Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
51.277
Cevap
244
Favori
4.011.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yanlış yapılan bir şey daha iyi sonuç veriyorsa bu doğru olmaz mı ? bence orada saçma sapan 88 e çıkmasının sebebi bgp protokolü olması gerektiği gibi giderken birden 88 e çıkıyor zaten 88 e çıkmadan önce 52 51 diye seyir ediyor ping
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    bende ufuktepe de oturuyorum fiber ne zaman gelir altyapı çalışmaları bilginiz var mı?
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    ufuktepede oturuyorum bende ne zaman altyapı çalışması olacak biliyormsunuz?nerden öğrendiniz telekomun ağustosta çalışma yapacağını ?
  • ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Türk telekom'un ne zaman ne yapacağı hiç belli olmuyor maalesef tamamen şansa.
    caddede bir iki yerde yeni saha dolablarından mevcut bir yılı geçti kurulumu yapılalı ama genel olarak bir çalışma yok bu hizmeti neye göre götürüyorlar anlamıyorum
    ......hizmet numaralı Evde/İşte İnternet aboneliğinize ait şikayetinize istinaden ,Tarafımızdan adresinize fiber şebeke sağlanması adına ilgili Telekom Müdürlüğüne bilgilendirme sağlanmıştır.Süre bilgisi verilememektedir.Çalışma yapılması durumunda bilgilendirmeler yapılacaktır. Çağrı merkezi iletişim ekibimizce 02.03.2017 en son şikayetimden sonraki cevapları müşteri hizmetlerinin
  • şukulayın
    Artık yeni yerleşim yerlerine en kötü hipernet götürüyolar gayet yeteli ama hali hazırda adsl altyapısının bulunduğu bölgeler tamamen muamma ne olacağı hiç belli değil bazı yerleri yeni kabinlerle dolduruyorlar bazı yerlerdede yıkık dökük adsl kabinlerinden internet vermeye çalışıyolar.
    Bu telekomun çalışma şekli sürekli yamalama şeklinde yürüdü hep. Yani adam akıllı bir şehrin tamamını projelendirip sıfırdan yeni altyapı tesis etmek yerine birçok yerde mahalleyi bırak sokağın altyapısını projelendirip bıraktılar sürekli. Şimdi yaptıkları işin ne kadar saçma olduğunu gördüler, fakat birçok yerde böyle yaptıklarından işin içinden çıkamıyorlar.

Ancak superonline'ın altyapı götürdüğü şehirlerde komple yatırımı projelendiriyorlar ki oda çok yavaş ilerliyor gözlemlediğim kadarıyla.

Türk Telekom'un yurt çapında dikkat edin hiçbir hedefi yok, yani 2018'de şu hıza, 2019'da şukadar aboneye, 2023'de şu kadar fibere ulaşacağız tarzında hedefleri yok. Çünkü iş bitirici ekipleri yok ve zaten buna istekleride yok. İmtiyaz sonrası aldıklarından bu zamana kadar 10 sene geçmiş, bu sürede zerre parasal sıkıntıları olmadı. Bu zaman aralığında gerekli yatırımı yapsalardı şuanki piyasa değeri çok yüksek olurdu telekom'un ve tüm Türkiyedeki telekom sektörünün toplam iş hacmi birkaç defa katlanırdı. Şu anki halleriyle ülkeye ayak bağılar!

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Ters anladınız yani TT'de daha yüksek olmasının sebebi yanlış bgp protokolleri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Muamma demek hatalı olacak. Zira altyapısı kötü olan bölgeler daha öncelikli tabi yeni yerleşim yerlerine zaten dediğiniz gibi fiber gidiyor.

mustifb M kullanıcısına yanıt
    Bu konu altında yorumları bulunan @mustifb hocam Türk Telekom'da çalışıyormuş. Adres bilgisini verip bölgemde herhangi bir proje olup olmadığını sormuştum. Sağolsun oda kontrol etti, işe başlama tarihi Ağustos görünüyor dedi. Bakalım gerçekten Ağustos'ta başlayacaklar mı?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Cat6 kablo var hocam bina içindeki kabinde

Vdsl2 olacak heralde.

Benim sorunum sokaktan apartmana kablo çekili değil. Bir de t7 kabinde herhangi bir yazı yok. Bunun aktif/pasif olduğunu nerden anlarız?

• Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    LNormalde eldeki stokları eritmek haricinde T15 altı kabin koyulmuyor binaya yani CAT varsa binada Ethernet verecekler. Tip7'nin aktif olup olmadığını tracert atarak anlayabilirsiniz ama Tip7'nin IP adresini bilmesiniz gerekir. Daha çekeceklerdir binaya kablo rahat bir 6 ayı var o zaman çalışmaların bitip kabinin aktif olması için. Bu arada tahminimce bölgenizde yerleşim düzenli ancak müstakil evler var ya da genel olarak düzensiz hir yerleşim yeri ancak yeni yapılmış düzenli yerleşim yerleri var bölgede ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kentsel dönüşüm içinde hocam. Mazisi çok mahallenin. Şu an oturduğum ev (22 yıllık falan) ile yeni ev arası 1-2 dk dır. Şu an oturduğum evde vdsl kullanıyorum 50mbps kadar destekliyor.

Yeni evde de dışardaki türk telekom rögarından apartmana kablo çekmek için boru çekilmiş. Tip 7 içinde boru çekilmiş. Ama tip7 ye kablo giriyor mu bilmiyorum. Ama rögardan apartmana kablo çekili değil.

Telekomda çalışan bir tanıdık var şimdi aradık yarın çektiririm dedi ama bilmiyorum.

O bölgedeki çoğu bina yeni fakat internet kullanıyorlar mı bilmiyorum maalesef.

Net olsun vdsl2 ye de razıyım ben. İşim gereği sürekli internet lazım olduğu için.

Düzenleme; düzenli bir yerleşim yeri ama dediğim gibi deprem olayından dolayı ve binaların eski ve müstakil olduğu için her yere apartman dikiyorlar. Şu an çevremizde 7 apartman var yapılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eoudoxias -- 20 Mart 2017; 21:40:3 >
  • Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    Kabolar çekilir merak etmeyin tabi daha sonra bağlantılar testler derken 6 ayı bulur sistemin aktif olması. Ama tanıdığınız normal bakır abonman ht olarak da anlamış olma ihtimali hayli yüksek zira fiberler çekilir kesnlikler çekilmeme gibi bir durum yok hatta ilk önce fiber çekilir sonra kabinler konur büyük ihtimalle taşeroblar fiberleri kanlların içinde bağlantı için bırakmışlardır. TT personelleri de gelip bağlantıları yapacaklardır. Sisteminiz büyük ihtimal ethernet olacak ama kabinin bir ara fotoğrafını atarsanız kesin bir şey diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Uygun zamanda bina içi kabin fotosunu yüklerim. Ama eminim cat-6 kablo çekili içeride. Tip7 kabin konalı 1 seneye yakın olacak hocam. Yarın ben sorayım ordaki kabini. Stajı transmisyon kısmında yapmıştım. Çok girdim o kabinlere

Tanıdığa telefon ve internet için dedik ama bilmiyorum. Ben konuşmadım kendisi ile.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam 2 saat 11 dakika ne öyle yav film gibi tarih falan verdilermi acaba aktifleşmesi için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 21 Mart 2017; 21:33:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

Artık yeni yerleşim yerlerine en kötü hipernet götürüyolar gayet yeteli ama hali hazırda adsl altyapısının bulunduğu bölgeler tamamen muamma ne olacağı hiç belli değil bazı yerleri yeni kabinlerle dolduruyorlar bazı yerlerdede yıkık dökük adsl kabinlerinden internet vermeye çalışıyolar.

işte bizim kabin öyle yıkık dökük. ben söylemesem kapıları bile açıktı elini uzatan dalıyor. adsl harici yok tabi
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.