Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM ÇEKİM NASİL? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
64.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğin doğru, AVEA-Türk Telekom VoLTE kullanımı var. Bu sebepten dolayı Samsung S6 ve S7 modelleri ve LG G5'i satmaya çalışıyorlar.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    3G'nin bazı bölgelerde 2G'den daha önce devreden çıkarılabileceği konuşuluyor. Ses için kullanan 2G kullanırken diğer özellikleri de isteyenler zamanla 4G'ye geçeceği için 3G'nin işgal ettiği frekans bantlarını da 4G'ye kazandırmak için bu duruma düşebilen ülkeler olabilir.
    Ama 4G VoLTE'nin iyi bir oturması lazım öncelikle. Operatörlere yine 3G yatırım masrafı düşüyor ama zaten multiband panel kullanmaya başladıkları için o da azalıyor artık. Bir ton para alıyorlar bizden, paşa paşa yapsınlar. :)
  • 2g yok

Bu mesaja eklenen görseller:

TÜRK TELEKOM ÇEKİM NASİL?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avea kullanıyordum Vodafone geçtim.Telefonum 2G destekli. 4.5 G gelmeden önce, Sesli aramalar çok net ve kopma yaşanmıyordu. Fakat 4,5G den sonra sinyal yetersizlikleri, şebeke yoğunluğu hatası, arama esnasında ses kısılıp-dalgalanıp gidiyor anlaşılmıyor. Altyapıyı bozdular galiba..
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Keşke böyle birşey benim basıma gelse. Vodafone sadece LTE ve 3G kullanabilsem. iPhone'da böyle birşey yok sanırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla bulunduğum bölgede 4G frekansında Vodafone 1 Turkcell 2 TT 5 diş çekiyor. 2-3 G'de üçü de 5 diş çekiyor.
    Bugun 3 kez aradilar anket diye en son kizdim kirsal kesimde 3g nin g si yok dedim temsilcide ciddi yatirimlarimiz olacak en kisa surede 3g yi heryere tasiyacagiz dedi sasirdim

• Rekabet icin mecbur yapacaklar olmasi gerekende o 4g hemde 3g gelecek kendi degil 4g kapsama zorunlulugu oldugu icin

4g zorunlulugu derken

• Operatörlerinin 4g kapsama zorunlulugu

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Boyacı küpü değil ki bu, akşamdan sabaha düzelsin.

Zamanla olur bu işler.. Bizim millet sabırsızdır hemen olsun ister.

Ha birde operatörlerin yaptığı yatırımlarla ve o yatırımların BTK'dan onaylanmasıyla olur.

2 senedir takip ediyorum merkezi yerde oturuyorum gram gelişme yok. sabırdan çok birşey yok bende zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

3G yatırım olacak tabikide herşey internet değildir.4G'de konuşma yapılamıyor.
    4G Volte HD sistemi için 5-10 yıl zamanı var ondan dolayı daha erken konuşuyorsunuz.
    2G telefon ciddi oranda kullanılmakta iken 3g ölü yatırım gözüyle bakmanız gerçekten bu işleri bilmediğiniz anlamına gelmektedir.
    Zaten çok ileride baz istasyonu diye bir şey duymacaksınız uydu ile haberleşme teknolojisi artacak ve çekim problemi kalmayacaktır.

bu sektörün içinde sayılırım, görüşme için 900 MHZ 3G fazlasıyla yetiyor, 2100'e gerek yok. Veri için şu an 4G'ye yatırım yapılıyor. bana bu işleri bilmediğimi söylüyorsunda şu uydu fantazide çok palavra olmuş. bir kere uydu ile gecikmesiz iletişim mümkün değil, propagasyon gecikmesi nedeniyle. ikincisi geniş yığınlara sadece uydu ile hizmet vermek mümkün değil, indoor mekanlarda zaten uydu kullanılamaz. 2G'nin yeri ayrı daha uzun yıllar kullanılacak ama 2100 MHz 3G evet ölü yatırımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 16 Haziran 2016; 1:10:36 >

• 2G,3G'ye ölü yatırım diyorsunuz.Telefonu çekmeyipte sorun çeken insanlar var.4G şu anlık İnternet'ten başka bir durum ifade etmiyor.
    Dünya ülkelerinde belli kişiler uydu telefonları kullanıyor.Denizin ortasında çok işe yarıyor aslında haklısınız teknoloji hızlı ilerliyor bunları düşünmemeniz gerçekten içler açısıdır.
    Bina içi bakımında kullanılması şu anlık mümkün değil ama neden olmasın.Şahsi fikrim 2030-2040 yıllarında baz istasyonu kalmayacaktır.
    Siz Türk telekom çalışanı olarak sadece savunuyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 16 Haziran 2016; 6:26:56 >
  • Bizim mahallede bi baz istasyonu var foruma foto falanda ekledim birileri araştıracaktı yalan oldu bazda sadece 2g var 1800 neden güncellemezler

O mahallede bide sorun var

• istanbuldayız avea çekmiyor, çekmiyor diye şikayet ediyoruz, altyapı çalışmalarımız devam ediyor diye cevap alıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

2G,3G'ye ölü yatırım diyorsunuz.Telefonu çekmeyipte sorun çeken insanlar var.4G şu anlık İnternet'ten başka bir durum ifade etmiyor.
    Dünya ülkelerinde belli kişiler uydu telefonları kullanıyor.Denizin ortasında çok işe yarıyor aslında haklısınız teknoloji hızlı ilerliyor bunları düşünmemeniz gerçekten içler açısıdır.
    Bina içi bakımında kullanılması şu anlık mümkün değil ama neden olmasın.Şahsi fikrim 2030-2040 yıllarında baz istasyonu kalmayacaktır.
    Siz Türk telekom çalışanı olarak sadece savunuyorsunuz.

Yahu ben bu işin doktora seviyesindeyim, uydu 36000km ötede, bunun propagasyon gecikmesi belli, ışık hızıyla hesaplasan en az 250ms tuıtar. quantum seviyesinde haberleşme eğer bir gün kullanıcı seviyesine inerse evet o zaman baz istasyonu,fiber hiç bir şey kalmaz. o zamana kadar karasal sistemler kullanılacaktır. 2G sağlam bir teknoloji daha yatırım alacaktır ama 3G tamamen ölü bir teknoloji yatırım yapmaya değmez.

• Türk Telekoma bulaşmayın. Ankara'da Yenimahalle'de oturduğum yerde benim bildiğim 10 yıldır çekmiyor. Müşteri hizmetlerine sorunu yüzlerce kez iletmemize rağmen hiçbir adım atılmadı. Bahsettiğim yer Ankara'nın göbeği... Maceraya gerek yok. Devam diğer operatörlere...
  • Bursa da 4g çekmeyen yeri yok bence mükemmel

• nexus777 N kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar haklısınız keşke diğer illerede Türk telekom yatırım yapsa tartışmasız Bursa'da 1 numara fakat geri kalan şehirler için aynısını söylememe gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Gecen avea anket icin aradi bende nomu baska op tasidigimi soyledim sebebini sordu kirsal alanda 3g den eser yok dedim temsilci 3g ve 4g icin buyuk yatirimlar yapilacak dedi inanmadim teli kapadim bide ben arayim dedim mh yi varmi boyle bi yatirim dedim mh de var deyince şaşırdım eger ki kirsal alanda 3g yada 4 g ceksin daha da aveadan vazgecmem

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.