Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.016
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o bölgede vdsl port kalmamış olabilir.
  • Selamlar;

Ben evime Türknet internet almak istiyorum. Geçen sene TTNET internetim vardı ve kapattırdım. Yani evimde hattım mevcut. Türknet yetkilisi fiber olmadığı için max 16.mbit hız alabileceğimi söyledi. Bu da kabul.

Fakat anlamadığım nokta ben şu an internet için başvursam bana yeni port mu açıcaklar. Bunu açmaları ne kadar sürüyor?

Birde olaki beğenmedim kapatma işlemi ne kadar zaman alıyor.?

Tecrübeli arkadaşlar veyahut bu işten anlayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

teşekkürler şimdiden
  • adsl'den vdsl'e geçi yaptım. 5 saatte vdsl tanımlandı. ve bağlantı durumu bu.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • Bu tamamen telekom ile alakalı bir durum bulunduğunuz bölgede boş port varsa açılması kolay olur. Dilerseniz başvuru yaparken kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vererek 1 ay bedava deneme kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Kapatma talep dilekçeniz 24 saat içerisinde işleme alınacak ve 7 gün içerisinde iptal işleminiz tamamlanacaktır. Dilekçeniz işleme alındığında ve iptal işleminiz tamamlandığında iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendirleceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğerlerinde de ayni sorun olabilir. Bir yerden modem bulup deneyerek daha sonra kendiniz temin etme yoluna gidebilirsiniz.

• Daha VDSL'e geçemedim, ADSL modem süründürüyor arada. Hat değerleri pek iyi olmadğığından VDSL'de de fark olmaz diye korkuyorum.
  • Yarin evraklari gonderiyorum arkadaslar vdsl modeme sahibim ama adsl kullaniyorum turknetin beni vdsle tasimasi icin birsey yapmama gerek var mi ?

• PomPom kullanıcısına yanıt
    Başvuru yaparken belirttiniz mi vdsl istediğinizi. Alt yapınız vdsl destekliyor mu sorgulatma yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ThesadisT

Başvuru yaparken belirttiniz mi vdsl istediğinizi. Alt yapınız vdsl destekliyor mu sorgulatma yaptınız mı?

Sorgulamada 50mbit cikiyordu ben basvuru yaparken vdsl modeme sahip oldugumu belirtmisdim

• Arkadaşlar hattımın 50 mbit alabildiğini söylüyor turknet o yüzdende vdsl geçirme işlemi başlatıyorlar fakat bir türlü telekom geçirmiyor. Geçen arıza için gelen telekom yetkilisine söyledim senin hattın 8 mbit zor alır dedi gitti. Değerler aşağıda sizce neden telekom yalan söylüyor şu anda 16mbit alıyorum.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • bilen varsa söyleyebilir mi nasıl öğrenebileceğimizi.
    hangi semt mahallelerde olduğunu
    en son baktığımda apartmanı kapı numarasını bile seçmemizi istiyor
    daha geniş çapta komple bölgesel olamaz mı?

ilerde taşınacağım yerde yüksek hızlı internet olmasını istiyorum.
    ve Turknetten olmasını istiyorum.
  • PomPom kullanıcısına yanıt
    O halde başka bir işlem yapmanıza gerek yok. Evraklarınızı yollayın 2 gün içerisinde açılış olur tabiki bir problem çıkmaz ise.

• karasimsek06 kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz bölgede vdsl için boş port olmadığından geçiş olmuyor olabilir. Bölgenizde ki telekom müdürlüğüne bir dilekçe yazmanızda fayda var.

• 1shot1kill 1 kullanıcısına yanıt
    Şu an öyle bir sistem yok bildiğim kadarıyla. Çünkü sokağın bir tarafı vdsl desteklerken diğer tarafı desteklemiyor. Hatta yan bina bile desteklemiyor. Böylede saçma bir altyapımız var ne yazık ki.

• ThesadisT kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam sagolun evraklarida 1 aydir gonderemedim ins yarin

• bende vodafone 16mbit yalon adsl kullanıyorum. vodafone fiber bağlatan arkadaşlarım var bulunduğum ilçede. mart 2018de taahhüt bitecek. taahht bitmeden cayma bedelini kendisi karşılayacak bir internet sağlayıcı arıyorum. yardımcımolur musunuz bana??

• quote:

Bulunduğunuz bölgede vdsl için boş port olmadığından geçiş olmuyor olabilir. Bölgenizde ki telekom müdürlüğüne bir dilekçe yazmanızda fayda var.

Hocam değerler vdsl için uygunmu?
  • Gentlement39 G kullanıcısına yanıt
    Öncelikle 2 yıllık bir taahhüt yapmış iseniz ve 1 senesini doldurmuş iseniz cayma bedeli ödemeden sözleşme feshedebilirdiniz. Bunun için tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Ayrıca Turknet 120 TL ye kadar olan cayma bedelini ödüyor.

• karasimsek06 kullanıcısına yanıt
    Hocam o değerler size verilen değerler yani oradan bir sonuca varamayız. Zaten adsl2 değeri. Yani size vdsl gönderilmiyor. Büyük ihtimal bir sebepten dolayı telekom sizi vdsle geçirmiyor. Yada gerçekten alt yapınız vdsl desteklemiyor.

• quote:

Öncelikle 2 yıllık bir taahhüt yapmış iseniz ve 1 senesini doldurmuş iseniz cayma bedeli ödemeden sözleşme feshedebilirdiniz. Bunun için tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Ayrıca Turknet 120 TL ye kadar olan cayma bedelini ödüyor.

tüketici hakem heyetine gidersek birşey olacağı yok işi yokuşa sürecekleri kesin. forumda tonla arkadaşın dili yandı. kanun manun tanımıyor bunlar. turk telekom faturalı hattım taahhüt bitiminde 77 fatura çıkardı hiçbir açıklamada yapmadılar ınlarca kez aramama rağmen. vodafone kendi fibet kampanyasına geçsem daha mantıklı ama onlarada forumlarında defalarca kez konu açmama rağmen sabahın köründe aradılar hep hiçbir şeyide halledemediler.

• 
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.