Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM EVDE İNTERNET KAMPANYALARI | FİBERNET / HİPERNET / ADSL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: osefer , moss218 , drangela61 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 10 Misafir (4 Mobil) - 7 Masaüstü6 Mobil2 Android
5 sn
22.497
Cevap
393
Favori
1.411.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 3840
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 8
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 394
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sonurakar (2777 mesaj) cancantürk (428 mesaj) -OFLU- (195 mesaj) xweser (192 mesaj) Fr.BJK (186 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8849 mesaj) Mobil (3900 mesaj) Tablet (2586 mesaj) (14 mesaj) Mini (743 mesaj) Uygulama (210 mesaj)
  • @
33 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #14
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> TÜRK TELEKOM EVDE İNTERNET KAMPANYALARI | FİBERNET / HİPERNET / ADSL
Giriş
    5435 Mesaj

2 Mbps ye sabitlenince aradım, sorunu belirttim. Geri 72 mbps max hıza sabitlendi. Bir kaç saat sonra tekrar 2 mbps hıza sabitlendi.

1 yıldır modeme 72 mbps max hız gelip, paket hızım 35 mbps den sorunsuz şekilde yararlanıyordum.

Bina ankastre ölçümü yapmışlar , hız orda da düşük çıkmış. Sokakta ki kutuda sorun olabilir demişler. Tekrar arıza kaydı açtım, bu sefer tt yetkilileri sorun kesin daire içinde dediler. Valla çok saçma geldi. Ben o saat aralıklarında evde olmadığım için ailem gelen tt yetkilileriyle görüştü.

|
    |
    XpressMusic34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yeniden kayıt açın dilerseniz hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5435 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu hatta fiziksel bir hasar var %90. Tabii sorunun lokal hatta mı yoksa bina içi hatta mı olduğunu öğrenmek için ankastreden ölçüm şart. Tekrar arıza kaydı açtırın, bu kez geldiklerinde siz de yanlarında olun, ankastre ölçümü yapılırken ankastreye kaç Mbps geldiğini sorun, hatta makinenin ekranını görebilirseniz orada da yazar. Ona göre bir yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır.

30 dk önce Tekrar arıza kaydı açtım. Bıktım sürekli arıza kaydı açmaktan. :(

Ankastreye de 2mbps gibi hız geliyorsa sorun sokakta ki saha dolabında mıdır?

Bir de şunu diyeyim size, 1 yıl boyunca bazen hat kopması oluyordu, onu servis sağlayıcıma iletip uzaktan resetleyip düzeltiyorlardı. Hat değerleri normalde iyiyken bu tarz sorunlar yaşamayı anlamadım.

|
    |

• Yarbay
    5435 Mesaj

Tekrardan arıza 30 dk önce açtım hocam. Sanırım apartmanda herkesin interneti yoktu. Pandemi nedeniyle herkes internet alınca cortladı herhalde.

|
    |

Adresimde binada altyapı sorgulayınca neden hata veriyordur? Çok garibime geldi.

|
    |
    Ö1f1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sorgu sistemi değişti, şuan eğer hat var ise sorgulanan adreste hattın güncel aldığı hızı veriyor benim tespitime göre. Hata verme sebebi büyük ihtimalle budur.

Sorunun saha dolabında olması düşük bir ihtimal, olsa olsa reglet bağlantısı gevşemiştir. Sorun ya ankastre ile saha dolabı arasındaki lokal hatta ya da bina içi hatta. %90 çürük ya da kırık var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Kısa bir not: Bazen çok fazla bildirim geldiği için aradan kaçırdığım cevaplar,alıntılar,PM'ler olabiliyor. Benzer durumlarda PM ile hatırlatırsanız müteşekkir olurum
  • Kurmay Yarbay
    14449 Mesaj

Benim de sorgulama sayfaları hata veriyor. Dert etmeyin hocam bunu.

|
    |
  • Yarbay
    5435 Mesaj

Bulunduğum binada ki herhangi daireyi sorguladığım da o yazı çıkıyor ama yanımda ki binaları sorgulayınca böyle bir yazı çıkmaması altyapı hızını göstermeyi bulunduğum binada komple sorun var gibime geliyor.

Komşularda pek internet işinden anlamadığı için soramıyorum da onlara.

|
    |

Şu an internet bağlantım var.

10-12 yıllık bina da cat5e kablo durduk yere bozulur mu hocam?

Bir de kapıya gelen adam 40 Tl ye hallederiz demiş, sorunu tam dememiş. O kadar düşük fiyata halledilir mi ki?

|
    |

Orijinalden alıntı: ririii

aynı paket bende taahhütü bitecek fiyatlar 90-95 TL'ye çıkmış gördüğüm kadarıyla. daha uygun 24 mbps paket bilen varsa yardımcı olabilir mi

edit: baya araştırdım 88-89 TL'ye falan kullanan var anca Türk Telekom da 24 mbps çok pahalı olmuş fiyatlar. 2 yıl önce taahhüt verdiğim rakam 57 TL'di. komşuyla ortak kullanıyoruz ama bu zammı ona söylerken bile utanırım. bu ne böyle 2 katına çıkmış ayıptır :)

Alıntıları Göster

Bizden 24 için 105 istendi hocam. 95 iyiymiş aslında hangi kampanya.

• Kurmay Yarbay
    14449 Mesaj

Sorgulama sayfalarına takılmayın, fiber dışında teorik bilgi veriyor. Gerçeği yansıtmayabiliyor.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    14449 Mesaj

24 hızını 78 liraya kullanıyorum, iki yıl taahhütlü. Taahhüt yeni yenilendi sayılır.

|
    |
    WhoiS_AttaCK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    17307 Mesaj

Ankastreye gelen hızı görmeden hiç bir şey diyemem.

Bozulabilir.

|
    |

Kısa bir not: Bazen çok fazla bildirim geldiği için aradan kaçırdığım cevaplar,alıntılar,PM'ler olabiliyor. Benzer durumlarda PM ile hatırlatırsanız müteşekkir olurum
  • Yarbay
    5435 Mesaj

Ankastrede kaç hız çıktığını dememişler , ilk geldiklerinde şöyle demişler: Hem evdeki hat değerine hem apartman girişindekine değerlerine bakmışlar, ikisinde de hat değeri düşük çıkmış. Sonrada saha dolabına bakacaklardı. Ondan sonra ki günlerde tekrardan eve gelip ev iç tesisatı sorunlu kanısına varmışlar.

Biraz önce geçiş için Türknet le görüştüm. Apartmanınızda internet altyapısı yok gözüküyor dedi. Bir saçmalık var da çözemedim.

|
    |

Herhangi bir hız değeri de vermiyor, türknet' e bugün geçiş için aradım. Apartmanınızda internet altyapısı yok diyor. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

|
    |

Hocam işin çözümü belli, gelecekler siz de göreceksiniz ankastredeki hızı, şayet ankastrede hız iyi ise bina içi kablo tesisatı yenilenecek. Yok eğer ankastrede hız düşük ise saha dolabından ölçüm yapılacak orada hız iyi ise lokal hat ölçülecek. Başka bir çözümü yok.

|
    |

• Yarbay
    5435 Mesaj

Tamam hocam.

Local hat dediğiniz, Saha dolabı ile apartman arasında ki kablo mu?

|
    |

Evet

|
    |

• Yarbay
    5435 Mesaj

Tamam hocam çok teşekkür ederim.

|
    |

Ölçüm yapılsın bekleyin hocam.

|
    |
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
Cancer Clinical Trials
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.