Şimdi Ara

Türk Telekom 4.5G vs. Vodafone 4.5G (İZMİR/BUCA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
4.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 22
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 98
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 47
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nicktatör (98 mesaj) gurme35 (18 mesaj) maaart (6 mesaj) Lexco (6 mesaj) krkmz1666 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (126 mesaj) Mobil (25 mesaj) (15 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Mobil Operatörler >> Türk Telekom >> Türk Telekom 4.5G vs. Vodafone 4.5G (İZMİR/BUCA)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel
    Bana da VF daha mantıklı gibi geldi. Hem 8gb veriyor hemde taahhüt az. Ama @Jazzalyn hocam VF baz istasyonu kurar mı?
    Bizim evde 3'üde patates şikayetçi olsam kurarlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicktatör -- 23 Şubat 2021; 6:46:16 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel
    Şu ülkeye neden 5 yada 10 mbps sınırsız mobil internet vermiyorlar anlamıyorum. Yapsalar uğraşmayız zaten 5G geliyor. BTK'ya şikayet etmek lazım sağlam bir kitle ile. Mesut Çevik önder olursa sağlam şikayet olur
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel

TT 4.5G - VF 4.5G devlerin kapışması!

Kim alacak sizce?  

|
    |
  • Yarbay
    6658 Mesaj

Vodafone veriyor.
    |
    |
    SonAteistHoplatanTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel

Bugün interneti 50 yapıcaktım. Aradım sitede 124.90 olan internet parası kabul ettiğimde bir anda 158.90 oluyor. Dedim bune ya nasıl yükseliyor böyle dediler efendim vergisi zartı zurtu. Kabul etmedim 35 yeter dedim kapattım. Bir daha da bu Telekom'la işim olmaz.

Taahhüt bitsin direkt değiştireceğim. Vodafone alıcam, aynı altyapı olsada. Hem faturalı hat, hemde ev interneti. Kafa var adamlarda, Allah'ın gavuru ingilizler geldiler Türkiye'ye Vodafone olarak. Hem başarılı oldular bozuk bir altyapıyla hemde ev interneti felan ucuz veriyorlar. Vodafone adamdır, gerisi yalandır.

Ahmaklık edip Turkcell aldık, ulan sen nasıl Turkcellsin? Türk Türk'ü kazıklar mı?

(Online ders sezonu açılmadan önce 10 mbps limitsiz 129.90 olan superbox'u 199.90 yapan fırsatçı Turkcell'den bahsediyorum.)

Vodafone ise adamlık yapıp, redbox kotalarını arttırdı ve fiyatlarıda ucuzlaştı bir tık.

Vodafone fiyat/performans operatörüdür. Aksini iddia eden vodafone'dan kazma sapı yemiştir.

Türk Telekom LOSE

Turkcell LOSE

Vodafone WİN..

• Onbaşı
    28 Mesaj

Turkcell'in sunduğu Limitsiz paketler suistimal edildi. Ondan dolayı o yola gittiler.

Türk Telekom data için tarife çıkartmıştı sanırım, ve ucuzdu.

Birçok bölge 0,2mbps, tarifeler dışında Vodafone "bana göre" çoptur. Size göre güzel.

Ayrıca VodafoneNet kullandım 1 sene, akşamları yurt dışına çıkışlar çöp tam anlamıyla çöp. Ve 3 ayda bir Fix genel veri merkezleri çöküyor.

Evde fiyat konusuna gelecek olursak, TurkNet'e benzetebiliriz. Ucuz olmazsa kim tercih edecek ki?

Sağlıklı kullanmalar.

Ayrıca Telekom'da 50mbps 114,90 kullanıyorum. Ve Vodafone ile kıyaslanamaz bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulboeu37 -- 23 Şubat 2021; 14:34:0 >
    |
    |
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Frankfurt sunucusuna ping değerlerim ektedir:

Aylık 1.2TB kullanımım var, VDSL hat. Fiber olsa tadından yenmez
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 13 saat 59 dakika kadarı kaldı.

Aynen katılıyorum. Vodafone'un mobil internet hızı bence kötü. Şebekesini de beğenmiyorum. Durduk yerde 4.5G'deyken 3G'ye ve 2G'ye düştüğünü bizzat gördüm. Hani 4.5G çekmese okey ama her sinyal full çekmesine rağmen durum böyleydi. Tamam Türk Telekom Mobilde çok mükemmel değil,, ama bana göre Vodafone'dan daha iyi. Sabit altyapida da altyapi Türk Telekom'a ait olduğu için daha iyi hizmet sunduğu bir gerçek. Ben de mesela Millenicom kullanıyorum ama Türk Telekom'un da daha kaliteli hizmet sunduğunu kabul ediyorum. Tabii buna göre fiyatı da değişiyor. Şu an aldigim hizmet fiyatına göre uygun olduğu için kullanmaya devam ediyorum. Sabitte Türk Telekom, Mobilde ise Turkcell ve Türk Telekom iyidir. Vodafone eskiden iyidi. Son yıllarda kalitesi düştü bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurme35 -- 23 Şubat 2021; 14:50:17 >
    |
    |
    bulboeu37 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel

Suistimal derken? Ve nasıl paketler sundu?
    |
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel
    VF deneyeceğim ilk umarım pişman etmez.
    |
    |
  • Onbaşı
    28 Mesaj

Az önce komşuya VodafoneNet'den gelmişler, kapının önüne çıkmıştım. İnternetiniz var mı dediler, 50mbps Telekom kullanıyorum dedim. Fiyat nedir dedi, 114,90 dedim. Ne kadar verimli dedi 48mbps alıyorum dedim.

Abi bizde 84,90 dedi. Taahhütün ne zaman bitiyor dedi. Aralıkta yeniledim dedim. İyi günler diyip gittiler
  • Onbaşı
    28 Mesaj

Limitsiz 199 TL idi sanırım, hız sinirida yoktu (hatam varsa düzeltin. Unuttum biraz)
    |
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel

Gavur kafası işte düşük bütçeliyede internet veriyor. Bizim Telekom ve Turkcell?

Turkcell 16 ADSL'yi 100 TL veriyor şimdi. Türk Telekom 85'e veriyor.

Vodafone, TürkNet, Millenicom, Netspeed şimdilik benim favorilerim. Tabii vodafone'un müşteri temsilcisine ulaşmak donald trump'a ulaşmak gibi birşey.

Vodafone kafa yapısı reklam üzerine, reklamdan gelen sazanları avlıyan bir firma.

Turkcell ise sadece mobilde iyi çektiği için büyüyen bir firma. Halk mobilde iyi çekiyorsa evde interneti de iyi çekiyor diye atlıyor. Sonradan farkediyor TT altyapısı ile 5 mbps aldığını.  

Türk Telekom'da dev bir tekel olduğundan dolayı çok abonesi var. Türk Telekomda taahhüt olmasa, cayma bedeli olmasa şuan 100 bin müşterisi kalmıştı. Çok tekellik dönüyor, herşeyin sorumlusu Türk Telekom.

Bir yere KabloNet fiber getirmek istese izni Türk Telekom veriyor nasıl bir sistem lan bu?

Bugün Türk Telekom Altyapı Ekibi geldi, dağıtım kutularına çıktılar, malum bizim burda kepçe kabloları kopardığı için. Bütün dağıtım kutularına çıktılar, yaptılar kahve falan ikram ettik. Sohbet ettik, aynen benim dediğim gibi dedi oda buraya fiber gelmesi imkansız yatırım olmaz dedi. Ve de hat alıcaksan TT önermem dedi, sordum neden TT en çekmeyen operatör. Frekans dedi, ama dedi ki en büyük eksiklik baz istasyonu eksikliği dedi.;

Hattımı sordurdum 50 mbps rahat gelir dedi. Adamlar gider gitmez üst komşunun interneti gitti. :D

Bir daha gelecekler belki yarın, yada öbür gün.

Ama kablonun kopması iyi oldu, hattım 35 mb den 50ye yükseldi.   

|
    |

• Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel

Superbox için miydi?
    Superbox için ise 279 TL'di.
    |
    |
  • Yarbay
    2803 Mesaj

Türksat kablo telekomdan izin almıyor!
    |
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel

Kimden alıyor?
    Superonline kimden alıyor?
    Vodafone kimden alıyor?
    |
    |
    maaart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel
    Her b*k Telekomdan soruluyor çalışan görevliye sordum. TT ihaleyi veriyor Türksatta döşüyor.
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 13 saat 59 dakika kadarı kaldı.

Bir yere KabloNet fiber getirmek istese izni Türk Telekom veriyor nasıl bir sistem lan bu?

KabloNet, Türk Telekom'dan izin almaz. İkisinin altyapısı bağımsız. Yalnızca KabloNet yurtdışı çıkışları olarak TT'yi kullanır, ki onun da bu konuyla ilgisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2803 Mesaj

Kendi altyapısı olan turksat ve sol fiber gibi firmalar ilgili belediye aykomesinden kazi izni-ruhsatı alıp hat çeker...
    |
    |
  • Binbaşı
    1237 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SonAteistHoplatanTR

Konu Sahibine Özel
    Türk Telekom'un kendi görevlisine sordum gerekli izinleri felan her şey TürkTelekom'un elinde dedi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
backlink paketleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.