Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM EVDE İNTERNET KAMPANYALARI | FİBERNET / HİPERNET / ADSL (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: murat5552 , M.CMRT , inceoktay Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
28.723
Cevap
574
Favori
2.022.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: QNURi

quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

@NURI

az daha asagıya bakarsanız ;

TÜRK TELEKOM EVDE İNTERNET KAMPANYALARI | FİBERNET / HİPERNET / ADSL

O kadar hesaplama yaptık, yazdık çizdik.
    Siz ne iş yapıyorsunuz? Yaşınız kaç? Gerçekten çok merak ediyorum

25,10 TL internet
    13,90 TL telefon
    00,00 TL TiviBu

Kaç yaptı toplamı = > 39

Sinirlerim harab oldu
    Pes doğrusu

Ben telefon satıs tamır ve adsl satısı yapan bır dukkanda calısıyorum.

Sizin verdiğiniz taahhutname eskı.Hiçbir basvuru merkezı bu sekılde ınternetten taranmıs cıkartılmıs bır taahhutname ıle ıslem yapamaz.

Tüm taahhutnamelerde yazar ttnet kampanya degısıklık hakkını saklı tutar dıye.Bugun 20 tl olup yarın aynı kampanya 100 tl olabılır.

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/destek/internet/Sayfalar/Sozlesme-ve-Taahhutnameler.aspx

Sureklı buradan guncel taahhutmane takıp etmenız gerekır.

Su anda kampanya ucretlerı verdıgım lınktekı gıbı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cancantürk

quote:

Hocam sen ev telefonu kullanıyormusun ? Kullanıyorsan kac tl oduyorsun ? Kullanmıyorsan faturanda yalın adsl kullanım ucretı olması lazım.Orada ne yazıyor ? Ve benım yolladıgım fatura gıbı faturanızda ne yazıyor o zaman ?

Bak arkadaşım biz bu telefon sabit ücretini ödememek için ttnet'e 12 ay kapatmama taahhütü verdik. Dakikası 10 kuruştan kullandığımız kadarını ödeyeceğiz. Vergiler hakkında bilgim yok. Faturalar geldiğinde buradan paylaşırız. Eğer ben yanılıyorsam zaten herkesten özür dileyeceğim. Hadi ben yanıldım diyelim, diğer gidenlerde mi yanılıyor? Sen yanılıyorsan kafalarını karıştırdığın için burada herkesten özür dileyeceksin.

Hocam ordakılerın umrunda degıl.Sana sayfalarca sozlesme ımzalattıntan sonra sozlu beyanı bır ıse yaramıyor.

Sozlesmede alo konustukca ode yanında ucret yazmıyor amma velakın altta alo sabıt ucret aylık 13.90 yazıyor malesef.Bunu telefon faturasına yansıtacaklar dıyorum.39 tl adsl ayrı 13.90 telefon faturası ayrı.

QNURI hocam sızın dedıgınız ustte yazan14 tl baglantı ucretı.Benım soyledıgım cerceve ıcındekı atlık sabıt ucret.

nfs kardeş ben gittiğimde konya telekoma bana oradaki bayan o 14 tl lik sabit ücreti tahüt 1 sene verdiğimiz için ttnet bizim yerimize ödeyecek şeklinde bir ifade kullandı bu olayda cancantürk de sende haklısın ücret talep ediyolar senin haklı olduğun kısım bizim cepten 5 krş çıkmıyor cancanın haklı olduğu kısım benim anladığım o şekildeydi bayanın anlattığı gerçi geçemedim ben smile adsl den 72 saat içinde arama gelecekmiş falan iptral formunu8 gönderdim herhalde yeni ayıda köselim diye bekliyor smile

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdemirs8

quote:

quote:

quote:

Hocam sen ev telefonu kullanıyormusun ? Kullanıyorsan kac tl oduyorsun ? Kullanmıyorsan faturanda yalın adsl kullanım ucretı olması lazım.Orada ne yazıyor ? Ve benım yolladıgım fatura gıbı faturanızda ne yazıyor o zaman ?

Bak arkadaşım biz bu telefon sabit ücretini ödememek için ttnet'e 12 ay kapatmama taahhütü verdik. Dakikası 10 kuruştan kullandığımız kadarını ödeyeceğiz. Vergiler hakkında bilgim yok. Faturalar geldiğinde buradan paylaşırız. Eğer ben yanılıyorsam zaten herkesten özür dileyeceğim. Hadi ben yanıldım diyelim, diğer gidenlerde mi yanılıyor? Sen yanılıyorsan kafalarını karıştırdığın için burada herkesten özür dileyeceksin.

Hocam ordakılerın umrunda degıl.Sana sayfalarca sozlesme ımzalattıntan sonra sozlu beyanı bır ıse yaramıyor.

Sozlesmede alo konustukca ode yanında ucret yazmıyor amma velakın altta alo sabıt ucret aylık 13.90 yazıyor malesef.Bunu telefon faturasına yansıtacaklar dıyorum.39 tl adsl ayrı 13.90 telefon faturası ayrı.

QNURI hocam sızın dedıgınız ustte yazan14 tl baglantı ucretı.Benım soyledıgım cerceve ıcındekı atlık sabıt ucret.

nfs kardeş ben gittiğimde konya telekoma bana oradaki bayan o 14 tl lik sabit ücreti tahüt 1 sene verdiğimiz için ttnet bizim yerimize ödeyecek şeklinde bir ifade kullandı bu olayda cancantürk de sende haklısın ücret talep ediyolar senin haklı olduğun kısım bizim cepten 5 krş çıkmıyor cancanın haklı olduğu kısım benim anladığım o şekildeydi bayanın anlattığı gerçi geçemedim ben smile adsl den 72 saat içinde arama gelecekmiş falan iptral formunu8 gönderdim herhalde yeni ayıda köselim diye bekliyor smile

Hocam sız oradakılerın sozlu beyanlarını resmıyette kullanamazsınız ki.Sıze uzatılan sozlesme yukarıda verdıgım sozlesme ıse zaten kabul etmıs olacaksınız.

Gerisi umurlarında olmuyor kı.Orada zaten x 12 ay yazıyor.12 ay taahhut ıle alınmıyacak olsa nıye oyle yazsın kı.

Neyse umarım ben haksızımdır ve ılk telefon faturalarınız 0 tl yazarak gelır.Hemde ılk defa 0 tl yazan bır fatura gormus oluruz.Bu devırde malum zor bırsey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 29 Kasım 2012; 14:16:24 >

• bildiğiniz üzere avea da ttnet de aynı patronun..

avea mevcut müşterilenin kaçmaması dünya indirimler uyguluyor..

avea forumunda bunu görürsünüz.

diyeceğim o ki aynı plan şimdi ttnet de uygulanıyor. insanlar telefonlarını kapatma istiyor. cep telefonu operatörleri, uydunet, superonline ciddi rakip olmuş durumda..

bu nedenle sıfır fatura görmek şaşırtıcı olmaz ki zaten sıfır fatura yok. ttnet e zaten ödeme yapıyorsunuz. kampanyasına göre 39,90 ya da % 50 indirimli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

bildiğiniz üzere avea da ttnet de aynı patronun..

avea mevcut müşterilenin kaçmaması dünya indirimler uyguluyor..

avea forumunda bunu görürsünüz.

diyeceğim o ki aynı plan şimdi ttnet de uygulanıyor. insanlar telefonlarını kapatma istiyor. cep telefonu operatörleri, uydunet, superonline ciddi rakip olmuş durumda..

bu nedenle sıfır fatura görmek şaşırtıcı olmaz ki zaten sıfır fatura yok. ttnet e zaten ödeme yapıyorsunuz. kampanyasına göre 39,90 ya da % 50 indirimli.

Hocam adsl faturası ıle telefon faturası malumunuz ayrı gelıyor.Az once paylastıgım fatura 39 tl lık adsl faturası.Yanı eger toplam 39 tl ıse telefon faturasının 0 tl gelmesı gerekmez mı ?

Tabı sonucta zaten para alıyor 0 yazabılır dıyorsunuz bakalım gorelım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 29 Kasım 2012; 14:23:09 >

• quote:

z oradakılerın sozlu beyanlarını resmıyette kullanamazsınız ki.Sıze uzatılan sozlesme yukarıda verdıgım sozlesme ıse zaten kabul etmıs olacaksınız.

Gerisi umurlarında olmuyor kı.Orada zaten x 12 ay yazıyor.12 ay taahhut ıle alınmıyacak olsa nıye oyle yazsın kı.

Neyse umarım ben haksızımdır ve ılk telefon faturalarınız 0 tl yazarak gelır.Hemde ılk defa 0 tl yazan bır fatura gormus oluruz.Bu devırde malum zor bırsey.

Haksızsanız burada hekesten özür dileyeceksiniz...

Sizin mantığınızla olaylara bakarsak...İki tane örnek vereyim;

Ben vodafone hattımla ayda 15 TL'ye her yöne 500 dakika konuşuyorum.
    Bir çok arkadaşta Avea'da 20 TL'ye her yöne 500 dakika 500 sms ve limitsiz internet kullanıyorlar.

Bunların olması imkansız, sitelerinde böyle bir kampanya yok dimi? İlla bir yerlere dayanması gerekiyor değil mi?

• Bılmıyorum bazı yorumlarım agresıfmı anlasıldı ama bu fırmaların yanıltıcı kampanyaları benı delı edıyor.

Bızzat gıttım telekom merkez subesınde brosur aldım. Brosurde 12 aylık ınternet + 3000 dk telefon gorusmesı yazıyor.

Burdan anlasılan 12 ay boyunca telefon konusması 3000 dk bedava.Fakat en altta kucuk puntolarla 3000 dk konusma aralık 2012 sonuna kadardır yazıyor.

Aynı durumun bu kampanya ıcınde oldugunu dusunuyorum.Herkese telefon ucretı gelmıcek denmıs.Madem oyle ımzalattıgın sozlesmeye nıye alo kapet aylık sabıt ucet * 12 ay yazsınlar kı
  • quote:

quote:

z oradakılerın sozlu beyanlarını resmıyette kullanamazsınız ki.Sıze uzatılan sozlesme yukarıda verdıgım sozlesme ıse zaten kabul etmıs olacaksınız.

Haksızsanız burada hekesten özür dileyeceksiniz...

Sizin mantığınızla olaylara bakarsak...İki tane örnek vereyim;

Ben vodafone hattımla ayda 15 TL'ye her yöne 500 dakika konuşuyorum.
    Bir çok arkadaşta Avea'da 20 TL'ye her yöne 500 dakika 500 sms ve limitsiz internet kullanıyorlar.

Bunların olması imkansız, sitelerinde böyle bir kampanya yok dimi? İlla bir yerlere dayanması gerekiyor değil mi?

Zaten bende aynı ornek ustunden gıdıyorum.Sız oncekı kampanyadan yararlanmıssınız fakat su anda kampanya kosulları degısmıs.Gıdıp eskı kampanya taahhutnamesı ıle yonlendırıyorsunuz.

Hocam sız olayı cok yanlıs anlamıssınız.Gerekırse ozur dılerım burda benım yonlendırmemle kımsenın ne cebınden para cıktı nede magdur oldu.

Pekı sızın dedıgnız gıbı degılse mıllete aylık 39 tl dısında ucret gelırse sız ne yapacaksınız ? Ben sadece yanlıs bılgı verdım dıye ozur dılıyeceksem sızın ne yapmanız gerekır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 29 Kasım 2012; 14:30:39 >

• quote:

Hocam sız olayı cok yanlıs anlamıssınız.Gerekırse ozur dılerım burda benım yonlendırmemle kımsenın ne cebınden para cıktı nede magdur oldu.

Pekı sızın dedıgnız gıbı degılse mıllete aylık 39 tl dısında ucret gelırse sız ne yapacaksınız ? Ben sadece yanlıs bılgı verdım dıye ozur dılıyeceksem sızın ne yapmanız gerekır acaba ?

Daha öncede söylediğim gibi ben yanlış yaptıysam indirimden faydalananlardan özür dilerim. Bu fırsattan yararlanan herkes telekom müdürlüğüne gitti ve kendi göbeğini kendisi kesti. Kafasındaki soru işaretlerini çözdüler ki bu paketlere geçtiler. Siz milleti yanlış yönlendirdiğiniz için değil, anlamamakta direnip sinirlerini bozduğunuz için özür dileyeceksiniz.

Sizin sıkıntınızın sebebi 10 TL fazla ödemek ve yalın internet kullandığınız için her yöne dakikası 10 kuruştan konuşamamak ve akşam 7'den sabah 7'ye şehir içi, şehirler arası ve 444'lü numaralarla rahat rahat konuşamamak. İNŞALLAH akşam 7- sabah 7 kampanyası 2013'tede devam edecek ve bizde faydalanacağız. Gidin hemen yalın internetin yerine sabit hat alıp ttnet'e taşıyın, sizde faydalanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancantürk -- 29 Kasım 2012; 14:45:16 >

• quote:

quote:

Daha öncede söylediğim gibi ben yanlış yaptıysam özür dilerim. Bu fırsattan yararlanan herkes telekom müdürlüğüne gitti ve kendi göbeğini kendisi kesti. Kafasındaki soru işaretlerini çözdüler ki bu paketlere geçtiler. Siz milleti yanlış yönlendirdiğiniz için değil, anlamamakta direnip sinirlerini bozduğunuz için özür dileyeceksiniz.

Sizin sıkıntınızın sebebi 10 TL fazla ödemek ve yalın internet kullandığınız için her yöne dakikası 10 kuruştan konuşamamak ve akşam 7'den sabah 7'ye şehir içi, şehirler arası ve 444'lü numaralarla rahat rahat konuşamamak. İNŞALLAH akşam 7- sabah 7 kampanyası 2013'tede devam edecek ve bizde faydalanacağız. Gidin hemen yalın internetin yerine sabit hat alıp ttnet'e taşıyın, sizde faydalanın.

Hocam hala ınsanları yargılama pesındesın.Madem dedıgın gıbı herkes kendı gobegını kesmıs o zaman sorun yok.

Sız anlamamakta ısrar edıyorsunuz dıyorsunuzda ya sız hıc anlamaya calıstınız mı?

Dıyorum kı sız bu kampanyadan yararlanırken toplam 39 tl olabılır fakat su anda kampanya kosulları farklı.Pekı bunu anlamak cok mu zor.

Kb yında ben baskası benden ucuz ınternet kullanıyor dıye uzulmem aksıne memnun olurum.Fakat burda mıllet yanlıs yonlendırılıyor ve yavastanda sıkayet ıcerıklı yorumlar gelmeye baslıyor.Orda mh gorevlısıne ısrar edın gecırır dıyorsunuz.Taahhutunuz olsada kampanya degısıklıgı yaptırın ısrar edın dıyorsunuz.

O gorevlının altına ımza atılıp taahhut edılmıs bır kampanyayı baska kampanya lle degıstırmeye hakkı yok.Sız ısrar edınce oncekı taaahhutu ıptal edıp yenı kampanyayı sıze verıyor.Daha sonra faturalara cezalar gelıcek.

• Sevgili kardeşim, canım arkadaşım (nfsworld)

Bir yerlerden fiyatları toplayıp hem kendi kafanı hem başkalarının kafasını karıştırıyorsun.

Eski form dediğin form şuanda telekom müdürlüklerinde var zaten. Ben oradan alıp taradım.
    Taradım ki, buradaki kullanıcılar çıktısını alıp oradaki memura göstersinler diye. Gerekirse doldururlar, işlemini yaparlar. Memur yenisini doldur derse yenisini doldururusunuz.

25,10 TL internet
    13,90 TL telefon
    00,00 TL TiviBu

Kaç yaptı toplamı = > 39

Dün gidip yaptım diyorum. Neyse, sen anlamamakta ısrarlısın veya dalga geçiyorsun bizimle.
  • Evet arkadaşlar yaklaşık 15 günlük çabalarımın sonunda yeni abone olarak %50 indirimi aldım.

Ankara Ulus'taki telekom ofisine ilk gittiğimde iptal bölümünden sıra alarak, iptal ettirmek isteyen abonelere özel %50 indirimden istediğimi söyledim. Tamam deyip başvurumu alacaktı ki binanızda fibernet altyapısı olduğu için ADSL veremiyoruz denildi. Fibernette ise bu kampanyanın geçerli olmadığı söylendi. Yani aylık 65 tl'yi göze al dediler. Olur mu öyle şey deyip ısrar ettim ama yok, indirimi fiberde yapamıyoruz dediler. Ben de bağlatmadım ve bastım çıktım.

Geçen hafta tekrar gittim ve başka bir müşteri temsilcisiyle görüştüm. Ona da ADSL başvurusu yaptım. Birkaç gün boyunca tel hattı bağlanamadı. Ben de tekrar telekoma gidip sorunu anlattım. MT, binada fiber olduğu için sistemde sıkıntı yaşıyoruz falan dedi. Bir alaka kuramadım? Neyse dedik bekledik. Dün de telefon hattını halletmişler ve eve modem getirmişler. Fiberden başka bağlantı kullanamazsınız demişler. Ben tekrar telekoma gittim durumu anlattım, onlar da Fibernetten %50 indirim alabileceğimi söylediler! Yani önceki olanlar tamamen çalışanların işgüzarlığıymış.
    Bu sabah da internet aktive edildi. Ama online işlemlerde paketim 6gb kotalı fiber görünüyordu. Ben yine dooğruuu telekoma... Derdimi anlattım, hemen sınırsız fibere geçirdiler ve ardından 6 ay %50 indirim tanımladılar. TTnet alo konuştukça öde paketi için de 3-4 gün sürer denildi. Bu arada 6 ay ücretsiz Tivibu da verdiler. Onu da 10 gün içinde bağlayacaklarmış, hayırlısı.

Yani özetle, yeni abone olarak fibernet 20 mbite kadar sınırsız paketini %50 indirimli almış oldum. Buna ek olarak 6 ay Tivibu ve TTnet alo konuştukça paketi. Hepsi toplam 32-35 TL arası bir şey olacak sanırım. Yeni abonelere tavsiyem: Asla vazgeçmeyin!

• İkili tartışmalar ile uzlaşmaya varamazsınız. Konuyu kapatıp kampanyaya odaklanmaya çalışın. Faturalar geldiğinde o zaman uzlaşmaya varırsınız, gerekli düzenlemeler yapılır.

İyi forumlar.
  • Bak arkadaşım, ben başımdan geçen ttnet macerasını paylaştım ve forumdaşlar gidip kendi imkanlarıyla tarifelerinde indirim sağladılar. Konuyu baştan sona okursanız ben taahhütü olanların faydalanıp faydalanamayacağını söylemedim. Sadece gidip faydalananların mesajlarını ilk mesaja ekledim. Farz edelim telefon faturasını ödeyeceğiz, yinede indirimden faydalanmış olmuyormuyuz? Sabret yarın faturalar kesilir ve burada paylaşırız. Senin derdin ne?
    Git konu dışında bir konu aç. Orada derdine çare ara...
  • Hocam hala sagılayıcı tavırlar takınmaya devam edıyorsunuz.Sizin derdiniz ne vb gibi.

Kımsenın burda bır derdı olamaz zaten.Sadece yanlıs bılgı verdıgınızı bunun ıcın dıger arkadaslar magdur olmasın dıye onu acıklamaya calısıyorum.

Ok buyrun konu sızın.Siz mesaj atmayın dedıgınız ıcın degıl daha fazla sıze laf anlatamıyacagım ıcın tartısmaya son verıyorum.
  • cancanturk vodafonu 15 e nasıl yaptın bide onun yolunu sölermisin pm de olur
  • ben de isyerimden izin almam pek mumkun olmadıgı icin telekoma gidemedim. telefon uzerinden basvurmak durumunda kaldım. 8mb e kadar limitsiz adsl yalın interneti 39tl + 15tl (yalın internet bedeli) olarak kabul ettim. simdi bu konuyu gordum henuz taahhutname gelmedi kargoyla gondereceklermis. sizce iptal mi etmeliyim? yoksa cok fark yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdemirs8

cancanturk vodafonu 15 e nasıl yaptın bide onun yolunu sölermisin pm de olur

Malesef şu an bu kampanya yok. 4-5 ay önce numarasını vodafone faturasıza taşıyanlara özel 15 TL'ye 12 ay boyunca ayda 500 dakika paketi veriyorlardı. Şu an yeni kampanya 19 TL'ye 500 dakika olması lazım.
  • quote:

Hocam hala sagılayıcı tavırlar takınmaya devam edıyorsunuz.Sizin derdiniz ne vb gibi.

Kımsenın burda bır derdı olamaz zaten.Sadece yanlıs bılgı verdıgınızı bunun ıcın dıger arkadaslar magdur olmasın dıye onu acıklamaya calısıyorum.

Ok buyrun konu sızın.Siz mesaj atmayın dedıgınız ıcın degıl daha fazla sıze laf anlatamıyacagım ıcın tartısmaya son verıyorum.

Benim kimseyi aşağılayıcı bir tavrım yok, sadece sizin alamamakta direnmenizden dolayı sinirlerim bozulmuş durumda. Altı ay %50 indirimli interneti kullandıktan sonra (o zaman telefona 15 TL sabit ücret vardı) telekom'a iptal için gittiğimde müşteri temsilcisine "acaba 59 TL'ye limitsiz internet + telefon paketine geçsem nasıl olur" dedim. Müşteri temsilcisi bana "o paket sizin için (iptal etmek isteyenler için) 39 TL" dedi. "Bunun içine telefon sabit ücreti dahil. Konuşursanız dakikasına 10 kuruş ödeyeceksiniz" dedi. Teklifi yapan o, ben zaten 59 TL'lik(telefon+internet) paketi kabul edecektim.
    39'luk teklifi yapınca kabul ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tornady

ben de isyerimden izin almam pek mumkun olmadıgı icin telekoma gidemedim. telefon uzerinden basvurmak durumunda kaldım. 8mb e kadar limitsiz adsl yalın interneti 39tl + 15tl (yalın internet bedeli) olarak kabul ettim. simdi bu konuyu gordum henuz taahhutname gelmedi kargoyla gondereceklermis. sizce iptal mi etmeliyim? yoksa cok fark yok mu?

beyler konu gercekten karısık herkes birsey soyluyor. kargo ile bugun gelecek taahutname yorumlarınıza gore imzalayayım
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.