Şimdi Ara

Turk Telekom Bazı Platformlara Hız Sınırı Uyguluyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
7.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba

Gülmekte serbestsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalite

Bende de özellikle akşamları çok fazla ping yükselmesi var. Avrupa sunucularında 60 ms gibi ortalama değer alırken şimdi 120 ms gibi değer alıyorum. Yani en az 2 kat ping artışı var. Bunun yanında hızlarda da düşüş gözlemlerim. Asıl sorun ise Amerika sunucularında gibi gözüküyor. Örn. Washington da 10 mbps civarı alırken Seattle de 0.60 mbiti geçmiyor. Acaba sorun burada mı? Ne gece ne gündüz hep aynı hız. Bazı sitelerde video açamıyorum. Yıl başından önce böyle değildi. Daha iyiydi. Şimdi ise tam bir işkence. Sizden ricam speestest ile Seattle sunucularına hız testi yapar mısınız? Msla wowrack Seattle ile deneyebilirsiniz örnek olarak. Not: Türknet 35 mbps VDSL 2 kullanıcısıyım.
    Hocam şu an söylediğiniz sunucu üzerinden deneyip test ettim. Hızım aynı çıktı, yani normal. (8 mbit kullanıcısıyım) Ping de 212 ms
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Aynı testi bir de akşam yoğun saatlerde yapar mısın rica etsem? Normalde çoğu zaman hep aynı şekilde 0.6 0 Mbit hızda olurdu bu bölge. Ne olduysa bu gece saat 01.30 dan sonra bende de yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Yine de gündüz ve de özellikle akşam yoğun saatlerde deneyip sonucu paylaşmak gerek. Durumu TurkNet destekteki arkadaşa bildirdim.
    Bu arada hangi ISS yi kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mentalite -- 16 Ocak 2019; 4:48:58 >
  • Turk Telekom Bazı Platformlara Hız Sınırı Uyguluyor
    An itibariyle wowrack Seattle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentalite

Aynı testi bir de akşam yoğun saatlerde yapar mısın rica etsem? Normalde çoğu zaman hep aynı şekilde 0.6 0 Mbit hızda olurdu bu bölge. Ne olduysa bu gece saat 01.30 dan sonra bende de yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Yine de gündüz ve de özellikle akşam yoğun saatlerde deneyip sonucu paylaşmak gerek. Durumu TurkNet destekteki arkadaşa bildirdim.
    Bu arada hangi ISS yi kullanıyorsunuz?
    Hocam merhaba. Şu anda söylediğiniz testi yine gerçekleştirdim Seattle Wowrack sunucusunda. Ve testi yaparken de arkada steam, discord, online bir oyun ve Chrome'da da 8-9 sekme açıktı (sekmelerin bazılarında da web tabanlı oyunlar açıktı) yani epey yoğun bir kullanımdayken yaptım. Yine benzer sonucu aldım pek bir şey değişmedi.

Ping 228 ms - Hız 6.0 mbit (muhtemelen yoğunluktan veya mesafeden dolayı biraz düşmüştür, normalde zaten 7 mbit civarı gösterir).

Bir de İstanbul suncusundan test ettim:

Ping 8 ms - Hız 6.90 mbit (normal)

İSS: TTNet
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Geri bildiriminiz için teşekkür ederim...
    Bende sonuç yukarıda paylaştığım gibi çıktı. Hatta garip bir şekilde upload hızı download dan daha yüksek seviyede. Bendeki bu sonucun nedeni belki de TurkNet ile ilgili bir problem olabilir...
  • Forumda ben de bununla ilgili konu açtım ve bir sorun görünmedi. Yılbaşından önce çok rahat indirmeler yapalabiliyordum. Yurtdışı serverlarına gerçekten kısıtlama uyguluyorlar. 100 mbit internetim var.

Torrent ile önceden 8 - 9 mb indirebilirken şuan 3'ü geçmiyor.
    Steam aynı şekilde 6 mb'i geçmiyor.
    Battle.Net 4 mb'i geçmiyor. Önceden bu rakamlar 10'u buluyordu. Bizi perişan etti bu AKN olayı.

Oyunlarda da ping sorunu ortaya çıktı. LoL TR Serverında 25 ping alırken şuan 60 oynanmayacak seviyede. Upload hızım 4 mbit iken 0,50 seviyesinde 20 gündür. Rezil durumlara düştük. AKN dolunca en azından gece indireceğimizi indiriyorduk gene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaladinRudjack -- 18 Ocak 2019; 20:34:16 >
  • VPN KAPALI netflix

Turk Telekom Bazı Platformlara Hız Sınırı Uyguluyor

VPN açık netflix

Türk telekom servisleri limitliyor. Akşamları netfilixte vpn açmazsam 480p ile bile izleyemiyorum. Speedtestte 80 90 mbit çıkan değer netflix sunucuları üzerinde olan fast.com testi vpn kullanmadığım zaman 5 6 mbit vpn ilke 70 80 mbit. sözün özü vpn yoksa artık media uygulamaları download vs çok sıkıntı. vpnsiz 240p 480p vpn ile 4k olay bu...

internet hızınızın 100 mbit olması hız testinde 100mbit görmeniz youtube netflix torrent gibi uygulamaları 100mbit ile kullana bileceğiniz anlamına gelmez telekom önceden beri limitleme yapiyoırdu AKN kalktığından bu yana çok dasha kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekiispa -- 6 Şubat 2019; 22:37:55 >
  • Millenicom kullanıcısıyım. Prestij 100 mbps paketini kullanıyorum 30 mbps alıyorum bu hızda bile netflix çamur gibi... Çözüm bulan arkadaşlar var mı aramızda? Netflix zevkimizden de olduk..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.