Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: a-f-h , Ispanak Namık Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
51.317
Cevap
244
Favori
4.012.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul'da bir dağda oturuyorum henüz 200-250 kbps'yi geçmişliğim yok millet AKK'ye takıldım diyor, bize hep standart AKK falan farketmiyor, böyle haberler insanı ümitlendiriyor darısı başımıza inşallah. Size de şimdiden hayırlı olsun ^^

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • half life 3 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi sabit LTE ile performans beklemeyin sadece hızlı olur.

• A.Gul kullanıcısına yanıt
    LTE performanssız olsa da en azından hız konusunda daha iyi olacaktır tabi bölgede LTE var mı o da bilinmeli.

Bir de altyapı sebebiyle (şimdi var mıdır bilmiyorum ama ) bırakın DSL hizmetini PSTN hizmeti dahi alamayan yerler de vardı.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam farkındayım online oyun eskide kaldı.

Hocam bu arada 5G ilgi çalışmalar devam 2020 de filan geçilmesi bekleniyor fakat zor turkiyede

Japonlar 5G’den 10 Kat Hızlısını Yaptı!

7 ŞUB 2017

Japon biliminsanları terahertz bandında çalışabilen yeni bir kablosuz bağlantı teknolojisi geliştirdi.

Japonya’nın Hiroshima Üniversitesi’nde çalışan biliminsanları, yeni bir kablosuz bağlantı teknolojisi geliştirdiklerini duyurdular. Profesör Minoru Fujishima ve ekibi tarafından geliştirilen teknoloji, 5G protokolünden 10 kat daha hızlı veri aktarımı yapabiliyor.

Halen dünyada pek çok ülke tarafından altyapı çalışmaları geliştirilen 5G kablosuz iletişim teknolojisinin 2020 yılında geniş çaplı olarak kullanıma girmesi bekleniyor. Ancak yeni geliştirilen terahertz (THz) teknolojisi bu durumu değiştirebilir.

Yeni teknolojinin özellikle uydular, uçaklar ve gemiler gibi kablosuz bağlantı dışında seçenek olmayan durumlarda büyük değişim getirebileceği söyleniyor. Ayrıca baz istasyonları ve diğer büyük bağlantı noktaları arasında veri iletişimi de çok hızlanabilir. Bu hızda bir bağlantıyı kullanarak, bir DVD’nin içindeki tüm veriyi saniyenin çok küçük bir kısmında aktarmak mümkün
    https://www.technopat.net/2017/02/07/japonlar-5g-10-kat-hizlisini-yapti/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi half life 3 -- 14 Şubat 2017; 1:2:18 >

• half life 3 kullanıcısına yanıt
    Hocam terahertz'ler falan iyi tamamda 800 megahertz bile tam çekmiyorken bunlar 50cm kapsama alanımı sunacak allah aşkına :D
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 büyük telekomünikasyon şirketine ait baz istasyonları var 4,5Gyi rahat alıyoruz ama LTE bağlansak fatura can yakar. text site, forum açmaya devam etsin internetim yeter, sabrediyoruz.

• A.Gul kullanıcısına yanıt
    Bakalım İnşallah en kısa sürede gelir.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Hocam bölgelere göre fark etdiyor bizim burada vodafone hiç çekimyor fakat turk telekom ile turkcell çok güzel çekiyor. Sadece turkcell de 4G var turk tekekom yakında getircek.

• şu yeni hatlar cıkıslar aktif olsa ne olacakki gene kaymağını büyük şehirde oturanlar yer bende gene mardin üzerinden devam ederim arkadasın attığı smw5 resmine baktım ankara trabzon rize üzerinden bir ok cıkıyor ne anlama geliyor bu ? türk telekomun böyle bir omurgası varsa mevcut ben niye böyle dolanarak gidiyorum nasıl düzeltebilirim hocam bunu cok canımı sıkmaya başladı gerçekten
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Siz bişey yapmazsınız aynı devam eder.

• türktelekomu yaklaşık 6-7 sene kullandım
    en son aynı tarife aynı paketi kullandığımız akrabam türktelekomu arayıp faturasıza geçmek istediğini söyleyince 35 lira olan faturasını 25 tl ye indirdiler. böyle karaktersiz bi firmayla çalışılmaz
    taahüdüm bittiğinde türkcelle geçtim ve memnunum
  • Hocam öğlen saat 12 sularında TT nin sitesine girdim kampanyalara bakmak için. Ekran görüntüsü alamadım ancak "Fiber hızlı hepsi dahil kampanyası" tarifesine baktığımda mesela S paketi 50mbps 50gb Akk içeriyordu ve 69tl idi. 100mbpslik paketler, 200gb AKKli paketler bile vardı L ve XL olarak yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi baktığımda yine eskisi gibi olmuş paketler ama neden saat 12 civarlarında daha yüksek hızlı ve daha farklı paketler vardı? Bu paketler yeni gelecek paketler olabilir mi?

Bahsettiğim tarife:https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Sayfalar/fiber-hizli-hepsi-dahil-kampanyasi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qhsusb_bulk -- 14 Şubat 2017; 15:22:54 >

• tt ne yaparsa yapsın solun kalitesine yetişemeyecek yok tek hatmış çökermiş felan bunlar hikaye forumda en cok sorun konusu acılan firma tt kullananların yarısının memnun olduğunu düşünmüyorum her gece pingler tavanda indirme hızı desen zaten yok youtubedan video izlenmiyor yeni hat acılcakmıs bilmem ne olacakmıs bosa ümitlenmeyin tt alt yapısı her daireye 1gbps destekliyor ama youtubedan 480p video açamıyoruz böyle alt yapının ben...
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Bu konuda Superonline in hakkını yiyemem işte. Akk ye girmiş olmasına rağmen full HD video açabiliyor YouTube dan 8mbps adsl. Pingler ise TT fiber kullanan komşularımızın pinglerine kıyasla daha dengeli ve düşük. Ancak 8mbps evdeki cihazlar arttıkça yetersiz kalmaya başladı bu yüzden veda edeceğiz bir kaç ay sonra.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim tt teknik servis ile görüştüm bana dediği dairenin içine kadar o kablonnun çekilmesi gerekliymiş sanırım bizdede evin içine giren kimse olmadı bugüne kadar

o zaman vdsl devam 80mb ye kadar hız alabilirmişim ama fiyatlar ortada tabiki sizin tavsiyeniz nedirr acaba tekrar teşekkür ederim
  • Asimetrik internet versinlerde önce..
  • Santral ekibi ankastredeki sizin hattınızdan ölçüm alıyorlar değerler stabil ve sıkıntı yoksa devam edip hiç sizin eve çıkmıyorlar.
    Bundan dolayı sizin eve giden hatta problem olabilir elektrikçi ile görüşerek cat6 yeni hat çektirebilirsiniz.
  • hocam turkiye genelinde gerçekten bir iyileştirme çalışmasımı var yoksa bizimi yiyorlar doğru söyleyebilirmisiniz calısma varsa ne calısması ve hangi tarafları etkiliyor eğer iyileştirme yapılıyorsa ?
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    size bir şey sormak istiyorum

Turk Telekom binanızdaki ankastre de iki çıkış var bunların ikisi de dolu dedi. İki abone hizmet alıyor dedi.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

resim orjinal resim

müdürlüğe gittiğimizde başvurunuzu yaptık yeni kablo çekecez, sıradasınız falan filan diyor. İlçe genelinde 35 bin başvuru varmış bu şekilde diyor. Sırayla geliyoruz dedi.

btk kanalı ile şikayet ettiğimde ise hem btk üzerinden yazılı olarak hem de telefondan arayarak elektrikçi ile halledebilirsiniz demişti.

Ben bu kutununun içindeki port sayısını bir elektrikçi ile halledebilir miyim sizce? Şu an 10 krone var anladığım kadarıyla o kutunun içinde ve 4 tane kablo kullanıyor. Bu arttırılabilir mi

• mcrew kullanıcısına yanıt
    1.Kutunun içini bize atmanız gerekiyor.
    2.Saha dolabından Ankastreye kaç tane kablo gidiyor.
    3.Reglet takmak mümkün 5 TL fiyatı var fakat bilmiyorsanız elektrikçi 5 dakikada halledebilir.
    4.Kutuya fazladan kablo geliyor , fazladan boş krone var ise saha dolabındaki durum nedir bunu bilmiyorum.
    En iyi bilgiyi size İl veya İlçe müdürlüğü değil Santral ekipleri verecekletir.Çünkü sistemde santral'in girdiği bilgilere göre bakmaktadırlar.
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.