Şimdi Ara

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.237
Cevap
99
Favori
264.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toplu dilekçe en iyi yöntem. Hayır ev sahibinin imzalaması şart değil, kiracı da imzalayabilir. Her imzalayan internet almak zorunda değil ama belli bir kısım bağlantı alırsa daha iyi olacaktır süreç açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 23 Nisan 2021; 0:44:5 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Buradan indirdiğim dilekçe örneğini Telekom müdürlüğüne götürdüm ama konuştuğum personel “dilekçe işi eskindendi” diye kabul edilmedi. Adres bilgilerimi ve telefon numaramı alıp hafta içi anlaştığımız bir günde binaya gelerek bina sakinleriyle sözleşme yapacağını söyledi. Herkes sözleşme yaparsa süreç daha hızlı işlediğini belirtti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arazion kullanıcısına yanıt
    Uygulamalar bölgeden bölgeye değişebiliyor hocam. Ancak dilekçe hakkı daima var. Size daha pratik bir çözüm sunulmuş, olumlu bir durum gayet. 🙃

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Şimdilik işe Ümit Önal' a mail atarak başladım. Ancak attığım mail BTK şikayet kaydı olarak girilmiş görünüyor. İşin içine BTK girince nasıl bir sonuç çıkar bilemedim. "Bizim müşterimiz değilsiniz" diyip konuyu kapatıcaklar gibi geliyor. Bu işe yaramazsa daire sakinlerinden ayrı ayrı kağıtlar olarak mı dilekçe toplayayım yoksa tek bir dilekçe kağıdının altına imzaları mı attırayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNightMare. -- 24 Nisan 2021; 6:42:24 >
  • TheNightMare. T kullanıcısına yanıt

Tek bir dilekçeye toplu imza yeterlidir. Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri 

• Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim, benim bir sorum olacaktı anlayamadığım bir sıkıntı çekiyorum.

Evimiz 25 yıllık apartman. Önceden internet (adsl) ve telefon vardı fakat kapatıldıktan sonra bu seneye kadar açtırılmadı şuan alt yapı sorgulaması yaptığımda alt yapı bulunmamaktadır diyor. (Telekom ve turknetten sorguladım.) Ayrıca apartmanda akrabalarım ile oturduğumuz için iskan alınmış fakat kat mülkiyetine geçilmemiş acaba sorun bu yüzden mi kaynaklanmaktadır ?

İkinci sorum ise bir şekilde bağlatılırsa ne hız alırım çünkü sokağımıza baktığımda sokağın içinde olan bitişiğimizde bir yıkamacı var onlara 50mbit internet geldiği gözüküyor. ( türk telekom hipernet , turknet ise 50mbit verdiğini söylüyor sorguda) fakat sokağın geri kalanına 16mbit adsl geliyor. Acaba benim de 50mbit vdslden faydalanabilme şansım var mı ? Geçen aylarda sokağa fiber kablolar çekildi fakat aynı şekilde öylece duruyorlar.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

Telekom

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri

Turk.net

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri

• yabaman kullanıcısına yanıt

Merhaba.

https://twitter.com/ttdestek

Bu adrese DM üzerinden ikamet adresinizi gönderip kontrol sağlamalarını rica edebilir misiniz?

Yazdım efendim cevap bekliyorum yardımlarınız için teşekkürler. şimdi evi kat mülkiyetine geçirmek için çalışmalara başladım bir ay gibi bir sürede geçecek sizce onunla alakası var mıdır ? Dilekçeden önce apartmanın kat mülkiyetine geçmesini beklemeli miyim ?

Edit: Bugün ttnet tarafından arandım kendileri alt yapının olmadığı apartmanda başvuru yapmam gerektiğini söylediler. Fakat ben telekom kullanmak istemiyorum o zaman direk dilekçe mi göndermeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabaman -- 26 Nisan 2021; 14:13:14 >
  • yabaman kullanıcısına yanıt

Merhaba.

Bina olarak ortak dilekçe yapıp bunu bağlı olduğunuz müdürlüğe teslim edebilirsiniz. Altyapı sağlandıktan sonra istediğiniz işletmeciden hizmet alabilirsiniz.

Kat mülkiyeti ile alakalı bir durum mu bilmiyorum maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 26 Nisan 2021; 17:13:14 >
  • Fttb altyapı var. Dilekçe versem ftth çevirirler mi yoksa uğraşmak mı gerekir. Kısa sürede ftth gelir mi

• Tommy Shelby kullanıcısına yanıt
    FTTB (Fiber To The Building) :

Fiber kablo binanıza kadar gelir ve maximum bu altyapıda 1000 mbps hız alabilirsiniz.

Zaten Türkiye de maximum 100 mbps satıldığı için boşuna macera aramaya gerek yok ve yapılmaz da.

• Ftth ping daha iyi olur diye şansımı bir deneyeyim dedim

Şuan binanda olan sistem FTTH`ın kardeşi gibi birşey yani o'da fiber. Rahatlıkla 1 Gbps (1000 Mbps) alırsın kafanı takma. Ben VDSL kullanıyorum ping hep 20 oluyor sen FTTB'sin 10 felan olur.

Denemek lazım hocam, bir deneyin dilerseniz.

• onlarca dilekçe yazsanız yüzlerce mesaj atsanız adamların canı yapmak istemiyorsa çabanızın bir önemi yok. 1,5 yıldır sadece 43 adet vdsl port olan ve tamamı dolu olan kapasitenin arttırılması için uğraşıyorum defalarca telekom müdürlüğüne şeflere altyapı bölümüne gittim ama sonuç sıfır. boşuna vakit kaybı.

Tekrardan merhaba hocam, bugün telekom müdürlüğüne gittim. Danışmadan erişim planlama birimindeki yetkili ile görüşmek istediğimi söyledim. Onlar bana "Ticari İşlemler Yöneticisi" ile görüşmem gerektiğini söylediler. Konumun altyapı ile ilgili olduğunu, ticari işlemler yöneticisi ile değil telekom müdürü veya erişim planlama biriminden birisi ile görüşmek istediğimi söylesem de pek etkili olmadı. Ticari işlemler müdürünün odasına gelmesi için kapıda 22 dakika bekledim. Yirmi iki dakika sonucunda kendisininin karşısına oturdum. Yaşadığım sorunları anlatmaya başlayınca "eee, ne yapayım" gibi cevaplar almaya başladım. Ben kişiye olan saygımı sürdürerek konuşmaya devam ederken kişi beni dinlememezlikten gelmeye, havaya bakmaya, duvarları incelemeye koyuldu. Hangi ISS'yi kullandığımı sorunca da Turknet dedim ve yine de Türk Telekom altyapısını kullandığımı söyledim. Karşımdaki saygısız yönetici "Turknet'e gidin onlar yapsın, sizin bizle işiniz yok. Türknet sizi başından savmış." diye bağırarak konuşmaya başladı. Ben de onlara dolaylı yoldan müşterileri olduğumu hatırlattım. Sonra da kendisi "Turknet'e gidin bizim işimiz değil" diye bağırdı. Ben de en sonunda sinirlenip odadan çıkıp gittim. Sizce şu anda ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wanzeru -- 28 Nisan 2021; 18:10:11 >

• Yurtiçi fttb 10ms'den daha düşük olur herhalde ya. O kadar fark ediyor mu ki. Yurt dışı ping önemli benim için.

@XpressMusic34

Hocam zaten 1 senelik bağlatacam uğraşmaya değmez gibi. Yapılana kadar baya süre geçer sanki Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri 

Sunucuları Turkiye de olan bir oyuna girdiğimde hep 20 maximum ping aliyordum. Yurtdışını siz düşünün VDSL2 hattım.

• cicey2 C kullanıcısına yanıt

Neden yatırım programına alınmamış hocam?

• Wanzeru kullanıcısına yanıt

Öncelikle yaşamış olduğunuz olumsuz deneyim sebebiyle üzüldüm hocam. Bu durumu tuketici.btk.gov.tr adresinden iletebilirsiniz. https://www.turktelekom.com.tr/destek/sayfalar/iletisim.aspx

Bu sayfadan da konu ile ilgili talep açabilirsiniz.

Hocam, siz resmi yollardan taleplerinizi iletmeyi sürdürün. Belirli aralıklarla talep oluşturmanızın bir sakıncası yok. Hem Türknet tarafına hem de Türk Telekom tarafına kayıt oluşturabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.