Şimdi Ara

Türk tankına Japon motoru!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
3
Favori
9.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türk tankına Japon motoru!

Not: Motor Resimi Temsilidir. Iveco V12 1200HP 4500NM

Türkiye'nin, Mitsubishi Heavy Industries ile ortak geliştirilmesini hedeflediği motor ve şanzımandan oluşan güç grubu, yeni nesil tanklara monte edilecek. Plana göre bu tanklar kara kuvvetleri envanterine girecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 6-8 Ocak tarihleri arasında Japonya’ya gerçekleştireceği ziyarete katılması beklenen Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Nikkei gazetesine konuştu.

Yılmaz, “Mitsubishi Heavy Industries ile tank motoru ve şanzımanından oluşan güç grubu geliştiriyoruz ve bu konuda yeni nesil tank ‘Altay’ projesi için üretim hedefliyoruz” dedi. Nikkei’nin 3 milyon tirajlı sabah baskısında dün yer alan haberde şu ifadelere yer verildi: “Türkiye ‘Altay’ tankını Güney Kore ile beraber geliştiriyor. 2014-15 yıllarında prototip tankların testlerinin, 2016 yılında teslimatın yapılabilmesi için Türkiye’de üretime başlanacak. Türk hükümeti ilk etapta 250 tankın tedarik edilmesini planlıyor. Japonya ile ortak geliştirilmesi düşünülen ise, bu tanka yerleştirilecek 1500 beygir gücü seviyesindeki motor ve şanzımanın yer aldığı bütünleşik yeni nesil güç grubu sistemi.”

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 29 Aralık 2013; 13:00:21 >

• 3 dk ile kaçırdım.. yoksa bende verecektim aynı haberi. iyi ki arama yapmışım...

mıtsubishi olmasına sevindim. hayırlı olsun
  • "Türk" tankı
  • Japon motoru sorunsuz olur 2. Elde deger kaybetmez :)
  • Yağ yakmasın sonra
  • bir zamanlar yere göğe sığmayan leopard tanklarının motorunu tasarlayan projenin başmühendisi olan motor fabrikası açan biri vardı şimdiki halimize bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 29 Aralık 2013; 12:58:53 >
  • japon sorunsuzluğu devam ederse sıkıntı yok
  • sene olmuş 2014 hala tedarik hala tedarik.
  • anlamadım ben hani yerli yapım olacaktı tüm parçaları
  • yorumları okudum da ne güldüm haa.

Bi siz biliyorsunuz
  • CVT şanzımanla çok tutar
  • angel_f!re kullanıcısına yanıt
    Tespit güzel ama o ülkeler bizden baska bir ligde.

O saydiginiz ülkelerin savas meydanindaki tanklarinin keklik gibi avlanmasini engelleyen yerli ucak, helikopter ve füze sistemleri var.
  • Onlar eskidendi. ABD Japonya ya 2 nükleer bomba salladı adamlar pes etti. Gerçek bir dev devletle savaşırsan adamın aklını alırlar.

O tankları ABD gibi bir ülkenin imha etmesi 1 gününü almaz
  • Yok motoru Japon olacakmış, yok hani yerliymiş falanmış filanmış.

Ne çok seviyoruz "%100 Türk Malı" ibaresiyle gururumuzun okşanmasını.

Bir malın en kralını üretme kapasitesine sahip olan Almanlar bile Fransızlardan motor alıp Amerikalıya şanzıman yaptırıyor.Şartlar bunu gerektiriyor çünkü.

Bi düşünün bakalım bizim şu anki sanayimizle, 1500 beygirlik tank motoru ve buna uygun şanzıman geliştirmemiz kaç yılımızı alır?Üretsek bile sorunsuzluğu ne kadar sürede kanıtlanır?

"Herşeyi ben üreteyim" mottosuyla değil, "Ondan bunu alırken diğerine şunu satayım." mottosuyla sağlıklı bir ekonomi düzeni sağlanabilir.

• milli tankın milli enkaz olması elin oğlu açısından bu kadar kolay. peki sen bunu yapabiliyor musun işte bütün mesele bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 29 Aralık 2013; 14:15:05 >
  • % 100 yerli malı beklemek hayalcilik olur. Emperyalist amerika veya kan emici İsrail ile ortak olunacağına Japonlar ile ortak olunması cok daha doğru bir karar.

Körle yatan şaşı kalkar. Belki kıyısından köşesinden, onur, haysiyet vs gibi kavramları öğrenir bizimkiler.
  • bir japon motoruyla kombine edilmesi çok iyi olmuş, sorunsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpnrgz -- 29 Aralık 2013; 14:21:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

milli tankın milli enkaz olması elin oğlu açısından bu kadar kolay. peki sen bunu yapabiliyor musun işte bütün mesele bu.

Bir araştır bakalım nelerimiz varmış.
  • Turkiyeden boyle bir ürünü para verip alacak onlarca ülke var . Cok guzel gelişmeler bunlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Hawk

Bir araştır bakalım nelerimiz varmış.

he canım he
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.