Şimdi Ara

Türk şirketten dev hamle: Türkiye’de uçak motoru üretecek! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
6.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CyberMachine

Elektrikli motor üretseler çok güzel olur aslında yerli motor olmalı zaten çok geç bile kalındı ama geç olsun güç olmasın derler.

Elektrikli otomobil motoru , tank motoru helikopter motoru yapılmalı bence.

Deli deli fikirlerim var şahsen ama duyacak yok yapmaya kalksak kilit vururlar.

Elektrik işi hala prototip ne yazık ki. Savaş teknolojilerinde genelde kendisini kanıtlamış teknikler kullanılır. Zaten elektrikli uçak motoru kullansan, düşmanın jet uçağına karşı savunmasız kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Elektrikli motor üretseler çok güzel olur aslında yerli motor olmalı zaten çok geç bile kalındı ama geç olsun güç olmasın derler.

Elektrik işi hala prototip ne yazık ki. Savaş teknolojilerinde genelde kendisini kanıtlamış teknikler kullanılır. Zaten elektrikli uçak motoru kullansan, düşmanın jet uçağına karşı savunmasız kalır.

Deneysel olarakda kullanılabilir.
  • Kale grubu bu işi kotarır ama bize maliyeti inşallah çok fazla olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

Deli deli fikirlerim var ºahsen ama duyacak yok yapmaya kalksak kilit vururlar.

Elektrik motoru çok daha kolay ve zaten farklı sektörlerde benzerleri üretiliyor Türkiye'de! araba motoru da rahatça üretilir diye düºünüyorum, katı yakıtlı motordan daha kolay!

Biraz geleceği düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın dalgaya almana gerek yoktu.

Akar yakıt bitmek üzere dünyada sadece 30 senesi kaldı. Mecburen elektriğe geçeceğiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serafon

quote:

Deli deli fikirlerim var ºahsen ama duyacak yok yapmaya kalksak kilit vururlar.

Elektrik motoru çok daha kolay ve zaten farklı sektörlerde benzerleri üretiliyor Türkiye'de! araba motoru da rahatça üretilir diye düºünüyorum, katı yakıtlı motordan daha kolay!

Biraz geleceği düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın dalgaya almana gerek yoktu.

Akar yakıt bitmek üzere dünyada sadece 30 senesi kaldı. Mecburen elektriğe geçeceğiz.

Bize verme sebeplerinden birisi de bu ama yapacak birşey yok , geç kalmanın bedeli olacak.

• başlığa baktım gözleirme inanamadım,ingiliz ortaklığına baktım gene inanamadım.ne zaman %100 yerli olacağız?hadi bunu geçelim bağımlı olan biz değil diğerleri olacak?sürekli yerli algısı yapılıyor ama biraz olmuyor
  • Assassino! kullanıcısına yanıt
    Maaşlar zamanında yatıyor çok şükür, eee herkes işini bizim gibi düzgün yapmış olsa şimdiye çoktan yapılırdı bu motorlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Deneysel olarakda kullanılabilir.

Ne yazık ki burada amaç bu değil. Deney yapmak için önce elinde sağlam ve güvenilir bir şeyin olması lazım. Burda ise deney yapmak için zaman yok, burda amaç o sağlam ve güvenilir şeyi geliştirmek.

• İşte herkes düzgün yalayamıyor. Malesef.

• TIME kullanıcısına yanıt
    Hedef koymadan hiç bir şey olmaz. her hedef gerçekleşmez ama başarmanın ilk kuralı hedef koymak, ikinci kuralı çok çalışmak, eğer hedef var ise eninde sonunda çok çalışma kısmı gelir. belki bunu biz göremeyiz o ayrı konu

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.

Maaşlar zamanında yatıyor çok şükür, eee herkes işini bizim gibi düzgün yapmış olsa şimdiye çoktan yapılırdı bu motorlar.

Merhaba benim mesajımı neden sildiniz ? Hemde 2 kere silindi.
  • Yerli uçağımız göklerde değil miydi? Geri mi sardık!

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Ben silmedim ama yerinde bir hareket olmuş. Bir bilgi veriyoruz, siyasi kutuplaşmalar yaratarak insanları provoke etmenin bir manası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.

Ben silmedim ama yerinde bir hareket olmuş. Bir bilgi veriyoruz, siyasi kutuplaşmalar yaratarak insanları provoke etmenin bir manası yok.

Burası forum bunlar kaçınılmaz. Insanlar fıkırlerını soylemekte özgurler dıye dusunuyorum. Yoruma kapalı olursa anlarım ama yazılan yorumun silinmesı bence dogru bır hareket degıl. Bırde eleştıren ınsanlar çok hakılar, her hafta onu uretıcez bunu uretıcez dıyorlar ama ortada uretılen bır şey yok.

Sözde 2011 de yerli uçağımız göklerdeydi, 2015 de uretıyoruz dedıler. Yıl 2017 hala cek cak baska bır icraat yok. Boyle bır konu acılıyorsa eleştırıye hazır olun veya yoruma kapatın ama silmek doğru degıl sonucta yazanda emek verıyor.

Edit: Bu arad aben sıyası mesaj yazmadım, 2011 yılındaki ve 2015 yılındakı seçim afişinin resmini koydum. Hani yerlı ucagımız goklerdeydı yazan o meşhur afişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 8 Mayıs 2017; 17:4:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Assassino!

Konu sahibi + haber uyumu Maaşlar gecikmeden yatmış.

Bu arada Ahmet Bey, 2010'da yerli uçağımız göklerde diyorlardı. Bir adayı mı düştü? Kaçtı mı kaçırıldı mı? Ne oldu bir bilginiz var mı?

Merhaba,
    Dilerseniz şöyle yapalım;
    Türkiye'nin en büyük firmalarından biri ben uçak motoru yapacağım desin
    biz bunu haber yapalım ama sonuna <biz bunları çok duyduk, referandum çalışmaları bunlar >
    yazalım.

Ya da haberleri tarafsız şekilde yazalım aşağıda yorum yaz bölümünde kullanıcılar düşüncelerini dile getirsin?

Biz 2. seçeneği yapıyoruz. Haberleri objektif şekilde yazıyoruz . Yorumu size bırakıyoruz.
    Bunu yapmak için de Donanımhaber'den maaş aldığımız doğru.

Biz kale grubun fabrikasına gidip hangi teknisyenler çalışıyor , bu iş olur olmaz diye değerlendirme yapacak kurum değiliz.

Ama illa siyasi gönderme yapmak istiyorsanız, gidin seçimlerde oy kullanın. En büyük GÖNDERME oradan oluyor.
    Buradan insanların saatler harcayak hazırladığı habere kendinizce "gönderme "yaparak olmuyor.

• Atar gider yaptığımız eyyy İngilizzz yerine japonlarla bu işe girsek inandırıcı olurdu ama proje nerden baksan elde kalıyor şimdi bundan sonra atar gider yapmayacağız desek inanmam rte bütün oyları bu gazla topluyor atar gider yapsan eyy ingilizz dururmu bitirir projeyi hadi sen atar gider yapmasan bile eyyy İngiliz kendi çıkarı olmadan böyle bişey yaparmi bunlar hep soru ha Japonlarla yapsak zaten nükleer için az çok ortağız e sorunumuz yok eyyy koniciva diye atar gider durumu da olmazdı işin ucunda olumlu bişey görülürdu ama bu proje bariz yaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Bir sürü eleştirel yorum var. Hatta doğrudan bana para aldığım iftirası atılmış ona bile espiriyle karışık yanıt verdim. Sizin mesajınızdaki mesele bu değil. Mesele işi üç harflilere dökmenizde :)
  • ahmet. kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam ama bir yerden sonra iş o üç harflilere geliyor. Ben 2011 ve 2015 yılındaki o meşhur afiş resmini paylaştım burada onu silmişler. Hanı yerlı ucagımız göklrede olan afiş varya onu.
  • Bazılarına göre iha ve silahlı iha da seçim calismasiydi

Ama şimdi ikisi de var Allahın izni ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buraya yazıyorum kesin erken seçim yapacak bunlar, yoksa bu kadar ortalığa proje saçılmazdı. Diğer yandan inşallah gerçekleşir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.