Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.323
Cevap
244
Favori
4.012.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkçe yazın bence zaten o hesab8 da tahminime göre Paul Doany'nin kendisi kontrol etmiyor sekreterler falan kontrol ediyordur diyen düşünüyorum ama kim idare ederse etsin eğer oraya yazıp da sonuç alanların anlattığına göre yukarıdan fena fırça yiyorlarmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    peki bu yapa fiberr hizmeti verirmi çünkü 2 kayıp kapak bulunursa bölgeye türktelekom fiber verecek dedi türknet dedim o sadece kablo dedi internet türktelekom olcak dedi olurmu ? bu arada zaten 50mbit alıyom yani vdsl var saha dolabına kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbea -- 15 Temmuz 2017; 19:13:58 >
  • xbea X kullanıcısına yanıt
    YAPA nın saha dolabıyla alakası yok sen şuan ki haline şükret eğer 50 mbit hızı alabiliyorsan 150 gb kota sonrası 16 mbit hız alıyorsan başka bir şey isteme . YAPA da eğer santralin dibinde olmassan o 50 mbit hızın 10-15 mbite kadar düşer VDSL hizmetin iptal olur , çünkü saha dolabından YAPA hizmeti vermiyor türknet santralden veriyor . Santralede yakın değilsen sen fiber hızda akn siz interneti unut şuan ki internetinide öpüp başına koy . Ben şuan YAPA dayım 14-15 mbit gibi bir hız alıyorum ama daha düşük alanlar var YAPA da olup ama ben türlü türlü sorunlarlada karşılaştım (ani ping zıplamaları , seyrekte olsa internet kesilmeleri , snr değerlerinin sınırda olmasından kaynaklı hat hataları) .
    VDSL bulunqn yere tekrar fiber kolay kolay gelmez. YAPA ile fiber olmaz DSL olur.

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    santralden fiber kabloyla dağıtçakmış bakırla değil yani
    Hiç öyle olacağını sanmıyorum keşke öyle olsa ben YAPA dayım 14-15 mbit internet zor geliyor . Siz nerede oturuyorsunuz tam olarak , Ö1f1 de katılıyorum VDSL in olduğu yere kolay kolay altyapı gelmez .
    30 metre ötede saha dolabına kadar fiber var 6 ay bölgeyi inceledim ve 30 metre ötede süperonline 1km fiber var aktif değil yani 30 metre bakır kablo var 200 metre ötede santral var zaten 200 metre ötede vodofone fiber var yani fiber kablo var az çekip vdsl fiber ?
    30 metre bakırsa dert etmeyin FTTH ha FTTC hemennhemennaynı kalitede hizmet alırsınız. 30 metredem 100Mbos alınır GigaDSL ile 1Gbps dahi alınabilir.

Turkcell'in fiberi aktiftir de bazlara gidiyordur. Vodafone VDSL vermiyor kendi altyapısı ile.

Türk Telekom'ün tüm borçlarını odeyeceğinizi tahahüt etseniz ancak kabul ederler böyle bir şeyi. YAPA'nın dezavantajı zaten santrale yakın değilseniz mantıklı olmaması hele bir de siz onu da fiberle dağıtırsanız herkes YAPA'ya geçer ama bunu isteseniz de yapamazsınız zira geryere FTTH çekmiş oluyorsunuz.

bimer e yazıyorum da orasıda btk nın sayfa linkini veriyor birde bimer de hangi bakanlığa yazayım ulaşım bakanlığına gönderiyorum ben..
    ben bir aydır yazıyorum paul doany ye ne arayan ne soran var
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Sizdeki sorun fiber olmaması mı yoksa hiç binada hat olmaması mı ?

bakır hat var bizde bulunduğum bölgede de iki aydır geniş kapsamlı bir alt yapı çalışması var çalışma sadece yeni binalar yani sıfır binalara yönelik bakır hat olan binalara vermiyorlar...fiber verilmemesi benim sıkıntım kablo bacamız cat5 kablolar dairelere kadar çekili telekom logar kapağı bina önünde mevcut sadece bakır hat çıkaralıp fiber kablo çekilecek eski tip dolablarda değişmiyor yeni tip saha dolabı koyup fiberleri direk oralardan veriyorlar..
    Eski dolapların kalkması şart değil ama nedense bu aralr eski binalara fiber götürmüyorlar mı garip bir durum var. Ha bu yeni fiber giden binaların hizmet aldığı fiberNAS'dan siz de VDSL hizmeti alabilirsiniz.

• Merhaba Hocam internetim bağlandı fakat hala sıkıntı çekiyorum bazen birkaç saniyelik bağlantı kopuyor, verilen hız düşürüldü ve crc hataları alıyorum eski alınan değer 99 civarı idi ben t11 de böyle sorunlar yaşamıyordum ve böyle cat6 değildi acaba bina içi kablolama bir sorun var yada bir kutu arızası olabilir mi btk dan şikayet te açtım ama bir çözüm getiremediler artık arada kullandığım normal telefon kablosunu da cat6 yapmayı düşünüyorum belki çözer sorunu ve benim cihazımda ethernet wan portu da var ethernet wan üzerinden dsl sinyalı alabilir miyim?
    Teşekkürler

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 16 Temmuz 2017; 22:15:35 >

benim evimin yanına iki tane yeni saha dolabı konuldu fakat benim bakır kablo eski tip saha dolabından hizmet veriyor nasıl faydalanabilirim ki vdsl hizmetinden port mu taşıtmam gerekir? eski binaları bilmiyorum ama bizim bina yeni ama bakır hat var o yüzden fiber vermiyorlar?kablo bacası dairelere kadar cat5 kablo bina önü telekom logarı mevcut yinede olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhann06 -- 17 Temmuz 2017; 1:21:29 >
  • Mr.Data M kullanıcısına yanıt
    Değerler CAT6 çekili bir FTTB için biraz kötü. Yani en azından 15-16db SNR almanız lazım. Daire içindeki kabloyu da değiştirip bir deneyin.

WAN portundan DSL alamazsınız.

Kabinler yeni mi konuldu ?

evet bir ay oldu kabin konulalı sokakta bir kısım yeni binalara kablo felan çekilmişti bugunde bir ekip telekom logarı olmayan binaya alt yapı için uğraşıyordu anlaşılan kışa ancak sistem aktif olur gibi.
    Umarım sizin ankastreyide o yeni kabinlere bağlarlar
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.