Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Modem değerleriniz güzel 100 mbps alabilirsiniz. Callcenter üzerinden bir kayıt bırakın. Denesinler bakalım.

teşekkürler bakalım bi arayalım ne diyecekler..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: larenuf

28 Mayısta başvurdum halen dsl ışığı yanmiyor problemiyle uğraşıyorum telefon calisiyor dsl yok 1 dk kullanmadim fatura işliyor ama.. Gerçekten yoruldum...

Ben 7 Mayıs'ta başvurdum. Bende de aynı problem var. TTelekom sallıyor, Turknet ilgileniyoruz diyor, BTK hiç bir tarafına takmıyor. Kimse işini yapmıyor. Bu hafta içinde çözülmezse artık TTelekom bağlatacağım. TTelekom'dan geçmiştim, yaptılar bir hinlik çözemiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

Orijinalden alıntı: PomPom

belgeler türknete ulaşalı 4 gün oldu hala geçişim yapılmadı çok uzuyor mu bu işlem ?

Biraz daha bekle. Benimki 1 hafta sürdü neredeyse...

yaptılar bugün geçişimi ama ısrarla vdsl diye belirtmeme rağmen adsl tekrar aradım durumu anlattım arıza kaydı aldılar bakalım ne zaman yapacaklar
  • Yapa ile birlikte ana itibari ile hız testim aşağıdaki gibidir.

Normalde indirme hızım da 44'e kadar çıkıyor ama bugün biraz düşmüş. Ama upload hızım 1.86 dan 4.44'e yükselmiş.

Teşekkürler türk.net

• aytek66 kullanıcısına yanıt
    vdls altyapısı yok. hız maksimumum 17 mb yukarısını görmüyor. hatta ttnet 16 mb kullanırken kopmalar bile oluyordu. adam arayıp vdsl altyapısı var deyince "acaba?" diyor insan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Kablolarda sıkıntı olacak kadar yaşlımı bina ?

Senin maliyet epey yüksek tutar birde kanallarden geçirmek için uğraşacaklar. 100 TL ye yakın kablo masrafın var sadece. İşçilik te bundan fazla olur çünkü 9. kattasın.

Bina yaşlı baya umarım 100₺yi geçmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ThesadisT kullanıcısına yanıt
    öyle fakat o numaranın sahibi arıyor sürekli evi düzeltelim diyor dedim ben aradım kaç kere olmuyor.

hatta bugun internet aktifleşti dediler kullanıcı adı şifre de geldi fakat modem de internet yok diye gözüküyor.

bilmiyorum ne yapmak lazım? aradım bugun ilgilenicez falan filan dediler
  • Bazı arkadaşlar ciddi anlamda problem yaşamışlar, benim başvuru sürecimde anlatılan problemlerin hiç biri yaşanmadı.

Evrakları kargolayıp göndermem ile turktelekom ekiplerinin bina girisinde bana bir çift tel bırakması 3 gün sürdü, 4. günde aboneliğim onaylanıp internetim açıldı.

75mb/s hız alacağımdan işimi şansa bırakmayıp sıfırdan cat6 kablo çektirdim, hattım vdsl olduğu icin vdsl destekli bir modem almamı zaten öncesinde söylemişlerdi.

Sonuç olarak şu an evimde 16mb/s i tam olarak çalıştırmayan yüksek pingli superonline ile birlikte 75mb/s hız ile pingi %35 daha iyi olan turknet yan yana çalışıyor.(pingi biraz daha düşürmek için hızı 50mb/s ye duşürttüm %15 civarı fark etti)

Sadece 1 aylık deneme için almıştım, 4 ay daha diger operatörun taahhütü olmasina rağmen turknet kullanmaya devam edicem. Ben son derece memnun kaldım.

Turknetin saha ekibi olmaması sebebiyle her kesime hitap etmiyor bunun başlina nedenlerinden bahsetmek gerekirse,

*Evrakları kendiniz yazdırıp koagoyla yolluyorsunuz.

*Turknetin saha ekibi olmadığından telekom ekiplerinin bina girişindeki kutuda bıraktıkları ucu kendiniz modeme kadar ulaştırmanız gerekiyor.(varsa bina ankastresini buldurup bağlatiyorsunuz yoksa sıfırdan kablo cektiriyorsunuz)

*Hattınıza uygun modemı kendiniz temin etmeniz gerekebilir, adsl modemler vdsl hatlarda çalışmaz. Kendi modeminizi kullanacaksanız eger kurulumunuda sizin yapmanız gerekiyor.

Ben bunların farkında olarak turknete başvuru da bulundum ve sonuç bu güne kadar superonline den yedigim kazığın farkına varmam oldu.

Evet hocam siyah çift antenli model. Teşekkür ederim ilginiz için.

TTnet var taahhütü bitti fakat dediğim yere daha taşınmadık fakat önceki ev sahinin internet bağlantısı varsa sıkıntı yaşar mıyım
  • cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Biz o eve daha taşınmadık ama ev sahibinin interneti varsa sıkıntı yaşamayız değil mi bağlatma konusunda.
  • @ThesadisT

Binaya çevreye gerek yok zira 2005 yılından beri türk telekomun aktif adsl kullanıcısıyım. Muhtemelen türk telekom elinde ki müşteriyi kaçırmamak için böyle uyanıklıklar yapıyor. Haliyle elim de bunu kanıtlayabilecek bir belge vb. olmayınca başka firmaların sorunları bizi ilgilendirmez onlarla halledeceksin diyerek işin içinden sıyrılıyorlar. Son çare BTK ya bildirmek olacak sanırım zira firmalar birbirlerine yönlendirmekten başka bir iş yapmıyorlar.

@xxxone

Sorun olduğunu sanmıyorum hocam çünkü geçen ay yapılan kontrollerde türk net sıkıntısız görebiliyordu hattı ve değerleri. Ama nedense bugün aradığımda kablo alt yapısı görünmüyor demeye başladılar. Türk telekom her ay 130 tl öptüğü müşterisini kaybetmek istemiyor sanırım. Zira taahhüt biteli sene oldu telekomdan kimse arayıp taahhüt yaptırmaya çalışmıyor.

• https://prnt.sc/fjdtrg

Bugün bana gelen mail.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benemder -- 13 Haziran 2017; 22:16:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: condensator

Bazı arkadaşlar ciddi anlamda problem yaşamışlar, benim başvuru sürecimde anlatılan problemlerin hiç biri yaşanmadı.

Evrakları kargolayıp göndermem ile turktelekom ekiplerinin bina girisinde bana bir çift tel bırakması 3 gün sürdü, 4. günde aboneliğim onaylanıp internetim açıldı.

75mb/s hız alacağımdan işimi şansa bırakmayıp sıfırdan cat6 kablo çektirdim, hattım vdsl olduğu icin vdsl destekli bir modem almamı zaten öncesinde söylemişlerdi.

Sonuç olarak şu an evimde 16mb/s i tam olarak çalıştırmayan yüksek pingli superonline ile birlikte 75mb/s hız ile pingi %35 daha iyi olan turknet yan yana çalışıyor.(pingi biraz daha düşürmek için hızı 50mb/s ye duşürttüm %15 civarı fark etti)

Sadece 1 aylık deneme için almıştım, 4 ay daha diger operatörun taahhütü olmasina rağmen turknet kullanmaya devam edicem. Ben son derece memnun kaldım.

Turknetin saha ekibi olmaması sebebiyle her kesime hitap etmiyor bunun başlina nedenlerinden bahsetmek gerekirse,

*Evrakları kendiniz yazdırıp koagoyla yolluyorsunuz.

*Turknetin saha ekibi olmadığından telekom ekiplerinin bina girişindeki kutuda bıraktıkları ucu kendiniz modeme kadar ulaştırmanız gerekiyor.(varsa bina ankastresini buldurup bağlatiyorsunuz yoksa sıfırdan kablo cektiriyorsunuz)

*Hattınıza uygun modemı kendiniz temin etmeniz gerekebilir, adsl modemler vdsl hatlarda çalışmaz. Kendi modeminizi kullanacaksanız eger kurulumunuda sizin yapmanız gerekiyor.

Ben bunların farkında olarak turknete başvuru da bulundum ve sonuç bu güne kadar superonline den yedigim kazığın farkına varmam oldu.

+1 katılıyorum

Bende türk telekomdan çektim ve kurtuldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

120 TL ye kadar karşılıyor hocam

sorgulama yapınca bu çıkıyor. Eğer bunun yarısını bile sağlarsa hız olarak vdsl modem alırım.

Modem için aylık taksitlere bölüyor galiba. Neden kredi kartı zorunluluğu var orasını da sormak gerek.

• Aktivasyon yapılalı 1 ay oldu yeni binadayım ve yapa da var ama bağlantı bir türlü sağlanamadı. Kendim elektrikçi buldum bağlattım kaç kere kontrol etti sıkıntı yok. Türktelekomdan aradılar size telefon bağlantısı tanımlanmamış dediler türknete söyledim sistemde aktif görünüyor dediler. Ama bir türlü ne teşefon ne de internet bağlatabildim. En sonunda iptal ettirmek istedim. Dilekçe yolladım aradılar probleminizi çözeceğiz iptal ettirmekten vazgeçermisiniz dediler vazgeçtim ama yine çözemediler. Üstüne bugün bir de iki tane fatura göndermişler kullanmadığım hizmet için ücret istiyorlar artık dayanamadım iptal ettirmek için tekrar dilekçe gönderdim. Kredi kartımdan otomatik çekmesinler diye de kredi kartımı iptal ettirdim.

• mserifoglu kullanıcısına yanıt
    Zaten çoğu sorun telekom kaynaklı. Bıkkınlık yaratıp tek çare biziz der gibi insanlara zulüm ediyorlar. 1 saat önce aktif internet kullanan kişiye turknete geçince altyapı yok deniliyor. Böyle saçmalık olabilir mi? Resmen insanlarla dalga geçiyorlar.

• iucar kullanıcısına yanıt
    Sözleşme imza tarihiniz üzerinden 34 gün geçmedi ise paranızı iade ederler hocam. Sonuçta fatura çıkmış size ödemeniz gerekecektir.

• Arkadaslar internetim acildi. Ayarlari yapip kullanici adi ve sifreyi girip giris sagladim. Hiz testinde 4mbps civari cikiyor. Vdsl olarak baglatmistim 35mbps. Sadece 2 kere baglanabildim dsl isigi ve internet isigi gitti.

• Modeminize gönderilen internet altyapıya fazla geliyor olabilir. Dsl sinyali alınca modem değerlerinizi paylaşın. Bir bakalım nedir ne değildir.

• 
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.