Şimdi Ara

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
3.237
Cevap
99
Favori
264.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atını Öpen Kovboy A kullanıcısına yanıt

Hayırlı uğurlu olsun. İlgili internet kutusunun fotoğrafını ekler misiniz hocam? :) İyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hayırlı uğurlu olsun. İlgili internet kutusunun fotoğrafını ekler misiniz hocam? :) İyi günlerde kullanın.

Yarın çekip konuya ekleyeceğim hocam sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tamamdır, rica ederim hocam. :)

• Selamlar, bizim VDSL için tüm altyapı çalışmalarımız yapıldı ve VDSL port açıldı. Port açıldığı anda hemen VDSL'ye geçiş talebi için Turknet'e bildirim oluşturdum. Aynı günün akşamı kontrolünü sağladığımda boş port kalmadığını gördüm. Ertesi sabah ise tekrardan kontrol ettiğimde boş port olduğunu gördüm. Geçiş talebim devam ediyordu fakat o geçiş işlemi hiçbir zaman yapılmadı. Akşama doğru yeniden kontrol ettim, boş port yoktu. Bunu Turknet'e söylediğimde ise Türk Telekom ekiplerinin geçiş işlemimi onaylamadığını söylediler. Bu durumda ne yapmalıyım?

• Wanzeru kullanıcısına yanıt

İlgili süreci yönetecek olan işletmecinizdir. Neden onaylanmadığı hakkında altyapı sahibi işletmeciden bilgi alıp size ileteceklerdir.

• Elektrikçiye kabloyu çektirdik,dünde gelip interneti bağladılar. Darısı internet bekleyenlere.
    Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri

Hayırlı olsun hocam.

• Tekrardan merhaba hocam, Türk Telekom'dan aldığım cevap "Müşterinin mevcut alt yapısı bakır santralden çalıştığı için VDSL dönüşüm sonrası hat sağlıklı çalışmayacağından dönüşüm iş emri iptal edilmiştir." şeklinde bir cevaptı. Benim yapabileceğim şeyler nedir, ne tavsiye edersiniz?

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri 

Hocam VDSL sinyalini denemek istediğinizi iletin dilerseniz. Bir problem olursa yeniden ADSL sinyaline alabiliyorlarsa sorun yok, denemiş olursunuz.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Hemen talep oluşturdum hocam. Ben ilk defa "bakır santral" kavramını duydum. FTTC sistemlerde evime kadar bakır kablo ile gelmesi gerektiğini biliyorum, bakır kablo ile de geliyor zaten. Sizce bu bakır santral dedikleri ne olabilir?

• Bir bilgim yok hocam. @Ö1f1 Hocam bakabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 19 Nisan 2021; 20:50:28 >
  • Bakır santralden kasıtları tam nedir, benim verilen cevaba göre anladığım FTTC olmayıp doğrudan santrale bağlı bir abonelik söz konusu burada.

@XpressMusic34

• Hiçbir fikrim yok. Telekom müdürlüğüne gidip konuyu görüşeceğim.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Anladım hocam.

Bu konuya da bilgilendirme yaparsanız sevinirim, bizlerde öğrenmiş oluruz.

En yakın zamanda müdürlüğe gitmeyi planlıyorum. Bilgileri sizinle de paylaşacağım.

• Altı dairesi apartmanda oturmaktayım, geçen hafta sokağın önünden fiber hat çektiler, bugün müdürlüğe gittim gişede bekleyene ne için geldiğimi sorduğunda altyapı başvurusu için geldiğimi söyledim ve bunun için başvuru yapılamayacağını altyapının planlarda olduğu gibi çalışmalar yapıldığını söyledi. Saha dolabına bağlanması için belki başvuru gerekmeyebilir ama oradan apartmana çekilmesi için başvuru yapılması gerektiğini düşünüyorum, yanlış mıyım?

Tamamdır hocam.

• Siz başvuru oluşturmakta özgürsünüz, bunun için bir engel yok hocam. tuketici.btk.gov.tr adresinden de talep oluşturabilirsiniz konu ile ilgili.

Merhaba, FTTH altyapı talebi için en efektif yöntemin hangisi olduğunu düşünüyorsunuz? Yakın zamanda bina sakinlerinden imza toplamayı düşünüyorum. Bu arada imzaları illaki ev sahiplerinden mi toplamamız gerekiyor. Yoksa kiracı bile olsa yeterli mi? Bir de imzasını aldığımız kişinin internet bağlatması zorunlu mudur acaba?

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.