Şimdi Ara

Türk Telekom AKN'yi Kaldıracakmış! [ÖNEMLİ EDİT] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
10
Favori
126.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
225 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dikkat ederseniz ilk gönderilen notta 1 aralık 2018 itibariyle kotalıya çevrileceği ve akn'nin kalkacağı yazılmıştı. 1 aralık geldi geçti, bizim paketler hala akn'li gece yapılan indirmeler hala kotadan düşmüyor. Bu da demek ki faturaya düşülen not öylesine değil ciddi bir not ve artık kota mota akn mkn demeden tüm sınırlamaları kaldıracaklar yasa gereği 1 ocak'ta.

Muhtemelen kota işinden bir sıkı yediler ya müşteri tepkisinin büyüdüğünü gördüler ya da btk sopayı gösterdi. Bundan sonra uygun fiyata internet kullanmak hayal olur ancak. 45 liraya 16 mbps ultranet 75 gb akn kullanıyordum bu fiyatlara bir daha yenileyebilir miyim bilmiyorum. En az 2 ktaı fiyat bekliyorum benzer tarifeye.
  • Gravaze kullanıcısına yanıt
    Gerekli düzenleme ve işleyişin nasıl olacağı TRT Haber üzerinden bir bant yayını ile tanıtıldı. Malesef kotasız ve aknsiz internetin yanında kota sistemi de geliyor.

İçeriğe bu linkten ulaşabilirsiniz;https://www.youtube.com/watch?v=E1Z5sAL4sBU

Türk Telekom AKN'yi Kaldıracakmış! [ÖNEMLİ EDİT]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 4 Aralık 2018; 3:3:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iDoctor

Gerekli düzenleme ve işleyişin nasıl olacağı TRT Haber üzerinden bir bant yayını ile tanıtıldı. Malesef kotasız ve aknsiz internetin yanında kota sistemi de geliyor.

İçeriğe bu linkten ulaşabilirsiniz;https://www.youtube.com/watch?v=E1Z5sAL4sBU

Resmen geçmişe döndük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazık ya
  • I doctor un soyledigi cok dogru . Bir anda herkes sinirsiz internete gecemez . Bunun rekabet kurulu var , tuketici hakem heyeti var , mahkemesi var .
    100 tl odeyenle 200 tl odeyen ayni interneti alamaz . Bu olaylarin olmamasi icin gelecek olan duzenleme yeni paketler cikaracaklar . Eski taahhutlu olanlar isterlerse cayma bedelsiz iptal edip yeni pakete yeni ucretlerle gecicektir ya da eski pakette akn yerine kota sistemiyle devam edecektir .

• quote:

Orijinalden alıntı: RuffneckTR

Twitter üzerinden konu hakkında bilgi almak için kendilerine yazdım. Bu şekilde bir yazı gönderdiler.

Ya arkadaş anlamıyorum akk akn kota zart zurt lan bunların hepsi aynı şey işte btk akk yi kaldırın diyor bunlar akk yi kaldırıyoruz kota koyuyoruz diyor.Yeminlen böyle bir ülke dünyada yok ya yok valla yok .

• Akn'si dolup da geçen ayki söyledikleri uygulama geçerli mi değil mi test eden yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sözleşme bu ayın 12sinde doluyordu. Aynı hızda ve sınırsız Akn siz olarak 69.90 a millenicom a geçiş yaptım..

• Kaldıracak zaten paşa paşa ama hızlar konusunda BTK'nın bir talebi yok. Bu bağlamda 100 mbit yerine 10 mbit sınırsız tarifeler çoğalabilir.

• Hesaba katılmayan noktalardan biri de firmaların sözleşmesinde yazan bir madde. Bu maddede hız konusunda garanti verilmiyor. Yani 100mbit bağlantınız aslında 100mbit'e KADAR şeklinde. Bu demekki hat kapasitesini yani band genişliğini öyle sınırlarlar ki o kanalda bağlı aboneler o anda az sayıda ise 100mbit alırken kullanıcı arttıkça hızlar düşer.

Daha önce yazdığım gibi eski taahhütler bitene kadar bazı adaletsiz fiyatlandırmalar olabilir. 24/50 kullanan ile 24/200 kullanan eski sistemde farklı fiyat öderken yenisinde sözde eşit kullanım farklı fiyat olacak ama kota dolunca her iki abone de örneğin 10 a düşecek. Asıl yaygara sıfırdan abonelik başlattığınızda yada taahhüdünüz bittiğinde karşımıza çıkacak fiyatları görünce kopacak.

Bu ülkede sade vatandaşlara yarayan bir kanun/kural/uygulama çıktığını gördünüz mü! Eğer çıktı diyorsanız altında mutlaka bir bit yeniği arayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: leocorte

Kaldıracak zaten paşa paşa ama hızlar konusunda BTK'nın bir talebi yok. Bu bağlamda 100 mbit yerine 10 mbit sınırsız tarifeler çoğalabilir.
    Değişen ne oldu. Olan gene kullanıcıya oldu. 35mbitten 16 ya düşüyordu akn sonrası. Şimdi 10mbit e mahkum..

• 150 gb akn li 24mhz paket kullanıyorum akn geçince 8 mhz ye düşüyordu olacağı şu artık 150 gb kota kotayı geçince hız 10 mhz olarak devam edecek
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Sebep? Aknsiz adam ne diyecek bu duruma ben 200 lira veriyordum ama şimdi 50 lira verenle aynı paketteyim mi diyecek? Adama sormazlar mı bre 2 senedir aklın nerdeydi? 2 senedir indirdin indirdin o adam video izleyemedi sen izledin parasını verdin geçseydin son aylarda eski pakete

• Fulton F kullanıcısına yanıt
    Geçerli değil. 50 mbit 16 ya düştü. 35 e düşecekti güya.

• Kalktı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayıdan post ttnet'ten dost olmaz. Eski bir ttnet abonesi olarak söylüyorum. Yol yakınken farklı bir iss'ye geçin

• Aynı mesaj banada gelmiş.

Türk Telekom AKN'yi Kaldıracakmış! [ÖNEMLİ EDİT]
  • O iki size özel mesajı arasında o kadar müşteri kaybettilerki...

• https://twitter.com/ekinkollama/status/1069861706908745729?s=19

Türk Telekom bugün yaptığı basın toplantısında yaptığı açıklamada 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren bütün kullanıcılarının limitsiz paketlere geçirileceğini duyurdu. Kullanıcılar bu hizmet için herhangi bir ek ücret ödemeyecek.https://t.co/dJd4Y2j83R

• exclbr kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten akn kalkıyor yerine kota geliyor. Limitsiz diyorlar hızınız düşmeyecek demiyorlar zaten yine kandırma derdindeler

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.