Şimdi Ara

Türk savunma sanayiinden rekor ihracat: 4 korvet satılacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
1.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Of cok komik ergen velet. Asgari ucret nasil iyi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tahir40 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Atak helikopteri motoru için ABD'nin izin vermemesi gibi bir olay yok. Atak helikopterinin motoru LHTEC T800-4A motoru. Yeni nesil ve çok verimli olan bu motor ABD'nin ITAR iznine tabi değil. Yani ABD'nin resmi olarak silah ambargosu uygulamadığı ülkelere satılabilir. Bunun için izin değil talep yapılır. ITAR kısıtlaması olmadığı için motoru vermemezlik yapamaz. Hele de bu ülke ABD^'nin silah sattığı bir ülke ise hiç yapamaz. Altay tankı projesi hiç rafa kalkmadı. Motor kısmında ise Almanya motor vermemezlik yapmadı. Çünkü biz daha tankı seri üretim sürecine sokmadık. Ha yine vermeyebilir ancak şu ana kadar öyle bir durum olmadı. MTU yetkilileri ile konuştuğumda onlarda motor vermeme durularının olmadığını söylediler. (IDEF'17'de) Yani söylemleriniz gerçeği yansıtmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timsah-16

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek seferdeki en büyük ihracatına devede kulak demen efsane olmuş. Bu ihracatın yaklaşık değeri 2 milyar Dolar.

360 bin Dolarlık saman ithalatı için 1 yıl ağlayıp, 2 Milyar dolarlık ihracata burun kıvırmak nasıl bir psikopatlıktır.

Bu arada Brezilyanın 4 korvet alımı için açtığı ihaleyede teklif vermişiz. Yaklaşık ihale değeri 1,6 milyar dolar denmiş. Sonuçlar 29 Ekimde açıklanacakmış, bizim için önemli bir gün Brezilyadan 2.güzel haber gelir inşallah.

Alıntıları Göster
    Açığa bakıp konuşunca devede bir tüy kalıyor kulak degil dogru. saman derken samana kadar herşey anlamında dedim. savunma sanayisinin de genelde hangi yandaşların elinde oldugunu söylememe bile gerek yok.
    cebimizden alınan paralar ile üretilsin ama üretilen paralar nerelere gidiyor bilinmesin veya bizle alakası olmayan yerlerde kullanılsın. böyle bir dünya yok. hergün zam haberi. ihrac edildi de ne oldu? ötv mi kaldırıldı dolar 2 tlye mi düştü benzin 3 tlye mi düştü. biraz daha cıkarsa şaşırmayalım..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasanOguz

Kardeş suya ötv geldiği yok keşke sosyal medyada gördüğünüz her sakallıyı dedeniz sanmak gibi her haberi doğru kabul etmeseniz ne güzel olur. Suya ötv geldiği falan yok ufak bi araştırma yap hemen görürsün sosyal medya yalanı olduğunu. Zaten doymadılar sosyal medya üzerinden sallamaya vatandaşlarımız da doymadı bunlara inanmaya. Biraz araştırma kardeş 5 dakika sürmez doğru olup olmadığını teyit etmen azıcık zahmet.
    dogal maden suyuna geldi dogru.. biraz araştırma ile zamzamzam haberlerini zaten heryerde görüyoruz. indirim istiyoruz biraz da indirim. hep bindirim hep bindirim...
  • ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    ağzınızdan düşürmediğiniz saman gerçeği işte bu yazıda anlatılmış
    http://www.karar.com/yazarlar/mete-yarar/neymis-kardesim-bu-saman-6572
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

ağzınızdan düşürmediğiniz saman gerçeği işte bu yazıda anlatılmış
    http://www.karar.com/yazarlar/mete-yarar/neymis-kardesim-bu-saman-6572
    bir habere bakarım yandaş mı diye bir de cebimden ödedigim verginin vergisinin vergisine bakarım normal mi diye..! bayraktar... haberde gecen bayraktar kim acaba. neydi damattı bakan oldu galiba yanlıs hatırlamıyorsam...
    benzini 3 den al 4 e satacakken 6500den sat. arabayı al 100 000 tl den sat 1 000 000 tl den. 55000 avroluk aracı sat 2 milyon tl den vs vs. samanı dışardan alıyoruz diyorum ne diyorlar. üretim namına sanayi adı altında kalkınmaya mı calisacagiz. füzeyle mi karın doyuracagız nasıl olcak anlamadım ben :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

bir habere bakarım yandaş mı diye bir de cebimden ödedigim verginin vergisinin vergisine bakarım normal mi diye..! bayraktar... haberde gecen bayraktar kim acaba. neydi damattı bakan oldu galiba yanlıs hatırlamıyorsam...
    benzini 3 den al 4 e satacakken 6500den sat. arabayı al 100 000 tl den sat 1 000 000 tl den. 55000 avroluk aracı sat 2 milyon tl den vs vs. samanı dışardan alıyoruz diyorum ne diyorlar. üretim namına sanayi adı altında kalkınmaya mı calisacagiz. füzeyle mi karın doyuracagız nasıl olcak anlamadım ben :D

Alıntıları Göster
    tahammülün yoksa yandaş yaftası hazır. neyse biz yola devam edelim. kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstiklalFMK

Öncelikle Atak helikopteri motoru için ABD'nin izin vermemesi gibi bir olay yok. Atak helikopterinin motoru LHTEC T800-4A motoru. Yeni nesil ve çok verimli olan bu motor ABD'nin ITAR iznine tabi değil. Yani ABD'nin resmi olarak silah ambargosu uygulamadığı ülkelere satılabilir. Bunun için izin değil talep yapılır. ITAR kısıtlaması olmadığı için motoru vermemezlik yapamaz. Hele de bu ülke ABD^'nin silah sattığı bir ülke ise hiç yapamaz. Altay tankı projesi hiç rafa kalkmadı. Motor kısmında ise Almanya motor vermemezlik yapmadı. Çünkü biz daha tankı seri üretim sürecine sokmadık. Ha yine vermeyebilir ancak şu ana kadar öyle bir durum olmadı. MTU yetkilileri ile konuştuğumda onlarda motor vermeme durularının olmadığını söylediler. (IDEF'17'de) Yani söylemleriniz gerçeği yansıtmıyor.
    Bi bak bakalım LHTEC hangi ülkenin firması? Katara Atak satışı neden iptal oldu? Aynı şey YERLİ Fırtına obüslerinin satışında da oldu. Suriye'de askerlerimiz 60 senelik, ABD'nin 80lerde emekli edip sözde hibeyle Türkiyeye
    verdiği M60 M48 tanklarda şehit olurken Altay tankı yıllardır prototipleri aynı yerde çürüyor da üretime geçilemiyor? Fuarda hele sosili yiyen dayıyla da konuştuysan tüm bu soruların cevaplarına hasıl olmuşsundur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

tahammülün yoksa yandaş yaftası hazır. neyse biz yola devam edelim. kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin

Alıntıları Göster
    adalet mi. adalet mi var şu anda? sizlerin gözleri görmek istediginiz dışında hicbirşey görmedigi sürece hicbir ilerleme olmaz. kin derken 1923 sonrası kin görüyoruz. sonrası ise malım 20 yılda patlama şeklinde ortaya cıktı...
  • quote:

adalet mi. adalet mi var şu anda? sizlerin gözleri görmek istediginiz dışında hicbirşey görmedigi sürece hicbir ilerleme olmaz. kin derken 1923 sonrası kin görüyoruz. sonrası ise malım 20 yılda patlama şeklinde ortaya cıktı...

Alıntıları Göster
    kin her insanın yaratılışında vardır. bende sende herkes de kin vardır.
  • Süper bir haber Türk Savunma Sanayinin başarılarının devamını diliyorum.
  • Bu tür haberlerde malum muhalif kafalarda bir yas havası...Bir kere de şaşırtın ve bu ülke için pozitif bir şeyde içinizden gelmese de en azından sessiz kalın yahu.
    Neresinden kulp takayım da gömeyim çabalarınız hem içimi acıtıyor hem de gülüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Bu tür haberlerde malum muhalif kafalarda bir yas havası...Bir kere de şaşırtın ve bu ülke için pozitif bir şeyde içinizden gelmese de en azından sessiz kalın yahu.
    Neresinden kulp takayım da gömeyim çabalarınız hem içimi acıtıyor hem de gülüyorum.
    5 kuruş vergi vermeyip memleketi ben kurtardım havasında takılan asalaklardan yeğdir.

• İçlerine yazılım koyun sonra bize karşı kullanamasınlar ne olur ne olmaz

• İçlerine yazılım koyun sonra bize karşı kullanamasınlar ne olur ne olmaz

• ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    Devlet millet düşmanlığı yapan, yapılan doğru düzgün işleri de çekemeyip olumsuz yorum yazan var mı diye gelmiştim dakika sektirmemişsiniz bravo

• quote:

Açığa bakıp konuşunca devede bir tüy kalıyor kulak degil dogru. saman derken samana kadar herşey anlamında dedim. savunma sanayisinin de genelde hangi yandaşların elinde oldugunu söylememe bile gerek yok.
    cebimizden alınan paralar ile üretilsin ama üretilen paralar nerelere gidiyor bilinmesin veya bizle alakası olmayan yerlerde kullanılsın. böyle bir dünya yok. hergün zam haberi. ihrac edildi de ne oldu? ötv mi kaldırıldı dolar 2 tlye mi düştü benzin 3 tlye mi düştü. biraz daha cıkarsa şaşırmayalım..!

Alıntıları Göster
    Eleştiri yap kardeşimde mantıklı eleştiri yap. Savunma sanayi bu ülkede eleştirilecek son sektördür.
    Senin iddalarının aksine savunma sanayinde ağır topların hepsi Devlet firmalarıdır (Aselsan, Tai, Roketsan vs.) Bu 3 firmada savunma sanayi alanında dünyada ilk 100'de dir. Ve her sene birer ikişer sıra yükselerek yollarına devam ediyorlar.
    MKE olsun, STM olsun daha birçok devlet firması var yerli savunma sanayine üretim yapan. Yani savunma sanayinin aslan payını devlet üslenmiş durumda. Yandaşlık bir durum var demek kötü niyet olur. Zaten üst düzey arge ve mühendislik gerektiren işlere yandaş niye girsin. Yolunu bulan inşaattan buluyor.

Özel firmalar Nurol Makina, BMC, FNSS, Katmerciler, Otokar, Baykar vs. diye gidiyor. Bunların birçoğu başta Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere ciddi ihracatlar yapıp başarılarını kanıtladılar zaten.

Senin damat dediğin Baykal makine Katara yeni ihracat yaptı 6-7 ülke ile ihracat görüşmesi yapıyor. Ürettiği İHA'ları İsrail heronlarının 5'te 1 fiyatına TSK'ya satıyor. Motoru yerli , yazılımı yerli vs vs. Bu adam yandaşsa eğer bizim böyle yandaşlara ihtiyacımız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Bi bak bakalım LHTEC hangi ülkenin firması? Katara Atak satışı neden iptal oldu? Aynı şey YERLİ Fırtına obüslerinin satışında da oldu. Suriye'de askerlerimiz 60 senelik, ABD'nin 80lerde emekli edip sözde hibeyle Türkiyeye
    verdiği M60 M48 tanklarda şehit olurken Altay tankı yıllardır prototipleri aynı yerde çürüyor da üretime geçilemiyor? Fuarda hele sosili yiyen dayıyla da konuştuysan tüm bu soruların cevaplarına hasıl olmuşsundur...

Alıntıları Göster
    Fırtına yerli değil hanwha techwin lisansı ile üretilen k9 thunder.

• transverse T kullanıcısına yanıt
    Ha atak kendi icadimiz. Italyan mangusta lisansiyla uretilen a129 değil :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.