Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam birden geçerken görünce, türk telekoma söylenmeye başladığım için inceleme fırsatım olmadı. Yarın gider bakarım okul dönüşünde.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Docsis 3.1'in ne gibi faydaları olacak bize bi faydası olacak mı? Zaten verdikleri max hız 100Mbps desteklediği 1Gbit olsa bize faydası ne 10Gbit olsa ne bize gene kullandırtıcakları en fazla hız 100Mbps olcaksa ne önemi varki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 16 Nisan 2017; 15:2:49 >
  • ABD'nin büyük kablo TV servis sağlayıcılarından olan Comcast; bir süredir 10Gbps indirme ve 1Gbps yükleme hızlarına erişebilen DOCSIS 3.1 standardı ile internet bağlantısı sunmak için testler yapmakta. 2016 yılı sonlarına doğru sunulması planlanan DOCSIS 3.1 standardı için gerekli olan ise modemlerin güncellenmesi.

DOCSIS 3.1 standardı için halen son kullanıcıya sunulacak bir modem mevcut değil ancak geliştirme çalışmaları son aşamaya geldi ve test amacıyla bazı evlere DOCSIS 3.1 Gb modemleri kurulmaya başlandı. Hali hazırda dünyada ilk kez DOCSIS 3.1 Gb modemi Philadelphia'da bir eve kuruldu ve deneme sürecine başladı. Gelecek yıl daha fazla eve modem kurulacak ve testlerin kapsamı da genişletilecek.

Test süresince altyapının performansı ölçülecek ve gerekirse küçük modifikasyonlar yapılacak. İşler yolunda giderse gelecek yıl sonlarında kablo TV müşterilerine farklı hızlarda DOCSIS 3.1 Gb internet hizmeti sunulmaya başlanacak.

Geleceğin Docsis 3.1 teknolojisi, geniş bant hizmet platformları arasında Kablo TV operatörlerini bir adım öne çıkartıyor. Teknoloji, 10 Gbps downstream ve 1Gbps upstream hızları olanaklı kılmaktadır.Bu yeni teknoloji ile uyumlu 1218MHz yeni kuşak Kablo TV olarak hizmet verecektir.

Buradan anlayacağınız ne kadar yüksek tarifeler çıkarsa 100 mb gibi tarifelerin fiyatları düşüp upload hızlarınız artacaktır.

Bu hızları Metro Ethernet veya Veri merkezleri yerine evimizde bile uygun fiyata kullanabileceğiz.

Bu teknoloji sayesinde belki uzak noktalara bile ortalama hızlarda internet hizmeti verilebilir.

Şuan mevcut altyapısı üzerinden 1Gbit'e kadar hizmet verebiliyolar diye biliyorum docsis 3.1 gelse dahi o hızları vericeklerini sanmam ama inşallah doğru düzgün bişeyler yaparlar hiç degilse evlere 200-300Mbps hizmet verseler dahi yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 200-300 mb hızları görmemiz mümkün ayrıca upload değerlerinde iyileştirme yapılabilir bu interneti uygun fiyata kullandıktan sonra abone daha ne isteyebilir ki.
    Peki Türkiye'ye ne kadar süre sonra gelmesi bekleniyor eğer bununla beraber 200-300Mbps hızlarda paketler çıkarırsa TürkSat bizim için çok iyi olur ben 5dk dahi durmam direk yükseltirim paketi.
    (Millet vatandaşına 10Gbit hizmet vermek için uğraşıyo biz 200-300Mbitlik paketler koysalar diye dua ediyoruz )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 16 Nisan 2017; 15:39:36 >
  • NetMaster modemler 100 den yukarısını nasıl verir hayal bile edemiyorum. Asus için başvuruyu yapılacak. Uygun birşeyler ayarlamaya çalışacağız. Sizde destek vermek istermisiniz?

• Olur tabiki nerden başvuru yapmamız gerek.

• Hocam şu konudan öncelikle modemleri inceleyin .

https://forum.donanimhaber.com/asus-docsis-3-0-ile-netmaster-i-solladi--125578154

Asus ile görüşmelerimiz sürüyor. Ülkemizden istek gelirse N17U gibi Cm-32 gibi bir modemi uygun bir fiyattan sunulacak. Belki duymuşsunuzdur AsusWRT yi gayet profesyonel bir arayüz ve tam hızları vaadi ediyor. Ben yıllarca dsl de kullandım mükemmel

Okuyunca haber verirsiniz

• BTK'nın 2020 ve 2023 hedefleri var 2020'ye kadar her haneye en azından kırsal kesim hariç 100 mb hız sağlamak için çalışmalar yapılıyor fakat bu ulaşılmak istenen değer 3 yıl gibi sürede yapamaycaklarını biliyorlar zaten bunlar hedeftir her zaman gerçekleşmez.
  • Cm-32'yi n17u fiyatına vermezler hocam ayrıca zaten Cm-16'da çok yüksek hızları destekliyor bence daha mantıklı istek olur.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Cm-16 da wireless desteği zaten maalesef yok. Cm-32 istersek Ac2400 standartında istemeyeceğiz. Ac900 mbps isteriz diye düşündük. AsusWRT'yi tam fonksiyonlu bir kablomodem için görüştük. Zira cm-16 da AsusWRT Mevcut değil.

• Şimdi gördüm cm-16 router desteği yokmuş büyük ihtimal cm-16'nın router destekli Ac750-900 arası bir wireless desteğine sahip modelini satışa çıkarabilirler çokta güzel olur ama asus'un arayüzü özellik olarak zengin olsada çok hantal daha hafif html bir arayüz gelmesi lazım bende şuan dsl-ac52u var arayüz çok kasıyor.
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    N14U var bende hocam. HTML5'e geçtiler beta güncelleme ile. Zaten CM-32 HTML5 ile geldi. Hantallık artık yok. Yakında size de verirler . Neyse CM-16 access point ile yada Asus routerlar ile çalışıyor. Dediğim gibi sizler de destek verecekseniz cm-32 muadili bir N900 standartında N17U gibi 32x8 standartlarında bir modem talep edeceğiz. Ancak talebin olması gerek. 3-5 kişi için getirmezler. Ancak ülkemize gelince en az 3000-5000 kişi alıyor. N17U gibi. N14U N16 gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihsozen -- 16 Nisan 2017; 16:14:6 >
  • fiyatı konusunda bi bilginiz varmı benim Netmaster modemle bi problemim yok aslında kabloluda 96 kablosuzda 50Mbps hız alıyorum kablosuzda bu yeterli oluyo tabi fiyatı avantajlı olursa asusunkini alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 16 Nisan 2017; 16:17:11 >
  • NetMaster dan 60-70 lira fazla olur ilk çıkışı. Ama geldiği gün alacağım. Canlı akış yapan biriyim. Asus'u QoS'u olmadan yayın olmuyor.

• Taahütüm bittikten sonra olabilir o zaman şuan boşuna o kadar para vermek pek mantıklı gelmedi doğrusu.
    Amazonda varsa uğraşmanın ne gereği varki ordan aldığınızda burda kullanamıyormusunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 16 Nisan 2017; 16:39:51 >
  • 250 dolar. 50 dolar ABD indirimi ile 200 e geliyor. Buda Türkiye şartları için büyük bir meblağ​.

• Anlaşabilir sek hep birlikte zaten anca 3/4 aya piyasaya çıkar

• 500 mbps destekleyen wifisiz tek portalı modemi 70 dolar amazonda. Onunda şuan stoğu yok

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.