Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (620. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 618619620621622
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ttnet aboneliğim bitmeden turknet geçebilir miyim? Ttnet son fatura öderim biter iptal etmem son güne kadar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • claswan kullanıcısına yanıt
    Ben dediğin gibi yapmıştım olumsuz yorumlar olduğu için. Telekomu kapatmadan turknete başvuru yaptım. Turknet bağlandı ankastrede turknetin açtığı porta telekom kablosunu taktım 75 mbps görünce gittim telekoma dilekçe verdim kapatmak için

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Her yerde telekom altyapısını kullanmıyor. En son bilgilerde 1 milyon haneyi kapsayacak kadar santral de kendi altyapısı varolduğu biliniyor. Her geçen günde santral sayısı artıyor.

Acaba türk netten ne kadar maaş alıyorsunuz ya da interneti mi bedava veriyorlar? Övmeye gelince çok güzel ovmüşsünüz ama sorun yaşayanlara genelde kaçamak cevaplarınız var.

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Her yerde telekom altyapısını kullanmıyor. En son bilgilerde 1 milyon haneyi kapsayacak kadar santral de kendi altyapısı varolduğu biliniyor. Her geçen günde santral sayısı artıyor.

Acaba türk netten ne kadar maaş alıyorsunuz ya da interneti mi bedava veriyorlar? Övmeye gelince çok güzel ovmüşsünüz ama sorun yaşayanlara genelde kaçamak cevaplarınız var.

Kaçamak cevap verecek tabi ben de olsam ben de aynısını yaparım sorun ile teknik ekip ilgilenir ama iyi ve kötü yanlarını anlatmak da kullanıcıya düşer. Sorun olduğunda ilgilenecek ne yapabilir bu arkadaş? Ben haberleşme mühendisliği okuyorum ben bile yardımcı olamam. Elektronik bu, bir sorun her şeyden kaynaklanabilir. HER ŞEY.

• batkent B kullanıcısına yanıt
    Cevaplarımın tamamını okusaydın bu soruyu sormazdın. Ben yeni bir abone sayılırım. Daha fatura bile çıkmadı. Tecrübe paylaşıyoruz burada insanlara yardım sizin için sadece çıkar karşılığı yapılıyor olabilir ama bence o şekil değil. Sorun yaşayanlara müdahale edemem ben görevli değilim öyle bir sorumluluğum da yok. Dilim döndüğünce yapabilecekleri anlatabilirim o kadar. Bu forumda başkaları gibi geyik yapmaya değil bilgi paylaşmaya geliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

çok merkezi olmayan bi yerde yaşıyorum 16mbs hız150gb akn li paket öneriyor bana türknet .. altyapı çalışması olması için mahallemde neler yapmam lazım .. muhtarla mı görüşsem acaba

Türk telekom'da hangi santrale bağlıysan oraya gidip altyapı planlama bölümünü bulup görüşmen lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: claswan

Ttnet aboneliğim bitmeden turknet geçebilir miyim? Ttnet son fatura öderim biter iptal etmem son güne kadar?

Geçebilirsiniz. Türk.net aboneliğiniz açıldığında modeminize girip dsl kullanıcı adınızla şifrenizi türk.netin size vereceği kullanıcı adı ve şifreyle değiştirmeniz lazım. Benim şu anda hem vodafone hem türk.net aktif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EuroTrumpSimulator2 -- 29 Haziran 2017; 9:42:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuroTrumpSimulator2

quote:

Orijinalden alıntı: claswan

Ttnet aboneliğim bitmeden turknet geçebilir miyim? Ttnet son fatura öderim biter iptal etmem son güne kadar?

Geçebilirsiniz. Türk.net aboneliğiniz açıldığında modeminize girip dsl kullanıcı adınızla şifrenizi türk.netin size vereceği kullanıcı adı ve şifreyle değiştirmeniz lazım. Benim şu anda hem vodafone hem türk.net aktif.

Teşekkür ediyorum.
  • selamlar. 59 tl lik paket alındıgında 150 gb aşılırsa hızımız kaça düşüyor? teşekkürler.
  • ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    75 mbs tanımlanırsa 24 e düşerTurk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

selamlar. 59 tl lik paket alındıgında 150 gb aşılırsa hızımız kaça düşüyor? teşekkürler.

ADSL(16Mbps) Bağlatırsan AKN Sonrası 5Mbps
    VDLS(50Mbps) Bağlatırsan AKN Sonrası 16Mbps
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Bu nasıl bir yaklaşım. Yani siz o 3879 mesajı atarken hep karşılık isteyerek mi attınız. Yada firmadan para alarak mı yaptınız. Ben de yeni aboneyim. Bir hafta oldu. En ufak bir sorun yaşamadım şimdilik. 75 mb hızı 72 olarak alıyorum. Bu arkadaşta bana ve son günlerde gördüğüm üzere soru soran arkadaşlara yardımcı oluyor. Ben foruma 2005 ten beri üyeyim. Allahtan halan daha @thesadisT tarzı insanlar var da birilerine yardım ediyor. Sizin gibi insalar yüzünden insanların yardım edesi gelmiyor. Bence acil özür dilemeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 29 Haziran 2017; 11:53:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erennavas

quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

selamlar. 59 tl lik paket alındıgında 150 gb aşılırsa hızımız kaça düşüyor? teşekkürler.

ADSL(16Mbps) Bağlatırsan AKN Sonrası 5Mbps
    VDLS(50Mbps) Bağlatırsan AKN Sonrası 16Mbps
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

tabi ki vdsl baglanacak. 75 alabilirsiniz hız olarak dedi. diyelim ki 75 bagladılar. 24 e mi düşecek minimum. eger öyleyse cok iyi.
    Bir de upload gene 2 mbps midir. up biraz fazla olsa tadından yenmez. kablonet sözleşmem bitme arifesinde buna gecmeyi düsünüyorum.

• ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    75 bağlarlar sa Akk sonrası hız 25 mb. Ben 10-15 yıldır ttnet abonesiydim. Çok güzel kazıklamışlar bu fiyata göre. Bence herkes denemeli. Sorun olursa zaten taahüt yok bırakırsın. Benimki gibi sorun yaşamazsanda tadından yenmez olur. Birde yanında 1000 dk telefon. Ben telefonu söküp atmıştım. Şimdi bir tane telefon alacam. Çünkü 1000 dk içerisinde 1 .kademe yurtdışı bile var. Bana bir 50 tl daha masraf çıktı. Umarım böyle devam ederler.

Yalnız burada sorunun bir kısmı turktelekom dan kaynaklanıyor. Altyapı onlara ait. Daha doğrusu zamanında bizim vergilerle yapıldığı için bize ait. Tekel oluşturmak adına sorun çıkartıyorlar. Sorun yaşayanlar Turknet ile birlikte BTK'ya da bildirim yapmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 29 Haziran 2017; 12:0:7 >
  • Desteğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. @chemsul kardeşimin de dediği gibi eskiden forumlar bilgi alışverişinde bulunma platformlarıydı. Şimdi geyik yapma yerine dönmüş. Eskiden irc de yaptığımız geyiği arkadaşlar sayfa dolusu forumda yapıyor ve hepside birine saldırarak besleniyor. Bu arkadaşın söylediği de zerre kadar umurumda değil ben yine zamanım elverdiğince bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıcam. Çünkü forumdaşlık bunu gerektirir.

• Hem ttnet hem turknet arayıp sordum ttnet aboneliğim bitmeden turknete abone olursam ne olur diye? Ttnet bilgim yok dedi turknet o şekilde bağlantı yapmıyoruz dedi :D

Forumda yapanlar olduğu için ben de başvuru yapicam ama daha erken 10 gün kala yaparım.

Hat değerlerim 53mbps gözüküyor maksimum ama bu değer eskiden 99mbps gözüküyordu. Sonradan değişmiş hiç fark etmedim. Bir çok kişi ttnet 16 alırsın dediği yerde turknete 50 alıyorum diyor. İnşallah bana da öyle olur. Çünkü turknet sitesi 75 alırsın diyor. Hayırlısı

Yeni abonelik için kayıt oluştur. Adresini kabul ederse onların haberi olmaz gelir telekom bağlar kabloyu turknette aktif eder. Dediğim gibi yeni porta kablonu takar denersin hoşuna giderse turknet ile devam edersin. Gitmezse veya bir sıkıntı olurda hat açılmazsa başka alternatifler bakarsın.

Edit: Hatta ben abone olurken 2 kayıt açılmıştı biri adsl biri vdsl için telekomdan gelen adam ikisini de bağlayacaktı dur dayı napcam ben 2 taneyi birini bağla dedim de öyle yaptı adam :) Yoksa bir daire de 3 tane internet hattı olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 29 Haziran 2017; 15:23:22 >
  • quote:

Yeni abonelik için kayıt oluştur. Adresini kabul ederse onların haberi olmaz gelir telekom bağlar kabloyu turknette aktif eder. Dediğim gibi yeni porta kablonu takar denersin hoşuna giderse turknet ile devam edersin. Gitmezse veya bir sıkıntı olurda hat açılmazsa başka alternatifler bakarsın.

Edit: Hatta ben abone olurken 2 kayıt açılmıştı biri adsl biri vdsl için telekomdan gelen adam ikisini de bağlayacaktı dur dayı napcam ben 2 taneyi birini bağla dedim de öyle yaptı adam :) Yoksa bir daire de 3 tane internet hattı olacaktı.

O şekilde nasıl oluyor ki ama? Apartmanda 18 daire var telefon kutusu çok karışık. Aşağıdan bir kablo bağlıyor hat bana geliyor. Şimdi bana başka bir kablo daha mı atar diyorsun? Nasıl olacak kafam karıştı. 2 tane kablo gelir de bunları değişmek gerekirse yine sıkıntı. Eğer kabloyu işaretlemezse bunlar şu dairenin diye hayatta bulamam

• Turk.net 'e olan güvenimi kaybettim: 10 gündürdüzenli arıyorum. en az 3 elemanla görüşüp Turk.net geçiş talebimi belirtiyorum. biz satış yapamıyoruz. pazarlama sizi arasın diyorlar. 2 dakika sonra digiturk almak ister misiniz diye arıyorlar ( hiçbiyere vermediğim özel numara) ama gevşek Turk.net personeli hala arayamadı.
    Apartmanın telefon kutusunda illaki 10 tane boş port vardır. O portlardan birine kablo bırakıyor ucu açık. Sen kendi dairene giden kabloyu bulacaksın ve ucu açık kablonun olduğu porta bağlayacaksın. Genelde kutularda hangi portun hangi daireye ait olduğunu gösteren kağıtlar vardır ve yine genelde daire numaran ile port numaran aynı olur. Ama ben bulamam dersen elektrikçi çağır.

Edit: Onların bıraktığı kabloyu bulmak kolay genelde turuncu beyaz olur ve ucu açıktır bağlı değildir bir tarafı ve etiket felanda yapıştırıyor bazıları. Önemli olan senin şu an kullandığın kabloyu bulmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThesadisT -- 29 Haziran 2017; 16:1:59 >
  • 
Sayfa: önceki 618619620621622
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.