Şimdi Ara

Turk telekom cekim gücü nasıl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
38.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok arkadaş ne türkcell ne vodafone almıyayım ben kalsın türk telekom her zaman en iyisidir vede kaliteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinbjk1903 -- 31 Ekim 2017; 10:16:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdilik Köyümde sadece 2g modu,

İstanbul'da Evimin içinde sadece 3g modu çekiyor.

Taçsız kral Avea ile ile sorunsuz takılıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba

Son kapsama ile ilgili gelişmeler nasıl örnek Balıkesir edremit , akçay, bodrum turgut reis, giresun görele vb ..

Türk telekom kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Selamlar.
  • mrtgfb M kullanıcısına yanıt
    Egede marmarada sorun olmaz pek ama karadeniz icin bisey diyemem. Ilce merkezine yakinsan kullanirsin 4.5g ama uzaksan pek cekmez 2g kullanirsin.

• Vodafone dan iyi turkcell den kötü :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son zamanlarda gayet iyi genel olarak 4.5Gyi 800MHz frekansıyla verdiği için kapsaması bayağı geniş internet hızıda 30 40 mbps arası değişiyor ev içinde 1800Mhz ile verirse hızlar daha da yukarı çıkıyor 3Gyide 900MHz ile vermeye başladı kapsama alanı sorunu genel olarak çözüldü ama herkesin dediği gibi Karadeniz doğu Anadolu bölgelerine daha çok yatırım yapmalılar

• Depremde çok büyük güven kaybetti. Üzücü Silivri depreminde ülke geneli saatlerce Türk Telekom şebekesi gitti gece geldi.

Ama şuan alt yapısı nasıl bilemiyorum

• Kötü kötü gelmeyin Telekoma İnternet hızı yavaşlamasın

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtgfb

Depremde çok büyük güven kaybetti. Üzücü Silivri depreminde ülke geneli saatlerce Türk Telekom şebekesi gitti gece geldi.

Ama şuan alt yapısı nasıl bilemiyorum

Saatlerce mi :D benim tt hattı depremden 2 gün sonra kendine geldi

• Aynı ev, aynı sinyal seviyesi, biri oturma odası biri mutfak ama iki bambaşka sonuçlu test.

2018'den beri bu sorunu hallettiremedim. Verdiğim paraya yazık dicem de işyerinde iyi olduğu için diyemiyorum.

Turk telekom cekim gücü nasıl
    Turk telekom cekim gücü nasıl

3 senelik soruya gelirsek, şehir merkezi hariç net söylüyorum PATLAK. Hani TT hat kullanıp şöyle doğuya doğru falan gitme durumunuz varsa pek bi kullanım beklemeyin. Yaz tatilinde epey gezdim ve gerçekten en kötü durumda olan TT'du. Hemde açıkara.. Bu sene Haziran'da Bursa ve İzmir, Temmuz gibide yine memleket turu yapacağım ve durumunu yine takip edeceğim.

Tabi şehir merkezinde de benim gibi kapsama sorunu yaşamanız da mümkün... Ayrıca servisleri patlak durumdadır. Volte&Vowifi vs epey sıkıntılı. Daha detaya inersek TT epey yerden yere vurulur.

Nihayetinde ucuz etin yahnisi misali diyeceğim ama artık makas o kadar da açık değil, mâlum döviz kuru vs.. Geçin deneyin ama ahım şahım birşey beklemeyin. Çeker diye düşündüğüz yerde çekmez, çekmez diye düşündüğünüz yerde çeker. Bu aslında 3 operatörde de böyle fakat mesela Turkcell'de bu durum TT'a göre daha azdır. Genel olarak bakarsak fazla zaman geçirdiğim yerlerde ben çekim sorunu yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 23 Kasım 2020; 1:53:51 >

• Özellikle İstanbul Yakasında 15 yıla yakın aynı anda Turk Telekom (AveA) ve Vodafone (Telsim) kullandım. Yıllardır biraz iş biraz multi manita sebebiyle aynı anda en az 2 hat kullanırım. Vodafonenin yani Telsimin çok avantajını kullandım,çok işimi gördü ama son 5 yıldır Vodafone kötüye giderken Turk Telekom gelişti,gelişiyor. Özellikle 2016-2018 yılları arasındaki taahhutlü süremde her anlamda beni çıldırtmışken Turk Telekom hem fiyat hem 4G olarak beni çok memnun etmiştir. Ben artık Vodafonenin hiç bir reklamına tanıtımına bakmıyorum,ilgilenmiyorum. Açıkcası artık Turkcell kullanıyorum Turk Telekomun depremden bu yana rezilliklerinden dolayı. Son 1 yıldır bazı faturalı tarifeleri ve özel teklifleri hariç fiyatları eski ucuzluğunda değil.
    Sil Süpür eski havasında değil. Bu olumsuz durumlara rağmen Turk Telekom Vodafoneden 2 seviye üstün,Turkcell de Turk Telekomdan 3 seviye üstündür.
    Bazı yerlerde Turk Telekom çekmez,Vodafone çeker,bu istisnalar genelleme yaptığımızda Vodafoneyi daha iyi yapmaz. Turkcell'in çekmediği Vodafonenin çektiği yerler de var,forumda örnekleri var,paylaşanlar var. Bu durumlar Vodafoneyi Turkcellden iyi yapmaz.
    Ben 1 yıldır Turk Telekoma çok kızgınım,Turkcell kullanıyorum ama son 10 yıldır forumdaki paylaşımları ve çevremdekilerin tecrübelerini dikkate aldığımda 4G konusunda Turk Telekom Vodafoneye basıyor. Yalnız mesela İstanbul'da ve Ankara'da Turk Telekom'un çok sıkıntılı olduğu yerler olduğu,ama Vodafonenin oralarda iyi çektiği yerler de var. Bunu forumdaki paylaşımlardan anlayabiliyoruz. Yalnız genelleme yaptığımızda İstanbul'da Turk Telekom Vodafoneden 2 seviye üstün. Ben bu durumu İstanbul'un birçok lokasyonuda son 5 yıldır bizzat yaşadım. Az önce de dediğim gibi hiç ummadığım yerlerde 3G bile çekmediğini gördüm. Bunlardan biri çok bilinen Vailand şuan İsfanbul AVM yan sokaklarından birindeki bir yakınımın evindedir. Burada Turk Telekom ilginç şekilde 3G bile çekmezken Vodafone 4g çekiyordu ama malum Vodafone 4G çekiyor görünür ama bağlantı varmı yokmu belli değildir.
    Sonuca gelirsek,siz daha çok bulunduğunuz konumlarda TT çekiyormu,çekim kalitesi nasıldır test edeceksiniz. Memnun kalırsanız şanslısınız. Memnun kalmazsanız Vodafoneyi deneyeceksiniz ama öyle 1-2 gün ve 1-2 yer değil. Vodafonenin daha fazla sarj harcadığı artık kesin bilgi sayılır,bunu da dikkate alın.
    Kampanyası bitti mi bilmiyorum,Turk Telekom'un Gel-Dene kampanyası vardı cayma bedelsiz ama karışık,tuzaklı bir kampanya. Avantajlı bir tarife seçerseniz kazançlı çıkarsınız deneme sürecinde.

• Şehir merkezindeyseniz kullanabilirsiniz. Ama kırsal alandaysanız kesinlikle Vodafone kullanmalısınız.

Şehir merkezinde BIMcell kullanın, 20 gb 42 lira. Neden BIMcell hem ucuz hemde Türk Telekom altyapısı kullanır.

Siz diyorsanız ben 4.5G'ye önem veririm hiç 3G olmasın vodafone kullanın.

Ama kısaca

İnternet hızına (4.5G ve 3G) önem veriyorsanız sıralama:

Turkcell > Turk Telekom > Vodafone

Ses-konuşmaya (4.5G ve 3G) önem veriyorsanız:

Vodafone > Turkcell > Turk Telekom

4.5G simgesine önem veriyorsanız

Vodafone > Turkcell > Turk Telekom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A0BECBC3 -- 5 Nisan 2021; 22:37:46 >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt

Türk Telekom'un 4.5G de en büyük sorunu o @Jazzalyn hocam. Telefonla hız testi yapıyorum 10 mbps çıkıyorsa, telefonu 1 cm ileri götürüyorum hız 5 mbps oluyor. En ufak harekette telefonun şebekesi artıyor ya da düşüyor.

Turkcell de çok böyle değil, vodafone de böyle değil.

• turk telekom bolgeden bolgeye hiz ve cekim degisir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 8 Ağustos 2021; 21:3:23 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • phasan P kullanıcısına yanıt
    nice hort

• phasan P kullanıcısına yanıt

Acaba siz konuları hortlatmak zorunda mısınız? Amaç nedir?

• Lexco kullanıcısına yanıt
    @Lexco ustadim uyarin guzel hos ama 3 gunluk dunyada kalp kirmaya deger mi

hortlatiyosa da hortlatsin ozel mesajdan uyardin mi yeterdir

boyle herkese acik yapinca sanki adami assagiliyormussun gibi oluyor

umarim beni yanlis anlamamissindir :/

ayrica kendisiyle klavye kardesiyiz

unlu harfleri yazmaya cok zorlaniyorum bende ve onun gibi yaziyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FieldTeam -- 8 Ağustos 2021; 22:11:53 >
  • FieldTeam kullanıcısına yanıt

Klavyeni Türkçe olarak değiştirmeyi denedin mi?

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    oyle yapinca klavye cok kuculuyor ama senin icin yapacagim

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    şimdi nasılım hocam güzel yazıyor muyum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.