Şimdi Ara

Türk tankına Japon motoru! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
277
Cevap
3
Favori
9.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KEndi ideolojileri uğruna şu yapılan savunma sanayi atılımlarını küçük gösterme çabaları yok mu buradaki bazılarının

Güler misin ağlar mısın?

Türkiyenin 10 sene önce savunma sanayiinde dışa bağımlılık oranıyla şimdi oranı bir araştırın bakalım.Ondan sonra onlar yabancı istemezük dersiniz:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 29 Aralık 2013; 20:19:17 >
  • LanciaDeltacı kullanıcısına yanıt
    Nükleer denizaltı ile tankın bağlantısı nedir anlayamadım.Nükleer denizaltılarını boğaza yerleştirdiğimiz HF deniz radarıyla bir kaç filo hariç tüm deniz altı geçişlerini izleye biliyoruz.Bu işlerin içerisinde olan birisi için yanlış kelimeler acemi cümleler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Hawk

quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Bir araştır bakalım nelerimiz varmış.

he canım he

UMTAS

OMTAS

Çocuk gibi cevap vermeden önce göz atsaydınız keşke.

Çocukla çocuk olma yahu.. Muhtemelen 7/24 pc bağımlısı bir bireydir yine olası muhtemelen bir hamlesi "ben senin yaşın kadarr bu işleri bilioyurm oğleaaum" olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari S.p.A.

quote:

Orijinalden alıntı: 26_____

artık tankla tüfekle savaş mı kaldı??

türk diosun motor japon???

neyse bnce gereksiz yatırım boşverin

Battle of 73 Easting'i bir araştır istersen.

Tanklar savaş alanlarının eksilmez bir parçasıdır.

Bizim gibi ülkeler için değil.Senin savaş uçağında kullandığın kod bile yurtdışı bağlantılı.Herşeyini biliyorlar.Bugün artık tank güçlü ülkelere karşı yürüyen bir tabuttur.Eğer sende güçlü değilsen tabi.Biz o statüde bir ülke olmadığımızdan dünyanın en iyi tankıylada donatsan ülkenin her tarafını işe ya-ra-maz.Adam binlerce km öteden oturduğu yerden tuşa basarak tepene füzeleri indirir, sen ne ile karşılık vereceksin ona?Nükleer denizaltısı boğazın altından geçer ruhun bile duymaz.Hiçbirini tespit edecek teknolojimiz yok çünkü.Daha füze rampalarını bile kuramıyoruz NATO'dan yardım geliyor.Konuda çok fazla olayla alakasız ve sıfır bilgi ile yazan vatandaş var.Sonrada bana cahil diyorlar.

İnsanın cehaleti konusunda cahil olması daha kötüdür - Saint Jerome

• quote:

Orijinalden alıntı: Sefa Ayrılmaz

Nükleer denizaltı ile tankın bağlantısı nedir anlayamadım.Nükleer denizaltılarını boğaza yerleştirdiğimiz HF deniz radarıyla bir kaç filo hariç tüm deniz altı geçişlerini izleye biliyoruz.Bu işlerin içerisinde olan birisi için yanlış kelimeler acemi cümleler.

Hayır hiçbirini tespit edemezsiniz.Adamların hem uçakları hem denizaltıları radara yakalanmıyor ( hepsi değil tabi ), tespit edemiyorsunuz.Tespit etseniz bile ne yapacaksınız?Karşı koyacak teknolojin yokki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LanciaDeltacı -- 29 Aralık 2013; 20:30:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

quote:

Orijinalden alıntı: DRAMBORLEG

quote:

Bu devirde tank kalmadı artık.Özellikle bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinin tanka ihtiyacı yok.Tank artık askeri harekatların son aşamasıdır.En önemlisi hava gücü ve donanma artık.Tank ile ne yapacaksın Allah aşkına?Gereksiz yatırım.Birde Türk malı diye lanse etmiyorlar mı şunları..Cahil halkta sanıyorki artık tank uçak yapmaya başladık..

Bu yorumu yapıyorsun ve insanları cahil olmakla mı itham ediyorsun? Bi sen biliyorsun

Sen yukarıda yazdığımı oku ona göre cevap ver.Bilip bilmeden konuşuyorsunuz hepiniz elinizde klavye.O tank ile ne yapacaksın bir anlat desem ne diyeceksin?Hadi soruyorum.

Tankı savaş sahnesinden de çıkardınız ya helali hoş olsun.

İki denk ülke karşılaştığında Örneğin Türkiye-Yunanistan arasında çıkacak bir krizde her iki tarafında hava ve deniz kuvvetleri birbirleriyle boğuşurken Trakya'da zırhlı birlikler sayesinde ilerlemeyi başaran hem maddi kazanç hem de psikolojik açıdan bir adım öne geçecektir.

Havadan füzeyi salla, her şeyi yok etsin ile olmaz bu işler. Sağlam, hızlı, çevik ve bakımı kolay bir tank kara kuvvetlerinin bel kemiğidir.

• Ahaha yerli malı öyle mi hahahahahahahaha hiç güleceğim yoktu.
  • Millet hala Milli tank diyince %100 türk üretimi sanıyor, sonrada burada yok efendim atak projesi italyan, altay projesi güney kore projesiymiş. Üstüne milli korvetimiz için de aynıları söylenmişti ki her üretimde yerlilik yüzdesi arttı.

Dünya üzerinde bu tarz projelerde çoğunlukla konusunda uzmanlaşmış firmaların ürünleri kullanılıyor. Kalkıp sen motor yapmaya kalksan hem o verimi alamayacak hem üstüne harcadığın paraya yazık olacak hem de proje zamanı artmış olacak. Bu demek değil ki kendi motorumuzu üretmeyelim, üretelim tabi ama önce oradan başlanılmıyor.
  • Bu ülkenin başarılarını hazım edemeyen kökleri dışarda olan insanlar topluluğu yine konuya damlamış.

Biri demiş tank savaşımı kalmış biri demiş helikopter çakılmış öteki gelmiş %100 yerli değil demiş.

Bunların hepsini Allaha havale ediyorum.

Ulan Sıfırdan %100 yerli tank yapmak kolaymı? Sıfırdan %100 yerli motor yapmak kolay mi?

ABD M1 Abrams tankının topunu bile Almanlar'dan alıyor. Her 2 dünya savaşına girmiş ABD !

Motoru japonlardan aldık diye hemen yok agabe caponlardan almışız yerli değil bu.

Tankda yerli olmayan parça sadece motoru!
    Topu MKEK Yapıyor
    Tankda kullanılacak bütün sistemleri Aselsan Yapıyor
    Zırhıda Roketsan üretiyor.

Daha ne istiyorsun?

Atak Helikopterinde %70'i yerli motoru ABD malı.

Tankların devri kapandı diyenler Körfez savaşında saddam'ın tanklarını kimler imha etti ona baksın.

Tanklar Savaş alanlarının eskilmez parçasıdır!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu devirde tank kalmadı artık.Özellikle bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinin tanka ihtiyacı yok.Tank artık askeri harekatların son aşamasıdır.En önemlisi hava gücü ve donanma artık.Tank ile ne yapacaksın Allah aşkına?Gereksiz yatırım.Birde Türk malı diye lanse etmiyorlar mı şunları..Cahil halkta sanıyorki artık tank uçak yapmaya başladık..

Bu yorumu yapıyorsun ve insanları cahil olmakla mı itham ediyorsun? Bi sen biliyorsun

Sen yukarıda yazdığımı oku ona göre cevap ver.Bilip bilmeden konuşuyorsunuz hepiniz elinizde klavye.O tank ile ne yapacaksın bir anlat desem ne diyeceksin?Hadi soruyorum.

İki denk ülke karşılaştığında Örneğin Türkiye-Yunanistan arasında çıkacak bir krizde her iki tarafında hava ve deniz kuvvetleri birbirleriyle boğuşurken Trakya'da zırhlı birlikler sayesinde ilerlemeyi başaran hem maddi kazanç hem de psikolojik açıdan bir adım öne geçecektir.

Havadan füzeyi salla, her şeyi yok etsin ile olmaz bu işler. Sağlam, hızlı, çevik ve bakımı kolay bir tank kara kuvvetlerinin bel kemiğidir.

Tankı savaş sahnesinden nerede çıkarmışım?Yunanistan gibi bir ülke ile mi kıyaslayacağız Türkiye'yi?Sizin rakibiniz Suriye, Yunanistan vs bilimum komşu ülkeler ise zaten onlardan daha güçlü bir ülkeyiz.Ama bugün bir İran'a kafa tutamazsın.Nükleer gücü elinde barındıran bir devlete kafa tutamazsınız.Senin nükleer gücün var mı?Yok.O zaman o adam seninle savaşa girmekten çekinmez.Zaten günümüzde o eskisi gibi savaşlar kalmadı, artık olmayacakta.Çok daha ağır sonuçları olacak savaşlara girilecek.Nükleer ve biyolojik silahlar kullanılacak.

En basitinden savaş çıktı ( ileride kaçınılmaz son ), İngiltere'yi karşına aldın ( Abd bile demiyorum ) ne yapacaksın İngiltere'ye söyle bakalım?Adam seni ordan dakikalar içinde yerle bir edecek, kritik noktalarını ortadan kaldıracak teknolojiye sahip, sende capon motorlu tankına biner kaçarsın artık.

Hocam anlaşılması gereken ve benimde söylemeye çalıştığım nokta şu.Tank evet çok önemli ama tank işi bitirmek için vardır.Sen siler süpürürsün savaşa girdiğin ülkeyi, ardından tankların ile girer ve bölgeyi tamamen kontrol altına alırsın.Yani bizim gibi ülkeler için tank gereksiz yatırımdır.Çünkü ne hava ne deniz gücümüz var.Ne kendine ait adam gibi sayıda uçağın nede kendine ait adam gibi bir teknolojiye sahip deniz gücün var.Yani safsata bunların hepsi.

• quote:

milli tankın milli enkaz olması elin oğlu açısından bu kadar kolay. peki sen bunu yapabiliyor musun işte bütün mesele bu.

animasyon olduğuna bakmayın gerçeği de mevcut

• Benim anlamadım neden herkes her şeye yorum yapıyor. Tabi ki özgür platform ama bilmiyorsan en azından pek bilgim yok falan de yada hiç konuşma sus yani.

Biraz trmilitary adresine göz gezdirin arkadaşlar. Yazı yazamazsınız bir çoğunuz çünkü izin yok sayfada gördüğümüz gibi bilgisiz arkadaşların bilgiliymiş gibi konuşmalarını engellemek için. Ama okuyun bol bol tavsiye ederim çok güzel beyin fırtınası yapılıyor. Ayrıca savunma sanayiden de haberdar olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrari S.p.A.

Bu ülkenin başarılarını hazım edemeyen kökleri dışarda olan insanlar topluluğu yine konuya damlamış.

Biri demiş tank savaşımı kalmış biri demiş helikopter çakılmış öteki gelmiş %100 yerli değil demiş.

Bunların hepsini Allaha havale ediyorum.

Ulan Sıfırdan %100 yerli tank yapmak kolaymı? Sıfırdan %100 yerli motor yapmak kolay mi?

ABD M1 Abrams tankının topunu bile Almanlar'dan alıyor. Her 2 dünya savaşına girmiş ABD !

Motoru japonlardan aldık diye hemen yok agabe caponlardan almışız yerli değil bu.

Tankda yerli olmayan parça sadece motoru!
    Topu MKEK Yapıyor
    Tankda kullanılacak bütün sistemleri Aselsan Yapıyor
    Zırhıda Roketsan üretiyor.

Daha ne istiyorsun?

Atak Helikopterinde %70'i yerli motoru ABD malı.

Tankların devri kapandı diyenler Körfez savaşında saddam'ın tanklarını kimler imha etti ona baksın.

Tanklar Savaş alanlarının eskilmez parçasıdır!

+1
    Neyse ki aklı selim arkadaşlarımız paylaşım yapıyor

• quote:

milli tankın milli enkaz olması elin oğlu açısından bu kadar kolay. peki sen bunu yapabiliyor musun işte bütün mesele bu.

OMTAS VE UMTAS diye arat neler bulacaksın sana ödev. Antitank var diye vaz mı geçelim bu tank üretiminden. Bu mantıkla ne uçak yapalım ne gemi nasıl olsa tüm güdümlü sistemler bunları vurabilme yeteneğine sahip. Bi de şu japon motorunu duyunca Hani yüzde yüz Türk malı olacaktı diyenler var ya bi bitmediniz diyorum.

• şu yerli muhabbeti ve her girişimi baltalamaya çalışan insanlar çok sıkmaya başladı. bürokrasde de böyle insanlar çoğunluktaysa vay halimize. keşke bu gelişmeleri hiç haber bile yapmasalar da bir şeyler yapmaya çalışıp üstüne hakarete maruz kalan insanların da emekleri ziyan olmasa. adama tank diyosun nükleer deniz altı diyor kısa menzilli füze diyosun niye 5000 km değil diyor.
  • quote:

/>

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tankı savaş sahnesinden nerede çıkarmışım?Yunanistan gibi bir ülke ile mi kıyaslayacağız Türkiye'yi?Sizin rakibiniz Suriye, Yunanistan vs bilimum komşu ülkeler ise zaten onlardan daha güçlü bir ülkeyiz.Ama bugün bir İran'a kafa tutamazsın.Nükleer gücü elinde barındıran bir devlete kafa tutamazsınız.Senin nükleer gücün var mı?Yok.O zaman o adam seninle savaşa girmekten çekinmez.Zaten günümüzde o eskisi gibi savaşlar kalmadı, artık olmayacakta.Çok daha ağır sonuçları olacak savaşlara girilecek.Nükleer ve biyolojik silahlar kullanılacak.

En basitinden savaş çıktı ( ileride kaçınılmaz son ), İngiltere'yi karşına aldın ( Abd bile demiyorum ) ne yapacaksın İngiltere'ye söyle bakalım?Adam seni ordan dakikalar içinde yerle bir edecek, kritik noktalarını ortadan kaldıracak teknolojiye sahip, sende capon motorlu tankına biner kaçarsın artık.

Hocam anlaşılması gereken ve benimde söylemeye çalıştığım nokta şu.Tank evet çok önemli ama tank işi bitirmek için vardır.Sen siler süpürürsün savaşa girdiğin ülkeyi, ardından tankların ile girer ve bölgeyi tamamen kontrol altına alırsın.Yani bizim gibi ülkeler için tank gereksiz yatırımdır.Çünkü ne hava ne deniz gücümüz var.Ne kendine ait adam gibi sayıda uçağın nede kendine ait adam gibi bir teknolojiye sahip deniz gücün var.Yani safsata bunların hepsi.

Forumda bugüne kadar okudum en bilmeden biliyor gibi yorum yapan kişisiniz sayın LanciaDeltacı
    Bir de insanları aşağılayıp ben işin içindeyim bir naneden çaktığınız yok boş yorum yapmayın havalarına giriyorsunuz ya o kısımlar iyice komik duruyor.
    "Adam bin kilometre öteden tuşa basıyor abi" yorumunuz ne kadar sığ ve kahve ağzı olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. İnsanlara bilmiyorsun sus derken sorarlar adama sen neyi biliyorsun diye.

Hayatını savaş stratejileri üzerine adamış yüzlerce insan bilmiyor bir tek siz biliyorsunuz. Keşke söyleseydiniz de Genelkurmay Başkanlığı milyarlarca doları boşa harcamasaydı. Tank gereksizmiş uzaktan vuruyorlarmış ya işte bunu yüzbaşılar, albaylar, generaller düşünemedi . Hadi bizi geçtim halen dünya askeri doktrinlerinde Tank kara savaşının en asli unsurlarından biri olmakla birlikte neredeyse bütün ülkelerin ya üretim yada hazır alım projeleri varken sizin gereksiz beyanatlarını kaçırmış olmaları çok yazık. Şuan sudan çıkmış balık gibiler eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanal03

OMTAS VE UMTAS diye arat neler bulacaksın sana ödev. Antitank var diye vaz mı geçelim bu tank üretiminden. Bu mantıkla ne uçak yapalım ne gemi nasıl olsa tüm güdümlü sistemler bunları vurabilme yeteneğine sahip. Bi de şu japon motorunu duyunca Hani yüzde yüz Türk malı olacaktı diyenler var ya bi bitmediniz diyorum.

ödev? yapmayı bırakalı çok oldu, ödevlerini kendine sakla hocana gösterirsin.

yukarıda umtaş ve omtaş muhabbetini kapattık, sazan gibi atlamasaydın 35 kiloluk füzeyi sırtından atmada sana da başarılar dilemezdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 29 Aralık 2013; 21:02:01 >
  • LanciaDeltacı kullanıcısına yanıt
    Elektronik savaş bilgileri ve birçok ayrıntıları askeri ve devlet sırrıdır.İleri teknoloji savaş makinalarını topla füze ile yok etme şansınız oldukça düşük.Biraz bahsedersek;elektronik saldırı, askeri güç ve teknolojik altyapı kullanılarak düşman güçlerinin radyo dalgaları ve radar frekans bandı başta olmak üzere, elektromanyetik tayf'ı kullanmalarının engellenmesi, bu suretle seyrüsefer, hedef tespit, takip, telekomünikasyon ve istihbarat paylaşım yeteneklerinin azaltılması, komuta zincirini oluşturan halkaların birbiri ile elektronik haberleşmesinin engellenmesidir.
  • Yapilan her turlu uretime saygim var. Dikkatimi ceken , ne zaman secim yaklassa hem bu tip haberler suruluyor. Elfe var hep sifir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.