Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Gone With The Wind Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.276
Cevap
244
Favori
4.010.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21252126212721282129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba hocam. Elbette, tabiki vardır. TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] 

• Bir Türk Telekom atasözü der ki;

"Aşırı hız öldürür."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 7 Ocak 2021; 18:41:55 >
  • Ben: VPN acsam bati avrupa'ya pingim ne kadar yukselir acaba?

TT: https://www.speedtest.net/result/a/6904225851

• Hocam geçen aylarda dediginiz yazlik net ile basvurumu yaptim. Dün gelip ankastre kutusuna baglantimi yapmislar. Yalniz bir sorun var. Saha dolabinda vdsl port olmadigi için adsl bağlattirdim. 16 gelse bile yeter dedim. Modemi bagladim. Saha dolabina uzak degilim ama düşük hız geliyor nedense. Birde telekomu aramadim daha kullanici adi sifre için. Acaba aramazsam beklesem vdsl boşalıncami arasam? Böyle bağlanmazsam fatura kesemezler demi? Değerleri ekliyorum.
    TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: DOKTORBEY34

açıkçası hiç altyapısı olmayan yere 1 haftada fiber getirme sözleri vardı (istanbulda)

btk cimer twitter hatta ulaştırma bakanlığına mesaj atın talebinizi bildirin.İlçe müdürlüğüne mutlaka gidin önce onlarla konusun belki yardımcı olurlar.

Hocam Türk telekom müdürlüğü sayesinde eve kadar türk telekom operasyon müdürünü getirttim. Adam proje kapsamında değilsiniz ama altyapı gelene kadar ben size fiber veririm altyapı gelince hallederiz gerisini dedi. ONT cihazı falan getirecek. Bana sadece şunu dedi. Modem koymak istediğin yere kanal ile kabloyu yukarıdan çek. Kırılma, ezilme vs. olmasın. Ben de dediği gibi yaptım zaten.

• Merhaba arkadaşlar,
    Apartman girişine kadar ftth fiber geldi fakat dairelere çekilmedi.fiber için başvuranlara çekilecek denildi.bende öh aradım başvurmak için online sorgulama da fiber gözükmesine rağmen altyapınızda fiber gözükmüyor cevabını aldım.aktif edilmemiş denildi.
    Şimdi ben bekliyeyim mi yoksa direk müdürlüğe gidip ordan mı halletmeye çalışıyım.şu salgın ortamında ordanda aynı yanıtı alırsam çok pişman olacağım gittime
    Sizce ne yapmalıyım?
  • UberFahrer kullanıcısına yanıt

Sizin bir yerde probleminiz var türk telekom'u arayın arıza kaydı bırakın upload hızı en az 800 kbps görmesi lazım.

Ankastre'den evinize gelen kabloyu ve modeme giren uçları kontrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ogami

Bu firmaya sakın ola sakın işiniz düşmesin, yanından dahi geçmeyin. Vallahi bu türk telekomdan binaya fiber çektirmek, deveyi hendeği atlatmaktan 3-4 kat daha zor arkadaşlar. 4-5 ay önce gelip binanın önünü kazıp fiber omurga geçirdiler benimle birlikte birkaç binanın içine de fiber kablo geçirip kutu koydular, hatta daireme gelip fiber kablo geçirdiler bina içi. Sonuç : aylar geçti hala fiber gelmedi  2 şikayet yazdım tt online işlemler'e binada fiber proje çizilmemiş diye cevap vermezler mi bir de. Neyse geçtiğimiz günlerde 3. şikayeti yazdım bayağı da dolmuştum açıkçası anlattım durumu ertesi gün telefon 1sn çaldı ve kapandı 444 1 444 tarafından ve açması imkansızdı adeta. Neyse şöyle bir cevap vermişler online işlemler şikayetime ek'e koydum onu. Dün bi ekip aracı durdu evin önüne ama ne zilim çaldı ne kapım tesadüfen balkona sigaraya çıkarken gördüm aracı, basıp gittiler hala bir arayan eden yok gelmedi de fiber internet. Müthiş bir özveriyle çalışılıyor. Binanın 2 çıkışı var arka taraftan fiber geçirdiler öbür taraftan kontrol sağladılarsa yine vay halime binada altyapı yok diye not düşmüşlerdir artık. 

Şöyle bir şey geldi başıma acaba ekip kontrol yapıp merkeze bildirmeye mi gitti arkadaşlar? Bu süreci bilen birisi yardımcı olabilir mi ne durumdayım ben şuan?

• two_face kullanıcısına yanıt
    Müdürlüğe gidin yardımcı olurlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkann406

Müdürlüğe gidin yardımcı olurlar.

Gittim hocam merkeze, şantiyeye dilekçe verin dediler şantiye dedikleri yer de kapı duvar bir kurum yalnızca telekom arabaları kapıyı uzaktan kumandayla açıp girebiliyor.Vatandaş giremiyor. Bıktım artık bu işten bu ülkede her iş torpillemi dönmek zorunda?

• Yurt dışı sitelerde sizde de yavaşlık var mı?

• İstanbulda, yeni binamızda 9 aydır altyapı için bekliyoruz. Superbox’a başvurdum 10mbps limitsiz 210₺ gözden çıkardım. onuda bölgeye uyumlu olmadığı için vermediler. Telefon interneti ile işimizi halletmeye çalışıyoruz. Başka alternatif yok. Ne olcak böyle bende bilmiyorum.

• Evet sonunda binama fiber kutu takıldı kurulum için haber bekliyorum

• AMC A kullanıcısına yanıt
    hayırlı, uğurlu olsun hocam
  • Sağolasın hocam

• Merhabalar dostlar.Vodafone net adsl kullanırken vdsle geçiş yaptım tam iki haftadır internetim yok.Elli kere kayıt bıraktım nafile.Neden bukadar uzatıyorlar anlamıyorum.

Ne yapmam lazım? Lütfen bilen biri varsa bilgilendirsin.İnternette okuduğum şikayetlerde 3 aydır internete giremeyen varmış.Tttnet'e geçiş için başvurdum.Port yok diye geçiş yapmadılar.Hali hazırda zaten hattım var.Başka servise geçiş için illa boş port mu lazım?

Adsl'i sorunsuz kullanıyordum.Ne tür bir sorun olabilirki vdsle sinyali gelmiyor.Üstelik en ufak bir bilgi vermiyorlar.Geri dönüş yok.Nedir Vodafone Net'in derdi?

Rica ederim birileri yardımcı olsun.Bıktım usandım artık.

• 10.10.2019 tarihinden bu yana Telekomun fiber internetini kullanıyorum 50mbps full limitsiz olarak aylık 136₺ ödüyorum şimdi yeni bir teklif geldi yine aynı şekilde 27 ay tahattüt sözü ile 100mbps kadar olan paket 160₺ geliyor sizce tarife değiştireyim mi yoksa 10.01.2022 tarihinde mevcut tahattüt bitiyor o zamana kadar bekliyeyim mı?

• Başkentli Müdür kullanıcısına yanıt
    Bence bekleyin derim şuanki taahhütünüzün 100 mbps hızının fiyatı ile teklif edilen fiyatı karşılaştırmak gerek.Eğer şuanki taahhüt ile 136 tl ye 50 mbps alıyorsanız muhtemelen 100 mbps paketi 164.90 ‘a filan almanız gerek onu bir kontrol edin eğer böyleyse yeni bir taahhüt vermeye gerek yok telekom çok yapıyor böyle taahhüt numaralarını buna düşmeyin.
  • Kutuya bugun kavuştuk bakalım kullanmak ne zaman nasip olacak.

• 
Sayfa: önceki 21252126212721282129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.