Şimdi Ara

Türk Telekom AKN'yi Kaldıracakmış! [ÖNEMLİ EDİT] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.082
Cevap
10
Favori
126.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
225 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 mbit 50 veya 75 gb kotalı 89 tl ye kullanıyorum ttnette şu an. İnşallah hızda değişme olmaz yoksa yine müşteri hizmetlerini arayıp ana avrat sövmek gerekicek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

arkadaşlar benim internet kontratım bitti /(EVDE) maksimum alıcagım hız 16 kontrol ettirdim..türktelekom bayiden bana 16 lık tarife 50gb dediler 64.90tl... bende dedim kota kalkıcak evet kalkıcak ama fiyatlar değişicek dediler...? ne yapiyim bekliyim mi? yeni tarifeleri yoksa bunu alıp en kötü ihtimal tarifemi değiştiriyim cayma bedeli ödeyerek ? çok kararsız kaldım....

bu ay sonu fiyatlar degişicek dedi.. bayi.
    Şimdi durum şu: En az 2 yıl taahhüt verip size bildirilen ücreti kabul ederseniz yılbaşından sonra akk kalkacağı için aynı fiyata zam yapamayacaklar ve 2 yıl boyunca size sunuluna hızda sınırsız kullanabileceksiniz. Yok ben yılbaşını bekleyim diyorsanız o zaman size yine aynı hızda ve akk olmayan aynı paketi sunacaklar ve yine 2 yıl taahhüt verirseniz 64,90 değilde 89 tl gibi (bu fiyatı ben uydurdum) farklı bir fiyat verecekler. Kısacası şuan 2 yıl taahhüt verirseniz onların elleri kolları bağlanacak ve 2 yıl size zam yapmadan kotasız interneti kullanabileceksiniz. Ben öyle yaptım. Ağustos ayında 24mb hızdaki 50 gb kotalı internetimi 4 tl fark ödeyerek 34mb ve 100 gb kotalıya geçirdim. Şimdi yılbaşında akk kalkınca bana şuanki 199 tl ye sattıkları kotasız interneti vermek zorunda kalacaklar. Yani yaklaşık 1.5 sene boyunca ben 67,75 TL den 34mb sınırsız internet kullanacağım. Haaa sözleşme süresi bitince beni arayıp "kusura bakma gardaş sen 1.5 senedir 199 tl olan paketi 67,75tl ye kullandın o sebeple sena sunacağımız paket 34mb hızda akk siz 199 tl" diyebilirler. Bunda abes bir şey yok. bende türknete geçerim. bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: cuhadarzade

50 mbit 50 veya 75 gb kotalı 89 tl ye kullanıyorum ttnette şu an. İnşallah hızda değişme olmaz yoksa yine müşteri hizmetlerini arayıp ana avrat sövmek gerekicek.
    Aynı tarifeyi kullanıyorum. Daha 1 hafta falan oldu geçeli. 19 kasım'da başvurmuştum. O zaman AKN sonrası 35'e düşecek şeklindeydi. Eğer sabit 50 olursa -ki son açıklamalardan sonra bir son saniye geri vitesi olmazsa sabit olacak gibi- tadından yenmez. Zaten şu an en uygun tarife netspeed'in 75mbps'ye kadar 76 lira olan tarifesi. Benim 89 liraya modem de dahil olduğu için ve zaten hattım en fazla 50mbps desteklediği için arada pek fark yok benim açımdan. Umarım TT son anda çark etmez.
  • Ben TTNET 16mbit kotasız internet kullanıyorum. 90 TL fatura ödüyorum ve taahütümün bitmesine 1.5 sene var. Eğer kotalı tarifelerde AKN gerçekten kalkarsa, ben bu durumda ne yapacağım? Boş yere pahalı internet mi kullanacağım yoksa benim durmda olanlar için bir açıklama var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuhadarzade

50 mbit 50 veya 75 gb kotalı 89 tl ye kullanıyorum ttnette şu an. İnşallah hızda değişme olmaz yoksa yine müşteri hizmetlerini arayıp ana avrat sövmek gerekicek.
    Sözleşmenin yanlış hatırlamıyorsam 7. maddesinde bu konu müşterinin aleyhine olacak şekilde düzenlemez diyordu. Yani hızınızı düşüremezler bu çok net. Ancak hattınız desteklemiyor size 50 değilde 34mb vereceğiz derlerse o zamanda faturanızda indirip yapmak durumundalar. Bu konuda sizin bir sorununuz olacağını sanmıyorum.
  • Taahhütü olan müşterilerin fiyatlarına etki yapamadıklarından taahhütleri bitene kadar BTK tarafından büyük ihtimalle kota olayına izin verildi. Kota olayı taahhüt bitince bir daha müşteriye sunulmayacak. Yani kotalı paketler önceki kasım faturasındaki bilgilendirme gibi olacaktır. Yani kota kalkıyor ayağına düşük pakete geçerken 2 kere düşünün. 1 Ocak da yenileyecekleri paketleri beklemelerini ya da başka İnternet sağlayıcılarını tercih etmenizi öneririm.

Merak ediyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bayiler, müşteri hizmetleri telefon, facebook, twitter, destek sistemi hep kota olayının aknli müşterilere taaahüt bitene kadar devam edeceğini söylüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drktower -- 6 Aralık 2018; 14:45:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drktower

Taahhütü olan müşterilerin fiyatlarına etki yapamadıklarından taahhütleri bitene kadar BTK tarafından büyük ihtimalle kota olayına izin verildi. Kota olayı taahhüt bitince bir daha müşteriye sunulmayacak. Yani kotalı paketler önceki kasım faturasındaki bilgilendirme gibi olacaktır. Yani kota kalkıyor ayağına düşük pakete geçerken 2 kere düşünün. 1 Ocak da yenileyecekleri paketleri beklemelerini ya da başka İnternet sağlayıcılarını tercih etmenizi öneririm.

Merak ediyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bayiler, müşteri hizmetleri telefon, facebook, twitter, destek sistemi hep kota olayının aknli müşterilere taaahüt bitene kadar devam edeceğini söylüyor.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136172490
    şu mesaj size mantıklı gelmiyor mu ?
    tam dedim yeni abonelik yapıyım dedim akabinde sizin mesajınızı gördüm
    beklemek mi avantajlı yoksa sımdıden abone olmak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Drktower

Taahhütü olan müşterilerin fiyatlarına etki yapamadıklarından taahhütleri bitene kadar BTK tarafından büyük ihtimalle kota olayına izin verildi. Kota olayı taahhüt bitince bir daha müşteriye sunulmayacak. Yani kotalı paketler önceki kasım faturasındaki bilgilendirme gibi olacaktır. Yani kota kalkıyor ayağına düşük pakete geçerken 2 kere düşünün. 1 Ocak da yenileyecekleri paketleri beklemelerini ya da başka İnternet sağlayıcılarını tercih etmenizi öneririm.

Bu konuda kasım ayında bir açıklama yapıldı ama herkes yanlış anladı. Yapılan açıklamaya göre mevcut kotalı ve 2 yıl taahhüt veren müşterileri mağdur etmemek için akn noktasına gelince hız düşürülmeyecek ek kota uygulanacak. Bu ek kota uygulamasıyla bir nevi kotasız gibi işlemlerine devam edecek. Fakat taahhüt biter bitmez size gerçek sınırsız paket sunarken bilin ki önceki ödediğiniz faturadan çok daha fazlasını isteyeceklerdir.

Neyse sonra yapılan açıklama ise yukarıda yazdıklarımı iptal eden bir açıklama oldu. zira ceo denilen ttnet yöneticisi bütün kotaların, akk, akn, süre aşımı vs.. uygulamaların bütün paketlerden kaldırılacağını, 1 ocaktan sonra sadece hıza bağlı yeni paketlere yeni fiyatlarla tekliflerde bulunacaklarını söyledi.

Kısacası bence Türknet bu işi bizim lehimize çevirdi. Üstelik Türknet'te taahhüt olmadığı için istediğiniz zaman cayabiliyorsunuz. Keşke benim semtimde de türknet olsa ama malesef yok.

• Şimdi 35 GB AKNli bir pakete 60 ₺ ödeyen bir müşteri ile 100 GB AKN'li bir pakete 90 ₺ ödeyen müşterinin sınırını tamamen kaldırırsan. Müşteri şikayetleri artacaktır. Neden o adam ucuza alırken ben pahalıya kullanıyorum tarzı olaylar yaşanacak. Taahhüt yapan bir adamın fiyatını da birden artıramazsın. Kurallar gereği sözleşmede ne imzalandıysa tarih bitene kadar etki yapamazsın.

Türk telekom burada hak veriyorum. Tek yapabilecekleri insanları kırmadan biraz da hızı artırarak taahhüt bitene kadar hizmet sunmaya çalışıyorlar.

Röportaj da net cevaplar verselerdi. Ayriyeten sitede sıkça sorulanlar da AKN'li taahhüt yapmış müşterilere ne olacağı tam belirtilmiyor. Çünkü paketlerde fiyat farkı var. Fiyat farkı olmasa direk bu olayı açıklayan arkadaşa inanırdım. Ama 1 Ocak görmeden bir şey diyemem. Olaya kendi açımla baktığım da adamların yapabileceği tek çözümün bu olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drktower -- 6 Aralık 2018; 14:59:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: board728

Geçen sene hazirandan beri 24mbps üstü aknli paket satmıyor superonline
    Türk Telekom hocam, Superonline değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

Bende aynısını kullanıyorum ya mh yi arayın yada bayiye gidin

İnternet sitesindeki paketler kazık

Bende 50 mbpsye geçmeyi düşünüyorum 85 üzeri fiyat çekmeseler geçebilirim

Alıntıları Göster
    Bugün bizim müdür yeni bağlatti evine. 100mbps 50gb akn 90 lira odeyecekmis. Benim aklıma yatti ama bize ayni fiyattan verirler mi ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

arkadaşlar benim internet kontratım bitti /(EVDE) maksimum alıcagım hız 16 kontrol ettirdim..türktelekom bayiden bana 16 lık tarife 50gb dediler 64.90tl... bende dedim kota kalkıcak evet kalkıcak ama fiyatlar değişicek dediler...? ne yapiyim bekliyim mi? yeni tarifeleri yoksa bunu alıp en kötü ihtimal tarifemi değiştiriyim cayma bedeli ödeyerek ? çok kararsız kaldım....

bu ay sonu fiyatlar degişicek dedi.. bayi.
    tamamen ŞAHSİ FİKRİMDİR,

aynı durumda olsam,
    ihtiyaçlarımı karşılayacak bir tarifeden devam ederdim,

forumda birkaç resim / yazı gördüm yeni tarifelerin fiyatları UÇMUŞ GİTMİŞ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeni.üye

Biraz önce müşteri hizmetleri ile konuştum. Verdiği teklif ve 1 ocak sonrası akn durumu şöyle.

24 Mbps 50 Gb AKN 51,9 Tl + Telefon 10 Tl + 100 Dk 9 Tl + Modem 10 Tl

Toplam 80,9 TL

1 Ocak sonrası akn bitiminde hız 10 Mbps olacak dedi. eski sistemde 8 Mbps oluyormuş.
    işte bu ?

hani AKN siz hayat ?

limitsiz AKN'siz İNTERNET ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Rango-

Bugün bizim müdür yeni bağlatti evine. 100mbps 50gb akn 90 lira odeyecekmis. Benim aklıma yatti ama bize ayni fiyattan verirler mi ki?

Alıntıları Göster
    Normalde verilmesi lazım ama herkese farklı fiyat çekiyorlar

Ben 24 kullanıyordum önceden genele göre fazla para ödüyordum

Kime ne tutturdularsa veriyorlar işte

90 lira 100 mbps iyi fiyat ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Leiurus

Şimdi durum şu: En az 2 yıl taahhüt verip size bildirilen ücreti kabul ederseniz yılbaşından sonra akk kalkacağı için aynı fiyata zam yapamayacaklar ve 2 yıl boyunca size sunuluna hızda sınırsız kullanabileceksiniz. Yok ben yılbaşını bekleyim diyorsanız o zaman size yine aynı hızda ve akk olmayan aynı paketi sunacaklar ve yine 2 yıl taahhüt verirseniz 64,90 değilde 89 tl gibi (bu fiyatı ben uydurdum) farklı bir fiyat verecekler. Kısacası şuan 2 yıl taahhüt verirseniz onların elleri kolları bağlanacak ve 2 yıl size zam yapmadan kotasız interneti kullanabileceksiniz. Ben öyle yaptım. Ağustos ayında 24mb hızdaki 50 gb kotalı internetimi 4 tl fark ödeyerek 34mb ve 100 gb kotalıya geçirdim. Şimdi yılbaşında akk kalkınca bana şuanki 199 tl ye sattıkları kotasız interneti vermek zorunda kalacaklar. Yani yaklaşık 1.5 sene boyunca ben 67,75 TL den 34mb sınırsız internet kullanacağım. Haaa sözleşme süresi bitince beni arayıp "kusura bakma gardaş sen 1.5 senedir 199 tl olan paketi 67,75tl ye kullandın o sebeple sena sunacağımız paket 34mb hızda akk siz 199 tl" diyebilirler. Bunda abes bir şey yok. bende türknete geçerim. bu kadar basit.

Alıntıları Göster
    insanlarda aptal degil taahüt bittiginde daha yüksek fiyat teklif ederlerse müsteri başka seçeneklere yönelir.sonuçta bu bizim elimizde yada internetini kapatırır. burada çoğu insan gidipte internete 100-150 tl vermek istemez ülkenin gelir seviyesinin düşündügümüzde çoğu aileye fazla gelir ama ben böyle bir şey yapacaklarını düşünmüyorum adamların taahüt yapmak istemesi müşteri başka firmalara kaçmasın diye elinden tutmak istiyor. bence ne zaman oldugu önemli degil taahüt veren biri her halukarda interneti digerlerinden daha uyguna kullanır.bizi bile ayda 40 kere arıyorlar

• ocakta taahhüt bitiyor. Hızım 24 akk 75.

35 hız istiyorum. akk 75 olan 71 TL lik paket var. Ocağı beklesem mi yoksa bu pakete geçsem mi ? Bi akıl verin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Osvajac

Lehine cikmiyo zaten en uygun kotasiz paket 80tl olacak ttnette bu halde lehine olma gibi bi durum yok zaten,

internet sinirsiz olacak denildiği gibi fiyatina fahiş oranda bindirme yapilarak tabii ki...
    Millet başka iss'lere geçer. 100 mbite 300 lira fiyat çekseler kim alır?

• son 1 ay kala nedense telekom elemanları bizim apartmanın altındaki fiber kutusunu söktü sokağın başında olan yetiyormuş tek söyleyebildikleri bu ama daha önceden modeme gelen hız 120 lerde iken şuan 75 e düştü neyin peşindelerse yakında çıkar 5 gündür aksatmadam apartmanda her gün çalışma yapıyorlar fakat kaliteyi düşürdüler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i.y4114 -- 6 Aralık 2018; 16:5:24 >
  • 100 mbps 50 gb akk olan adamla 100 gb 200 gb akk olan adamın arasında 20-30 tl her ne kadarsa fiyat farkı var. Akk kalkarsa 200gb akk li adam fazla para verecek onun suçu ne?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.