Şimdi Ara

Türk Telekom Erişim Kabini

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkeze merhabalar türk telekom ekipleri yaklaşık 2 gün önce tip 9 fiber erişim kabini evimden 200 metre geride sokağın başına koymuş. Bu erişim kabini kaç gün içinde aktif olur . Aktif olduktan sonra ortalama kaç mbps hız alırım . Şuan hattım adsl2+.https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/2883906/160c27d7-56b9-4451-b9f7-d16e8f4aacd2.jpeg

• Kabine olan uzaklığa göre, 0 ile 100mbps arası hız alınabiliyor.
    Siz ort. 75mbps alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 1 Nisan 2020; 19:6:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizim sokagada bi tane tip9 4 tane tip7 koymuslar bende aktif olmasini bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hommate01 H kullanıcısına yanıt
    Bende konmasına bekliyorum
    Daha yeni projelendirilecekmiş. Sizinkiler konduğuna göre en geç 1 ay içinde aktif olur. Hayırlı olsun sizlere.

• quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

Bende konmasına bekliyorum
    Daha yeni projelendirilecekmiş. Sizinkiler konduğuna göre en geç 1 ay içinde aktif olur. Hayırlı olsun sizlere.
    hocam inanirmisin ben 2 sene once genel mudurluge gittim boyle cok luks bir yerdi muhendislerin odasina gittim orda benim mahalleme bakan muhendisle oturup konustum altyapi degismeyecek ilerleyen yillardada dusunululmuyor dedi o konusmadan oncede ne kadar birim varsa hepsine yazdim fayda etmedi umudumu kesmistim taaki 2 hafta once yagmurlu bir gunde eve giderken eski saha dolabinin oldugu yerden geciyordum orasi bembeyaz olmustu ben herhalde yaniliyorum dedim dibine gidene kadar inanmadim tip7 dolabini gorunce baya sasirdim hemen diger dolaplarin oldugu sokaga gittim baktimki hepsi degismis sonra arastirma yaptim il muduru bizim ve cevre mahalleleri komple degisecegini resmi bir sitede yazmis simdi aktif olmasini bekliyoruz :)

O iş özellikle CB nin fırçasından müdürlüklere pek kalmıyor. Şirket değişecek dediyse değişiyor, bende ocakta bizim müdürlüğe gittim. Aynı şekilde "bu yıl kesinlike olmaz, seneye belki bakarız" a kadar geldik. Tabi benim istediğimi almadan ikna olma huyum yok. BTK dan başlayıp açık kapı, özel müşteri en sonda ceo nun ekibine kadar sürekli şikayet yazdım (altyapının vasatlığını açıkladım/gösterdim, saha da kanalların mevcut olduğunu hatta içlerinde 5 yıldır fiber kabloların yattığını ilettim).
    En son TT arayıp çalışma bu yıl içerisinde projelendirilecek ve yapılacak dedi. 50 mbps önbaşvuru bile alacaklardı versem.

Ses çıkarmasak daha uzardı o dolabın gelmesi. Fiber çürüyecek boşda durmaktan.
    Herkes biraz zorlasa kendi sahalarını, altyapı çalışması daha erken gelir. Ha 1 ay erkene çekilir, 3 yıl erkene çekilir bu bilinmez. Ama 5-6 yıl boş beklemekten iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 1 Nisan 2020; 23:21:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NT2L

O iş özellikle CB nin fırçasından müdürlüklere pek kalmıyor. Şirket değişecek dediyse değişiyor, bende ocakta bizim müdürlüğe gittim. Aynı şekilde "bu yıl kesinlike olmaz, seneye belki bakarız" a kadar geldik. Tabi benim istediğimi almadan ikna olma huyum yok. BTK dan başlayıp açık kapı, özel müşteri en sonda ceo nun ekibine kadar sürekli şikayet yazdım (altyapının vasatlığını açıkladım/gösterdim, saha da kanalların mevcut olduğunu hatta içlerinde 5 yıldır fiber kabloların yattığını ilettim).
    En son TT arayıp çalışma bu yıl içerisinde projelendirilecek ve yapılacak dedi. 50 mbps önbaşvuru bile alacaklardı versem.

Ses çıkarmasak daha uzardı o dolabın gelmesi. Fiber çürüyecek boşda durmaktan.
    Herkes biraz zorlasa kendi sahalarını, altyapı çalışması daha erken gelir. Ha 1 ay erkene çekilir, 3 yıl erkene çekilir bu bilinmez. Ama 5-6 yıl boş beklemekten iyidir.
    bastirin hocam elinizden geldigi kadar hatta 10 kisi falan bulabilirseniz hepside sizin gibi girisken olursa dahada erken gelebilir

• yalnız bu TİP-23
  • Evet internet te tip 9 yazıyordu kabının üzerinde tıp 23 yazıyor sonradan fark ettim . Ortalama kaç günde aktif olur hayla adsl2+ kullanıyorum 12 MB paket aldım 7mb geliyor.

• bizim burada 1 ay içinde aktif ettiler elektrik bağlantısı sağlandığında çok uzun sürmüyor 1 hafta içerisnde açıldı bizim elektrik geldikten sonra
  • Evet arkadaşlar dolap aktif olmaya başladı dsl değerleri yarın atarım

Hocam konu hortlamış, 100Mbps bağlı şuan. Nasıl bastırdıysam artık. Bi benim dolap değişti

• Bu hat değerleri ile de VDSL alamıyorum MH VDSL yok sizin orda diyor

• 42Osman42 4 kullanıcısına yanıt
    Extranette altyapi sorgulamasi yapin bakalim ne cikiyo

Hocam paketiniz adsl paket ise hattınız adsl portuna takılır yani modeminize adsl sinyallari ulaşır ve adsl değerlerini alırsınız, vdsl hat değerleri alabilmek için vdsl pakete sahip olmanız gerekmektedir.

Profille 35b desteği var bu dolap ne şans bea

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: jumprig

Hocam paketiniz adsl paket ise hattınız adsl portuna takılır yani modeminize adsl sinyallari ulaşır ve adsl değerlerini alırsınız, vdsl hat değerleri alabilmek için vdsl pakete sahip olmanız gerekmektedir.
    Off nereden biliyorsun O dolap daki portlar vdsl port adsl de destekliyor adres tanımlaması yapilacak tek

• Benim heryerden sorguladığımda 16 MBPS çıkıyor telekomu aradım adsl 16 alırsınız diyor ama ben türknetten 35 mbps alıyorum. Bu hızı başkalarından hatta altyapısını kullandığım telekomdan nasıl alabilirim? Nereye nasıl başvurmam gerek arkadaşlar.

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Attğım cevap da sizden farklı bir şey söylemedim aynı kabin içerisinden adsl hat desteği alacağını belirttim. ADSL aboneliği olup tahattütü olan birine paket değişikliği yapmadan nasıl VDSL hat desteği sunulacak acaba açıklayabilir misiniz ?

• jumprig kullanıcısına yanıt
    Adsl portuna takılır diyorsun vdsl/adsl uyumlu bir port yazmiyor ayrica adres tanımlaması yapılmadan vdsl'ye aktif olmaz

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.