Şimdi Ara

Türk Telekom altyapı yok (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
2
Favori
44.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, dün adresimde internet kurulumu tamamlandı ve aktivasyonu yapılarak kullanıma açıldı :)

Bu süreç içinde yardımcı olan herkese teşekkür ederim, umarım en yakın zamanda altyapısı olmayan arkadaşlarımın sorunları çözülür; ayrıca aklınıza takılan soruları buradan veya pm olarak sorabilirsiniz

4 yıl sonra internet keyfi, iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de 8 ay oldu hemen yan apartmana internet altyapısı sağlamalarına rağmen biz apartman olarak hala beklemedeyiz. İzmir buca ilçesinde oturuyorum başvurmadığım yer kalmadı artık adamların keyfini bekliyoruz bakalım ne zaman gelecekler.

• 4 ay oldu 4 ay bekliyorum 2 yıl bekleyenleri görünce sabret gelir elbet diyorum ev kira bu eve gelmeden önceki oturduğumuz evde kiraydı orda 7 ay beklemiştik bakalım burada kaç ay daha bekliyecem
  • Yazsam roman olur bir sürü de fıkra çıkar özetle 1 seneye yakındır evin önünden fiber hat geçmesine rağmen binaya internet hizmeti veremiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

4 ay oldu 4 ay bekliyorum 2 yıl bekleyenleri görünce sabret gelir elbet diyorum ev kira bu eve gelmeden önceki oturduğumuz evde kiraydı orda 7 ay beklemiştik bakalım burada kaç ay daha bekliyecem

Ortalama 2 yılda geliyor galiba. Bizde 14 ay oldu hala gelmedi. Zaman da yalnız su gibi akıp geçiyor ilginç.
  • Altyapı sorunu geldi bana da çattı Yeni yapılmış bir binaya taşındım. Müteahhit bina içi kablolama ve bina dışı panoya kadar kalın bir kablo çekmiş ancak telekom logarından eve kadar ek bir kablo yapılacakmış. Tanıdık birilerini bularak tt operasyon müdürü ile görüştük hızlandırın diye talimat verdi ama en erken 1 hafta dedi Tanıdık ile 1 hafta tanıdık olmadan 7 gün mü oldu bilmiyorum

Ayrıca taahhütüm de bitti. Süperonline fiber fln yok burada onun bilgisini de geçeyim. Kullanamadığım zamanın ücretini iade almam mümkün mü acaba?

Gelişmeler oldukça paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Altyapı sorunu geldi bana da çattı Yeni yapılmış bir binaya taşındım. Müteahhit bina içi kablolama ve bina dışı panoya kadar kalın bir kablo çekmiş ancak telekom logarından eve kadar ek bir kablo yapılacakmış. Tanıdık birilerini bularak tt operasyon müdürü ile görüştük hızlandırın diye talimat verdi ama en erken 1 hafta dedi Tanıdık ile 1 hafta tanıdık olmadan 7 gün mü oldu bilmiyorum

Ayrıca taahhütüm de bitti. Süperonline fiber fln yok burada onun bilgisini de geçeyim. Kullanamadığım zamanın ücretini iade almam mümkün mü acaba?

Gelişmeler oldukça paylaşırım.

Adsl direği yoksa çevrede 1 hafta değil 2 sene sürer. Fiber yerin altından geçtiği için kazı izni falan alınması gerekiyor uzun iş.

• Bende Aralık 2016 da izmirde bucadan torbalı ilçesine taşındım apartman yeni yapı 2 senelik hala internet gelecek Türk Telekom Batı1 Bölge müdüründen tut BİMER BTK vs. aklına ne gelirse hepsine yazdım şikayet ettim ama nafile torbalı tt müdürlüğüne gittim görevli bana proje onaylanmış yakında gelir dedi ne kadar yakında dedim pek yakında dedi cem yılmaz mı dedim efendim dedi buyrun dedim siz buyrun dedi aman efendim estağfirullah dedim dalga mı geçiyorusunuz beyfendi dedi bende asıl siz benimle dalga geçiyorsunuz herhalde dedim neden dedi 2 senedir hizmet vermemişsiniz yakında diyorsunuz dedim sizde haklısınız dedi sonuç dedim bekleyin biraz daha dedi sonra aradan bir hafta geçti baktım sokakların başlarına telekom fiber kabinleri konuldu beton atıldı falan ardından binamızın arkasında yeni yapılan meydana fiber toplama kabini koyuldu bu arada apartmanda fiber kutusu fiber kabloları her daire içine kadar getirilmişti zaten kabinleri falan görünce bir an umutlandım...Sonra kendi kendime oturdum düşündüm şu son kota muhabbetlerine rağmen kendini düdükletmek için bu kadar çabalayan emek harcayan tek benmiyim acaba diye bunu düşünürken cengiz kurtoğlu şarkısı geldi aklıma -önce bir kaç damla yaş... diye :) neyse konu böyle işte..... Ne yapacam bilemedim ......

• Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Fiber?

Bina önünde Telekom logarı var. bina ile logar arasına inşaat aşamasında boru döşendi. 20mt ileride de saha dolabı var. Sadece ek kablo yapılacakmış söylenilene göre.
  • Neredeyse bütün yorumları okudum. Maalesef çok kötü bir durum. Artık bu kervana bende katıldım. Bize bu sıkıntıyı yaşatanlar utansın.

2 hafta önce (19 nisan 2017 tarihinde) yeni bir binaya taşındık. Nakil işlemleri için başvurduk ama sonuç hüsran. Maalesef internet altyapısı yok. Gerekli tüm başvuruları ve şikayetleri yaptık beklemedeyiz.

Türk telekom müdürlüğünde çalışanların rahat tavırları beni iyice rahatsız ediyor. 2 kere gittim. Ne zaman gelir bu altyapı diyorum? Bilmiyoruz uzun sürebilir diyor.

Sanki bana 10 katlı bina inşa edecekler.

Beklemedeyiz bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 3 Mayıs 2017; 18:44:44 >
  • YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Aslında adamlarda haklı devamlı inşaat müteahhitlerinde suçu kabloyu adam gibi söktürüp bi kenara koymuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Aslında adamlarda haklı devamlı inşaat müteahhitlerinde suçu kabloyu adam gibi söktürüp bi kenara koymuyorlar.

İhmal işte. Lay lay lom iş yapıyorlar. Hocam dairemizin önündeki kutu bu. Turuncu olan fiber kablo mu?

Türk Telekom altyapı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 3 Mayıs 2017; 18:58:40 >

Burdan bakıldığında fiber kablo olarak görünüyor
  • quote:

Burdan bakıldığında fiber kablo olarak görünüyor

Türk telekom müdürlüğündeki hanımefendi bulunduğunuz mahalleye genel olarak fibernet gelecek dedi. Onay bekliyor falan dedi.

Neyin onayı bu anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 3 Mayıs 2017; 19:2:47 >
  • Hocam ben 4 ay uğraştım. Bimer, btk, telekom müdürlüğüne dilekçe her yolu denedim. Teknik ekibin telefonunu aldım. 2 günde bir altyapı sorgulattım. Haftada 1 telekom müdürüne gidip taciz ettim. 4 Ay ın sonunda yeni bir kutu koydular sokağa port a kavuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Fiber?

Bina önünde Telekom logarı var. bina ile logar arasına inşaat aşamasında boru döşendi. 20mt ileride de saha dolabı var. Sadece ek kablo yapılacakmış söylenilene göre.

Bizim burdada yerin altından geçiyor ama binaya bağlamak için kazı izni falan lazım tahmini bu kadar basit şey 1 sene sürüyormuş. Aynı caddede 500 metre aşağıda ki binaya 2 senede gelmiş internet.

Yer yer değişebilir ama ttnet çalışanı en az 1 sene demişti 14 ay oldu hala yok.
    Valla telekomun onayları izinleri hiç bitmez.
  • Airfiber Wifi'a geçsenize. Talep gelirse oraya wifi istasyonu bile kurarlar

• quote:

Valla telekomun onayları izinleri hiç bitmez.

Hayırlısı bakalım bekliyoruz.

• sabır bol bende bekliyorum 4 ay olmuş ulan insafsız logar hemen kapının önünde kaldırımda hayır asfaltta olsa yolu kırmaları lazım filan masraf çıkıcak diyicem yapıcakları tek iş kaldırım taşlarını kaldırıp tekrar yerine koymak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.