Şimdi Ara

Türk olduğum için çok üzgünüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
2
Favori
22.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
225 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aaa bir bağğğyaaan arkadaş. selamın aley.. pardon merhaba bağyan nasılsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legend_84 kullanıcısına yanıt
    Hocam herkes sütü bimden alıyor o zaman bu ülkede vatansever yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    Bu forumda kadınlar bulunamıyor mu hiç rastlamadım da erkek forumuna mı üye oldum acaba

• hajı kaçan kurtulur. benim pasaport alma tarihim 2006. o yıldan beri yurtdışındayım ve kolay kolay dönmem. 6ayda 1 olmadı yılda 1 uğruyorum zaten.

• Tutan mı var koçum seni sınır Edirnede bas git. git bakalım alıyorlar mı seni?
  • Yazdım. Yazdım. Sildim.

• Hocam burada boş boş millete laf anlatacağına çalış para biriktir, dil öğren ve gitmek için bir şeyler yap. Çalıştıralım saksıyı yani. Yoksa kimse kollarını açıpta vasıfsız birini beklemez saydığın ülkelerde. Yaşamak istiyorsan daha iyi bir hayat, hak etmen gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: syrialin

Türkiye de benim gibi sizin gibi iyi insanlar da var bunu neden dusunmuyosunuz

Alıntıları Göster
    bu kurdan sonra da 5tl iyi para mı hocam?

Türk olduğum için çok üzgünüm

• Keşke senin gibi ülkesini sevmeyenler olmasa bu ülkede. Keşke sağda solda şikayet ediceğine az biraz kafan çalışsa da başka ülke seni kabul edebilse. Ama keşkelerle olmuyor.

• Konu sahibi arkadaşa şu sözü armağan ediyorum :

Türk olmak zordur bütün dünyayla savaşırsın, Türk olmamak daha zordur Türklerle savaşırsın.
  • Tam tersi Türk olduğun ve Türk olarak doğdugun hatta Türkiye'de doğduğun için kendini şanslı hissetmelisin.

• Beterin beteri var... ya venezuelalı olsaydın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: haraco

Beterin beteri var... ya venezuelalı olsaydın...
    iyide ülkenin venezuellaya dönüşmeyeceği ne malum ? birde düşün adamlar dünyanın en fazla petrol rezervine sahipler ona rağmen bu durumdalar bizim neyimiz var he pardon unutum borumuz vardı demi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 9 Nisan 2019; 11:51:56 >
  • Türk olmaktan dolayı üzgün değilim aksine gururluyum.

Ancak Türkiye'de doğmuş olmak beni üzüyor evet.
    Mesela İsveçte doğmuş bir Türk olabilirdik
  • La cildirdim Hahwhdhagsha

• caneycaney kullanıcısına yanıt
    Baris arduc gibi hem onun kadar yakisikli olurdun ha xd

• Bu işin sonu yok. nerede doğacağını seçemzsin ama şimdi burada yahut başka yerde olmak ya da olmamak senin elinde. Nitelikli bir bireyi her ülke vatandaşı yapmak ister.
  • Bende kırmızı pasaport var. Daha geçen hafta Norveç Oslo merkezli bir firmadan, ondan 2 ay önce de Danimarka Kopenhag merkezli bir firmadan teklif aldım.

Sadece karar versem, gitmem 1 günümü alır ve yeni hayatıma 1 hafta sonra başlayabilirim.

Bazen bende bu ülkede ne aradığımı merak etmiyor değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konuya dahil olmayan adam

Yallah ermenistana
    Neden ermenistan? Bir insan ermenistana ya da kongoya neden gitmek istesin ki...

• Burda milliyetcilik yapanların çoğunun pasaportu yoktur. Başka ülkede görmemişlerdir :D 1 kere almanyada italyada isviçrede abd de bulunun ben mağarada yaşıyormuşum bunca zaman dersiniz. Dünya büyük, toprak parçası için delirmeye gerek yok.

bu arada beğenmiyorsan s.egit diyenlerde var başka ülkeler senin pasaportunu adam yerine koymuyor oyuzden gidemiyorsunuzda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i Am Not Dead -- 9 Nisan 2019; 12:10:48 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.