arkadaşlar şu mesajıma bi bakar mısınız. yani bu fotodaki durum nedir. hazır mı fiber başvurayım mı?

• Night King kullanıcısına yanıt

Sistemde görünmüyorsa aktif değildir.

• hocam tip-7 vdsl saha dolabı kurulumu 1.5 ay oldu bugün aktif şekilde çalıştığını farkettim sizce ne zamana kullanırız.Bu alt yapı tanımlama olayı çok mu uzun sürüyor. @AMC @NitroNos @mustifb

• ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Çok süreceğini sanmıyorum testler tamamlanır artık bizim bölgede en az bir yerde 2 saha dolabı koyuyorlar telekom parayı vurdu covid yüzünden

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bizim bölge de öyle hocam 1 yıl içerisinde yakınımda 15 adet tip 7 dolap oldu vdsl siz bina kalmadı. İnternetin önemi anlaşıldı bence.

saha dolabı binamıza 10 metre uzaklıkta 100 mbps hız alırmıyım ne dersiniz.

Alırsınız rahat tabi binaya giden bakır ve bina içi tesisatta bir sıkıntı yoksa.

• NitroNos kullanıcısına yanıt

Binamız yeni ama ben yinede ankastreden evime kadar cat 6 kablo tek parça halinde çektim çünkü eve gelen kabloda ek yerler vardı.

Bina yeni ise neden fiber çekmediler?

• 
Sayfa: önceki 22662267226822692270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.