Şimdi Ara

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU] (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.786
Cevap
40
Favori
256.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rezalet ya .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

ttnet i iptal etmene gerek yok

hatta sakın kapatmak için uğraşma

hattını turk net taşıyacak otomatik olarak

sadece e-devlet üzerinden ttnet üyeliğini aktif durumdan pasif duruma geçip geçmediğini kontrol etsen yeterli

telefonda sordum o olayı onu siz kapatacaksınız dedi. Taşıma yapmıyorum çünkü yeni hat açtırıyorum.
  • şimdi türknte girdim yükseltme bölümünde 100 mbt 0 akn yükselmek istermisiniz vardı onayladım bakalım ne olacak
  • TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]
  • Bugün türk telekom şubesine gittim.
    16 mbpsye kadar adsl kullanıyorum 100 gb akn ile.
    altyapımı sorguladığımda 66 mbpsye kadar vdsl desteklediğini öğrendim ki dün 2 defa türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm onlarda öyle dedi.

bugün 50 mbpsye kadar 200 gb aknli pakete geçmek için gittim şubeye müşteri hizmetleri ilçede öyle bir altyapı yok dedi, telefonla altyapı destek ekibini aradı adresi verdi hattımın 32 mbpsye kadar desteklediğini 24 ve 35 mbpslik paket verebileceğini söyledi, bende 35 mbpsye kadar olan paketi kabul ettim ama ay başında gidip pakete geçiş yapacağım çünkü akn geçtim.
    35 mbpslik pakette de kota aynı 100 gb kalacak.

Bu nasıl oluyor? Vodafone fiber sorgulama, türknet altyapı sorgulama, türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm ayrı ayrı yanlış olmasın diye hepsi de hattımın 65-66 mbps desteklediğini söylüyor isterseniz 50 mbpslik pakete geçiş yapalım diyor ama türk telekom şubesinde hattımın 32 mbps desteklediğini 35 mbpslik paket verebileceklerini söylüyorlar. bu nasıl oluyor ?
    Şubedeki kadın 50 mbps verirsem sana kopma yaşarsın o yüzden 35 verelim dedi.

• Supernova1071 kullanıcısına yanıt
    http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php
    buradan hattının durumunu kontrol edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selo33

http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php
    buradan hattının durumunu kontrol edebilirsin.

hattımın durumu resimdeki gibi dostum mesajda da yazdım 65 mbps diyor vdsl içinTURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]

• tayfam_30 kullanıcısına yanıt
    şuan ki bağlantı hızın nedir. bende 77 mb bağlantı var yükselt deyince 16 mb çıkıyor.
  • 35 mbt ulaşılabilirhız 63 mbt burda nasıl 100 diyor aklım ermedi :)
  • Forumda Turknet'ten şikayetçi insan sayısı çok fazlaydı diye hatırlıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Forumda Turknet'ten şikayetçi insan sayısı çok fazlaydı diye hatırlıyorum?

Taahhüt olmaması çok büyük avantaj, baktın aldığın internet verimli değil, haydi bana müsaade dersin, kafana göre gidersin başka firmaya.
  • akksiz 16 mbit'ten fazla hat hızı tanımlanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

Bugün türk telekom şubesine gittim.
    altyapımı sorguladığımda 66 mbpsye kadar vdsl desteklediğini öğrendim ki dün 2 defa türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm onlarda öyle dedi.

bugün 50 mbpsye kadar 200 gb aknli pakete geçmek için gittim şubeye müşteri hizmetleri ilçede öyle bir altyapı yok dedi, telefonla altyapı destek ekibini aradı adresi verdi hattımın 32 mbpsye kadar desteklediğini 24 ve 35 mbpslik paket verebileceğini söyledi, bende 35 mbpsye kadar olan paketi kabul ettim ama ay başında gidip pakete geçiş yapacağım çünkü akn geçtim.

Bu nasıl oluyor? Vodafone fiber sorgulama, türknet altyapı sorgulama, türk telekom müşteri hizmetleriyle görüştüm ayrı ayrı yanlış olmasın diye hepsi de hattımın 65-66 mbps desteklediğini söylüyor isterseniz 50 mbpslik pakete geçiş yapalım diyor ama türk telekom şubesinde hattımın 32 mbps desteklediğini 35 mbpslik paket verebileceklerini söylüyorlar. bu nasıl oluyor ?

Türk telekom hep aynı masalı okuyor. Hattım 16mbit rahat kaldırırken banada 8mbit verebiliriz. 8mbit üstü verirsek kopma olacağını söylüyordu. Hat değerlerine bakmak lazım.
    Türknet 75mbite kadar verebiliriz dedi. Hat değerlerime baktığımda dedikleri gibi 75mbite kadar kaldırıyor. Türk telekom müşteri hizmetleri çok bilgisiz. Biri farklı diğeri farklı şeyler söylüyor. Aynı altyapı TT uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdm

quote:

Orijinalden alıntı: Supernova1071

Bugün türk telekom şubesine gittim.

Türk telekom hep aynı masalı okuyor. Hattım 16mbit rahat kaldırırken banada 8mbit verebiliriz. 8mbit üstü verirsek kopma olacağını söylüyordu. Hat değerlerine bakmak lazım.
    Türknet 75mbite kadar verebiliriz dedi. Hat değerlerime baktığımda dedikleri gibi 75mbite kadar kaldırıyor. Türk telekom müşteri hizmetleri çok bilgisiz. Biri farklı diğeri farklı şeyler söylüyor. Aynı altyapı TT uzak durun.

şu an adsl kullanıyorum ve hattım 19 mbps destekliyor sanırım ve bende 16 mbps paket var değerler aşağıda.
    vdsl geçtiğimde sanırım orada 18136 yazan yerde 65000 küsür bir şey yazacak ve hattımın 65-66 mbps desteklediğinden emin olacağım ve 35den 50 ye geçiş yapacağım kopma olursa da tekrar 35e dönerim.

türknet canlı destekle de konuştum geçeceğimden değil ama altyapımdan emin olmak için 65 mbps destekliyor size 50 mbpslik paket verelim dediler, adamlara telefon numaramı verdim internetimin bağlı olduğu ondan kontrol ettiler.
    benim garibime giden şubedeki kadının altyapı destek ekibini arayıp ondan da hattın 50 mbps desteklemez dediği oldu.
    vodafone-türknet-tt müşteri hizmetleri 66 mbps destekliyor, size 50 mbps verelim dediklerinde tt şubedeki kadının 50de kopma olur 35 verelim demesi garip.

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supernova1071 -- 20 Mart 2017; 23:13:52 >

• Bizim sokağın başında Fiberoptik Kutusu var

Sizce türknet fibere geçsem 100 mbit görür müyüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benide aradılar akksiz paketim aktif oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sokağın başı demişssin de ne metreyi belirmişsin nede hat durumunu yazmışsın

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Bakin pinginiz icin falan degil sadece hiziniz icin konusuyorum

Bende yakinda ogrendim. Hatta sizin gibi aradimda superonlinei birebir aynisini solediler. Ariza kaydi acalim dediler ama gayet normal

mesela deriz ya 1mb 1024 kb ama internette o olay ole degil 1mb=125kb gibi bise yani kisaca 1/8 1/10 nu almaniz gerek

Suanda benim hizim 3mbs inmis vaziyette yuvarlama 3000 sekizde biri 340-350 kpbs yapar. Muhtemelen indirmede torrentde alacaginiz max hizda bu akkden sonra.

• Supernova1071 kullanıcısına yanıt
    50 alır herhalde ya . sınır gibi duruyor ama alır gibime geldi sen 50 almaya zorla :D sıkıntı olursa azaltırsın .

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    100 metre falan en fazla

Hat durumu kısmını anlamadım

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.