Şimdi Ara

Türk.net YAPA olan yerleri yazalım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
3
Favori
58.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam mesajiniz icin tesekkürler.
    Sistemde buldugum bina gozukmedi, müsteri temsilcisi ile iletisime gectim.
    Bulundugum bina da fiber kablo altyapisi varmis ve bundan dolayi size hizmet veremiyoruz, fiber altyapisi ile hizmet veren firmlar ile gorusun cevabini aldim.
    Turknet bakir kablo altyapisi ile hizmet veriyormus.

bu durumda ne yapacagim bilemedim acikcasi
  • -Telekom
    -Netspeed
    -Millenicom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabiniz icin tesekkür ederim. Bu konularda pek bir bilgim yok acikcasi. Söylemis oldugunuz firmalari inceleyecegim.
    Gözüken uzun süreli sözlesme yapmam gerekiyor.
    Sizin önerdiginiz bir firma var mi acaba? Birde bazi firmalar modemde veriyormus. isim geregi kopmayan bir internet baglantisi ve sorun cikarmayan bir modeme ihtiyacim var.
    öneriniz olursa oldukca faydali olur. Tesekkür ederim tekrardan.
  • Eğer sizin daireye kadar ethernet veya fiber ise modemi ve kurulumu tt yapacak netspeed veya millenicom dan da alsanız. Fttb-utp (ethernet) veya ftth(eve kadar fiber) de işler böyle.

Bu bağlantı türünde teknik olarak kopma yaşamazsınız, kopma olur ise zaten ya bölgesel herkes de yoktur ya da firma taraflı genel sıkıntıdır. Eğer kritik bir durumunuz var ise tt de 20 GB mobil data 29 TL aylık (24 ay taahhütlü) yedek yapmanızı öneririm

Taahhütsüz olan netspeed veya millenicom ile başlayın randıman alamaz iseniz zaten mecbur tt

• Sorun çıkarmayan modem konusunda bir şey diyemem fttb-utp de ve ftth de modem seçme lüksünüz yok tt ne verir ise o. Evde ki yükünüzü ve 3g yedeği router a toplayıp gelen modeme tek kablo ile bağlantı yapmanızı tavsiye ederim

Hocam cevaplariniz icin cok cok tesekkür ederim.

Kendimce arastirdim firmalari.
    Suan icin sanirim bana en uygun olan millenicom ve netspeed.

Millenicom 100Mbps 85TL taahütsüz + 9TL aylik modem taksiti + 4 ay boyunca 30ar TL aktivasyon ucreti aliyor.

Netspeed 50Mbps 76TL + 120TL aktivasyon ucreti

vodafone 50Mpbs 105TL + 7TL modem ücreti aylik.

Sizce nasil bir tercih yapmaliyim? Millenicom cok iyi gozukuyor fiyat hiz olarak ama sorun yasarmiyim bilemedim.

Tekrardan cok cok tesekkür ederim degerli cevaplariniz icin.
    iyi gunler
    Hocam bu arada kesin olarak TT nin sim kart üzerinden interneti alacagim. Yedek olarak cok iyi bir sistem
  • Vodafone tt üzerinfden ftth veriyor mu bilmiyorum.

milleni de daha yüksek hız alabiliyorsunuz + onlar sol omurgası üzerinden de çıkış yaptığı yerler olabiliyor + kod ile 1 ay bedava (ben turknet kullanıyorum bende kod yok ama bulursunuz) + ama modem taksidi ödemeniz lazım

1 aylık kod ile tt deki ücreti dengelemiş olursunuz 2 aylık kısmını ama orada 24 ay taahhüt gerekiyor olmadı cebe atar telefondan kullanırsınız (ev için 1 mbit gibi kendiniz bir sınır koyun veya 3g nin üstüne çıkmasına izin vermeyin kota hızlı tükenmesin ama online kalsın ? )

sunucu için 50/2 ayırırsınız ev için de 30/1 kalır 100/4 luk hatta darboğaz olmaz dsl de upload full olursa download kilit oluyor ama tt üzerinden ftth da böyle mi bilmiyorum

(dsl için hatta bir yönde full kullanım ping demek malum ama sizin ftth veya yakını)
    Hocam cevaplariniz icin tesekkür ederim.
    Sol omurgasi ne oluyor acaba?

Suan muhtemelen millinicom baglatacagim. Dairenin icince tt nin ufak bir kutusu var, eve kadar fiber geliyormus.

Sim kart ustunden mecbur artik alacagiz isi icin, cift sim kartli telefon kullanacagim buna arti olarak baska hat ustunden konusma ve sms paketi alacagim.
    Gerektigi zaman paylasim ile bilgisayara verecegim internti.

Bu hiz ayarlama nasil oluyor acaba? Son yazdiklarinizi tam olarak anlayamadim.

Tesekkürler :)
  • İzmitte benim bildiğim yok ?
  • sol omurgası superonline omurgası

sizin eve kablo tt den - o kablo ile sizin veriyi tt taşıyor aktarma noktasında milleni ye devir ediyor - dahas sonrasında milleni bazı verilerini superonline üstünden taşıyor yurtdışı çıkışı vs bu da ping sürelerinin düşmesini sağlıyor

hız ayarlama işi tahmini server kullanbığınızı vs düşündüm onu buradan anlatmak zor, ama basit bir router üstünden qos ile yapabilirsiniz - google dayı :)
  • @BJK@ kullanıcısına yanıt
    Yahya Kaptan'da var.
  • Bakalım planlı çalışma kesinti diye mesaj atmışlar. Eğer ki hazirana kadar halledebilirlerse güzel olur YAPA işini. Eğer halledemezlerse ben zaten kapattıracağım modemi de satacağım. Gerek yok böyle lükslere artık. 100 lira internete ver, 500 lira oyuna ver, 15000 lira bilgisayara ver... Gerek yok. Degmez.

• Sultançiftliği Şubesi-Sultangazi-İstanbul

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ah bi yapa gelse santrale 121 metre uzakliktayim kabin vs degil turk telekom bogazici santrale 121 metre

Ankara bogazici 14 nolu santralde hala wae altyapisi kullaniliyor kablonet vodafone fiber kendi altyapısını cekti apartmanlara verdi bile bunlar hala bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreylcn06 -- 11 Mayıs 2019; 15:7:41 >
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 1.5 ay kadar önce Turknet'e geçiş yaptım ancak Çarşamba gününden beri internet ve telefon hizmeti alamıyorum. Bunun için destek kaydı oluşturdum ve bana 'YAPA' işlemlerinin başlatıldığı şeklinde bilgi verildi. Bu işlemlerin ne kadar sürdüğü hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ylmzfrk -- 12 Mayıs 2019; 9:32:30 >
  • ylmzfrk Y kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun diyeyim.Türk telekomdan 3-4 ay önce turknete geçtim.hız testi yapınca 13-14 mbps alıyordum,1 ay öcne yapa denen lanet kendi sistemlerine aktarmışlar beni hızım 6 mbps ye düştü!Konum gaziosmanpaşa-istanbul-karadeniz mah.
    YAPA=düşük hız rezillik
  • dreamtheater_81 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. Online İşlem merkezine şu şekilde bir seçenek koymuşlar YAPA kullanıcıları için, isterseniz bi kurcalayın.

Teknik Bilgiler sayfasının altında:
    https://dl.dropboxusercontent.com/s/sgqj99i73spfvb0/21-Tuesday-c283Od25981.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevoLand -- 21 Mayıs 2019; 18:40:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevoLand

Geçmiş olsun hocam. Online İşlem merkezine şu şekilde bir seçenek koymuşlar YAPA kullanıcıları için, isterseniz bi kurcalayın.

Teknik Bilgiler sayfasının altında:
    https://dl.dropboxusercontent.com/s/sgqj99i73spfvb0/21-Tuesday-c283Od25981.png
    Buradan secenekleri degistirerek baktiniz mi siz? Herhangi bir degisiklik yada etki oldu ku acaba?

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Şuanda yaşadığım herhangi bir sorun olmadığından bir değişiklik yapmayı denemedim hocam. Hâli hazırda zaten Oyun profilindeyim ve santrale yakın olan şanslı kesimdenim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.