Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM'DAN İKİNCİ BOMBA - TAHAHÜTÜ DEVAM EDEN ABONELER AKN'SİZ İNTERNET KULLANAMAYACAK MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
1
Favori
22.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom müşterisi servis sağlayıcılara gönderilen bülten mailinde görüldüğü üzere; mevcutta tahahütü devam eden akn'li paket sahibi aboneler akn'siz kullanımı 31 Mart 2019 tarihine kadar yapabilecek bu süreye kadar aboneler yeni limitsiz paketlere geçirilmeye çalışılacak daha doğrusu ikna edilmeye çalışılacak. Geçiş yapmayan abonelerin mevcut akn'lerine 20 gb ek kota tanımlanacak, kotayı dolduranların interneti ay sonuna kadar kesilecek.

Tahahütü olanlar inşallah bunun dışında kalır yoksa artık işin cılkı çıkmış demektir.

TÜRK TELEKOM'DAN İKİNCİ BOMBA - TAHAHÜTÜ DEVAM EDEN ABONELER AKN'SİZ İNTERNET KULLANAMAYACAK MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 24 Aralık 2018; 0:0:20 >

• Hani bazılarına göre zam yapmak fırsatçılıktı, hani fahiş zam yapan marketler vs şikayet ediliyordu, hani patates,soğan depoları basılıyordu? Hadi soruyorum bu %66lık zam fırsatçılık değil de nedir? Hadi enflasyonla mücadele (!) Hadi bak dolar da düştü fırsatçılık işte ! Hadi patates deposu basıldığı gibi TT ye de dur deyin.
    Bunu yapabileceklerini zannetmiyorum. Ben dahil bir çok kullanıcıya kısa mesaj geçtiler:

"Değerli müşterimiz,
    1 Ocak'tan itibaren mevcut hızınız değişmeden ve ek bir ücret ödemeden, evde/işte internet paketinizden artık limitsiz olarak faydalanacaksınız. Limitsiz internetinizi iyi günlerde kullanmanızı dileriz."

Bana bunu tebliğ ettikten sonra Mart ayına kadardı bu, artık seni kotalıya çeviriyorum mu diyecek?

Mevcut müşterilerimiz, taahhütleri süresince, sınırsız kullanacaklar diye yetkilileri bas bas bağırdı TV'lerde.

Bana pek mantıklı gelmedi bu...
    ay kıyamam premsese, bi rahat duramamışlarmışmış bak sen şu işe. sen kota sonrası 24 mbit alabiliyorsun diye milyonlarca internet abonesi sürünecek öyle mi? sen kimsin ya?

ben sözde istanbulda oturuyorum ama bana verebildiği hız 16 mbit. kota sonrası süründüğüm hız da 5 mbit. 3 katlı müstakil evleri yıkıp 10 daireli apartmanlar dikilen ama altyapıya doğru düzgün bir yatırım yapılmayan bu içine sıçtığımın ülkesinde bu leş interneti bağlatmak için beklediğim süre de 2 aydı! neden? boş port yoktu!
  • İnternette Kalite Hareketi olarak buna izin vermeyiz. Yine geri adım atacaklar. Hiçbir şeyin geçtiği yok, artık ne yapacaklarını şaşırmışlar.
  • Hadiya kesin bilgi mi bu ben de 1 saat önce 35 mgbt 100 gb akn 82.90 olan paketimi 35 mgbt 50 gb akn 74.90 olan pakete çevirdim. Madem akn kalkıyor bari en uygununu seçiyim dedim müşteri temsilcisi'de kalkıyor hep 35 olarak kullanırsınız dedi
  • Taahhudunuz: "Woops Yeni Yil Kampanyasi - Yeni Musteri" Baslangic tarihi:08.07.2014 Bitis tarihi:09.09.2847 Faturaniza yansiyacak cayma bedeli bulunmamaktadir. B001

Yakarım ortalığı 25 TL ye akn li kullanıyorum ben
  • Bunu yapabileceklerini zannetmiyorum. Ben dahil bir çok kullanıcıya kısa mesaj geçtiler:

"Değerli müşterimiz,
    1 Ocak'tan itibaren mevcut hızınız değişmeden ve ek bir ücret ödemeden, evde/işte internet paketinizden artık limitsiz olarak faydalanacaksınız. Limitsiz internetinizi iyi günlerde kullanmanızı dileriz."

Bana bunu tebliğ ettikten sonra Mart ayına kadardı bu, artık seni kotalıya çeviriyorum mu diyecek?

Mevcut müşterilerimiz, taahhütleri süresince, sınırsız kullanacaklar diye yetkilileri bas bas bağırdı TV'lerde.

Bana pek mantıklı gelmedi bu...
  • Sözleşmeyi tüketici aleyhine tek taraflı değiştiremezler.
    Bu maili başka iss leremi yollamış ,yoksa kendi bayilerine mi anlamadım.Diğer iss lere ne hakla böyle birşeyi sunabiliyor tt?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Sözleşmeyi tüketici aleyhine tek taraflı değiştiremezler.
    Bu maili başka iss leremi yollamış ,yoksa kendi bayilerine mi anlamadım.Diğer iss lere ne hakla böyle birşeyi sunabiliyor tt?
    Türk Telekom'dan hizmet alan büyük-küçük tüm kurumsal servis sağlayıcılara gönderilmiş, doğruluğu teyyit edilmiş genel bir bilgilendirme mailidir.

Tabi 1 ocak öncesi revizyona uğrarsa bilemeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Aralık 2018; 23:5:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Türk Telekom'dan hizmet alan büyük-küçük tüm kurumsal servis sağlayıcılara gönderilmiş, doğruluğu teyyit edilmiş genel bir bilgilendirme mailidir.

Tabi 1 ocak öncesi revizyona uğrarsa bilemeyiz.

Alıntıları Göster
    Acaba Türk Telekom altyapısına geçen kullanıcılar için bir ceza uygulaması mı bu?

Yani Türk Telekom'da kalan sınırsız kullanacak ama diğer servis sağlayıcılara geçenler ise sadece Mart 2019'a kadar?

Böyle saçma bir şey olabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Acaba Türk Telekom altyapısına geçen kullanıcılar için bir ceza uygulaması mı bu?

Yani Türk Telekom'da kalan sınırsız kullanacak ama diğer servis sağlayıcılara geçenler ise sadece Mart 2019'a kadar?

Böyle saçma bir şey olabilir mi acaba?

Alıntıları Göster
    Türk Telekom için geçerli bu koşullar, türk telekom altyapısı kullanan servis sağlayıcılara ve kurumsal müşterilere de genel bir bilgilendirme yapılmış.

Alternatif servis sağlayıcıların nasıl etkileneceği belirsiz fakat Türk Telekom'un bu koşullarını alternatif servis sağlayıcıların uygulamak zorunda olmadıklarını biliyoruz. Kendi paketlerini kendileri belirleyebiliyorlar. Telekom zaten bunu düşünerek alternatif servis sağlayıcıların port tahsis ücretlerine zam yapmıştı. Yani onlar da artık bola döke interneti ucuza veremeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 19 Aralık 2018; 23:20:40 >
  • 6 gün önce taahhüt yeniledim. Müşteri temsilcisi yılbaşından sonra sınırsız kullanacaksın dedi.

Şimdi 3 ay kullanacaksın deniliyor. Tüketici Hakem Heyetine kadar giderim valla, sözleşmemin cezasız feshini talep ederim. Böyle saçma iş olmaz. İnsanlarla dalga mı geçiyorlar?

Doğru olmamasını umuyorum...
  • TÜRK TELEKOM'DAN İKİNCİ BOMBA - TAHAHÜTÜ DEVAM EDEN ABONELER AKN'SİZ İNTERNET KULLANAMAYACAK MI?

Şimdi sordum kaldırılacak diyorlar
  • Ya onlara bakmayın. Türk Telekom ilk sınırsız kararını aldığında, onlar hala Akn'niz kotaya dönüşecek kotanız dolunca daha düşük hızda, ücretsiz ek paket tanımlayacağız diyorlardı.

Ama buradan dönerlerse ciddi olay olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NNOVA

Şimdi sordum kaldırılacak diyorlar
    Hazır cevabı göndermişler dostum, zaten söylediklerinde bir yanlışlık yok evet 1 ocak itibariyle internetinizi akn'siz limitsiz kullanacaksınız ama ne zamana kadar?

Orada yıl boyu, tahahütünüz bitene kadar, 2050 yılına kadar diye bir şey yazıyor mu? Yazmıyor.
  • Sıkıntı yok hocam taahhüt 2 taraflı olan bir durum davalar açılır türk telekom avukat bulsa bile kaybedeceği için çok zararı olur .
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Böyle bir şey kesinlikle yok herkes limitsiz kullanacak konu fake üye
  • BoraNb kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle dediler, hatta bununla ilgili mesaj bile atmışlardı. Geçen hafta ise aşağıdaki mesajı gönderdiler. Eylül 2019'a kadar sözleşmem var, yeni bir şey çıkacak mı diye bekliyorum.

"Değerli müşterimiz,
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Hazır cevabı göndermişler dostum, zaten söylediklerinde bir yanlışlık yok evet 1 ocak itibariyle internetinizi akn'siz limitsiz kullanacaksınız ama ne zamana kadar?

Orada yıl boyu, tahahütünüz bitene kadar, 2050 yılına kadar diye bir şey yazıyor mu? Yazmıyor.

Alıntıları Göster
    Aslında yazıyor da, bakalım, hatta bir arkadaş sormuş o resmin doğruluğunu.

• Bu iş bence 2019 yılı sonuna kadar anca çözülür. hatta bakan bile 6 ay kadar bir geçiş sürecinden bahsetmişti. Demek ki kastettiği şey buymuş. Yani geçiş sürecinde aboneleri bir şekilde yeni tarifelere geçirmek, geçmeyenleri de süründürmek...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.