Şimdi Ara

Türk.net YAPA olan yerleri yazalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
3
Favori
58.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, arkadaşlar. Bu konuya Türk.net YAPA altyapısının olduğu şehirleri ve illeri yazarsak iyi olur.

Şuan Gebze / Kocaeli'de YAPA internet alan var mı?

• aslında yapa gelişim haritası gibi bir şey olabilir.yapa olan yerleri müşterilerde görebilse çok iyi olur.tabii ki turknet için bir mahsuru var mı bilmiyorum.
  • İzmirde var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapa icinhttps://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/ adresinizi tam olarak girip sorgulama yaptığınızda, sorgunun sonunda YAPA santralinde olup olmadığınızın bilgisini görebilirsiniz.

İstanbul Kucukcekmece santralinde var gözüküyor Türknetli degilim
  • Kaynarca / Pendik - Cuma günü YAPA hizmetine geçti.
  • Kocaeli/ körfez yarımca ve tütünçifltlik santrallerinde yapa var ama bence yapa yerine santrale yakınsanız vdsl alın yoksa normal port alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

https://www.dijitaller.com/turknet-kalite-haritasi/ işinize yarayacaktır.
    Gecen yıl yapılmıstı bu olay ve bende kendi hızımı vs eklemesini yapmıstım. Bence turknet kullanıcıları buraya eklemelerini yapsın gayet guzel olur nerelerde ne hızlar alınıyor yapa mı vae mi hersey gorunuyor. O yuzden konuyu acana rkadas bunu ilk mesaja eklesin ve bunun uzerinden devam edilsin bence.
  • Yapa haritasına neden ihtiyaç duyuyorsunuz ki

Türknet in sitesinden adres sorgulayın orada alacağınız download ve upload çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Yapa haritasına neden ihtiyaç duyuyorsunuz ki

Türknet in sitesinden adres sorgulayın orada alacağınız download ve upload çıkıyor.
    Orada çıkan tamamen yalan. Vdsl hızı gösteriyor orda , satarkende öyle satıyorlar hatta VDSL destekli modem de aldırdılar. Sonra port yok diyorlar adsl bağlayıp geçiyorlar. Ve Upload da yerlerde max. hız 0.8.

Türknet için çok erken şuanda ben pişmanım.

Yapa dediğiniz hızlıysa vs. bilemem ama genel olarak bir çözüm üretebildikleri yok şuana kadar. Çünkü bir muhattap yok.
  • İyi de yapa ile senin port sıkıntısının ne alakası var ki.

Yapa Türknet in kontrolunde olan bir şey. Yapa destekliyorsa zaten adres sorgulama da çıkıyor. Bunun için bir haritaya gerek yok. Sen yapada olsan zaten bu sıkıntıyı yaşamazsın.

Senin olayın türk Telekom un çingeneligi. Türk Telekom bir çok yerde port sayısını ucu ucuna ayarlıyor. Sen arıyorsun abone olacağım diyorsun. Türknet Türk Telekom a senin adresini sorgulatiyor. Port var diyor. Sen evrakları dolduruyorsun. Türknet abonelik işlemini başlatana kadar iki abone geliyor senin mahallene tüm vdsl portlari doluyor. Ondan sonra üç ay bekliyorlar. Biri iptal eder mi diye. İptal etmezse yeni vdsl kartı takıyorlar.

Sonra kötü turknet oluyor.

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 21:47:12 >
  • izmir naridere’de yapa mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10kdays

Kaynarca / Pendik - Cuma günü YAPA hizmetine geçti.
    Hocam merhabalar bende kaynarcadayım YAPA tam nerede geçti acaba ? Altkaynarca da benim bulunduğum yerde hala telekom kullanıyorlar

EDİT: Buldum Üstkaynarca'da varmış dedemlerin evde 100Mbps hız veriyorlar ama bize Türktelekom mahkum ediyorlar hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profiteer -- 4 Ağustos 2018; 12:30:45 >
  • polatlıda ilçenin merkezi mahallelerde yapa var ama adsl olarak var,
    merkezde telekom binasının yakınındaki 2-3 sokakta vdsl hızları var ama geri kalan her yerde yapa olarak adsl 10-16 mbit anca çıkıyor rastgele sorgulama yapınca.
    yarın bir gün hadi yapaya geçirdik seni deyip hız düşerse güle güle derim. vae ile 50-75 mbit bağlanılan yerde yapa diye adsl 10 mbit alacak değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1393 -- 5 Ağustos 2018; 18:57:56 >
  • Gaziosmanpaşa merkez mahallesi civarında var mı?
  • İstanbul - Avcılar - Merkez Mah.

• YAPA'nın yayılması sadece yerleşik operatöre bağlı.
    YAPA'a uygun olan santralleri http://yapa.turktelekom.com.tr/santraller/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir de ek olarak YAPA yapılan santraller'e uzaklığınız fazla ise, hizmet kalitesinde sorun yaşayabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse;
    Merkez santraline YAPA geldiğini farzedelim ve sizin Merkez'e uzak bir mahallede olduğunuzu varsayalım.
    Ve mahallenizde de yerleşik operatörün santrali bulunmakta.
    YAPA'a geçtiğinizde mahallenizdeki santrali es geçip, merkezde bulunan santralden hizmet almaya başlıyorsunuz.
    Dolayısıyla merkeze olan uzaklığınız da hızınıza direkt olarak etki etmektedir.

Bu yüzden YAPA'a geçiş yaparken santral kodlarını takip etmenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crawlers -- 6 Ağustos 2018; 18:6:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 10kdays

Kaynarca / Pendik - Cuma günü YAPA hizmetine geçti.
    Merhaba ben de Pendik te oturuyorum. Orta Mah. civarında ki verilen hizmet nedir acaba. Bileniniz var mı?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.