Şimdi Ara

Türk SİHA’ları şimdi de Fransız basınında gündemde (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
4.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çağı çoğu alanda yakalıyoruz elektrikli otomobil’den otoyollarımıza kadar bir çok şeyimiz var.

DonanımHaber bile bugün yapay zeka kullandığı alanlar söz konusu.

Devlet desteği bu konularda çok önemli. Başta dediğiniz gibi isteyen bir hükümet olsun ve firmalara destek versin ilerleriz.

Ancak adaya elektrikli minübüsleri alırken bunları Türkiye’de ürettirebilirdi. Zaten elektrikli büyük otobüs üreten firmalarımız var bunuda üretirdi. Sonrada benzerlerini otellere satardık ülkede.

Ancak düşüncem şu ki bunları Türkiye’de birisine yaptırırsak bunun ekmeğini hükümet yer diye gidildi Çin’den alındı bu tür hesaplardan kurtulmamız gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Avcı uçakları için gelecek ne kadar var bilemiyorum.

Bugün bizim F-16’larımız radarları pasif dinleme modunda Awacs radar uçağımızın tespit ettiği hedefe doğru füze fırlattı.

Sonra o füzelerin yetkisini awacs aldı ve yönlendirmeye devam etti. Füzeler sonunda hedeflerini buldu ve düşürdü.

Bunun için Avcı uçağına gerek yok Aksungur gibi büyük bir İHA yeterli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Çağı çoğu alanda yakalıyoruz elektrikli otomobil’den otoyollarımıza kadar bir çok şeyimiz var.

DonanımHaber bile bugün yapay zeka kullandığı alanlar söz konusu.

Devlet desteği bu konularda çok önemli. Başta dediğiniz gibi isteyen bir hükümet olsun ve firmalara destek versin ilerleriz.

Ancak adaya elektrikli minübüsleri alırken bunları Türkiye’de ürettirebilirdi. Zaten elektrikli büyük otobüs üreten firmalarımız var bunuda üretirdi. Sonrada benzerlerini otellere satardık ülkede.

Ancak düşüncem şu ki bunları Türkiye’de birisine yaptırırsak bunun ekmeğini hükümet yer diye gidildi Çin’den alındı bu tür hesaplardan kurtulmamız gerek.
    İstanbul'da yaşamıyorum ancak şu an ki başkanı eleştirmek yerine (kendisi daha yeni sayılır) İstanbul'u son 20 yıldır kim yönetiyorsa biraz onu eleştirmek daha doğru olur, ancak dediğiniz gibi üretebiliyorsak içerideki bir şirketten almak daha iyidir bunu Ekrem İmamoğlu'na sormak gerekiyor. Kendisine en azından bu tarz sorular sorabiliyorlar en azından bu tip eleştirilere karşı pozitif yaklaşabiliyor. Benim düşüncem bizim bir katı devlet politikamızın olması gerekiyor, bunu da gelen hükümetlerin değiştirmemesi gerekiyor ve bu alanlarda çalışacak insanları hükümet değil bununla ilgili yapılacak çok zor YAZILI ve testlerden geçirtmek gerekiyor. Benim nacizane fikrim bu yönde, iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 7 Mart 2020; 0:30:21 >

• karşı ordu yerle bir olsaydı müzakere değil, yaptırım tarzı bir anlaşma olurdu ve onların lideri türkiye'ye gelmek zorunda kalırdı. kremlin sarayına biz gittik barış istemek için.

• Donanımhaber artık yandaşhaber = ahaber

• Sonra da avrupa bizi giskanii diye dalga gecmezler mi.. kendileriyle dalga geciyorlar haberleri yok..

• 1950de uçak ürettik, toprağa gömdüler. 60 yıl sonra fark edildi. aynı zihniyet başa gelsin sihaları da gömmez ise ben birşey bilmiyorum.

• dark_prince60 kullanıcısına yanıt
    Cehaletin çokluğu vesilesi ile çokluğun doğruluk getirmeyeceği gibi.

Hayatin hakikatleri tokat gibi vurur ama nafile... Ideallerden uzak bir avutmalar diyarı. Kendin pişir kendin ye ...

Sorun duvarın duvar olmadığını idrak edememesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • düşünün biz 1960 lı yıllarda kendi silah uçak vs. lerimizi üretebiliyor olsaydık bugün nerelere gelirdik. heykel yerine fabrika yapsak mesela

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Diyanete harcanan para ülkeye harcansaydı,haklısınız uzaya gitmiştik bile.

• Ulan Musk kullanıcısına yanıt
    oha. bu kafa ve bunu artılayanlar beni bloklasın.

saman ithal etmeyi savunur hale gelmişler.

kendince mizah yapmaya çalışmış bir de.
    midem bulandı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef hala insanlar kazandık sanıyor. Yine savaşta kazanıp masada kaybettik. Suriye rejimi ile yaptığımız savaşın ateşkesi için kuçu kuçu Rusya'nın ayağına gittik. Üstelik savaşta kazandığımız alanları yine ve yeniden kaybederek...

• Arkadaşlar Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme vakfına bağış yapmayı unutmayınız.Yapılacak her bağış ordumuz için kullanılmaktadır.

Türk SİHA’ları şimdi de Fransız basınında gündemde
  • bu haberler güzel. Allah devletimize zeval vermesin. Kalan 1 milyon sorun da çözüldü mü ülkemiz cennete döner.

• oyyil kullanıcısına yanıt
    10 mesaj gönderdim, daha onlarcasını göndereceğim.

• ntquartex kullanıcısına yanıt
    İHA'larımız kötü diyorsan açıkla biz de buna yalan haber diyelim yoksa boş boş konuşup forumu kirletme.

• ozibaba98 O kullanıcısına yanıt
    Fotoğraflar arasında ANKA-S de var.

• __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    MİUS en geç seneye tanıtılır diye düşünüyorum.

• artenis kullanıcısına yanıt
    İHA'lar konusunda dünyanın önde gelen 5 ülkesinden biri haline geldik. Aksini iddia ediyorsan açıkla da biz de bilelim.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Avrupa'ya satamıyorsak İHA yapmamızın ve kullanmamızın anlamı yok diyorsunuz öyle mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.