Şimdi Ara

Türk SİHA’ları şimdi de Fransız basınında gündemde (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
4.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Umarım bu konuda daha iyi yerlere geliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: artenis

Padişahın damadının şirketi evet ihalarda iyiyiz. Youtube de hala 10 küsür yıl önceki videosu var daha kumandalı araba aşamasındayken (bu olumlu bir cümledir).
    Sonra ben akşam evde iha yemiyorum. Açlık sınırı 2.300TL asgari ücret 2.300 TL, yoksulluk sınırı 7.000TL. Sofrasında bulgur pilavı olan, çocuğuna kıyafet alamadığı için intihat eden yemek bulamadığı için intihar eden ve HAVA SAVUNMASI HALA OLMADIĞI İÇİN SEHİT olan mehmetçiğime kur o cümleyi.
    Akıl, idrak ve hesap.
    Bir de kadir popcornoğlu müridleri meselesi var bir de konuyla ne alaka diyeceksin ama ülke battığı için herşey iç içe artık.
    Sonra rusyada AYAKTA EL PENÇE DİVAN DURAN HÜKÜMET YANİ BİZİM REZİL OLUŞUMUZ VAR, orda da bu cümleyi kur ama iha da iyiyiz... MANTIK ve AKLIN bu derece uzaklaştığı bir dönem yoktur YÜCE TÜRK TARİHİNDE.

Alıntıları Göster
    1990'larda 'sosyal patlama' meselesi aylarca gündemin zirvesindeydi. Tabi balık hafızalı bir millet olduğumuz için o günleri çabuk unuttuk. Şimdi çok iyiyiz demiyorum, eskiden de kötüydük şimdi de kötüyüz.

Hatırlamazsın, bir zamanlar HERON denilen bir iha kiralamıştık, İsrail'den. 2 gün uçar, 1 ay tamir görürdü. Hah, işte o kullanamadığımız iki tanecik iha için şu an 'padişahın damadı' dediğin adama verildiğinden daha fazlası ödeniyordu. Tabi o zamanlar bunu eleştirmek bugünkü kadar kolay değildi, adamın gönlünden kan alırlardı.

Yine İsrail'e tank modernizasyonu için peşin verilen paralarla da açlık sınırından kurtulurduk diyen çıkmadı. 30 yıl oldu o tanklar hala İsrail'de.

Geçmişi görmek için hafıza, değerlendirebilmek için akıl lazım tabi. 'Damat' deyip küçümsediğiniz adama kahraman nişanı takılması lazım, o adamın yaptıkları yüzlerce askerimizin hayatını kurtardı, PKK denen it sürüsü yurt içinde hareket edemez hale geldi.

Rusya'da olanlar konusunda hak veriyorum, çok uyardılar süper güçlerle dans edilmez diye bizim kendini beğenmiş iktidarımız her zaman olduğu gibi dinlemedi, kendi askerini şehit edenlerin ayağına gitti. Büyük utanç ve rezillik. Ama konu İHA ve SİHA olunca eleştirilecek hiçbir şey yok, kafası az buçuk basan herkes İHA çalışmalarını ayakta alkışlamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratkaya

1990'larda 'sosyal patlama' meselesi aylarca gündemin zirvesindeydi. Tabi balık hafızalı bir millet olduğumuz için o günleri çabuk unuttuk. Şimdi çok iyiyiz demiyorum, eskiden de kötüydük şimdi de kötüyüz.

Hatırlamazsın, bir zamanlar HERON denilen bir iha kiralamıştık, İsrail'den. 2 gün uçar, 1 ay tamir görürdü. Hah, işte o kullanamadığımız iki tanecik iha için şu an 'padişahın damadı' dediğin adama verildiğinden daha fazlası ödeniyordu. Tabi o zamanlar bunu eleştirmek bugünkü kadar kolay değildi, adamın gönlünden kan alırlardı.

Yine İsrail'e tank modernizasyonu için peşin verilen paralarla da açlık sınırından kurtulurduk diyen çıkmadı. 30 yıl oldu o tanklar hala İsrail'de.

Geçmişi görmek için hafıza, değerlendirebilmek için akıl lazım tabi. 'Damat' deyip küçümsediğiniz adama kahraman nişanı takılması lazım, o adamın yaptıkları yüzlerce askerimizin hayatını kurtardı, PKK denen it sürüsü yurt içinde hareket edemez hale geldi.

Rusya'da olanlar konusunda hak veriyorum, çok uyardılar süper güçlerle dans edilmez diye bizim kendini beğenmiş iktidarımız her zaman olduğu gibi dinlemedi, kendi askerini şehit edenlerin ayağına gitti. Büyük utanç ve rezillik. Ama konu İHA ve SİHA olunca eleştirilecek hiçbir şey yok, kafası az buçuk basan herkes İHA çalışmalarını ayakta alkışlamalı.

Alıntıları Göster
    İşte mürid budur. Çıkıp açıklama yapsa ben amerikanın uşağıyım diye BİR BİLDİĞİ VARDIR KESİN HÜLOOOĞĞ dersiniz. Kİ DEDİNİZ.
    '' BİZ BÜYÜK (bop) ORTADOĞU PROJESİNİN EŞBAŞKANIYIZ'' 2006

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 11 Mart 2020; 16:52:29 >
  • quote:

İşte mürid budur. Çıkıp açıklama yapsa ben amerikanın uşağıyım diye BİR BİLDİĞİ VARDIR KESİN HÜLOOOĞĞ dersiniz. Kİ DEDİNİZ.
    '' BİZ BÜYÜK (bop) ORTADOĞU PROJESİNİN EŞBAŞKANIYIZ'' 2006

Alıntıları Göster
    Haklısın, anlayabileceğinden daha uzun yazdığım için hata bende.
  • quote:

Haklısın, anlayabileceğinden daha uzun yazdığım için hata bende.

Alıntıları Göster
    HÜLOOOOĞĞĞĞĞ !
  • quote:

HÜLOOOOĞĞĞĞĞ !

Alıntıları Göster
    Hüloğ hüloğ diye bağırır, çiftliğinde Ali Babanın
  • quote:

Hüloğ hüloğ diye bağırır, çiftliğinde Ali Babanın

Alıntıları Göster
    3B den murat kayanın espirisini dinledik, alkışlayın çocuklar
  • Türkiye silah açısından büyük ilerleme kat etti emeği geçen herkesi tebrik ederim.

• Yürekten ve azimle ellerini taşın altına koyacak yatırımcı olmadığı yerde bu boşluğu devlet üstleniyor. bu önemli noktayı göz önüne alıp öyle düşünmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: Şeytanın Kırbacı

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Saymalıtaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 16 Mayıs 2020; 17:40:39 >
  • Fransa basını,Polonya basını yandaşlık yapmayın! :D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.