Şimdi Ara

Türk.net YAPA olan yerleri yazalım (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
3
Favori
58.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsunda yaşıyorum tarifem bitti ve taahhütsüz internet için turknet düşünüyorum . lakin okudugum yorumlar felaket kararsız kaldım... ya sonucda 1 ay memnun değilsem kapatırım dedim ama onda bile sıkıntılar yasanıyormus yokuş yapılıomus. adam gibi tarife bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaybo55

samsunda yaşıyorum tarifem bitti ve taahhütsüz internet için turknet düşünüyorum . lakin okudugum yorumlar felaket kararsız kaldım... ya sonucda 1 ay memnun değilsem kapatırım dedim ama onda bile sıkıntılar yasanıyormus yokuş yapılıomus. adam gibi tarife bulamadım
    mevcut aboneliğiniz varsa geçiş yapın.kurulum ücretide yok.
    beğenmezseniz başka firmaya geçersiniz.
  • mevcut abonelik varsa geçiş yapın ne demek anlamadım ? Olsa zaten geçmeyi düşünürüm dermiyim. Kurulum ücreti yok ama sıkıntı çokmus şikayetvarda gördüğüme göre. bana dönün dedim dönmedilerde . sanırım riske girmicem
  • gaybo55 G kullanıcısına yanıt
    Merhaba, öncelikle sizi de aramızda görmek isterim. Son zamanlarda yaşanan sorun ile ilgili network ekibimiz çalışma yapıyor. Çoğu bölgedeki sorunu giderdik. Diğer bölgelerimiz için de kısa süre içerisinde tekrarı yaşanmayacak şekilde gidereceğiz.

Hizmetimiz taahhütsüzdür. Dilediğiniz zaman fesih bedeli ödemeden ayrılabilirsiniz. İptal ve diğer konularda sorun yaşarsanız benimle paylaşmanız yeterli olacaktır. Şunu da belirtmek isterim. Uzun süredir forum ile ilgileniyorum. her servis sağlayıcı firmada olduğu gibi şikayet alabiliyoruz. Biz bu şikayetleri memnuniyete çevirmek için elimizden geleni yapıyoruz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    4 gün sonra müşteri hizmetlerinden dönüş yapılıyor şu anda.
    onda da tamamen alakasız işlem yapılıyor, 24 saat daha bir sonraki cevabı beklememiz gerekiyor.

hız profil güncellemesi diyoruz, gidip yapa prfilimi değiştiriyor.
    bahsettiğiniz şikayetler bunlar olmamalı.

müşteri hizmetleri konusunda eğitiminizi gözden geçirmeniz şart.
    sizin yazdığınızı iletiyorum hala ping ve trace testi isteniyor, hattınız sorunsuz deniyor.

her gün belli bir vaktimi bunlara harcamaktan bıktım.
    basit bir işlem için 6. günüm.

okunmuyor, anlanmıyor, inisiyatif alınmıyor. burda sürekli size iletmek zorunda kalmamalıyız.

bunlara da çare bulacak mısınız?
  • gaybo55 G kullanıcısına yanıt
    şu anda devam eden ttnet vb. gibi bir aboneliğiniz varsa demek istemiş arkadaş.
    yoksa 1 ay kullansanız bile kurulum ücreti vs ile 180 liraya gelir size.

bunun dışında konuları, şikayetleri, geri dönüşleri iyi okuyup da karar verin.
    buradaki arkadaş iyi niyetli olup sorun çözmeye çalışsa da online müşteri temsilcilerine kalmışsanız
    Allah sabır versin. düzelen problemler genelde kısa sürede tekrar başlıyor.

yazılacak çok şey var aslında. umarım sorunsuz olur geçerseniz.
  • nutz kullanıcısına yanıt
    Merhaba, PM üzerinden ping sorununun olmadığını ilettiniz. Paket kayıpları konusundaki sorunu kısa süre içerisinde gidereceğiz. Takibini network ekibimiz ile yapıyorum. Gelişme olduğunda bilgi vereceğim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    selam, ping sorunum yok ama crc hataları devam ediyor.

ping sorunum neredeyse hiçbir zaman olmadı zaten.

neden basit bir sorunu çözmek bile iletişimsizlik yüzünden 1 haftayı geçiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nutz

selam, ping sorunum yok ama crc hataları devam ediyor.

ping sorunum neredeyse hiçbir zaman olmadı zaten.

neden basit bir sorunu çözmek bile iletişimsizlik yüzünden 1 haftayı geçiyor?
    modemimdeki hat değerleri bu şekilde.
    şuan snr en düşük seviyesinde. akşamları snr 9-10 arasına yükseliyor.
    fec ve crc baya yüksek. snr 6nın altyına düşerse crc ve fec milyonları geçiyor

quote:

xDSLFwVersion: FwVer:5.12.12.0_B_A60901 HwVer:T14.F7_0.0
    Line State: Up
    Modulation: ITU G.993.2(VDSL2)
    Annex Mode: ANNEX_B
    =============================================================================

TPSTC type: 64/65B PTM TC

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    near-end fast channel bit rate: 42837 kbps
    far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
    far-end fast channel bit rate: 30577 kbps

near-end FEC error fast: 295844
    near-end FEC error interleaved: 0
    near-end CRC error fast: 17778
    near-end CRC error interleaved: 0
    near-end HEC error fast: 0
    near-end HEC error interleaved: 0
    far-end FEC error fast: 19
    far-end FEC error interleaved: 0
    far-end CRC error fast: 2
    far-end CRC error interleaved: 0
    far-end HEC error fast: 0
    far-end HEC error interleaved: 0
    DSL uptime :1 day, 6:07, 40 secs
    DSL activetime :0 min, 16 secs

Downstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin downstream: 6.1 dB
    output power upstream: 9.4 dbm
    attenuation downstream: 13.4 dB

Upstream:
    relative capacity occupation: 100%
    noise margin upstream: 6.3 dB
    output power downstream: 14.0 dbm
    attenuation upstream: 0.8 dB

• Çoğu kişi TurkNet'e ve özellikle YAPA için olumsuz yorum yapmış fakat almadığınız hizmetin nesini kötülüyorsunuz anlayamadım? Sözüm, "YAPA'da değilmişim fakat YAPA'da böyleymiş" tarzı birçok yoruma denk geldim. Bugüne kadar bulunduğum bölge ve binada TTNet ve Superonline dahil olmak üzere birçok servis sağlayıcıdan hizmet aldım. TTNet bulunduğum binaya kadar fiber ile gelirken, bina içi bakır kablolar ile hizmet veriyor. Superonline ise daireme kadar fiber döşemiş durumda. Şunu açıkca söyleyebilirim ki, Superonline'dan 100mbit kullandığım dönemler (Aralık 2019'a kadar) oldukça memnundum. TTNet ise hiçbir zaman tat vermedi. (Bildiğiniz, alışık olduğumuz TTNet işte...) TurkNET'e ise 2019 Kasım'ın son haftası başvurdum.

Şu an dairelerimin birinde Superonline fiber 35mbps (TV+ için), bir diğerinde ise TurkNet YAPA kullanıyorum. Şimdi topu servis sağlayıcıya atmadan önce (herkes gibi benimde ilk yaptığım eylem buydu) öncelikle kendi tarafınızdaki altyapıyı bir kontrol edin ve emin olun. Bunu neden diyorum hemen açıklayayım:

TurkNET'e aslında 5. kattaki dairemiz için başvurmuştum ve 2 hafta sonrasında anca bağlandı. (Şahsen ilk yaşadığım sorun bu oldu) İnterneti kullanmaya başladım ve çok değişik sonuçlar elde etmeye başladım. Download için zaman zaman 3-5 mbps alırken, buna rağmen upload rakamlarım 35-40 arası değişiyordu. Ve gördüğüm maksimum download ise 25 mbps civarlarındaydı. Binamdaki altyapıya o kadar çok güveniyordum ki, sürekli TurkNET'e sitem edip duruyordum. Günün birinde aldığım 3-5mbps downloadlar o kadar çok bunaltıcı duruma gelmişti ki, altyapım sağlamda olsa herşeyi sıfırdan en iyisiyle ve kalitelisiyle kurup o şekilde TurkNET'e ticket açacaktım. Nitekim gittim piyasadan en iyi kalitede olan CAT-7 S/FTP kablolara sağlam para bayıldım. Aldığım bu kablolardan 5. kattaki dairemden saha dolabının olduğu yere kadar kabloyu çektim. Hatta gittim sıfırdan iyi de bir modem aldım. Yalan olmasın fakat 3bin liraya yakın masraf yaptım. Bu yeni kablo ile testimi yapmaya koyulmaya fırsat bulamadan başka bir gelişme oldu ve binamdaki 1. katta yer alan daireyi tuttum. (Tüm derdim saha dolabına olabildiğince yakınlaşabilmek :))

1. kattaki daireyi tuttuktan sonra aklımda başka bir ampül yandı ve gerekli izinleri alıp modemimi saha dolabının ve saha dolabının yanında yer alan DSLAM'in dibine kurdum. (Buradaki amacım, maksimum 1.5 metreden saha dolabından modeme ne hız geleceğini ölçümleyebilmek. Çünkü saha dolabından sonra kabloların geçtiği ortam çok fazla negatif unsur barındırıyor) Ardından bu aldığım kablodan başka bir kesiti, modemin bulunduğu odadan, yine aynı kattaki daireme kadar döşedim. (Saha dolabı bizim binada 1. kata denk geliyor) Bütün bu çabalarım meyvesini verdi ve maksimum 89 mbps download, maksimum 49mbps upload görebildim. İlk bağlattığıma oranla uploadta azda olsa bir iyileşme olurken, download kendine geldi. E tabi bunca çaba ping sürelerine de yansıdı. 45-50 ping arası alırken, şu an 20-30 civarlarında alıyorum ki, bu bence yine de fazla. Ama bunun da gerek bakır kablo kullanıldığı ve diğer çevresel faktörlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu an birinci kattaki dairemden saha dolabının olduğu yerdeki modeme kadar olan maksimum 50 metrelik mesafenin %60 civarı oldukça iri elektrik kablolarının arasından geçerken, 5. kattaki ise 100 metrenin %80-85 civarı bu tarz bir ortamdan geçiyor. Herneyse. Şu an çatır çatır 89/49 olarak hizmet alıyorum. İşin en güzel tarafı da buna ayda 85 lira civarı bir para ödüyorum. ( sabit ip'de aldım :) ) Hal böyle olunca, evimdeyken, development aşamasındaki projeleri müşterilerime kendi cihazımdan erişime açabiliyor ve rahat rahat gezip inceleyebilmelerine olanak verebiliyorum. Her seferinde bir şeyleri müşteri sırf görmek istiyor diye sunucuya deploy etmek zorunda da kalmıyorum. Neyse. :)

Hiç mi sorun yaşamıyorum peki ? Yaşıyorum. Defalarca kez yazdım ama adam akıllı ilgilenen olmadı. Üstteki mesajlarda başka bir arkadaşında belirttiği gibi bende de gelen/giden paketlerde bir tutarsızlık var. Çoğu zaman o kayıp paketlerin sayısını okuyamıyorum bile. Şu aralar yine az ama kimi zaman üst üste biniyorlar. E birde şu upload'u daha da yükseltebilirseniz iyice tadından yenmez @@TurkNetDestek

Özetle şunu söyleyebilirim; TurkNET değil, TurkNET'li olmamak pişmanlıktır :)

Türk.net YAPA olan yerleri yazalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hydm -- 30 Mart 2020; 14:10:39 >

• hydm H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız paket kayıplarını arkadaşlarımın kontrol edebilmesi için test sonuçlarını alarakwww.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz? Oluşturduğunuz kayıt numarasını PM üzerinden benimle de paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, yaşadığınız paket kayıplarını arkadaşlarımın kontrol edebilmesi için test sonuçlarını alarakwww.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz? Oluşturduğunuz kayıt numarasını PM üzerinden benimle de paylaşabilir misiniz?
    Tabii açayım ama şu anki rakamlar 1092'ye (Upstream), 399 (Downstream) şeklinde. Bu da son 45 günün rakamları. Sanki biraz daha toparlanmış gibi. Tam anlamıyla bir network gurusu değilim ama eğer bu rakamlar sizce de ticket açmaya değer ise açayım hemen. Aksi taktirde her iki taraf içinde zaman kaybetmeye gerek yok.

• hydm H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, paket kayıpları ile ilgili network ekiplerimize sorun yaşayan müşterilerimizin tracert sonuçlarını ilettim. Destek kaydı açmanız durumunda teknik ekiplerimizde network ekiplerimize iletecektir. Ardından sonucu sizinle paylaşacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hydm

Çoğu kişi TurkNet'e ve özellikle YAPA için olumsuz yorum yapmış fakat almadığınız hizmetin nesini kötülüyorsunuz anlayamadım? Sözüm, "YAPA'da değilmişim fakat YAPA'da böyleymiş" tarzı birçok yoruma denk geldim. Bugüne kadar bulunduğum bölge ve binada TTNet ve Superonline dahil olmak üzere birçok servis sağlayıcıdan hizmet aldım. TTNet bulunduğum binaya kadar fiber ile gelirken, bina içi bakır kablolar ile hizmet veriyor. Superonline ise daireme kadar fiber döşemiş durumda. Şunu açıkca söyleyebilirim ki, Superonline'dan 100mbit kullandığım dönemler (Aralık 2019'a kadar) oldukça memnundum. TTNet ise hiçbir zaman tat vermedi. (Bildiğiniz, alışık olduğumuz TTNet işte...) TurkNET'e ise 2019 Kasım'ın son haftası başvurdum.

Şu an dairelerimin birinde Superonline fiber 35mbps (TV+ için), bir diğerinde ise TurkNet YAPA kullanıyorum. Şimdi topu servis sağlayıcıya atmadan önce (herkes gibi benimde ilk yaptığım eylem buydu) öncelikle kendi tarafınızdaki altyapıyı bir kontrol edin ve emin olun. Bunu neden diyorum hemen açıklayayım:

TurkNET'e aslında 5. kattaki dairemiz için başvurmuştum ve 2 hafta sonrasında anca bağlandı. (Şahsen ilk yaşadığım sorun bu oldu) İnterneti kullanmaya başladım ve çok değişik sonuçlar elde etmeye başladım. Download için zaman zaman 3-5 mbps alırken, buna rağmen upload rakamlarım 35-40 arası değişiyordu. Ve gördüğüm maksimum download ise 25 mbps civarlarındaydı. Binamdaki altyapıya o kadar çok güveniyordum ki, sürekli TurkNET'e sitem edip duruyordum. Günün birinde aldığım 3-5mbps downloadlar o kadar çok bunaltıcı duruma gelmişti ki, altyapım sağlamda olsa herşeyi sıfırdan en iyisiyle ve kalitelisiyle kurup o şekilde TurkNET'e ticket açacaktım. Nitekim gittim piyasadan en iyi kalitede olan CAT-7 S/FTP kablolara sağlam para bayıldım. Aldığım bu kablolardan 5. kattaki dairemden saha dolabının olduğu yere kadar kabloyu çektim. Hatta gittim sıfırdan iyi de bir modem aldım. Yalan olmasın fakat 3bin liraya yakın masraf yaptım. Bu yeni kablo ile testimi yapmaya koyulmaya fırsat bulamadan başka bir gelişme oldu ve binamdaki 1. katta yer alan daireyi tuttum. (Tüm derdim saha dolabına olabildiğince yakınlaşabilmek :))

1. kattaki daireyi tuttuktan sonra aklımda başka bir ampül yandı ve gerekli izinleri alıp modemimi saha dolabının ve saha dolabının yanında yer alan DSLAM'in dibine kurdum. (Buradaki amacım, maksimum 1.5 metreden saha dolabından modeme ne hız geleceğini ölçümleyebilmek. Çünkü saha dolabından sonra kabloların geçtiği ortam çok fazla negatif unsur barındırıyor) Ardından bu aldığım kablodan başka bir kesiti, modemin bulunduğu odadan, yine aynı kattaki daireme kadar döşedim. (Saha dolabı bizim binada 1. kata denk geliyor) Bütün bu çabalarım meyvesini verdi ve maksimum 89 mbps download, maksimum 49mbps upload görebildim. İlk bağlattığıma oranla uploadta azda olsa bir iyileşme olurken, download kendine geldi. E tabi bunca çaba ping sürelerine de yansıdı. 45-50 ping arası alırken, şu an 20-30 civarlarında alıyorum ki, bu bence yine de fazla. Ama bunun da gerek bakır kablo kullanıldığı ve diğer çevresel faktörlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Şu an birinci kattaki dairemden saha dolabının olduğu yerdeki modeme kadar olan maksimum 50 metrelik mesafenin %60 civarı oldukça iri elektrik kablolarının arasından geçerken, 5. kattaki ise 100 metrenin %80-85 civarı bu tarz bir ortamdan geçiyor. Herneyse. Şu an çatır çatır 89/49 olarak hizmet alıyorum. İşin en güzel tarafı da buna ayda 85 lira civarı bir para ödüyorum. ( sabit ip'de aldım :) ) Hal böyle olunca, evimdeyken, development aşamasındaki projeleri müşterilerime kendi cihazımdan erişime açabiliyor ve rahat rahat gezip inceleyebilmelerine olanak verebiliyorum. Her seferinde bir şeyleri müşteri sırf görmek istiyor diye sunucuya deploy etmek zorunda da kalmıyorum. Neyse. :)

Hiç mi sorun yaşamıyorum peki ? Yaşıyorum. Defalarca kez yazdım ama adam akıllı ilgilenen olmadı. Üstteki mesajlarda başka bir arkadaşında belirttiği gibi bende de gelen/giden paketlerde bir tutarsızlık var. Çoğu zaman o kayıp paketlerin sayısını okuyamıyorum bile. Şu aralar yine az ama kimi zaman üst üste biniyorlar. E birde şu upload'u daha da yükseltebilirseniz iyice tadından yenmez @@TurkNetDestek

maşallah hızlar çok iyi
    santrale mesafen kaç metre ?
    oyun modu ve hızlı modda nasıl değerler ?
    bence zyxel vmg3312-b10b model bir modem ile dene birde hattını.(airties 5650de olabilir)
    ben çok fazla modem denedim. en iyi sonucu bu modemler veriyor.

en son turknetin şuan yeni abonelere sattığı vmg8623ü denedim. 1-2mbps fazla upload hızı alıyor ama download 3-5mbps düşük.
    edit: az önce 2 modemide denedim(SNR'ler 6.0-6.2db arası hepsinde)

vmg3312: UL: 28922 kbps DL: 62476 kbps
    vmg8623: UL: 30354 kbps DL: 56279 kbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 31 Mart 2020; 19:6:40 >

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz modemlere bir bakayım ve araştırayım hocam. Ben yine TP-Link'in VR2800 ürününü düşünüyordum açıkcası.

Santrale mesafem TurkNET'e göre 450 metre civarlarında fakat sanıyorum zaten bu kabloların dolaştığı mesafe. Zira yürüyüş bakımından 200 metre var ya da yok.

Bu aldığım sonuçlarda, modemi direkt olarak santralin bulunduğu odaya kurmamın faydası olduğunu düşünüyorum. Zaten tüketici olarak DSLAM'e müdahele hakkım ve şansım olmadığından dolayı TTNet ekipleri ile birlikte bağladık modemi oraya. Hatta onlarda sağolsunlar daha modeme girmeden önce kablodan kaç hız geldiğini ellerindeki cihaz ile ölçümlediler ve 90-5mbps civarı bir sonuç geldi. Modem arayüzünden de zaten o değeri rahatlıkla görebiliyorum, önceki postta yer alan resimde de görüleceği üzere. Yalnız benim kafama takılan ve kafamı karıştıran başka bir mevzu daha var ve bu konu ile ilgili ticket açmıştım TurkNET'e ama bana gerçek bir cevaptan ziyade standart cevaplarından biriyle dönmüşlerdi. Şu an o ticketı göremiyorum da zaten OIM üzerinden.

Kafamı karıştıran mevzu ise, daha başvuru esnasında TurkNET alabileceğiniz maksimum hız 75mbps fakat biz size 100/100mbps hız tanımlayacağız ve bölgenizde geliştirmeler oldukça paketinizden maksimum faydalanın istiyoruz tarzı bir metin çıkarmıştı karşıma. Bunu şu an yine modem arayüzümden görebiliyorum, download için 100mbit tanımlanmış ama modeme ulaşan 90-95 arası bir değer. Fakat upload'a bakacak olursak, 46mbps gibi birşey tanımlı ve zaten modeme ulaşan değerde o civarlarda. Benim merak ettiğim, eğer madem 100/100mbps tanımladılar, download için max rate 100 mbps iken upload için max rate neden 46mbps? Max rate 100mbps olsa ve modeme varan 46 olsa yine durumu bir nebze anlayacağım ama öyle değil. Yani upload'um içinde musluğu tam açsalar, downloadta olduğu gibi 85-90 mbit arası bir uploada ulaşacağım. En azından bu son soruma cevap verebilirseniz, özellikle @TurkNetDestek sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hydm -- 31 Mart 2020; 20:4:30 >

• quote:

Bahsettiğiniz modemlere bir bakayım ve araştırayım hocam. Ben yine TP-Link'in VR2800 ürününü düşünüyordum açıkcası.

Santrale mesafem TurkNET'e göre 450 metre civarlarında fakat sanıyorum zaten bu kabloların dolaştığı mesafe. Zira yürüyüş bakımından 200 metre var ya da yok.

Bu aldığım sonuçlarda, modemi direkt olarak santralin bulunduğu odaya kurmamın faydası olduğunu düşünüyorum. Zaten tüketici olarak DSLAM'e müdahele hakkım ve şansım olmadığından dolayı TTNet ekipleri ile birlikte bağladık modemi oraya. Hatta onlarda sağolsunlar daha modeme girmeden önce kablodan kaç hız geldiğini ellerindeki cihaz ile ölçümlediler ve 90-5mbps civarı bir sonuç geldi. Modem arayüzünden de zaten o değeri rahatlıkla görebiliyorum, önceki postta yer alan resimde de görüleceği üzere. Yalnız benim kafama takılan ve kafamı karıştıran başka bir mevzu daha var ve bu konu ile ilgili ticket açmıştım TurkNET'e ama bana gerçek bir cevaptan ziyade standart cevaplarından biriyle dönmüşlerdi. Şu an o ticketı göremiyorum da zaten OIM üzerinden.

Kafamı karıştıran mevzu ise, daha başvuru esnasında TurkNET alabileceğiniz maksimum hız 75mbps fakat biz size 100/100mbps hız tanımlayacağız ve bölgenizde geliştirmeler oldukça paketinizden maksimum faydalanın istiyoruz tarzı bir metin çıkarmıştı karşıma. Bunu şu an yine modem arayüzümden görebiliyorum, download için 100mbit tanımlanmış ama modeme ulaşan 90-95 arası bir değer. Fakat upload'a bakacak olursak, 46mbps gibi birşey tanımlı ve zaten modeme ulaşan değerde o civarlarda. Benim merak ettiğim, eğer madem 100/100mbps tanımladılar, download için max rate 100 mbps iken upload için max rate neden 46mbps? Max rate 100mbps olsa ve modeme varan 46 olsa yine durumu bir nebze anlayacağım ama öyle değil. Yani upload'um içinde musluğu tam açsalar, downloadta olduğu gibi 85-90 mbit arası bir uploada ulaşacağım. En azından bu son soruma cevap verebilirseniz, özellikle @TurkNetDestek sevinirim.
    şuan hangi moddasınız ? oimde teknik bilgiler kısmından seçilebiliyor ?
    hızlı modta ve zyxelin turk telekom ürettiği bir modem ile 100mbps yi geçersin gibi geliyor bana :)

modemde hattına kaç mbps tanımladıkları yazmaz.
    120251 yazan değer tp-linkin hesapladığı ulaşılabilir hız. (asus ve tp-linkler o değeri yüksek hesaplıyor genelde ve o hıza çıkmıyor hat)

vdsl2 17a profilinde max 60mbps upload değeri alınabilir. daha yüksek hızlar için 30a veya 35b profilleri gerekli(bende destekli modem olmasına rağmen turknet yapada kullanmıyor bu teknolojileri.)

yapa rekoru :https://twitter.com/CemCelebiler/status/1209780541454770176

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    Standart modtayım hocam. Daha evvelde profil değiştirdiğimde bir takım sıkıntılar yaşamıştım. Hangi modta hatırlamıyorum ama sanırım kesintisiz modtaydı, modemle hiç buluşamıyordu. Gece Hızlı profile geçirip test yaptığımda ise Download ve Upload SNR değerleri 6'lara kadar düştü. Şu an upload için 6.7, download için 6.1 olarak görünüyor. Hat zayıflama değeri ise upload için 0.8, download için 9.1 olarak görünüyor.

Gece yaptığım hız testinde upload için anlık olarak 50 üzerini ilk defa aşabildim ama download çok fazla dalgalı hareket etti. Bununla ilgili ekran görüntüsünü paylaşacağım.

Şu anda da bir hız testi yaptım ve standart modtayken ne alıyorsam şu anda da onu alıyorum neredeyse diyebilirim. Download için Peak 89, AVG 86; upload için Peak 47.05, AVG 45. Dediğim gibi standart moda göre şu an için tek değişen düşen SNR oldu gibi ve birde gece upload için anlık 50 üzerini gördüm, download için ise çok dalgalı sonuç elde ettim.

Bu paylaştıklarım gece yaptığım hız testi sonuçları:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hydm -- 1 Nisan 2020; 10:30:56 >

• quote:

Çoğu kişi TurkNet'e ve özellikle YAPA için olumsuz yorum yapmış fakat almadığınız hizmetin nesini kötülüyorsunuz anlayamadım? Sözüm, "YAPA'da değilmişim fakat YAPA'da böyleymiş" tarzı birçok yoruma denk geldim. Bugüne kadar bulunduğum bölge ve binada TTNet ve Superonline dahil olmak üzere birçok servis sağlayıcıdan hizmet aldım. TTNet bulunduğum binaya kadar fiber ile gelirken, bina içi bakır kablolar ile hizmet veriyor. Superonline ise daireme kadar fiber döşemiş durumda. Şunu açıkca söyleyebilirim ki, Superonline'dan 100mbit kullandığım dönemler (Aralık 2019'a kadar) oldukça memnundum. TTNet ise hiçbir zaman tat vermedi. (Bildiğiniz, alışık olduğumuz TTNet işte...) TurkNET'e ise 2019 Kasım'ın son haftası başvurdum.

Bişey merak ettim. Siz saha dolabına gerekli izini alıp modem bagladım demişsiniz. Bahsettiğiniz gercekten saha dolabı mı yoksa santralden mi bahseyorsunuz? Cunku biliyorsunuz saha dolabında yapa olayı yok ve bu yuzden upload zaten telekomun belirlediği hızda geliyor. Sizin 50 m ilerinizde santral mi var saha dolabı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Bişey merak ettim. Siz saha dolabına gerekli izini alıp modem bagladım demişsiniz. Bahsettiğiniz gercekten saha dolabı mı yoksa santralden mi bahseyorsunuz? Cunku biliyorsunuz saha dolabında yapa olayı yok ve bu yuzden upload zaten telekomun belirlediği hızda geliyor. Sizin 50 m ilerinizde santral mi var saha dolabı mı?

Alıntıları Göster
    Şöyle ki hocam, bildiğiniz gibi fiberi ya mahalledeki saha dolaplarına, ya binaya ya da daireye kadar getiriyorlar. Bizimki binaya kadar gelen türden. Saha dolabı demiş olmam yanlış bir tanım olmuş olabilir. Ben Türk Telekom tarafından (santraldeki sorumlu kişilerden) ve aynı zamanda oturduğum sitedeki yönetimden gerekli izinleri alarak (binanın o bölümü site yönetiminin idaresinde olduğu için) modemimi Türk Telekom'un fiberinin yerleştirildiği o odaya yerleştirdim. Zaten bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi gerekli bağlantıyı yine Türk Telekom saha ekibi gerçekleştirdi. Benim veya bizim (son tüketici) mevcut kutulara ve/ve ya DSLAM'e müdahele hakkımız ve yetkimiz bulunmuyor.

Türkiye'de ki yerel servis sağlayıcısı Türk Telekom olduğundan dolayı, santralden sokağa ya da binaya olan altyapı hizmetleri söz konusu o ilgili firmaya ait, yani Türk Telekom'a. Yani siz VAE'de de olsanız YAPA'da da olsanız, buraya kadar her şey aynı. Her ikisini farklılaştıran şey ise, VAE'de santralden sonraki çıkış yine Türk Telekom altyapısı ile gerçekleşirken, YAPA'da santraldan sonraki çıkışı TürkNET kendi eline alıyor. Ki bu sayede, istediği gibi at koşturabiliyor. VAE'de ise, ne yazıkki Türk Telekom ne dayatırsa TürkNET'te müşterilerine o hizmeti verebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hydm -- 1 Nisan 2020; 13:30:24 >

• quote:

Şöyle ki hocam, bildiğiniz gibi fiberi ya mahalledeki saha dolaplarına, ya binaya ya da daireye kadar getiriyorlar. Bizimki binaya kadar gelen türden. Saha dolabı demiş olmam yanlış bir tanım olmuş olabilir. Ben Türk Telekom tarafından (santraldeki sorumlu kişilerden) ve aynı zamanda oturduğum sitedeki yönetimden gerekli izinleri alarak (binanın o bölümü site yönetiminin idaresinde olduğu için) modemimi Türk Telekom'un fiberinin yerleştirildiği o odaya yerleştirdim. Zaten bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi gerekli bağlantıyı yine Türk Telekom saha ekibi gerçekleştirdi. Benim veya bizim (son tüketici) mevcut kutulara ve/ve ya DSLAM'e müdahele hakkımız ve yetkimiz bulunmuyor.

Türkiye'de ki yerel servis sağlayıcısı Türk Telekom olduğundan dolayı, santralden sokağa ya da binaya olan altyapı hizmetleri söz konusu o ilgili firmaya ait, yani Türk Telekom'a. Yani siz VAE'de de olsanız YAPA'da da olsanız, buraya kadar her şey aynı. Her ikisini farklılaştıran şey ise, VAE'de santralden sonraki çıkış yine Türk Telekom altyapısı ile gerçekleşirken, YAPA'da santraldan sonraki çıkışı TürkNET kendi eline alıyor. Ki bu sayede, istediği gibi at koşturabiliyor. VAE'de ise, ne yazıkki Türk Telekom ne dayatırsa TürkNET'te müşterilerine o hizmeti verebiliyor.

Alıntıları Göster
    Yani siz şimdi turknet kullanıyormusunuz kullanmıyormusunuz telekomun kutusuna bagladım diyorsunuz çunku. 49 mbit uploadı nasıl alıyorsunuz? Olayı ben anlayamadıysam kusuruma bakmayın. Cunku telekomun binaya gelen kutusundan zaten max 4 mbit upload alınma sansı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.