Şimdi Ara

Türk Tarihi ve Mitolojisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

(Okumadan önce koyduğum PP ye laf edecek arkadaşlar hoş durduğu için koydum.)

Başka ülkeler Yunan ve İskandinav mitolojisini dizilerden , filmlerden , oyunlardan aşılayabildiği kadar aşılıyor. Bizde böyle yapsak mesela Kayra Han 'ı fln anlatabildiğimiz kadar anlatsak efsane olmaz mı ? Dünya ülkelerinin bize bakış açısı feci değişmez mi ? Sizin görüşleriniz nedir ?

• Hayır olmaz Dünyanın bakış açısı şuanda ne olduğuna göre değişir bin yıl önce aranızda kan bağı bile kalmamış gerçek türklerin neler yaptığı mitolojilerinin ne olduğu önem taşımıyor.
    Türkiye islamcı arapsever türk düşmanı bir ülke dolayısıyla medeni ülkelerin midesi bulanması gayet doğal.
    Türkiye böyle bir ülke olduğundan dolayı film,dizi,oyun çıkıcaksa [ki çıkıyor] bunların ℅98i osmanlı hanedanlığı hakkında olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 27 Şubat 2021; 17:44:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında çok haklısın,şahsen türk mitolojisinin yünan mitolojisinden eksik olmadığını hatta daha büyük olduğunu ve daha çok içine çektiğini düşünüyorum.

Cezalandırıldıktan sonra yer tengri(Erlik Han)hapsedildiği yerden çıkmak için verdiği mücadeleden bile min.2 sezon dizi çıkar diye düşünüyorum.Kaldı ki bunun yanında Ak Ene'nin yaşam ruhları dağıtması gibi o kadar fazla ve içine çeken konular var ki saymakla bitmez...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.