Şimdi Ara

Türk Telekom’dan Vodafone’a geçtim(Tecrübelerim)[Güncelleniyor]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk telekomdan bugün geçiş için talimat verdim. Aslında red’li 15 gb tarifesi daha mantıklı gibi görünmesine rağmen şuan en mantıklı tarife bu gibi geldi bana(uyumlu online 6 tarifesi)

1000 dk + 250 sms + 6gb(sabit internet) + 5gb(ilk 12 ay hediye) + 2gb(ilk 3 ay hediye) + seçtiğin bir uygulamada kullanım sınırsız(instagram,facebook,twitter)= ilk 3 ay 39 TL sonraki 9 ay 45 TL

Instagramı seçmek çok daha mantıklı. Hücresel veri datalarına baktığımda safari günde 60, 70 mb harcıyorsa instagramda 300-400 mb harcama oluyor minimum. Aya vurduğunda müthiş bir harcama var.

Umarım memnun kalırım. Hız anlamında çok olumsuz geri dönüş aldım ama türk telekomdan kötü olmasını da beklemiyorum. Çok kötüyse de ilk 3 ay cezasız başka operatöre geçebiliyormuşuz.

Tecrübelerimi aktaracağım

——————————————————-

Edit: Sabah itibarıyla hattımı taktım ve evde türk telekoma göre daha az çekiyor gibi görünsede çok rahat konuştum evin her köşesinde. Yanımda uygulamasını indirdim ve ekstra hediye olan interneti ücretsiz şekilde satın aldım. İnternet hızını ve konuşma kalitesini kontrol ettim türk telekoma göre daha hızlı şuan. Sınırsız Instagram paketi için müşteri hizmetlerini aradım ve gerçekten müşteri hizmetleri dünyadan bir haber. Ayriyetten müşteri hizmetlerine bağlanmak işkence. Neyse ki pek işim düşeceğini sanmıyorum. Düşse de twitter’dan yazarım onlar arar beni. Herkese de bu yöntemi öneririm.

Instagram paketini aldım ve instagramda gezdim ve hikayelerde hiç takılma görmedim telefon tam çekmemesine rağmen.

Açıkcası ben memnun kaldım. Bu fiyata gerçekten çok mantıklı tarife, görüşme kalitesi güzel ve internet hızı tatminkar.

————————————-

Edit2: Speedtest'e göre vodafone türk telekoma göre daha yavaş gibi görünüyor ancak hızların sürünür gibi göründüğü yerde 1080p videoları sorunsuz açabiliyorum. Bu işte bir terslik var açıkcası. Vodafone'un gerçek hızını speedtest göstermiyor sanki.

4G çekimi konusunda türk telekoma göre bariz üstün Ankara'da. Türk telekom'da bir çok merkezi yerde 3G görüyordum, vodafone'da stabil şekilde 4G'de kaldı.

——————————-

Edit3: Hız konusunda Türk Telekomdan 2 gömlek geride. Bazı yerlerde hız gerçekten felç oluyor, kullanılmayacak seviyeye gelebiliyor ama kullanımı fazla etkilemiyor açıkcası. 3mbps speed test değeri aldığım noktadan 1080p video izliyorum mesela. Telefondan da genelde mobil sitelere girdiğimiz için hız sorun olmuyor. Mağdur olunacak noktaya hiç gelmedim. Mesela şuan nüfusu az olan bodrumdayım ve 90 mbps hız aldım. Bu hızda herşeye yeter açıkcası.

Konuşma kalitesi olarak vodafone daha önde. Ses daha net ve kaliteli.

4.5G çekim konusunda fersah fersah önde türk telekomdan. Ankarada çekmeyen bir çok bölgeyi geçtim dün Ankara-Bodrum yaparken dağlarda bile 4.5G yi gördüm ve whatsapp üzerinden görüştüm. Çekim kalitesini görünce TT’de sürünüyormuşuz, 4G kullanamıyormuşuz rahatça.

Bu çekim kalitesini görünce vodafona’dan alt operatöre bir daha asla geçmem. Geçersen turkcell’e geçerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 13 Aralık 2019; 14:35:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Rahmetli pederden kalan hattı çok nadir kullansam da senelerdir kapatmıyor bir şekilde taşıyorum. Geçen yaz kendi hattım Turkcell'de kotam yetersiz gelince pederin telefonundaki Türk Telekom hattına internet paketi almış ve Ege'de muhtelif sayfiye yerlerinde Turkcell kadar iyi olmasa da epey kullanmıştım. Geçen ay taahhüt süren bitince teklif ettikleri paketi beğenmeyip Vodafon'da faturasız hatta geçtim. Bugün bu konuyu okuyunca internetini deneyerek görüş bildireyim dedim.
    Evin bir cephesinden internete bağlanabilirken diğer cephesinden bağlanılmıyor. Şehrin göbeğinde, İstanbul Göztepe'de bana bu uzak kırsal atmosferini yaşattığı için Vodafone'a teşekkür ederim.
    Arkadaşlar, ülkemizde paylaşımlı baz istasyonları olmadığı müddetçe hem milli servetimizden olur hem de biz tüketiciler olarak gerçek rekabetçi ortamdan mahrum kalır buralarda havanda su dövmeye devam ederiz.
  • Hayırlı olsun hocam, bu arada ben de yazmışken bilgi vereyim Vodafone faturalı'ya geçmek isteyen olursa taahhütsüz paketler var, onlara geçiş yapabilirsiniz istemediğiniz zaman paketi değiştirebilir veya ceza ödemeden tekrar numara taşıyabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-842350F0A

Hayırlı olsun hocam, bu arada ben de yazmışken bilgi vereyim Vodafone faturalı'ya geçmek isteyen olursa taahhütsüz paketler var, onlara geçiş yapabilirsiniz istemediğiniz zaman paketi değiştirebilir veya ceza ödemeden tekrar numara taşıyabilirsiniz
    Sağolun hocam teşekkür ederim

Pazar sabahı başvurdum öğleden sonraya gelip sim kartı verdiler. Taktir ettim hızlarını

• Vodafone hız konusunda mağdur etmezse emin ol Turkcell'e bile kök söktürür. Aralarında ki bariz farklar mh desteği ve hızlardır.

Benim Vodafone'un en sevdiğim yönü paket içerikleri. Tam benim kullanımıma uygun ama gel gör ki hızlar çöp kullanamıyorum..

Güle güle kullan, inşallah iyi ki dedirtir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 1 Aralık 2019; 17:57:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Vodafone hız konusunda mağdur etmezse emin ol Turkcell'e bile kök söktürür. Aralarında ki bariz farklar mh desteği ve hızlardır.

Benim Vodafone'un en sevdiğim yönü paket içerikleri. Tam benim kullanımıma uygun ama gel gör ki hızlar çöp kullanamıyorum..

Güle güle kullan, inşallah iyi ki dedirtir
    Sağol dostum inşallah pişman etmez

Ne anlamda kök söktürür detay verir misin?

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Vf tr gibi hizmet verseydi böyle paketler olmazdı ne yazık ki. Acaba ne zaman diğer ülkelerdeki gibi kaliteli ve ucuz hizmet almaya başlayacağız 6g geldiğinde mi

• Hocam merhabalar ,

Bende telekomda taahhüt bozup Vodafone geçmeyi düşünüyorum

Aylık 5 GB internet ve 500 dk yeterli oluyor

Önerebileceğiniz en uygun tarife hangisi,yardımcı olursanız sevinirim

Ayrıca internet hızı hakkında kıyas yaparsanız çok memnun olurum

• Faturasız isterseniz Yenilenen 7 GB Paketi var içinde; 7 GB, 750 DK, 250 SMS var fiyatı 27₺.
    Faturalı ararsanız, taahhütsüz paketler de var onlara'da bakabilirsiniz.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Paket içeriği, taahhüt sonu fiyatlandırması vs..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-842350F0A

Faturasız isterseniz Yenilenen 7 GB Paketi var içinde; 7 GB, 750 DK, 250 SMS var fiyatı 27₺.
    Faturalı ararsanız, taahhütsüz paketler de var onlara'da bakabilirsiniz.
    Hocam öncelikle teşekkür ediyorum

Faturalı düşünüyorum

Bu yenilen 2 GB ve 4 GB gördüm

Hat taşımaya yapana 12 ay boyunca her ay 5 GB verdiğini duydum var mı böyle bişey?

• Hocam tam olarak emin değilim 12 ay boyunca 5 GB verdiğine, ancak evet internet üzerinden hat taşıma yaparsanız, Vodafone'un kendi sitesinden GB hediyesi var doğru ama tam olarak ne kadar GB verdiğini bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Hocam öncelikle teşekkür ediyorum

Faturalı düşünüyorum

Bu yenilen 2 GB ve 4 GB gördüm

Hat taşımaya yapana 12 ay boyunca her ay 5 GB verdiğini duydum var mı böyle bişey?

Alıntıları Göster
    hocam doğrudur. ben müşteri hizmetlerine özellikle sordum, 12 ay boyunca 5 gb hediye ve internetten başvurduğum içinde ilk 3 ay 2 gb hediye.

uyumlu tarifelerden birini seçebilirsiniz. hem sonraki aya da devrediyor internet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

hocam doğrudur. ben müşteri hizmetlerine özellikle sordum, 12 ay boyunca 5 gb hediye ve internetten başvurduğum içinde ilk 3 ay 2 gb hediye.

uyumlu tarifelerden birini seçebilirsiniz. hem sonraki aya da devrediyor internet.

Alıntıları Göster
    Yani bu hesapla

2 GB tarife alsam + 5 GB hediye toplam 7 GB

Üstüne birde web ten başvuru yaparsam 3 ayda + 2 GB hediye

Doğru mu anladım?

• quote:

Yani bu hesapla

2 GB tarife alsam + 5 GB hediye toplam 7 GB

Üstüne birde web ten başvuru yaparsam 3 ayda + 2 GB hediye

Doğru mu anladım?

Alıntıları Göster
    Aynen öyle. Uyumlu 2 gb tarifesinde dediğiniz gibi ilk 3 ay 9 gb, sonraki 9 ayda 7 gb internetiniz olacak.

Yine'de vdf müşteri hizmetlerini arayıp teyit isteyin.

Normal şartlar altında geçtiğim tarifenin verdiği 6 gb bana 1.5 hafta bile gitmez. Ancak hediyeler ve instagramın kotadan yememesi işleri çok değiştirdi. Çünkü instagram ayda 5 gb kafadan yiyor.

Şuan kullandığım tarife 25 gb'lı tarife ve ay sonu çoğu bitiyor öyle düşünün

Sizin içinde uyumlu 2 gb tarifesi çok ideal duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Aynen öyle. Uyumlu 2 gb tarifesinde dediğiniz gibi ilk 3 ay 9 gb, sonraki 9 ayda 7 gb internetiniz olacak.

Yine'de vdf müşteri hizmetlerini arayıp teyit isteyin.

Normal şartlar altında geçtiğim tarifenin verdiği 6 gb bana 1.5 hafta bile gitmez. Ancak hediyeler ve instagramın kotadan yememesi işleri çok değiştirdi. Çünkü instagram ayda 5 gb kafadan yiyor.

Şuan kullandığım tarife 25 gb'lı tarife ve ay sonu çoğu bitiyor öyle düşünün

Sizin içinde uyumlu 2 gb tarifesi çok ideal duruyor.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim hocam

Birde çekim kalitesi ve internet hızı Telekom a göre nasıl Hocam ?

• quote:

Çok teşekkür ederim hocam

Birde çekim kalitesi ve internet hızı Telekom a göre nasıl Hocam ?

Alıntıları Göster
    Sim kart henüz geldi daha aktif olmadı hocam. 1 hafta içinde görüşlerimi yazacağım bu konuya
    Takip edeceğim hocam haberdar ederseniz sevinirim

Yardım için teşekkür ederim

bir kaç haftaya vodafone çekmiyor diye edit atarsın konuya :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontool

bir kaç haftaya vodafone çekmiyor diye edit atarsın konuya :)
    Türk telekomla 4.5G kapsaması konusunda ankara ve şehirdışı yollarında test edeceğim. Türk telekomda öyle merkezi yerlerde 4.5G çekmiyordu ki ölümü gördüm sıtma bile bana iyi gelecektir.

Deneyip göreceğim

Bende ankarada yaşıyorum. Türk Telekom ve vodafone hattım vardı telekomu yeni turkcell e taşıdım şunu kesinlikle söyleyebilirim bina içine girdimi vodafone çekmiyor kesinlikle telekom daha iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.