Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (257. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
51.346
Cevap
244
Favori
4.013.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bir sorun olacak. İki yıl önce inşa edilmiş bir sitede oturuyorum. Sitede sadece ADSL var. Onun da durumu içler acısı. 8 mbit alabiliyorum en fazla. Site izmite bağlı bir mahallede. Böyle bir yere ne kadar sürede fiber gelir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • john ronald reuel tolkien kullanıcısına yanıt
    Bunun Cevabını müdürlüğün altyapı bölümü bilir ayrıca dsl bağlantısı var ise yakın zamanda gelmez muhtemelen

• Şu an için Türk Telekom FTTH altyapısını ortak kullanmak için anlaşma yaptığı firmalar var mı?
    Geçenlerde Millenicom web sitesinde girip adresimde fiber sorgulama yaptım mesela 100 Mbit alabilirsiniz diyor.

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

Ama Turknet'in sitesinde eve henüz internet bağlatmamışken sorgulama yaptığımda "Adresinizde bakır altyapı olmadığından başvurunuza devam edemiyoruz." diyordu şimdi ise "Adresinizde altyapı santral bilgisi bilinmediğinden başvurunuza devam edemiyoruz." diyor. Kısacası bakır yok diye vermiyordu.

• ybilgin Y kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile zaten Telekom paylaşıyor fakat fiyatlar yüksek olduğu için firmalar tercih etmiyor genellikle mesela Türknet
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Tip 23 resmi atar mısın

Nerde kullanılıyor Sunucu merkezlerinde mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde Tip23 fotoğrafı yok çünkü Türkiye'de henüz kullanılmadı. Öte yandan bu bir FTTC kabini esasında santralarin sıkıştırılmış hali gibi bir şey bu sokaklarda kullanılır veri merkezi ve santrallerde farklı cihazlar olur.

• Hocam bizde telekom un 6 fo y kablosu vardı intenette telekomun sunumunda kapasitesi 36 yazıyor bu gbit mi?
    Ve upload download yarı yarıya ayrılıyor mu pek bilmiyorum da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 11 Eylül 2017; 13:43:38 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    6FO kablolar 24Gbps ve 60Gbps kapasiteye sahip olabiliyor.

Hocam ben buna göre söyledim fakat 24 indirme mi

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 11 Eylül 2017; 13:53:44 >
    Hocam siz yanlış anlamışsınız burada damar sayısı*damar içindeki lif sayısı ile fiberin toplam kaç çekirdek olduğunu tablolamışlar. 6FO kablo kapasitesinde 6 yazan oluyor ama o 6 Gbps değil fiber çekirdek sayısı, zaten sunum eski bölgesel olarak hazırlanmış, bu sebeple yanlış kelime seçimleri bazı hatalar mevcut haliyle.

Tabi yükleme gönderme dahil bu kapasiteler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 11 Eylül 2017; 13:58:36 >
    Fiber tek çekirdekli değilse (sonlandırıldığı cihaza göre değişsede) genelde simetriktir. Tek çekirdekli ise yarı yarıya bölüşülür. Kablo olarak geçtiğimiz günlerde başarılı denemesi yapılan teknolojiye göre de çekirdek başına 50 Gbps'e kadar ulaşılıyor. Yani 6 çekirdekli bir fiber uygun cihazlar kullanıldığında 300 Gbps'e ulaşabilir. Ama ne FTTC nede FTTB bu kapasitede bir kabin yok hatta 50 Gbps'lik kabin sayısı bile çok az.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu core başına 50Gbps taşımaya imkan veren teknoloji Nokia'nın PON teknolojisi değil mi ?

• Teşekkürler kabinler olmasa da en azından gelecekte daha az uğraşılacak daha yüksek hızlar için
    Öyle ama kabinleri değiştirmedikçe bu yeni teknoloji de bir işe yaramaz.

Tabi ki öyle en azından kablo değişimine gerek kalmayacak daha az masraf yapılacak
    Bu yeni teknoloji ol!adan da kablo değimine gerke kalmazdı genel olarak ama bu telnolojinin getirisi tek core fiver çekme imkanı tanıyor bunda ciddi bir tasarruf demek.

• Vdsl destegini sormak icin telekom mudurlugune gittim gecerken uhrayim dedim iceri full dolu birde fisle calisiyor geri cikdim bekleyemezdim

Bu arada benim yakindaki kabin tip1 kabini 2011den kalmaymis uzerini okudum

Evinndibinde telekom calisiyordu bugun siyah borular falan vardi kaziyorlardi 2sokak onceyede kabin koyuyorlardi birde keske banada vdsl gelse artik

Superonlinede hizla calisiyor ama hala binlara cekmediler birisi olsa artik

• Tip1 ile VDSL alabilirsiniz.

Hat kapasitesi dolu ise nasıl Vdsl olarak verecekler bu arkadaş yanılmıyorsam adsl2+ ile Ulaşabilir ile 9 görüyordu bu hatta Vdsl verilmez.

Ya kabine bağlı değil yada hat sayısı ve kapasitesi dolu

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Bağlı değilse aktarılabilir port varsa.

• 
Sayfa: önceki 255256257258259
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.