Şimdi Ara

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.786
Cevap
40
Favori
256.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen türknet kullansanda TT nin sistemi bu :D türknete arıza kaydı açsanda birşey yapamazlar TT ne zaman keyfi gelirse ozaman. Sistemde bir döngü sorunu var gibi gözüküyor yada araya sızıyorlar :D (daha önce yaşanda Türk Telekom Bgp sisteminde google gitmesi gereken bağlantıları kendine yönlendirmişti). Bölgende TT kullananlarda bu sorun vardır. SOL kullanan bir tanıdığın varsa dene belki onda sorun yokur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Hocam seabone kötü mü ? Anladığım kadarıyla he üzerinden gitmesi pingleri daha çok mu düşürür diyorsunuz yani ? Kusra bakmayın ben pek bu yurtdışı çıkışlarının nasıl olduğunu bilmiyorum
  • Evett simdi arandim altyapim turknet altyapisi oldugu icin akksiz pakete gecmis bulunmaktayim:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mevcut tarifem
    TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]

bu da yükseltebileceğim tarife

Eğer şimdi yükseltirsem ve sonraki günlerde santral desteği gelirse kotasız kullanabilirmiyim ?

Mayıs ayında 5 mbts yerine 8 mbts e düşecek bu tarifeye geçersem.mevcut hızım 9 mbts.

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Karşı komşu Süperonline kullanıyor alttaki komşuda öyle sorucam ve ping testi yapıcam bana karşı ne yaptırım yapıyor Türk Telekom
  • Türknetin YAPA sisteminin olduğu santralleri gösteren bi bilgi varmı :( Bulunduğum yerde yapa yok ve akk sız kullanamayacagımı ögrendim MH den :(
    Tek tesellim türknet bunun içinde yapa dışı aboneleri içinde çok yüksek akk vererek bi nebzede adil ve eşit bi yaklaşımla tüm abonelerini memnun etmesi yoksa kocaman bi hayal kırıklığından başka bişe olmayacak :(

• Bende o linkteki Hard Disk var fakat ben sizin gibi AKK yok diye zorlamıyorum sonra AKK geri gelir gerek yok biraz böyle takılalım emin olum sınırsız yapınca insanlar daha az kullanacak çünkü kota var diye herkes internete yükleniyor sırf AKK'yi bitirebilmek için şimdi herkesin kafası rahat olacak.
  • Arşivcilere fırsat doğdu :D
  • TurkTelecom kullanıcısına yanıt
    Ayin ilk 10-15 gunu tasiyor geri kalaninda da tasir hocam.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Benim internet zaten uzun zamandır sınırsız fakat 240gb ssd var laptop da başka bişey yok emin olun öyle her gün indiresiniz gelmiyor
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Seabone italyan telkom firmasının sistemi. performansı konusunda olumsuz yorumlar bulunuyor internette.

HE.net amerikan firması. Şuanda dünya üzerinde en büyük ipv6 hizmeti veren firma olması gerekiyor .(adamlarda okadar bolluk varki 65.255 network kuracak ip adresi verdiler :D Teşekkürler he :D adamların sayesinde iot için proje geliştirebiliyorum.)

He birçok büyük veri merkezine kendi fiber ağı ile bağlı ve performansıda oldukça iyi. Kendi sistemi de yoksa en kaliteli noktalardan geçiriyorlar genelde.

Hatta şöyle söyleyim ben muğladayım. buradan Newyorkda bulunana csgo sunucusuna 130 ping ile ve 0 RTT yani sürekli ping 130 ne 129 nede 131 stabil bir bağlantı gerçekleştirebildim. bu bağlantının 60 ms si türktelekom gerisi he ve ortakları düşün .

• Helal olsun. Darısı diğerlerinin başına. Ne kadar TTnet'ten beklemesem de
  • Hakko_76 H kullanıcısına yanıt
    Türknet Bir Çok ilde yapa sistemi olmasına rağmen bazı santral'de olmayabiliyor.
    Santral'e YAPA sisteminin konulmamasındaki en büyük sebep Türknet abonesinin olmayışıdır.

Türknet'e geçeli 1 yıl oldu YAPA sisteminin gelmesi normal diye düşünüyorum.

• Turknet e bravo güzel iş ama bana fiyat fazla geldi.Yukarda arkadaş SS atmış 60 TL 16mb bence pahalı.Superonline kullanıyorum 25MB 25GB kotam var 45TL.AKK ye takılınca 16MB a düşeceğim.

• Türk telekomdan benzer bir atak gelir mi acaba Türk net yaptığına göre superonline de yapacaktır bunu umarım hepsi yaparda akksiz internet kavuşuruz

• Ttnet izin vermedi geçemedik. Geçiş sağlansa hiç çıkmazmışım.tahüt dediğin böyle olur.zıorlamayla olmaz

• kablo boşda durmasın :P

Linux pc de sürekli speed test yap ozaman :D

#!/bin/bash

sysctl -w net.ipv6.conf.all.disable_ipv6=1

sysctl -w net.ipv6.conf.default.disable_ipv6=1

for (( ; ; ))

do

speedtest-cli --server 5705 --share &

sleep 2

speedtest-cli --server 5705 --share &

sleep 2

speedtest-cli --server 5705 --share

done

• Erra13 kullanıcısına yanıt
    türknette tek bir tarife var 100 megabite kadar alabildiğin max hız 60 TL dir.

Bizim burada da vdsl var 75 alıyorum 60 tl :D ozaman bana görede sen pahalısın

• lewizsthank1 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.