Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • T11 kabine bağlı hattı bugun sorununu çözemedik kutu 2 metre anca uzaklıkta sebebi nedir sizce diye bi fikir alışverişinde bulunalım.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bizdede t11 varda ne sorunu yaşadınız acaba fikir vereceğimden değilde kullanıcı olarak merak içindeyim suan

Edit tablet yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkeironnWH -- 10 Şubat 2018; 2:54:11 >
  • Salimania kullanıcısına yanıt
    bende merak etmekle beraber size sorayım; yeni paketlerden umudun varmı? benim yok eski paketlerden daha beter olacağından endişeleniyorum. ilerlemek yerine geriye gidiyoruz çünkü.
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Upload konusunda bir umudum var. 50 mbit download ve 2 mbit upload'a sahibim. 45 mbit kaldıran hatta 4-5 mbit upload verseler ona da razıyım. Zaten bi' ton para ödüyoruz.
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Hız problemleri cok yaşanıyor bide bu t11 kutuyu baya yoğun bi mahalleye vermiş akılılar yapan ekip kabloları vs yanlış bağlamış sahadan ayar cekiyoz binaya geliyoz sinyal gelmemiş bizde kabloda arıza arıyoz bi baktım kutudan 5 in 3 üne veriyoz binada 6 ın 2 sine sinyal geliyor saatlerce uğraştıkdan sonra halledebildik bu kutuyu bana daha kimse sevdiremez bağladık halledik hız düzelmedi halen bakalım çözüm arıyoruz bu kutuya fazla kişi bağlandığı zaman conta sıyırtıyor.
    Anladım hocam benim hatta 130 mbite kadar modemde kaldırabilir yazıyor ama 100 mbit pakete geçince 2 saatte bir internet felan kopuyor bizimkiler değişir umarım

Çokça hızımın 6 mbit felan düştüğü de oluyordu saat farketmeksizin kabinden sanirim
    Sıkıntılı kabin t11 omurgadanda kaynaklı olabiliyor ama en cok rastlanıldığı problem kabin T7 bağlı olanlar hayata 3-0 önde başlıyan insanlar genelde en sıkıntısız kabinler onlar.
    Bizim t11 e parmak kalınlığında yol altından turuncu fiber kablo geliyor ama bunların toplandığı yerde sorun varsa bilemem
    Hocam çok fazla zayıflama var. Çok fazla mı abone bağlı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 10 Şubat 2018; 13:22:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çol doğru hocam, T serisinde T17 altı hep böyle.

O kablodan sadece bir core bağlanıyor.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hmm ne kadar hız verilebilir bu durumda
    Zaten T11'in toplam kapasitesi 1Gbps oladuğu için, bir core fiber de 10Gbps taşıyabildiği için tek core yetiyor sizin sorununuz daha evvel de dedndiği gibi şehrinizin omurgası yetersiz kalıyor büyük ihtimalle.

Hocam Allah me verdiyse rastgele mi çakmışlar reglete?

Böylemiş olmaz yav.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Bu turuncu tt nin fiber optiği bizim T11 e giren alttaki gride benim cat 6

Turuncu kabloda 6FO-Y yazıyordu diğerlerini okuyamadım parmaktan kalın gibi heralde biraz yukarda olduğu için tam yaklaşıp bakamdim doğayla iç içe kablolarım

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

6 Core toplam 60gbit taşır o kabinler 1gbit destekli o yüzden 1 core bile fazla gelir o kabinlere 6 core bağlamazlar
  • Bu karadenizden geçen hat muhabbeti nedir konuşuluyordu ama bize bir faydası olur mu ve

Netspeed diyorki bizim kiraladığımız hatlar ıyi bu sayede hatta sıkıştırma yada bant genişliği sorunu olmuyor vs diyordu da ülkemizde bu kadar hat varsa niye bu kadar sıkıntı çekiliyor herkez hat kiralıyor bolluk var heralde omurgada
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Bizim kabine gidiyor hocam resmini çekebilirim karşı komşu emekli olmadan önce tt de yol kazısı ve kabloları döşeyen ekipteydi o çektirmiş olabilir bu resim zaten bizim binanın orası arada 1 2 m var

Resim yan dönmüş kablo yukarı çıkmıyor sağ tarafa doğru gidiyor cevirirseniz anlarsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkeironnWH -- 10 Şubat 2018; 14:15:15 >
    Kabine giriyor sonra içinden 1 core çıkarılıp takılıyor geri kalan 5 core boşta kalıyor her kabine aynı kabloyu çekiyorlar bizim burdaki kabinlerdede durum aynı.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Oyledir tabi hocam 6 core kim napsın ama kabine kadar 6 core çekilmiş yolun altından geliyor zaten 1 core kabloyu yol altından getirmezler ha kabin dandik orası ayrı ama 1gb kapasitesi olduğunu sanmam sadece benim evde 3 hat var 50 mbitlik bina 33 daireli yandaki bina ile ortak 70 daire var nasıl yetiyorsa anlamak mümkün değil pinti herifler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkeironnWH -- 10 Şubat 2018; 14:28:8 >
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.